این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  فروریختن برج میلاد

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  فروریختن برج میلاد را از این سایت دریافت کنید.

  برج میلاد در خطر«کج شدن» و فروریختن

  عضو کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر از احتمال ریزش و یا کج شدن برج میلاد در پی عدم ایمنی گود مجاور خبر داد.

  شنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۱ GMT 19:41

  دوشنبه / ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ / ۰۲:۲۰

  دسته‌بندی: جامعه، شهری

  کد خبر: 96051509260 خبرنگار : 71368

  تندگویان مدعی شد

  تندگویان مدعی شد برج میلاد در خطر«کج شدن» و فروریختن

  عضو کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر از احتمال ریزش و یا کج شدن برج میلاد در پی عدم ایمنی گود مجاور خبر داد.

  محمد مهدی تندگویان در گفت‌وگو با ایسنا، درباره گود رها شده جنب برج میلاد با بیان اینکه فاز ۲ برج میلاد شامل مرکز تجارت جهانی، مجتمع تجاری، پارکینگ هتل پنج ستاره و فضای نمایشگاهی در نظر گرفته شده است گفت: حدودا دو هکتار برای اجرایی کردن فاز دو برج میلاد در نظر گرفته شده است که بر این اساس برای مرکز تجارت جهانی ۱۲۰ هزار متر مربع و مجتمع تجاری ۶۳ هزار متر در نظر گرفته شده است.

  وی با بیان اینکه برای برج میلاد ۵۰۰۰ پارکینگ نیز پیش بینی شده بود که در این راستا از طراحان مختلف دعوت شد که نسبت به ارائه طرح‌های خود اقدام کنند، گفت: پس از بررسی‌های مختلف سرانجام طرح "زاها حدید" برای ساخت هتل برج میلاد در فاز دوم برنده شد؛ اما بنا به دلایلی شورای شهر  طرح برنده شده را تایید نکرد.

  عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه در سال ۹۰ طراحی از سوی مهدی چمران رد شد و قراردادی با شرکت "مهرآفرین ناجا" بدون هماهنگی با شورا و بدون برگزاری مناقصه بسته شد، ادامه داد: شهرداری تهران ساخت کل فاز دو برج میلاد شامل هتل مجتمع تجارت جهانی، مجتمع تجاری، پارکینگ، هتل پنج ستاره و نمایشگاه را به شرکتی وابسته به نیروی انتظامی داد.

  تندگویان با بیان اینکه در سال ۹۲ شورای شهر وقت متوجه این قرارداد می‌شود گفت: شورا با مدل واگذاری مخالفت می‌کند چرا که بر اساس تقسیم‌بندی‌های انجام شده فیمابین پلیس و شهرداری مقرر شده بود که بعد از اتمام کار ساخت، ۳۱ درصد سهام به ناجا و ۵۱ درصد سهام نیز در اختیار شهرداری بماند و مابقی درصد مانده نیز به بنیاد تعاون ناجا تعلق گیرد که در کل درصد شهرداری از فاز دو برج میلاد ۵۱ درصد و سهم نیروی انتظامی نیز ۴۹ درصد می‌شد. که شورای وقت مخالفت کرد و مانع ادامه کار شرکت پیمانکار شد.

  وی با بیان اینکه شرکت مذکور برای ساخت هتل گودبرداری عمیقی انجام داده بود که پس از مخالفت شورای شهر با نوع و مدل قرارداد و واگذاری نیمه کاره رها شد، گفت: پس از اعتراض اعضای شورای شهر قرارداد با پیمانکار را لغو و مشارکت نیز ملغی می‌شود؛ اما هیچ کدام از طرفین مسئولیت گود رها شده کنار برج میلاد را نمی‌پذیرند.

  نائب رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی با بیان اینکه متاسفانه گود کنار برج میلاد رها شده و تقریبا صاحبی ندارد گفت: بارها در این خصوص به شهرداری تهران تذکر داده‌ایم اما تا کنون شهرداری مجموعه‌ای را معرفی نکرده که حداقل ساماندهی ادامه پروژه را انجام دهد.

  تندگویان با بیان اینکه از سال ۹۲ تا کنون گود برج میلاد رها شده است و این در حالیست که عمر مفید نیلینگ چهار سال است و حالا این گود نیازمند استحکام سازی است، گفت: حالا ما با یک گود پرخطری مواجه هستیم که دقیقا در کنار برج میلاد قرار دارد و بار برج بر روی این گود سنگینی می‌کند. به طوریکه با اولین شکاف در گود، شاهد خواهیم بود که پایه‌های برج مقاومت خود را از دست داده و برج به درون گودال ۴۰ متری سقوط خواهد کرد و در خوشبینانه‌ترین حالت برج میلاد کج خواهد شد.

  وی با بیان اینکه شهرداری منطقه دو بارها به سازمان سرمایه گذاری مشارکت شهر که این پروژه مشارکتی زیر نظر آنها است درباره وضعیت برج میلاد تذکر داده است، گفت: متاسفانه در نامه‌ای که شهرداری منطقه دو در تیرماه ۹۶ برای سازمان سرمایه گذاری مشارکت شهر تهران نوشته عملیات گودبرداری را بدون رعایت اصول و قواعد فنی و ایمنی دانسته و ضمن توقف هر گونه عملیات ساختمانی اعلام کرده که ممکن است این گود علاوه بر آنکه ایمنی ساختمان‌های مجاور را در معرض خطر قرار می‌دهد، معابر مجاور را نیز درگیر کند. اما متاسفانه هیچ عکس العملی از سوی شهرداری تهران در خصوص این مهم انجام نشده است.

  تندگویان افزود: بارها در خصوص وضعیت گود رها شده برج میلاد هشدارهای لازم داده شده است اما متاسفانه شهرداری در این خصوص بی توجه است و هر گونه خسارت جانی و مالی در پی حادثه احتمالی در این محدوده متوجه شهرداری خواهد بود.

  انتهای پیام دبیر بهناز غفاری

  اخبار مرتبط

  استقبال تهرانیان از تور سه برج

  محدودیت در بازدید از برج میلاد همزمان با 14 خردادماه

  افتتاح جشنواره تابستانی "شهر علم" در برج میلاد

  درسی که باید از "پلاسکو" گرفت

  ششمین برج مخابراتی دنیا بر روی گسل پایتخت/ضرورت ساخت‌وسازهای تهران با رویکرد علمی مدیریت بحران

  ساخت تندیس زن ایرانی در برج میلاد

  سازه‌های ضد زلزله چگونه در جهان ساخته می‌شوند؟

  نحوه مقاوم‌سازی آسمان‌خراش‌ها و بُرج‌ها در آمریکا و چین برابر زلزله

  پخت غذاهای سنتی توسط بانوان پایتخت در برج میلاد

  حلقه دوستی کودکان جهان در برج میلاد

  هنرمندان «شهر هنر» ورک‌شاپ می‌گذارند

  برج میلاد فردا به رنگ آبی در می آید

  سرپرست سازمان عمرانی مناطق شهرداری تهران:

  آغاز عملیات اجرایی ایمن‌سازی گود برج میلاد/ایمن‌سازی تا پایان سال

  پایان جشنواره‌های تابستانی برج میلاد

  رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران

  بررسی کامل ایمنی برج میلاد/ مردم نگران نباشند

  موضوعات داغ روز

  پليس شهرداري تهران نوروز 1402 تهران هلال‌احمر مترو فراجا کروناویروس

  نظرات

  منبع مطلب : www.isna.ir

  روزنامه خراسان: برج میلاد در خطر کج شدن  و فروریختن؟

  گروه اجتماعی- عضو شورای شهر می گوید: برج میلاد در خطر ریزش و حداقل کج شدن است. معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران نیز می گوید: نتایج آخرین پایشی ک

  روزنامه خراسان 1398/04/18

  برج میلاد در خطر کج شدن  و فروریختن؟

  گروه اجتماعی- عضو شورای شهر می گوید: برج میلاد در خطر ریزش و حداقل کج شدن است. معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران نیز می گوید: نتایج آخرین پایشی که متعلق به دو هفته قبل است نشان می دهد، خطر جدی وجود ندارد. حالا بماند که دو عضو خانواده مدیریت شهری تهران دو حرف کاملا متفاوت می زنند و همین نکته خود قابل تامل است اما واقعا برج میلاد قرار است فرو بریزد یا کج شود؟

  حالت خوش بینانه کج شدن است

  تندگویان عضو کمیسیون شهرسازی شورای شهرتهران می گوید:  از سال ۹۲ تا کنون گود برج میلاد رها شده است و این در حالی است که عمر مفید پایدارسازی گودها چهار سال است و حالا این گود نیازمند استحکام سازی مجدداست، حالا ما با یک گود پرخطر مواجه هستیم که دقیقا در کنار برج میلاد قرار دارد و بار برج  روی این گود سنگینی می‌کند. به طوری که با اولین شکاف در گود، شاهد خواهیم بود که پایه‌های برج مقاومت خود را از دست بدهد و به درون گودال ۴۰ متری سقوط کند و در خوش بینانه‌ترین حالت، برج میلاد کج خواهد شد.

  خطر جدی وجود ندارد

  اما درپی این اظهارات،صفا صبوری دیلمی معاون عمرانی شهرداری تهران می گوید: دقت داشته باشید که گود موسوم به گود برج میلاد ارتباطی با رأس برج ندارد. چرا که این گود در مجاورت مرکز همایش‌ها قرار دارد و با رأس برج میلاد فاصله زیادی دارد. این طور نیست که برخی‌ها فکر کنند گود دقیقاً در زیر برج میلاد قرار دارد بلکه در کنار مرکز همایش‌ها که فاصله زیادی با یکدیگر دارند و دو نقطه مختلف هستند، وجود دارد. بر اساس نتایج آخرین پایشی که متعلق به دو هفته قبل است خطر جدی وجود ندارد. وی  تاکید کرد: برج میلاد سازه خاصی است که با انجام یک گود برداری کج نمی‌شود.

  فراخبرششمین برج بلند مخابراتی جهان

  برج میلاد، برج مخابراتی چندمنظوره‌ای است که با ارتفاع ۴۳۵ متر بلندترین برج ایران و ششمین برج بلند مخابراتی جهان است. این برج با ۱۳ هزار متر مربع زیربنا از نظر وسعت کاربری سازه رأس برج در میان تمامی برج‌های مخابراتی دنیا مقام نخست را دارد. برج میلاد با توجه به ویژگی‌های منحصربه فردش مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی قرار دارد.

  لینک منبع خبر

  سایر اخبار این روزنامه

  مناقصه ها و مزایده های دولتی و عمومی در اتاق شیشه ای

  یک عکس تکان دهنده فوتبالی

  یانکی های بی اخلاق !

  بازدید تولیت آستان قدس از شیرخوارگاه علی اصغر(ع)

  تاخیر 20 درصدی در پروژه پارکینگ آزادی

  60 روز درس آموز بازار ارز

  مهار تنش های سیاسی دلار

  زیر سایه خورشید...

  برج میلاد در خطر کج شدن  و فروریختن؟

  شاهدخت چاقوکش سعودی

  «گریس» در ازای برگزیت !

  تصویر مناقشه‌برانگیز «گاندو» از‌ظریف

  5 حق اختصاصی خانم ها در محیط کار

  قصه‌های خوب برای داشتن بچه‌های خوب

  فعالیت این سایت بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.

  تمام حقوق برای پیشخوان محفوظ است. استفاده از مطالب و تصاویر این سایت فقط با ذکر نام پیشخوان و درج لینک به این سایت مجاز است.

  دربارهٔ ما | تبلیغات در پیشخوان

  ©2012-2023 https://www.pishkhan.com

  منبع مطلب : www.pishkhan.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید