این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  قرص ویتامین د3 50000

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  قرص ویتامین د3 50000 را از این سایت دریافت کنید.

  ویتامین د3 50000 – داروسازی ثنامد

  محصول قبلی محصول بعدی

  ویتامین د3 50000

  100 کپسول

  هر کپسول حاوی:

  50000 واحد ویتامین د3 (کوله کلسیفرول)

  دسته: سایر برچسب: ویتامین د 50000

  اشتراک گذاری فیسبوک لینکدین تلگرام توضیحات

  دسته دارويي:

  مشتقات ویتامین د.

  فارماکولوژی و مکانیسم اثر دارو:

  کوله کلسیفرول در بدن به شکل فعال خود (کلسیتریول) تبدیل شده و سبب تحریک جذب کلسیم و فسفات از روده کوچک، تحریک آزادسازی کلسیم از استخوان ها به خون و تقویت بازجذب فسفات از مجاری کلیوی می شود.

  موارد مصرف دارو:

  درمان کمبود ویتامین د در بدن.

  راهنمايی های عمومی برای بیمار:

  اين دارو براي بيماري شما تجويز شده است، لذا از مصرف آن در موارد مشابه و يا توصيه آن به ديگران جداً خودداري نماييد.

  – لطفا پيش از مصرف اين دارو، برگه راهنما را به دقت مطالعه نماييد. همچنين اين برگه راهنما را نزد خود نگه داريد چون ممكن است به خواندن مجدّد آن نياز پيدا كنيد. برخی مطالب ذکر شده در این برگه راهنما خطاب به پزشک یا داروساز می باشد.

  – درصورت داشتن سابقه حساسیت به مشتقات ویتامین د، ابتلا به سایر بیماری ها یا مصرف سایر داروها و بارداری یا شیردهی قبل از مصرف اين دارو با پزشك خود مشورت نمايید.

  موارد منع مصرف:

  سابقه حساسیت به مشتقات ویتامین د.

  مصرف دارو در بارداری و شیردهی:

  مصرف دارو در دوران بارداری و شیردهی بر اساس نیاز بدن مادر و با نظر پزشک متخصص انجام می گیرد.

  هشدارها و احتياطات مصرف:

  – تجویز بیش از حد ویتامین د ممکن است سبب سرکوب هورمون پاراتیروئید، هایپرکلسمی پیش رونده یا حاد، افزیش دفع کلسیم در ادرار، هایپرفسفاتمی و بیماری استخوانی دینامیک شود.

  – این دارو را فقط طبق تجویز پزشک مصرف نمایید؛ مصرف بیش از حد ممکن است سبب بروز سمیت ویتامین د در بدن شود. نشانه های سمیت با ویتامین د شامل تهوع، استفراغ، از دست دادن اشتها، یبوست، دهیدراته شدن بدن، خستگی، حساس شدن، گیجی، سایکوز، ضعف و یا کاهش وزن می باشد و ممکن است تا بیش از 2 ماه پس از قطع مصرف دارو وجود داشته باشد.

  – در بیماران مبتلا به افزایش سطح فسفات خون، میزان فسفات خون در زمان درمان با ویتامین د می بایست در سطح طبیعی حفظ شود تا از کلسیفیکاسیون (رسوب کلسیم در جدار عروق و بافت های نرم) متاستاتیک پیش گیری شود.

  – افراد با شاخص توده بدنی بیش تر از 30 کیلوگرم بر متر مربع در معرض ریسک بالای کمبود ویتامین د در بدن به دلیل تجمع ویتامین د در بافت های چربی می باشند. تجویز ویتامین د در این افراد به جهت پیش گیری از بروز سمیت می بایست با احتیاط صورت گیرد.

  مقدار و نحوه صحيح مصرف دارو:

  میزان نیاز روزانه به ویتامین در افراد 1 تا 70 سال 600 واحد در روز و در افراد بالای 70 سال 800 واحد در روز می باشد. مقدار مصرف هر دارو را پزشک تعیین می نماید، اما مقدار مصرف معمول این دارو به شرح زیر است:

  درمان کمبود ویتامین د: دوز اولیه: تجویز بر اساس نتایج آزمایش میزان ویتامین د در بدن انجام می شود. پیش هورمون 25-هیدروکسی کوله کلسیفرول 10 تا کمتر از 20 نانوگرم در میلی لیتر: یک عدد کپسول هفته ای یک بار به مدت 8 هفته تا رسیدن به سطح نرمال و در ادامه تجویز دوز نگهدارنده. پیش هورمون 25-هیدروکسی کوله کلسیفرول کمتر از 10 نانوگرم در میلی لیتر و در بیماران با نشانه های کمبود ویتامین د در بدن: یک عدد کپسول هفته ای یک بار به مدت 6 تا 8 هفته تا رسیدن به سطح نرمال.

  عوارض جانبي دارو:

  هر دارو به موازات اثرات درماني ممكن است باعث بروز برخی عوارض ناخواسته نيز شود. اگرچه همه اين عوارض در يك فرد ديده نمي شود، در صورت بروز عوارض زير و يا عوارضي غير از آنچه در برگه راهنما قيد گرديده است، با پزشك، داروساز و يا مراكز درماني تماس بگيريد.

  هایپرکلسمی (افزایش کلسیم خون)، تهوع، استفراغ، کاهش اشتها، یبوست، ضعف، گیجی، کاهش وزن بدن، عدم آگاهی زمانی و مکانی، اختلال ریتم قلب، آسیب کلیوی.

  مسمومیت:

  از مصرف مقادیر بیش تر از دوز تعیین شده خودداری نمایید. در صورت مصرف تصادفی مقادیر بیش از معمول، به پزشک و یا داروساز مراجعه نمایید.

  تداخلات دارویی:

  – از مصرف همزمان ویتامین د با آلومینیوم هیدروکساید و سوکرالفیت به سبب احتمال افزایش جذب و افزایش غلظت آلومینیوم در خون و همزمان با مولتی ویتامین های حاوی فلوراید، فولات، آهن و ویتامین های آ، د، ای و کا و سایر مشتقات ویتامین د به سبب احتمال افزایش عوارض جانبی و اثرات سمی مشتقات ویتامین د خودداری نمایید.

  – به سبب احتمال ایجاد اختلال در جذب ویتامین د از مصرف همزمان این دارو با ارلیستات خودداری نموده و یا در صورت لزوم این دارو را دو ساعت قبل یا بعد از مصرف ارلیستات مصرف نمایید.

  – مصرف همزمان ویتامین د با املاح کلسیم به سبب افزایش اثرات جانبی یا سمیت مشتقات ویتامین د، با دیگوکسین به سبب افزایش احتمال بروز آریتمی و با دانازول و هیدروکلروتیازید به سبب احتمال افزایش اثرات هایپرکلسمی مشتقات ویتامین د می بایست با احتیاط صورت گیرد.

  – مصرف همزمان ویتامین د با کلستیرامین ممکن است سبب مهار جذب و کاهش میزان ویتامین د در خون شود. تجویز این دو دارو می بایست با فاصله چند ساعت از یکدیگر صورت گیرد.

  شرايط نگهداري:

  – دارو را در دماي کمتر از 30 درجه سانتیگراد و دور از نور و رطوبت نگهداری نمایید.

  – دارو را دور از دید و دسترس کودکان نگهداری نمایید.

  نظرات (0)

  محصولات مرتبط

  ویتامین ب 1 – 300 امتیاز از 5 دفراسیروکس 500

  منبع مطلب : sanamedpharma.com

  کپسول ژلاتینی ویتامین D3 دی ویژل 50000 واحد دانا 100 عددی

  کپسول ویتامین D3 دی ویژل از 100 عدد سافت ژل تشکیل شده که هر کدام از آنها حاوی 50000IU ویتامین D3 یا کوله کلیسیفرول هستند.

  ناموجود

  برای بزرگنمایی کلیک کنید

  کپسول ژلاتینی ویتامین D3 دی ویژل 50000 واحد دانا 100 عددی

  Daana D-Vigel 50000 Vitamin D3 Caps

  امتیاز 4.18 از 5 امتیاز

  11 مشتری (دیدگاه کاربر 11) ۹۴,۲۰۰ تومان

  کپسول ویتامین D۳ دی ویژل از ۱۰۰ عدد سافت ژل تشکیل شده که هر کدام از آنها حاوی ۵۰۰۰۰ IU ویتامین D۳ یا کوله کلیسیفرول هستند. این محصول می‌تواند به تامین این ویتامین مهم و مورد نیاز استخوان‌ها کمک کند.

  در انبار موجود نمی باشد

  برند: دانا (Dana) شناسه محصول: ۲۶۶۲۱

  بارکد وارداتی : ۰۶۲۶۰۱۵۶۷۰۰۳۶۸-۶۲۶۰۱۵۶۷۱۳۸۳۲

  دسته: قرص ویتامین D Share:

  منبع مطلب : mosbatesabz.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید