این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  قد جنین در سونوگرافی به انگلیسی

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  قد جنین در سونوگرافی به انگلیسی را از این سایت دریافت کنید.

  اصطلاح قد جنین در سونوگرافی

  اصطلاح قد جنین در سونوگرافی به انگلیسی Femur Length و به اختصار FL نوشته می شود. در اوایل دوران بارداری، سونوگرافی موارد...

  اصطلاح قد جنین در سونوگرافی

  فرزند و والدین

  توضیحاتی در مورد اصطلاح قد جنین در سونوگرافی

  ۲۱ مرداد ۱۳۹۷نظر بدهیدMaria

  User Review

  ۰ (۰ votes)

  اصطلاح قد جنین در سونوگرافی

  اصطلاح قد جنین در سونوگرافی به انگلیسی Femur Length و به اختصار FL نوشته می شود. در اوایل دوران بارداری، سونوگرافی موارد متعددی از جمله وجود کیسه زرده، سن بارداری و سلامت آن را مشخص می کند. پس از گذشت سه ماهه اول بارداری، با یک جنین کامل رو به رو هستیم که عوامل دیگری برای تعیین سلامت و رشد کامل ان باید مورد بررسی قرار بگیرند.

  در بین عوامل مورد بررسی یکی از نشانگر هایی که برای ارزیابی رشد و سلامت جنین مورد استفاده قرار می گیرد، طول استخوان ران است. این استخوان بلند در بدن جنین به مقیاس میلی متر اندازه گیری می شود.

  محدودیت طول استخوان ران شاخص سلامت بارداری

  اگر طول استخوان ران در جنین کوتاه تر از حد طبیعی اندازه گیری شود، برای مشخص شدن وضعیت ان باید آزمایش های دیگری را تجویز کرد. زیرا ممکن است اندازه گیری طول این استخوان با توجه به خطای انسانی، ایراد های دستگاه سونوگرافی و موارد دیگری به دقت انجام نشده باشد.

  گرچه کوتاه بودن استخوان ران جنین در سه ماهه دوم و سه ماهه سوم بارداری نشانه ای از مشکلات جدی است که در ادامه شرح داده می شود، در ۷۳% از این موارد نوزاد سالم متولد می شود.

  سندروم مینیاتوری یا کوتولگی

  سندروم مینیاتوری یا کوتولگی زمانی مشخص می شود که طول استخوان ران جنین کمتر از ۵ صدک باشد. در این شرایط مادر باید در مورد پیامد های احتمالی بارداری غیر طبیعی آگاه شود. یکی از نگرانی های مهم این است که جنین های با قد بسیار کوتاه، در معرض خطر دیسپلازی اسکلتی هستند. بیش از ۲۰۰ نوع اختلال مختلف را می توان به عنوان دیسپلازی اسکلتی در نظر گرفت که سندروم کوتولگی و سندروم مینیاتوری از انواع آن هستند. این اختلالات همگی به علت نقص در رشد استخوان و غضروف های جنین ایجاد می شود. این اختلالات با کوتاه قدی تفاوت دارند. کوتاه قدی تنها کوتاه تر از میزان استاندارد بودن است.

  عدم کفایت جفت

  جفت نقش تغذیه جنین را بر عهده دارد و نگرانی محقققات از کفایت جفت برای تغذیه جنین هایی با استخوان کوتاه است. در چنین محیطی کوتاه بودن استخوان ران جنین می تواند منجر به مشکلات دیگر از جمله وزن کم و زایمان زودرس نیز بشود.

  سندروم های نادر

  علاوه بر این کوتاه بودن استخوان ران جنین می تواند نشانه ای از بیماری های ژنتیکی خاص مانند سندروم داون، سندروم پاتائو و سندروم ادوارد باشد. به همیثن علت با دیده شدن رشد ناکافی در استخوان ران آزمایش های تشخیصی دیگری برای مشخص کردن وضعیت جنین انجام می شود.

  اندازه گیری قد استخوان ران جنین به نوعی چراغ قرمزی برای هشیاری والدین است. پس اصطلاح قد جنین در سونوگرافی یا FL در تشخیص سلامت جنین اهمیت زیادی دارد.

  منبع

  برچسب هااندازه جنین در بارداری بارداری حاملگی دوران بارداری سونوگرافی قد جنین در سونوگرافی بارداری

  مطالب پیشنهادی

  فرزند و والدین

  بهترین روش برای درس خواندن کودکان با ایجاد عادت های موثر

  ۵ اسفند ۱۴۰۱نظر بدهید

  Sending User Review 0 (0 votes) بچه ها در طول روز با مسائل زیادی روبرو هستند. ساعت های طولانی را در مدرسه می گذرانند و اگر مدارس برنامه های فوق...

  فرزند و والدین

  درمان خانگی استرس کودکان با تکنیک های ساده

  ۲۷ بهمن ۱۴۰۱نظر بدهید

  Sending User Review 0 (0 votes) همه ی کودکان و نوجوانان گاهی احساس استرس می کنند. در واقع استرس پاسخی طبیعی است به تغییرات و چالش‌ها و زندگی هر...

  فرزند و والدین

  رزرو تاپ ترین هتل ۵ ستاره تهران، هتل اسپیناس پالاس

  ۱۶ شهریور ۱۴۰۱نظر بدهید

  Sending User Review 0 (0 votes) هتل های ۵ ستاره بسیاری در تهران ساخته شده‌اند و اکثر آن‌ها مجلل و لوکس هستند؛ اما هیچ‌کدام از آنها نمی‌تواند جای هتل...

  فرزند و والدین

  دلایل بی خوابی کودکان

  ۶ تیر ۱۴۰۱نظر بدهید

  Sending User Review 0 (0 votes) دلایل بی‌خوابی در کودکان چیست؟ اغلب کودکان دوست دارند تا دیروقت شب بیدار بمانند و این تغییر، روتین خواب آن ها را به...

  فرزند و والدین

  ۸ کارتون جدید کودکان در سال ۲۰۲۲  که نباید از دست بدهید

  ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱نظر بدهید

  منبع مطلب : www.idehshot.com

  اصطلاحات انگلیسی سونوگرافی جنین (خواندن سونوگرافی بارداری)

  کسب اطلاعاتی درمورد معانی اصطلاحات انگلیسی سونوگرافی جنین (خواندن سونوگرافی بارداری) به کاهش استرس و سردرگمی های شما در این دوران کمک شایانی خواهد کرد.

  اصطلاحات انگلیسی سونوگرافی جنین (خواندن سونوگرافی بارداری)

  هر بار که به سونوگرافی می روید، برگه ای را در نهایت به دست شما می دهند که پر از اصطلاحات مختلف است. بدون شک هر آنچه که در این برگه بیان شده به وضعیت سلامتی جنین شما ارتباط دارد. نگرانی های مادرانه ایجاد می کند که بخواهید از تمامی معانی اصطلاحات انگلیسی سونوگرافی جنین سر در بیاورید. در همین راستا متنی را تهیه کرده ایم که بتوانید با کمک آن به عنوان یک راهنما معانی اصطلاحات انگلیسی سونوگرافی جنین (خواندن سونوگرافی بارداری) را برای خودتان روشن کنید. کسب چنین اطلاعاتی درمورد معنی اصطلاحات انگلیسی سونوگرافی جنین به کاهش استرس و سردرگمی های شما در این دوران کمک شایانی خواهد کرد.

  معانی اصطلاحات انگلیسی در سونوگرافی بارداری

  در هر برگه سونوگرافی نماد و اصطلاحاتی نوشته شده است که متخصص سونوگرافی با کمک آنها ویژگی ها و شرایط سلامتی جنین شما را به متخصص زنان گزارش می کند. در ادامه معانی اصطلاحات انگلیسی سونوگرافی جنین (خواندن سونوگرافی بارداری) آورده شده است:

  اصطلاح ac در سونوگرافی بارداری

  اصطلاح ac در سونوگرافی بارداری مخفف کلمه abdominal circumference به معنار دور شکم است. اندازه گیزی دور شکم یکی از آیتم های مهم سلامتی جنین است که در اواخر بارداری اهمیت بیشتری پیدا می کنید. متخصص سونوگرافی با کمک ac در کنار سایر موارد می تواند وزن جنین را طی بارداری تخمین بزند.

  اصطلاح afi در سونوگرافی بارداری

  afi مخفف کلمه amniotic fluid index به معنای شاخص مایع آمنیوتیک است. با کمک این شاخص اندازه مایع آمنیوتیک اطراف جنین بررسی می شود و کم بودن، طبیعی بودن و یا زیاد بودن آن مشخص خواهد شد. اگر مقدار مایع آمنیوتیک طبیعی نباشد، باید با کمک بررسی های بیشتر باید علت آن مشخص گردد.

  اصطلاح bpd در سونوگرافی بارداری

  bpd در سونوگرافی بارداری مخفف کلمه biparietal diameter به معنای قطر بین دو استخوان آهیانه و یا پاریتان سر جنین است. اندازه ذکر شده درمورد اصطلاح bpd در سونوگرافی بارداری اهمیت بسیار زیادی دارد زیرا  این قطر برای انجام زایمان طبیعی باید با اندازه لگن مادر تطابق داشته باشد.

  اصطلاح fhr در سونوگرافی بارداری

  اصطلاح fhr مخفف کلمه fetal heart rate به معنای تعداد ضربان قلب جنین است که در حالت عادی باید بین 120 تا 160 ضربه در دقیقه باشد. شرایطی همچون استرس مادر می تواند این تعداد را تحت تاثیر قرار دهد.

  اصطلاح fl در سونوگرافی بارداری

  اصطلاح fl در سونوگرافی بارداری مخفف کلمه femur length به معنی طول استخوان فمور (استخوان ران) جنین است. اندازه گیری fl در سونوگرافی بارداری به متخصص سونوگرافی کمک می کند تا بتواند قد جنین را تخمین بزند.

  اصطلاح crl در سونوگرافی بارداری

  اصطلاح cr مخفف کلمه crown-rump length به معنای طول قد نشسته جنین است یعنی فاصله فرق سر تا کفل. با کمک این پارامتر می توان قد جنین را اندازه گیری کرده و رشد اور را بررسی کرد.

  اصطلاح hc در سونوگرافی بارداری

  اصطلاح hc مخفف کلمه head circumference به معنای دور سر جنین است که در کنار پارامتر هایی همچون دور شکم، مناسب بودن و یا نبودن رشد جنین و نیز وزن او را نشان می دهد.

  اصطلاح efw در سونوگرافی بارداری

  اصطلاح efw مخفف کلمه estimated fetal weight به معنی وزن تخمینی جنین است.

  اصطلاح nb در سونوگرافی بارداری

  اصطلاح nb مخفف کلمه nasal bone به معنای استخوان بینی است. بسیاری از مادران می پرسند که سونوگرافی nb چیست؟ در پاسخ اشاره می کنیم که در سونوی nb سونوگرافیست اندازه استخوان بینی جنین و همچنین زاویه آن را با فک اندازه گیری کرده و گزارش می کند. این اندازه گیری از جهت برسی ابتلای جنین به برخی سندرم ها همانند سندرم داون اهمیت فراوانی دارد.

  به یاد داشته باشید که کسب آگاهی کلید از بین بردن نگرانی ها در طی بارداری است. کسب اطلاعات کامل درمورد معانی اصطلاحات انگلیسی سونوگرافی جنین (خواندن سونوگرافی بارداری) به شما کمک می کند که بعد از هر بار مراجعه به سونوگرافی بدانید که فرشته کوچکتان در چه وضعیتی است.

  مطالعه بیشتر:

  1- اولین سونوگرافی بارداری چه اطلاعاتی در اختیار ما قرار می دهد؟

  2- بهترین زمان انجام اولین سونوگرافی بارداری در کدام هفته است؟

  3- آزمایش ادرار، آزمایش خون و سونوگرافی در دوران بارداری

  منبع مطلب : niniplus.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید