این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  فعالیت صفحه 36 علوم ششم

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  فعالیت صفحه 36 علوم ششم را از این سایت دریافت کنید.

  پاسخ فعالیت ها و سوالات درس پنجم علوم ششم دبستان

  در این مقاله از مجله اینترنتی دلگرم پاسخ فعالیت ها و سوالات درس پنجم علوم ششم ابتدایی، درس زمین پویا را برای شما عزیزان آورده ایم. با ما همراه باشید.

  پاسخ فعالیت ها و سوالات درس پنجم علوم ششم دبستان

  50 1

  زمان مطالعه: 12 دقیقه

  در این مقاله از مجله اینترنتی دلگرم پاسخ فعالیت ها و سوالات درس پنجم علوم ششم ابتدایی، درس زمین پویا را برای شما عزیزان آورده ایم. با ما همراه باشید.

  جواب سوالات درس پنجم علوم ششم ابتدایی

  اگر به دنبال جواب فعالیت درس پنجم علوم ششم هستید، این مقاله را از دست ندهید و تا انتها با ما همراه باشید.

  جواب آزمایش کنید صفحه 32 علوم ششم ابتدایی

  هر یک از گروه های کلاس، یک عدد تخم مرغ آب پز شده (همراه پوست) را به کلاس بیاورند.

  با انگشت خود به پوسته تخم مرغ فشار وارد کنید.

  یک بار هم با انگشت خود به سفیده ی تخم مرغ فشار وارد کنید.

  چگونگی عکس العمل پوسته و سفیده ی تخم مرغ را با هم مقایسه کنید و نتیجه را به کلاس گزارش دهید.

  جواب: پوسته ی تخم مرغ سخت اما شکننده است. سفیده ی تخم مرغ نرم است و با فشار له می شود و ممکن است انگشت دست در آن فرو رود.

  سپس تخم مرغ را به وسیله ی چاقو از وسط نصف کنید و لایه های آن را با لایه های زمین مقایسه کنید.

  جواب: تخم مرغ سه لایه دارد: پوسته، سفیده و زرده. زمین هم سه لایه دارد: پوسته، گوشته و هسته. پوسته تخم مرغ مثل پوسته زمین است، گوشته زمین مانند سفیده تخم مرغ است و هسته شبیه زرده تخم مرغ می باشد.

  جواب کاوشگری صفحه 33 علوم ششم ابتدایی

  1. یک قطعه چوب خشک و یک قطعه چوبِ تَر با قطر تقریبی یک سانتی‌متر و طول ۷۰ سانتی‌متر بردارید. چوب‌ها را طوری روی میز محکم ببندید که فاصله‌ی ابتدای هر دو تا لبه‌‌ی میز یکسان باشد.

  2. از هر یک از چوب‌ها یک وزنه‌‌ی ۲۰۰ گرمی آویزان کنید (فاصله‌‌ی محلّ قرار گرفتن وزنه‌ها با انتهای هر دو چوب باید یکسان باشد). چه چیزی مشاهده می‌کنید؟ فاصله‌ٔ وزنه تا زمین را اندازه‌گیری و یادداشت کنید.

  جواب: چوبی که تر هست مقداری خم می شود و چوب خشک تغییری نمی کند و کمی به انتهای چوب که روی میز قرار دارد فشار وارد می شود.

  3. قسمت دو را با وزنه‌های ۳۰۰ و ۳۵۰ گرمی تکرار و مشاهدات خود را در جدول زیر یادداشت کنید.

  جرم وزنه (گرم) ۲۰۰ ۳۰۰ ۳۵۰فاصله‌‌ی وزنه تا زمین (سانتی‌متر) چوب خشک ۹۴ سانتی متر ۸۹ سانتی متر ۸۳ سانتی مترچوب تر ۹۹ سانتی متر ۹۷ سانتی متر ۹۶ سانتی متر

  نتیجه‌‌ی کاوش خود را در یک یا چند سطر بنویسید.

  جواب: چوب خشک بسیار راحت از چوب تر می شکند. وقتی که چوب، تَر شود قدرت خم شدن آن بالا می رود و گاهی ممکن است که تا انتها خم شود اما نشکند ولی چوب خشک به محض این که فشار بیشتری نسبت به مقاومتی که دارد را متحمل شود می شکند.

  جواب فکر کنید صفحه 34 علوم ششم ابتدایی

  آیا همه‌‌ ی زمین لرزه‌ ها باعث خرابی در سطح زمین می‌‌شوند؟ چرا؟

  جواب: خیر، بیشتر زمین‌ لرزه‌ها خفیف هستند و در زیر اقیانوس‌ها رخ می‌دهند و انرژی آزاد شده در آن‌ها به مقدار کمی است و همین عامل از ذخیره انرژی درون زمین و وقوع زمین‌ لرزه بزرگ جلوگیری می‌کند.

  از طرفی، در میزان خرابی‌ها و خسارت‌های حاصل از زلزله، علاوه بر شدت و قدرت زلزله، استحکام زمین و ساختمان‌ها نیز تأثیر دارند.

  جواب علم و زندگی صفحه 35 علوم ششم ابتدایی

  با توجه به تأثیرات زمین‌ لرزه‌ هایی که باعث خسارت‌هایی در محیط زندگی می‌شود، جدول زیر را تکمیل کنید.

  اثرات حاصل از زمین‌ لرزهبهداشتی ساختمانی اجتماعیآلودگی آب‌ ها تخریب مدارس از دست دادن عزیزانکمبود آب سالم و بهداشتی تخریب جاده‌ها اضطراب و استرسکمبود دارو ریزش آوار بی‌سرپرست شدن زنان و کودکانآسیب به بیمارستان‌ ها از بین رفتن آثار باستانی بروز مشکلات اجتماعی مانند دزدی و ناامنیشیوع بیماری‌ های واگیر تخریب منازل مسکونی بیکاریکاهش کادر پزشکی و پرستاری شکستن سد رکود اقتصادیتجمع زباله‌ها و جانداران مرده آتش سوزی فقر و مهاجرت ناخواستهافزایش جانوران ناقل بیماری برق گرفتگیآلودگی غذا افتادن تیرهای برق

  جواب فکر کنید صفحه 35 علوم ششم ابتدایی

  یکی از بازیکنان فوتبال در مسابقه‌ای بر اثر برخورد با بازیکن حریف، دچار شکستگی ساق پا شد؛ پس از چند ماه استراحت و درمان، دوباره به میدان بازی فوتبال برگشت. به نظر شما اگر همان پای این بازیکن، دوباره آسیب ببیند، احتمال شکستگی پای او در کدام قسمت بیشتر است؟

  جواب: به احتمال زیاد ساق پای وی و خصوصا بخشی که پیشتر آسیب دیده بود، چون این بخش به علت شکستگی قبلی دارای مقاومت کمتری است، مجدداً دچار آسیب خواهد شد.

  جواب گفت و گو صفحه 35 علوم ششم ابتدایی

  آیا شما تاکنون زمین‌ لرزه‌ای را تجربه کرده‌اید؟ آیا می‌دانید قبل از وقوع، در هنگام وقوع و پس از وقوع زمین لرزه چه اقداماتی را باید انجام دهید؟ با راهنمایی معلّم خود درباره‌ٔ این موارد گفت‌وگو و جدول زیر را کامل کنید.

  اقدامات قبل از وقوع زمین‌ لرزه اقدامات هنگام از وقوع زمین‌ لرزه اقدامات بعد از وقوع زمین‌ لرزهمقاوم سازی ساختمان‌ها حفظ خونسردی کمک به مصدومینشناسایی و مشخص کردن مکان‌های امن سریع رسیدن نیروهای امداد برای کمک رفع خساراتتقویت سرعت خدمات رسانی نیروهای امدادی پناه گیری مناسب راهنمایی مصدومین

  منبع مطلب : www.delgarm.com

  جواب سوالات درس پنجم علوم ششم

  جواب سوالات درس پنجم علوم ششم صفحه 32 . 33 . 34 . 35 . 36 . 37 . 38 آزمایش کنید ، کاوشگری فکر کنید ، علم و زندگی ،جمع آوری اطلاعات ، گفت‌وگو ، فعالیت ، آزمایش کنید ،  در سایت منوجان در این پست برای کاربران قرار خواهیم داد که میتونید در

  علوم ششم

  جواب سوالات درس پنجم علوم ششم

  جواب سوالات درس پنجم علوم ششم صفحه 32 . 33 . 34 . 35 . 36 . 37 . 38 آزمایش کنید ، کاوشگری فکر کنید ، علم و زندگی ،جمع آوری اطلاعات ، گفت‌وگو ، فعالیت ، آزمایش کنید ،  در سایت منوجان در این پست برای کاربران قرار خواهیم داد که میتونید در قسمت زیر جواب سوالات را بصورت رایگان در اختیار بگیرید.

  نام درس : زمین پویا | موضوع : گام به گام | ششم ابتدایی

  گام به گام درس 5 علوم ششم

  گام به گام درس 5 علوم ششم آزمایش کنید صفحه 32 علوم ششم

  هر یک از گروه‌های کلاس، یک عدد تخم‌مرغ آب پز با پوست را به کلاس بیاورند.* با انگشتان خود به پوسته تخم‌مرغ فشار وارد کنید. حالا پوست تخم‌ مرغ را بکنید. با انگشتان خود به سفیده تخم‌مرغ فشار وارد کنید.* چگونگی عکس‌العمل پوسته و سفیده تخم‌مرغ را با هم مقایسه کنید و نتیجه را به کلاس گزارش دهید.جواب سوال صفحه 32 پوسته تخم‌مرغ می‌شکند و سفیده تخم‌مرغ به علت نرم بودن با فشار دست له می‌شود و یا انگشت در آن فرو می‌رود.سپس تخم‌مرغ را به وسیله چاقو از وسط نصف کنید و لایه‌‌های آن را با لایه‌های زمین مقایسه کنید.جواب سوال مشاهده می‌شود که تخم‌مرغ هم مانند زمین از سه قسمت پوسته، گوشته (سفیده) و هسته (زرده) ساخته شده است.مطالب پیشنهادی درس هایی از کلاس ششم ابتدایی تمام درس ها در قسمت زیرسوالات نگارش ششم با جوابسوالات علوم ششم با جوابسوالات هدیه ششم با جوابسوالات ریاضی ششم با جواب

  جواب کاوشگری صفحه 33 علوم ششم

  جواب را در بخش نظرات برای ما ارسال نمایید.

   حل فکر کنید صفحه 34 علوم ششم

  آیا همه زمین لرزه‌ها باعث خرابی در سطح زمین می‌‌شوند؟ چرا؟جواب سوال صفحه 34 خیر، بیشتر زمین‌لرزه‌ها خفیف هستند و در زیر اقیانوس‌ها رخ می‌دهند و انرژی آزاد شده در آن‌ها میزان اندکی است ولی همین عامل از ذخیره انرژی درون زمین و وقوع زمین‌لرزه بزرگ جلوگیری می‌کند. از طرفی، در میزان خرابی‌ها و خسارت‌های حاصل از زلزله، علاوه بر شدت و قدرت زلزله، استحکام زمین و ساختمان‌ها نیز تأثیر دارند.

   پاسخ علم و زندگی صفحه 34 علوم ششم

  با توجه به تأثیرات زمین‌لرزه‌هایی که باعث خسارت‌هایی در محیط زندگی می‌شود، جدول زیر را تکمیل کنید.

  اثرات حاصل از زمین‌لرزه

  اجتماعی ساختمانی بهداشتی

  از دست دادن عزیزان اضطراب و استرس

  بی‌سرپرست شدن زنان و کودکان

  بروز مشکلات اجتماعی مانند دزدی و ناامنی

  بیکاری رکود اقتصادی

  فقر و مهاجرت ناخواسته تخریب مدارس

  تخریب جاده‌ها ریزش آوار

  از بین رفتن آثار باستانی

  تخریب منازل مسکونی شکستن سد

  آتش سوزی و برق گرفتگی آلودگی آب‌ها

  کمبود آب سالم و بهداشتی

  کمبود دارو

  آسیب به بیمارستان‌ها

  شیوع بیماری‌های واگیر

  کاهش کادر پزشکی و پرستاری

  تجمع زباله‌ها و جانداران مرده

   جواب فکر کنید صفحه 35 علوم ششم

  یکی از بازیکنان فوتبال در مسابقه‌ای بر اثر برخورد با بازیکن حریف، دچار شکستگی ساق پاشد؛ پس از چند ماه استراحت و درمان، دوباره به میدان بازی فوتبال برگشت. به نظر شما اگر همان پای این بازیکن، دوباره آسیب ببیند، احتمال شکستگی پای او در کدام قسمت بیشتر است؟جواب سوال صفحه 35 به احتمال زیاد ساق پای او؛ چون این بخش به علت شکستگی قبلی دارای مقاومت کمتری است، مجدداً دچار آسیب خواهد شد.

  حل گفت‌وگو صفحه 36 علوم ششم

  آیا شما تاکنون زمین‌لرزه‌ای را تجربه کرده‌اید؟ آیا می‌دانید قبل از وقوع، در هنگام وقوع و پس از وقوع زمین لرزه چه اقداماتی را باید انجام دهید؟ با راهنمایی معلم خود درباره این موارد گفت‌وگو و جدول زیر را کامل کنید.

  اقدامات قبل از وقوع زمین‌لرزه اقدامات هنگام از وقوع زمین‌لرزه اقدامات بعد از وقوع زمین‌لرزه

  مقاوم سازی ساختمان‌ها حفظ خونسردی کمک به مصدومین

  شناسایی و مشخص کردن مکان‌های امن سریع رسیدن نیروهای امداد برای کمک رفع خسارات

  تقویت سرعت نیروهای امداد  پناه گیری مناسب راهنمایی مصدومین

  برگزاری مانور زمین‌لرزه رفتن به مکان‌های امن کمک به مردم

  به همراه داشتن وسایل کمک‌های اولیه خارج کردن خود از آن محل توجه به هشدار و پیام‌های مسئولین

  برگزاری کلاس‌های آموزشی برای آماده شدن هنگام زلزله از وسایلی که احتمال سقوط دارند دوری کنیم (کمد‏‌‏ و آینه) قطع کردن برق محل

  آمادگی برای تخلیه فوری محل کمک به افراد کم‌ توان قطع کردن گاز محل

  پاسخ جمع آوری اطلاعات صفحه 36 علوم ششم

  درباره مهم‌ترین زمین لرزه‌های 50 سال اخیر ایران، از نظر محل وقوع و خسارت‌های وارد شده، اطلاعات جمع‌آوری کنید و به کلاس گزارش دهید.جواب سوال زمین لرزه بوئین زهرا با شدت 2/7 ریشتر و 10000 نفر کشته در سال 1341 به وقوع پیوست.

  جواب های ارسالی توسط:

  نیایش 1287سیاوشی جمع آوری اطلاعات صفحه 36

  درباره مهمترین ن‌لرزه‌های ۵۰ سال اخیر:

  زلزله طبس= باشدت ۷.۷ ریشتر در سال ۱۳۵۷ و ۱۹ هزار و ۶۰۰ نفر رشته و تخریب ۱۶ روستا را به دنبال داشت. زلزله رودبار و منجیل= در سال ۱۳۶۹ با شدت ۴.۷ ریشتری لرزید که ۳۵ هزار نفر کشته به همراه داشت. زلزله بم= در سال ۱۳۸۲ با شدت ۵.۶ ریشتر ۴۱ هزار نفر کشته داشته. عر و ورزقان در استان آذربایجان شرقی= در سال ۱۳۹۱ با شدت ۲.۶ ریشتر و ۳۱۰ نفر کشته و بیش از ۱۸۰۰ مجروح به جای گذاشت. زلزله ی سرپل ذهاب کرمانشاه(ازگله)= در سال ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۷ با ۳.۷ریشتر تعداد کشته ۶۲۰ نفر بوده است و ۹۳۸۸ نفر زخمی و حدود ۷۰ هزار نفر بی خانمان شدند…

  زلزله سرپل ذهاب آخرین زلزله مهم ۵۰ سال اخیر بوده است.

  نویسنده و محقق= نیایش سیاوشی

  امیدوارم از نوشته من استفاده ی خوبی داشته باشید.

  جواب فعالیت صفحه 36 علوم ششم*

  پاسخ ارسالی دوستان

  منبع مطلب : manujani.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 ماه قبل
  3

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید