این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  فردا مدارس

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  فردا مدارس را از این سایت دریافت کنید.

  اخبار تعطیلی مدارس فردا

  در این مقاله تمامی اخبار و اطلاعات مربوط به جزئیات تعطیلی مدارس کشور و تعداد روز های تعییین شده برای این تعطیلی ها به همراه توصیه های مفید بهداشتی و موارد لازم برای داشتن برنامه ریزی مناسب درسی در ایام تعطیلات برای دانش آموزان ارائه شده است .

  اخبار تعطیلی مدارس

  معمولا در طول سال تحصیلی رئیس آموزش و پرورش، ممکن است به دلایلی مثل بارش شدید برف و باران ، بروز بیماری های ویروسی و دلایل زیاد دیگری به جهت تسریع پیشگیری اتفاقات غیر مترقبه اقدام به انتشار اطلاعیه تعطیلی مدارس در مقاطع و شیفت های مختلف نماید . به توجه به میزان بحرانی بودن موضوع خبر تعطیلی مدارس ، ممکن است در تمام مقاطع و همه شیفت ها یا به تفکیک مقاطع و یا شیفت ها مدارس یک شهر یا استانی تعطیل اعلام شوند .

  برای مشاوره اخبار تعطیلی مدارس

  برای مشاوره اخبار تعطیلی مدارس

  وزارت آموزش و پرورش کشور ، تصمیم تعطیلی مدارس استان های مختلف را به عهده رئیس آموزش و پرورش همان استان و یا فرمانداری گذاشته است ، زیرا در هر استانی ممکن است دلایل مختلفی از جمله باراش شدید برف و باران ، سیل  زلزله ، آلودگی هوا و غیره باعث تعطیلی مدارس شود .

  بر این اساس  در صورت نیاز به تعطیلی در هر استان ، رئیس آموزش و پرورش آن استان و یا فرمانداری اخبار تعطیلی مدارس را اعلام می نمایند . در ادامه این مقاله به دلایل تعطیلی مدارس و توصیه هایی برای دانش آموزان پرداخته شده است .

  اخبار تعطیلی مدارس فردا

  در این قسمت قصد داریم به محض انتشار اخبار تعطیلی مدارس در همه مناطق کشور ،  اطلاع رسانی لازم را انجام دهیم . جدول زیر نشان دهنده تاریخ و علت تعطیلی مدارس استان های ایران می باشد .

  استان شهر  روز تعطیلی مقاطع  علت تعطیلی

  سیستان و بلوچستان تمامی شهرستان ها به مدت دو هفته کلیه مقاطع شیوع امیکرون

  خراسان جنوبی مناطق نارنجی و قرمز کرونایی به مدت دو هفته کلیه مقاطع شیوع امیکرون

  سمنان کلیه شهرستان تا آخر هفته کلیه مقاطع شیوع امیکرون

  اردبیل اردبیل دوشنبه 27 دی 1400 کلیه مقاطع شیوع امیکرون

  آذربایجان شرقی همه شهرستان ها تا آخر هفته کلیه مقاطع شیوع امیکرو

  سیستان و بلوچستان سیستان و بلوچستان دوشنبه 13 دی 1400 کلیه مقاطع تحصیلی بارندگی

  کرمان جیرفت، کهنوج و فاریاب دوشنبه 13 دی 1400 کلیه مقاطع تحصیلی بارندگی

  آذربایجان شرقی تبریز شنبه 11 دی 1400 کلیه مقاطع تحصیلی آلودگی هوا

  آذربایجان شرقی تبریز چهارشنبه 8 دی 1400 کلیه مقاطع تحصیلی آلودگی هوا

  اصفهان

  شاهین شهر، خمینی شهر، دولت آباد، زرین شهر، مبارکه، فولاد شهر، فلاورجان، کاشان،  آران و بیدگل و نجف‌آباد سه شنبه 7 دی ماه 1400 تمامی مقاطع آلودگی هوا

  تهران تهران از 23 تا 26 آذر ماه

  تمامی مقاطع تحصیلی آلودگی هوا

  بیشتر بخوانید: اخبار تعطیلی مدارس اصفهان

  دلایل تعطیلی مدارس

  رئیس آموزش و پرورش هر استان با توجه به میزان وضعیت بحرانی در شهرستان های استان خود که به دلایل طبیعی و غیر طبیعی اتفاق می افتد ، ممکن است مقاطع مختلف تحصیلی و یا شیفت خاصی در روز را تعطیل نماید . اطلاعیه تعطیلی مدارس معمولا به صورت اینترنتی از طریق سایت هر استانی و یا از طریق سیستم اطلاع رسانی شبکه استانی و شبکه های سراسری تلویزیون و یا رادیو منتشر می شود .

  در موارد زیر به بررسی برخی حوادث طبیعی و غیر طبیعی که ممکن است باعث تعطیلی مدارس شوند ، می پردازیم :

  حوادث طبیعی که ممکن است منجر به تعطیلی مدارس شوند.

  در این کره خاکی حوادث و بلایای طبیعی بسیاری رخ می دهد که کشور ما از آن مستثنا نیست ، از جمله این حوادث می توان به سیل ، زلزله ،  بارش شدید برف و باران و غیره اشاره نمود .

  حوادث غیر طبیعی که ممکن است منجر به تعطیلی مدارس شوند.

  متاسفانه اخیرا اتفاقات قابل پیش بینی و غیر طبیعی مانند آلودگی هوا که دست مایه انسان هاست و یکی از معضلات جامعه امروزی شناخته شده است روبه رو شده ایم . آلودگی آب و هوا سبب بروز بیماری های زیادی مانند بیماری تنفسی می شود به همین دلیل توصیه اکید پزشکان بر رعایت بهداشت و استفاده از ماسک در بیرون از منزل می باشد .

  علاوه بر این ها بیماری های مختلف ویروسی که به صورت واگیردار از جمله ویروس کرونا که در بین مردم شیوع پیدا می کند و حتی در برخی موارد منجر به مرگ می شود طی چند ماه گذشته در کشور ما رواج پیدا کرده است .

  با توجه به این که قشر کودک و نوجوان جامعه را دانش آموزان تشکیل می دهند ، و از نظر سیستم ایمنی و دفاعی بدن ضعیف تر از قشر بزرگسال جامعه می باشند ، متاسفانه تاثیر پذیری بیشتری در برابر خطرات حوادث طبیعی و غیر طبیعی دارند .

  بیشتر بخوانید: اعلام جدول زمانی برنامه های درسی امروز از تلویزیون

  توصیه هایی به دانش آموزان در تعطیلی مدارس

  با توجه به اینکه اخیرا بسیاری از استان های کشورمان درگیر بارش شدید برف و باران ، آلودگی هوا و شیوع بیماری کرونا شده اند و مدارس بسیاری از استان ها در مقاطع مختلف و یا همه مقاطع تحصیلی تعطیل شده اند به دانش آموزان توصیه هایی در جهت کمترین تاثیر پذیری در برابر حوادث مختلف را داریم که در زیر به این توصیه ها اشاره کرده ایم  :

  رعایت بهداشت فردی

  استفاده از ماسک و دستکش

  داشتن تغذیه مناسب ، مانند : استفاده از میوه و سبزیجات تمیز و تازه و خوردن شیر و غیره

  پوشیدن لباس های گرم

  فاصله گرفتن از افراد بیمار

  هم چنین لازم به ذکر است که در دوران تعطیلی مدارس ، آموزش دانش آموزان از طریق برنامه شاد پیگیری می شود که می توانید در ادامه مقاله مرتبط به برنامه شاد و لینک دانلود آن را دریافت نمایید .

  بیشتر بخوانید: نسخه جدید شاد

  مطالعه دانش آموزان در تعطیلی مدارس

  تعطیلی مدارس ممکن است به دلیل بحرانی بودن علت تعطیلی چند روز طول بکشد ، که متاسفانه باعث بروز خلل در روند برنامه درسی دانش آموزان می شود .

  منبع مطلب : www.heyvagroup.com

  منبع مطلب : chromewebdata

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 7 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید