این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  عکس پروفایل شهادت حضرت فاطمه زهرا

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  عکس پروفایل شهادت حضرت فاطمه زهرا را از این سایت دریافت کنید.

  پروفایل شهادت حضرت فاطمه

  پروفایل شهادت حضرت فاطمه, کارت پستال شهادت حضرت فاطمه س و عکسهایی مخصوص تسلیت ایام فاطمیه علت و چگونگی شهادت حضرت فاطمه س,تصاویر ایام فاطمیه با متن شهادت حضرت فاطمه,عکس پروفایل برای تسلیت ایام فاطمیه و شهادت حضرت فاطمه, شهادت حضرت زهرا,کارت پستال برای شهادت حضرت فاطمه

  پروفایل شهادت حضرت فاطمه | عکس های تسلیت شهادت حضرت فاطمه (س)

  مجموعه : کارت پستال

  پروفایل شهادت حضرت فاطمه

  کارت پستال شهادت حضرت فاطمه «س» و عکسهایی مخصوص تسلیت ایام فاطمیه

  علت و چگونگی شهادت حضرت فاطمه «س»

  سایت تالاب: رویداد‌هاي تلخ، شرایط سخت بیماری و دوری از پدر بیش از پیش شرايط جسمى و وضعيت روحى حضرت زهرا «س» را دشوارتر میکرد، اما حضرت فاطمه «س» با این که روز به روز پيكرش آب مى‏‌شد، هیچ شِکوه‌اي از بیماری نداشت.

  در هنگام یورش حاکمان غاصب به خانه‌اش، حضرت زهرا «س» به گونه‌اي میان درب و دیوار آسیب دیدند که علاوه بر آسيب‌هاي سخت، جنین ایشان نیز سقط شد و تازیانه هاي بی شماری بر جان و روح او نشست. همه ی این رویداد های تلخ و دردناک حضرت زهرا «س» رابه بستر بیماری کشاند و به شهادت ایشان منجر شد.

  حضرت امام حسن مجتبى «ع» در يک مجلس مناظره در حضور معاويه خطاب به مغيرة بن شعبه فرمود: «انت الذى ضربت فاطمة بنت رسول‏اللَّه صلى اللَّه عليه و آله حتى ادميتها و القت ما فى بطنها…؛ تو مادرم را زده و مصدوم و زخمی ساختى، تا اينكه او بچه ‏اش را سقط كرد…» «1»

  حضرت امام صادق «ع» با تصريح بيشتر در مورد علت بيمارى و شهادت فاطمه «س» مى‏‌فرمايند: «و كان سبب وفاتها ان قنفذا مولى الرجل لكزها بنعل السيف بامره فاسقطت محسنا، و مرضت من ذلك مرضا شديدا؛ سبب شهادت فاطمه «س» اين بود كه قنفذ «غلام خليفه دوم» با غلاف شمشير وی را زده و بچه ‏اش را كشت و مادرم از اين نظر به بستر بيمارى افتاد.» «2»

  حضرت فاطمه «س»، به ام ‏سلمه فرمود: برايم آبى آماده كن تا بدان غسل كنم، ام‏ سلمه آب را آورد و او غسل كرد و جامه پاكى پوشيد، دستور داد بسترش را در وسط اتاق بگستراند،بطرف راستش رو به قبله خوابيد و دست راستش را زير صورتش گذاشت. «3»

  همچنین در روايت ديگرى آمده كه: حضرت به اسماء فرمودند: آبى برايم آماده كن، بعد با آن غسل كرده و سپس فرمودند: جامه ‏هاى جديدم رابه من بده، انها را پوشيده و فرمودند: بقيه حنوط پدرم را از فلان جا برايم بياور و زير سرم بگذار و مرا تنها گذاشته و از اينجا بيرون برو، مى ‏خواهم با پروردگارم مناجات كنم.

  اسماء مى‏‌گويد: از اتفاق بيرون شدم و صداى مناجات آن حضرت را مى ‏شنيدم، آهسته به طورى كه مرا نبيند وارد شدم ديدم دست به سوى آسمان دراز كرده و مى‏ گويد: پروردگارا به حق محمد مصطفى و اشتياقى كه به ديدار من داشت، و به شوهرم على مرتضى و اندوهش بر من و به حسن مجتبى و گريه‌‏اش بر من و به حسين شهيد و پژمردگى و حسرتش بر من و به دخترانم كه پاره تن فاطمه مى‏ باشند و غم و اندوهى كه بر من دارند، از مى‏ خواهم كه بر گناهكاران امت محمد ترحم فرمائى و آنان را بيامرزى و به بهشت وارد كنى كه تو بزرگوارترين سؤال شوندگان و مهربان‏ترين مهربانانى. «4»

  حضرت «س» ادامه داد و گفت: قدرى مرا بخود واگذار و بعد مرا بخوان، اگر پاسخ تو را دادم كه بسيار خوب و اگر جوابى ندادم بدان كه من به سوى پدر خود، «يا پروردگارم» رفتم.

  اسماء لحظه‌ه‏اى حضرت «س» رابه حال خود واگذاشت و بعد صدا زد و جوابى نشنيد، صدا زد اى دختر محمد مصطفى، اى دختر گرامى ‏ترين كسى كه زنان حمل وی را عهده‌‏دار شدند، اى دختر بهترين كسى كه بر ريگ‏هاى زمين پاى گذارده، اى دختر كسى كه به پروردگارش به فاصله دو تير كمان و يا كمتر نزديك شد، اما جوابى نيامد چون جامه را از روى صورت حضرت برداشت، مشاهده كرد از دنيا رخت بر بسته است، خود رابه روى حضرت انداخت ودر حالى كه ايشان را مى ‏بوسيد، گفت:

  فاطمه آن هنگام كه نزد پدرت رسول خدا رفتى درود اسماء بنت عميس رابه آن حضرت برسان، آنگاه گريبان چاك زده و از خانه بيرون آمد، حسنين به او رسيده و گفتند: اسماء مادر ما كجا است؟ وى ساكت شد و جوابى نداد، آنان وارد اتاق شده ديدند حضرت دراز كشيده حسين عليه‏السلام حضرت را تكان داد ديد از دنيا رفته است، فرمود: اى برادر خداوند تو را در مصيبت مادر پاداش دهد.

  امام حسن مجتبی «ع» خودرا روى مادر انداخته و گاهى مى‏ بوسيد و مى ‏گفت: اى مادر با من سخن بگو پيش ازآن كه روح از بدنم جدا شود، و حسين جلو آمده و پاهاى حضرت را مى ‏بوسيد و میگفت: اى مادر من پسرت حسينم، پيش از آنكه قلبم منفجر شود و بميرم با من صحبت كن.

  اسماء به انها گفت: اى فرزندان رسول خدا برويد نزد پدرتان على عليه‏السلام وی را از مرگ مادرتان خبردار كنيد، آن دو از منزل بيرون رفته و صدا مى ‏زدند:يا محمداه يا احمداه، امروز كه مادرمان از دنيا رفت رحلت تو تجديد شد، بعد به مسجد رفته و على عليه‏السلام را خبردار كردند حضرت با شنيدن خبر شهادت فاطمه عليهاالسلام از هوش رفت و با پاشيدن آب بر او به هوش آمد و چنين گفت: اى دختر حضرت محمد به چه كسى تسليت بگوئيم، من هميشه به وسيله تو دلدارى داده می شدم، بعد از تو چه كسى موجب دلدارى و تسليت من خواهد شد.

  منبع مطلب : www.talab.org

  پروفایل ایام فاطمیه

  عکس پروفایل شهادت حضرت فاطمه زهرا ,شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) بر شما کاربران عزیز تسلیت می گوییم .پروفایل ایام فاطمیه, عکس پروفایل شهادت حضرت فاطمه

  عکس پروفایل ایام فاطمیه

  شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) بر شما کاربران عزیز تسلیت می گوییم . در زیر نمونه هایی زیبا از عکس پروفایل شهادت حضرت فاطمه زهرا را تماشا کنید .

  نوشته های مشابه

  عکس پروفایل غمگین دخترونه و پسرونه

  تا که هیزم ها بدست عده ای شر گر گرفت

  کم کم آتش شد مهیا بعد آن در گر گرفت

  پشت در بود و به پهلو تکیه بر آن داده بود

  آتش در شعله زد یکباره معجر گر گرفت

  شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) تسلیت باد

  چندتایی زدند با پا در

  تا که افتاد روی زهرا، در

  گیرم از دست سنگ ها نشکست !!

  چه کند بار شیشه اش با ، در

  شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) تسلیت باد

  زهرا اگر نبود خدا مظهری نداشت / توحید انعکاس نمایانتری نداشت

  جز در مقام عالی زهرا فنا شدن / ملک وجود فلسفه دیگری نداشت . . .

  تسلیت شهادت حضرت زهرا

  تعجب ندارد از اینکه حال دلم گرفته است. . .

  مگر می شود تو داغدار باشی و من،

  آرام و قرار داشته باشم. . .

  الا که صاحب عزای تمام غمهائی. . .

  دوباره فاطمیه آمد نمی آیی.

  اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج . . .

  عکس حضرت فاطمه زهرا شهادت

  ای روح آفتاب چرا پا نمی شوی

  بانوی بو تراب چرا پا نمی شوی

  پهلوی منهم از خبر رفتنت شکست

  رکنم شده خراب چرا پا نمی شوی

  شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) تسلیت باد

  عکس پروفایل یا زهرا جدید

  عکس پروفایل در مورد حضرت زهرا

  عکس نوشته حضرت زهرا برای پروفایل

  عکس نوشته اسم فاطمه زهرا

  پروفایل حضرت زهرایی

  عکس نوشته حضرت زهرا برای پروفایل

  ای لیله القدر علی آخر چرا گشتی سحر / ای راحت جان علی آخر چرا کردی سفر

  هجران تو آتش زده بر قلب زار مرتضی / یا تو بکن ترک سفر یا با خودت من را ببر . . .

  پیمبری که عمری غم خوار امتش بود

  روی کبود زهرا (س) اجر نبوتش بود ؟!

  عکس پروفایل شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها

  عکس نوشته اسم فاطمه زهرا

  اطمه اکتفا به نامش نکنید

  نشناخته توصیف مقامش نکنید

  هر کس که در او محبت زهرا نیست

  علامه اگر هست سلامش نکنید

  ??????????

  نگاه سرد مردم بود و آتش / صدا بین صدا گم بود و آتش

  بجای تسلیت با دسته ی گل / هجوم قوم هیضم بود و آتش . . .

  شهادت حضرت فاطمه الزهرا(س) تسلیت

  مَجد وشرف یکّه و تنها هستی / در فخر تو بس ، اُمّ ابیها هستی

  مریم که مقدس شده یک عیسی داشت / تو مادر یازده مسیحا هستی . . .

  ??????????

  ای روح دو صد مسیح محتاج دَمَت / زهرایی و خورشید غبار قدمت

  کی گفته که تو حرم نداری بانو؟ / ای وسعت دلهای شکسته ، حَرَمت . . .

  شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) تسلیت باد

  پروفایل حضرت زهرایی عکس پروفایل

  عکس پروفایل

  عکس پروفایل شهادت حضرت فاطمه زهرا

  عکس پروفایل شهادت حضرت فاطمه زهرا

  کارت پستال شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)کارت پستال شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)کارت پستال شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)کارت پستال شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)کارت پستال شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)

  پروفایل ایام فاطمیه

  کارت پستال شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)کارت پستال شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)کارت پستال شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)کارت پستال شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)کارت پستال شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)

  بی بی جان…

  هزاران کلید هم بیاورند،

  قفل دلتنگی های دلم را باز نمی کنند

  شاه کلید دلم ، فقط نگاه توست….

  یا فــاطمه زهــرا (س)

  ??????????

  با رفتنت ای زهرا ، از خانه صفا رفته

  زینب به حسین گوید، مادر به کجا رفته

  این خانه پس از زهرا گردیده عزا خانه

  زهرای مرا کشتند تنها و غریبانه

  با آنکه نمی گفتی در کوچه چه ها رخ داد

  اما به سوال من رخسار تو پاسخ داد

  عکس پروفایل فاطمه زهرا

  ۳.۲/۵ - (۴۶ امتیاز)

  شعر شهادت حضرت زهرا تاریخ شهادت حضرت زهرا چگونگی شهادت حضرت زهرا عکس پروفایل تلگرام عکس شهادت حضرت زهرا علت شهادت حضرت فاطمه علت شهادت حضرت فاطمه از دیدگاه اهل سنت

  منبع مطلب : iranbanou.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 4 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید