این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  فاصله تهران استانبول

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  فاصله تهران استانبول را از این سایت دریافت کنید.

  فاصله تهران تا استانبول – هوایی و زمینی با نقشه

  فاصله تهران تا استانبول - معرفی راه های دسترسی و مسافت تهران تا استانبول با هواپیما، قطار، اتوبوس و خودروی شخصی در سه مسیر متفاوت از رسپینا

  فاصله تهران تا استانبول

  اطلاع از فاصله تهران تا استانبول می تواند به شما در انتخاب وسیله نقلیه کمک کند. شما می توانید این مسیر را با خرید بلیط هواپیما، قطار، اتوبوس و یا خودروی شخصی طی کنید. در ادامه این مسیرها بررسی شده است.

  فاصله تهران تا استانبول با هواپیما

  فاصله هوایی تهران تا استانبول حدود 2041 کیلومتر است که حدود 1 ساعت و نیم الی 2 ساعت زمان می­برد. البته این زمان به نوع ایرلاین و شرایط جوی بستگی دارد. به طور مثال شما با خرید بلیط از ایرلاین قشم ایر و ایران ایر، این مسیر را در 1 ساعت و 30 دقیقه و ماهان ایر در 1 ساعت و 45 دقیقه طی می کنید. ایرلاین های خارجی مانند ترکیش ایرلاینز نیز در این مسیر فعالیت دارند که پروازهای مستقیم به استانبول حدود 3 ساعت طول می کشد. لازم به ذکر است مسافرینی که ساکن شهر مشهد و سایر شهرها هستند، گاهی اوقات پرواز مستقیم از آن شهر به استانبول وجود ندارد که معمولا به صورت دو مقصده خرید بلیط امکان پذیر است و یا ایرلاین های خارجی دارای پرواز مستقیم هستند که افزایش هزینه در خرید بلیط و سفر را برای مسافر در بر دارد. در این صورت بهتر است مثلا بلیط هواپیما مشهد تهران را تهیه کرده سپس از تهران به استانبول سفر کند تا نیاز به پرداخت هزینه کمتری برای بلیط باشد.

  فاصله تهران تا استانبول با قطار

  مسیر تهران به سمت استانبول را می توان با قطار پیمود اما حدود سه روز طول خواهد کشید که به مسیری که از آن استفاده می کنید دارد. شما می توانید از دو مسیر به سمت استانبول بروید.این مسیر حدود سه روز طول می­کشد.

  فاصله تهران تا استانبول با قطار از آنکارا

  برای رفتن به استانبول از این مسیر ابتدا باید از قطار تهران به سمت آنکارا استفاده کنید. با این قطار از شهر تبریز و مرز رازی عبور کرده و به شهر وان خواهید رسید. پس از عبور از دریاچه توسط کشتی، با قطارهای ترکی در آن طرف دریاچه به آنکارا و سپس استانبول خواهد رفت. فاصله تهران تا آنکارا حدود 2080 کیلومتر است و پس از آن حدود 450 کیلومتر با استانبول فاصله خواهید داشت. فاصله تهران تا انکارا حدود 58 ساعت بوده و حدود 5 ساعت از آنکارا تا تهران می باشد.

  فاصله تهران تا استانبول از وان

  روش دومی که برای رفتن از تهران به استانبول پیشنهاد می شود، مسیر تهران به شهر وان در ترکیه است. در این مسیر ابتدا از تهران به تبریز رفته که حدود 630 کیلومتر است. پس از آن از قطارهای تبریز وارد شهر وان شده که حدود 329 کیلومتر است و تقریبا 10 ساعت طول می کشد. پس از رسیدن به شهر وان باید سوار کشتی شده تا به تاتوان برسید که در این شهر، قطارهایی به سمت استانبول حرکت می کند. فاصله شهر وان تا استانبول حدود 1500 کیلومتر است. لازم به ذکر است که به دلیل وجود شرایط اپیدمی کرونا مسیر ریلی از تهران به سمت استانبول غیرفعال است.

  فاصله تهران تا استانبول با اتوبوس

  اتوبوس یکی از گزینه های سفر به استانبول است. این مسیر حدود 2000 کیلومتر است که به مدت 30 الی 36 ساعت در این مسیر خواهید بود. شما می توانید تنها با استفاده از یک اتوبوس از تهران به استانبول برسید. اتوبوس ها معمولا از پایانه مرزی بازرگان به ترکیه وارد می شوند.

  فاصله تهران تا استانبول با ماشین شخصی

  شما می توانید علاوه بر استفاده از قطار و اتوبوس در سفر زمینی به استانبول، از ماشین شخصی خود نیز استفاده کنید. برای وارد شدن به ترکیه سه مرز وجود دارد که این مسیرها را در ادامه بررسی کرده ایم.

  فاصله تهران تا استانبول از مرز بازرگان

  پایانه مرزی بازرگان از مرزهای پرتردد در تبریز بوده که در شهر بازرگان در ایران و شهر گوربولاغ در ترکیه واقع شده است. فاصله تهران تا پایانه مرزی بازرگان حدود 900 کیلومتر می باشد. پس از عبور از این مرز وارد شهر گوربولاغ شده که این مسیر حدود 1540 کیلومتر است. مسیر تهران تا استانبول از مرز بازرگان حدود 28 ساعت زمان می­برد.

  فاصله تهران تا استانبول از مرز رازی

  پایانه مرزی رازی در شهرستان خوی قرار دارد که با شهر وان ترکیه هم مرز است. فاصله تهران تا این پایانه مرزی حدود 856 کیلومتر است. پس از عبور از این مرز وارد شهر وان خواهید شد که حدود 100 کیلومتر با این پایانه مرزی فاصله دارد. فاصله شهر وان تا استانبول حدود 1520 کیلومتر بوده که از شهرهای ارزنجان و آماسیا در ترکیه عبور می­کند.

  فاصله تهران تا استانبول از مرز سرو

  پایانه مرزی سرو در شهری به همین نام و در استان اذربایجان غربی و 60 کیلومتری شهر ارومیه قرار دارد. این مرز با شهر یوکسک آوا در ترکیه هم مرز است. پایانه مرزی سرو در همه روزها باز ها بوده و ورودی آن به سمت ترکیه در بعدازظهر خلوت می باشد. فاصله تهران تا ارومیه حدود 830 کیلومتر، و مسیر پایانه مرزی سرو تا شهر وان نیز 230 کیلومتر می­باشد. از شهر وان تا استانبول نیز حدود 1520 کیلومتر در پیش دارید.

  منبع مطلب : respina24.ir

  فاصله تهران تا استانبول

  اطلاعات کامل مسافت و فاصله تهران تا استانبول هوایی، ریلی، با ماشین شخصی و اتوبوس برحسب کیلومتر و زمان بهمراه نقشه فاصله تهران تا شهرهای استانبول و اطلاعات مفید برای سفر را در رهی نو ببینید

  فاصله تهران تا استانبول

  تعداد بازدید: ۱۰۶۸۱۴

  ۱۴ بهمن ۱۳۹۸

  فاصله تهران تا استانبول از نظر مسافت و زمان

  شهر استانبول، یکی از شهرهایی که امروزه پذیرای تعداد زیادی از ایرانیان است، بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر ترکیه است. چرا که علاوه بر جاذبه‌های دیدنی استانبول، تشریفات خروج از کشور راحت‌تری دارد و از طرفی نیاز به ویزا ندارد. بازار استانبول هم که برای ایرانی‌ها حکم طلا دارد. حالا که قصد دارید یک سفر به یادماندنی در خارج از کشور داشته باشید، همراه رهی نو بمانید تا بهترین روش‌های پیمودن فاصله تهران تا استانبول به این شهر جذاب را بگوییم. استانبول زیبا در ساحل دریای مرمره قرار گرفته که بخش غربی آن در قاره اروپا و بخش شرقی در قاره آسیا قرار گرفته است. با توجه به اینکه کدام یک از روش‌های زمینی یا هوایی را از تهران انتخاب می‌کنید، مسافت و زمان رسیدن‌تان متفاوت است. اگر قصد سفر به ترکیه از راه زمینی دارید، خودتان را برای حدود یک روز و سه ساعت راه آماده کنید. حالا اگر بخواهید این مسافت را با اتوبوس طی کنید حدود 34 ساعت یعنی بیشتر از یک روز در راه هستید و مسافت تهران تا استانبول حدود 2457 کیلومتر در پیش دارید. به این ترتیب که بعد از مسافتی که از تهران تا تبریز طی می‌کنید، مرز بازرگان، دغوبایزید، آغری، ارزروم، ارزنجان، آماسیا، بولو و ایزمیت را پشت سر گذاشته تا به استانبول برسید.

  مسافت تهران تا استانبول با قطار

  اگر اهل سفرهای زمینی و لذت بردن از مسیر هستید، به خصوص اگر اکیپی و همراه با دوستان‌تان قصد رفتن به استانبول از تهران دارید، قطار گزینه مناسبی است. با این حدود فاصله تهران تا استانبول را مدت سه روز و 70 ساعت در راه هستید، اما اگر بتوانید در کوپه‌های قطار و مسیر آبی که در پیش دارید، لذت ببرید، متوجه گذر زمان نخواهید شد. شما می‌توانید از تهران بلیط قطار به مقصد آنکارا را خریداری کرده و در آنکارا دوباره بلیط قطار به استانبول را تهیه کنید. هر هفته پنجشنبه‌ها یک قطار به این مقصد حرکت می‌کند.

  در یک قطار سه کوپه‌ای راحت می‌نشینید و از مناظر طبیعت شمال  غرب ایران لذت می‌برید تا به تبریز می‌رسید. یعنی از ایستگاه تهران به زنجان و بعد تبریز رفته و از تبریز بلیط تبریز وان را تهیه می‌کنید. این روش برایتان به صرفه‌تر است. قیمت بلیط تبریز وان حدود 350 هزار تومان است و ساعت حرکت قطار هر دوشنبه حدود ساعت ده و نیم شب است. به وان که رسیدید خود را به اسکله این شهر رسانده و سه شنبه صبح بعد از گذشت حدود 5 ساعت، با کشتی به ایستگاه تات وان می‌رسید. بعد از رسیدن به وان، از طریق راه‌های آبی یا زمینی به تاتوان ترکیه رفته و از آن‌جا می‌توانید با قطار به سمت مقصدتان که استانبول است، رهسپار شوید.

  به صورت کلی از مسافت تهران تا استانبول چیزی نزدیک به 17 ایستگاه در پیش رو دارید که عبارت است از تهران، قزوین، زنجان، میانه، تبریز، مرند، ماکو، و بعد از آن وارد مرز بازرگان و گوربولاغ شده و سپس بعد از گذراندن دغوبایزید، آغری، ارزروم، ارزنجان، آماسیا، بولو، ایزمیت به استانبول خواهید رسید.

  فاصله تهران تا استانبول با هواپیما

  اگر نه حوصله رانندگی دارید و نه سفر با اتوبوس به شرایط‌تان جور است، و همچنین در صورتی که مایل نیستید سه روز از تایم سفرتان را در مسیر رفت بگذرانید، خیلی راحت و لاکچری گزینه هواپیما را انتخاب کنید تا در عرض 2.5 الی 3 ساعت از تهران به استانبول برسید. بلیط تهران به استانبول را می‌توانید از شرکت‌های هواپیمایی ایران ایر، زاگرس، ماهان، ترکیش، آسترین ایرلانز، اطلس گلوبال، بوتا ایرویز، قطر و هواپیمایی بین المللی اوکراین تهیه کنید. به جز زاگرس که در هفته دو بار پرواز دارد، بقیه شرکت‌ها تقریبا هر روز هفته پرواز دارند. فاصله تهران تا استانبول هوایی 2041 کیلومتر است که در نهایت در فرودگاه آتاتورک در قسمت اروپایی استانبول یا فرودگاه جدید التاسیس صبیحه در قسمت آسیایی استانبول فرود آیید.

  در نظر داشته باشید در فصل تابستان یا فصل‌هایی که میزان ورود گردشگر به استانبول افزایش پیدا می‌کند، بلیط‌های سیستمی معمولا بالاترین حد قیمت را دارد و عرضه بلیط بیشتر به صورت چارتری است که بر خلاف بلیط‌های سیستمی امکان استرداد، کنسلی یا تغییر روز پرواز را ندارد اما در عوض با نرخ پایین‌تری از قیمت اصلی بلیط رزرو می‌کنید. در بین شرکت‌های هواپیمایی مختلف که از تهران به استانبول پرواز دارند، هواپیمایی ماهان و آتا، بلیط با قیمت مناسب‌تری ارائه می‌دهند اما باز هم قبل از خرید بلیط تماس سایت‌های فروش بلیط تهران استانبول را بالا پایین کنید تا بتوانید با نرخی حدود 500 هزار تومان بلیط مناسبی تهیه کنید. پیش به سوی دریای زیبای مرمره و تنگه بسفر و مراکز خرید جذاب و اجناس اصیل. بهترین زمان برای تهیه بلیط‌های ارزان قیمت به استانبول، اواسط اسفند تا اواسط خرداد است که شرایط آب و هوا، جشنواره‌های مختلف و تورهای متنوع برای سفر به این شهر مناسب است.

  فاصله تهران تا استانبول با ماشین شخصی

  سفر با ماشین شخصی با وجودی که تمام زحمتش گردن خودتان است اما در عوض هر جا که بخواهید می‌توانید توقف کرده و در شهری که به دلتان نشسته اقامت کنید و یک دل سیر از مناظر اطراف استفاده کنید. برای اطلاع از هتل‌ها و محل اقامت مسیر تهران استانبول، رهی نو راهنمایی‌تان کرده است. مرز مورد علاقه رانندگان از تهران به استانبول مرز بازرگان است. تا تبریز که برانید، فاصله تهران تا استانبول را 290 کیلومتر دیگر که بروید و از شهرهای مرند و ماکو که بگذرید به مرز بازرگان می‌رسید که با اولین شهر ترکیه در مسیرتان یعنی گوربولاغ، مرز دارد. از این مرز تا استانبول خودتان را برای مسافت 1540 کیلومتر و رانندگی در حدود 26 ساعت آماده کنید. البته انقدر مناظر طبیعی دور و برتان است که خستگی رانندگی در مسافت زیاد را برایتان کم کند.

  سرراست‌ترین مسیری که می‌توانیاد انتخاب کنید که جاده‌های باز و آسفالته خوبی نیز داشته باشد همین مسیر تهران، زنجان، تبریز، بازرگان، گوربولاغ، دوغوبایزید، آغری، ارزروم، ارزینجا، آماسیا، بولو، ایزمیت، استانبول است.  اما اگر می‌خواهید از سمت آذربایجان غربی رفته و توقفی هم در شهر وان ترکیه داشته باشید، می‌توانید مرز رازی را انتخاب کنید که 65 کیلومتری شهرستان خوی در آذربایجان غربی قرار گرفته است. اما با همین فاصله کم باید یک جاده پرپیچ و خم و کوهستانی طی کنید که به نسبت زمان بیشتری از شما می‌گیرد. ولی به نسبت پول بنزین که هنوز در خاک ایران هستید، برایتان به صرفه‌تر است. چون در ترکیه هر لیتر بنزین حدود 10 تا 12 هزار تومان برایتان آب می‌خورد. ضمن اینکه این مرز، مانند مرز بازرگان شبانه روزی نیست و به طور متوسط از 9 تا 5 بعد از ظهر فعال است.

  منبع مطلب : www.raheeno.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید