این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  قرص کلردیازپوکساید چیست

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  قرص کلردیازپوکساید چیست را از این سایت دریافت کنید.

  کلردیازپوکساید : موارد مصرف، عوارض جانبی، توصیه ها، پرسش و پاسخ

  ‎کلرودیازپوکساید با اثر بر روی ناقل های عصبی منجربه انتقال اثر آرامبخشی در سلول های مغزی می شود. به همین دلیل این دارو معمولاً برای کاهش اضطراب به صورت کوتاه مدت تجویز می گردد.

  کلردیازپوکساید

  خواب آورهای آرامبخش ،وضد جنون ها

  در کدام داروخانه موجود است؟

  اطلاعات دارویی مقدار مصرف مصرف در بارداری اشکال دارویی

  ‎کلردیازپوکساید چیست؟

  ‎کلرودیازپوکساید با اثر بر روی ناقل های عصبی منجربه انتقال اثر آرامبخشی در سلول های مغزی می شود. این ناقل های عصبی نوروترانسمیتر نامیده می شوند که در افرادی که اضطراب دارند کمک می کند تا علائم اضطراب کاهش یابد. به همین دلیل این دارو معمولاً برای کاهش اضطراب به صورت کوتاه مدت تجویز می گردد.

  ‎کلرودیازپوکساید همچنین یک شل کننده ی عضلانی نیز می باشد. یکی دیگر از موارد کاربرد آن در برطرف کردن علائم ترک الکل است. در افراد معتاد به الکل ، ۳تا ۸ ساعت پس از آخرین مصرف الکل ، علائم ترک آغاز می‌شود . سم زدایی در شرایط ترک الکل همراه با علائمی می باشد که گرفتگی عضلانی یکی از این علائم می باشد که برای تسکین آن، کلرودیازپوکساید تجویز می گردد.

  کلردیازپوکساید با مقادیر کم اثرات ضد اضطراب دارد و با افزایش میزان این دارو در بدن اثرات خواب آور از خود نشان می دهد.

  ‎پیش از مصرف کلردیازپوکساید 

  - در صورت بارداری یا شیردهی به پزشک خود اطلاع دهید .

  - در صورت مشکل در نفس کشیدن (بطور مثال تنگی نفس و احساس خفگی در خواب ) به پزشک خود اطلاع دهید .

  - در صورت سابقه ی مشکلات کبدی ، کلیوی ، بیماری های اعصاب و روان (مانند افسردگی، وسواس، اختلالات شخصیتی و فوبیا) ،سابقه ی حساسیت دارویی پزشک خود را مطلع نمایید .

  - در صورتی که اعتیاد به الکل دارید و مصرف این دارو جهت علائم ترک الکل برای شما تجویز نشده است ، به پزشک خود اطلاع دهید .

  - _از آنجا که این دارو می تواند در عملکرد داروهای دیگر در بدن اختلال ایجادکند لازم است پیش از شروع مصرف لیستی از کلیه ی داروهای مصرفی خوددر اختیار پزشک یا داروسازتان قرار دهید. ( خصوصا داروهای آرامبخش،خواب آور،ضد حساسیت ها و داروهای تضعیف کننده ی اعصاب).

  ‎نحوه ی مصرف کلردیازپوکساید

  - مقدار مصرف دارو و نحوه ی مصرف باید توسط پزشک با توجه به شرایط شما تجویز شود . لذا دارو را حتما طبق توصیه ی پزشک مصرف نمایید.

  - در صورتی که کلرودیازپوکساید جهت کاهش اضطراب تجویز شده است معمولا به صورت یک قرص ۱تا۳ مرتبه در روز مصرف می شود .

  - در صورتی که این دارو جهت تسکین علائم ترک الکل تجویز شده باشد معمولا به صورت ۴نوبت در روز تجویز می گردد. ممکن است روز نخست درمان ، مقدار مصرف این دارو بیشتر از سایر روزهای ادامه ی درمان باشد و مقدار مصرف دارو به تدریج در۵ تا ۱۰ روز کاهش یابد.

  -این دارو با غذا تداخل خاصی ندارد و می توان آن را قبل یا بعد از غذا مصرف کرد.با این حال بهتر است همراه یا پس از غذا مصرف شود.

  _در صورت فراموشی یک نوبت دارو بلافاصله آن را مصرف نمایید اما از دوبرابر کردن مقدار دارو در یک نوبت جدا خودداری نمایید.

  - در صورت مصرف شربت های ضد اسید معده ، مصرف این دارو را حداقل ۲ساعت با مصرف شربت فاصله دهید.

  ‎توصیه های دارویی کلردیازپوکساید

  - مصرف دارو را تحت نظر پزشک ادامه دهید تا پیشرفت درمانی شما بررسی گردد و آزمایشات لازم انجام گیرد.

  - این دارو موجب خواب آلودگی و گیجی شدید می شود لذا در مدت مصرف این دارو (خصوصا ابتدای درمان ) و تا زمانی که اثرات آن بطور کامل از بین نرفته است از رانندگی و کارهایی که نیاز به تمرکز و احتیاط بیشتری دارند،خودداری نمایید .

  - این دارو جهت درمان مشکل شما در کوتاه مدت تجویز می شود زیرا مصرف طولانی مدت این دارو ایجاد وابستگی نسبت به آن می نماید.

  - مصرف این دارو همراه با الکل عوارض بسیاری همراه دارد.

  - در صورت مصرف طولانی مدت ، قطع این دارو توسط پزشک و به صورت تدریجی انجام می شود . برای جلوگیری از بروز عوارض ناخواسته،قطع دارو را دقیقاً طبق توصیه ی پزشک انجام دهید و از قطع ناگهانی خودداری نماید

  - در صورتی که قصد عمل جراحی یا درمان دندانپزشکی دارید درمانگر خود را از مصرف کلرودیازپوکساید آگاه نمایید زیرا این دارو می تواند اثر برخی از داروهای بی حس کننده یا بیهوش کننده را افزایش دهد.

  - پس از پایان دوره ی ترک الکل ، ارتباط خود را با تیم درمانی خصوصاً تیم رفتار درمانی قطع ننمایید تا بطور کامل ترک این ماده بصورت موثر صورت گیرد.

  ‎عوارض شایع کلردیازپوکساید:

  - احساس خواب آلودگی، ضعف یا سبکی سر در اثر مصرف این دارو ایجاد می شود که می تواند در تمام طول روز ادامه داشته باشد .برای کنترل این عارضه از رانندگی و انجام کارهایی که نیاز به تمرکز و احتیاط دارند خودداری نمایید و از مصرف الکل بپرهیزید.

  - احساس فراموشی و گیجی از عوارض این دارو می باشد که در صورت شدید بودن آن ها باید با پزشک خود صحبت کنید .

  - در برخی از افراد تغییر خلق و خو و عصبانیت بیش از حد در مدت مصرف این دارو ممکن است رخ دهد. در این صورت با پزشک خود مشورت نمایید .

  - مصرف طولانی مدت این دارو، ایجاد وابستگی می کند لذا دارو را تحت نظر پزشک و برای مدت کوتاه مصرف نمایید .

  - در صورت بروز تب و ضعف، علائم شبیه به آنفولانزا و بروز زخم های دهانی فوراً به پزشک مراجعه نمایید .

  قرص پوکساکیم

  پوکساکیم یکی از برندهای کلردیازپوکساید است که اثرات آرام بخش و خواب آور دارد این دارو با دوز پایین اثرات آرام بخش و با دوز بالاتر اثرات خواب آور دارد مصرف این دارو فقط باید تحت نظر پزشک انجام شود

  قرص پوکساکیم 5 برای چیست؟

  پوکساکیم 5 دوز حداقل کلردیازپوکساید است که بیشتر به عنوان یک داروی کمکی در بیماری هایی که پزشک تشخیص داده است که عامل بیماری استرس و اضطراب است. به عنوان مثال در بیماری های گوارشی که عامل آن استرس است و اسید معده زیاد ترشح می شود پوکساکیم 5 به عنوان یک داروی کمکی استفاده می شود.

  کلردیازپوکساید بعد از چند ساعت اثر می گذارد؟

  برای تاثیر این دارو پس از مصرف خوراکی نیم ساعت لازم است تا جذب دارو آغاز شود و تا دو ساعت طول می کشد تا دارو به طور کامل جذب شود و اثر درمانی آن کامل شود. البته در صورتی که با معده خالی استفاده شود جذب سریع تر انجام می شود و وجود غذا در معده جذب کلردیازپوکساید را به تاخیر می اندازد. از آن زمان اثرات درمانی دارو به تدریج کاهش می‌یابد و حدود ۶ تا ۸ ساعت طول می کشد تا تا اثر این دارو خاتمه پیدا کند.

  منبع مطلب : www.darooyab.ir

  کلردیازپوکساید، قرص کلردیازپوکساید ۵ چیست؟

  کلردیازپوکساید جهت کاهش علائم اضطراب، اضطراب پیش از جراحی و همچنین برطرف کردن علائم ترک الکل استفاده می‌شود. از کم یا زیاد کردن خودسرانه مقدار و مدت زمان مصرف

  کلردیازپوکساید، قرص کلردیازپوکساید ۵ چیست؟

  کلردیازپوکساید، قرص کلردیازپوکساید ۵ چیست؟ کاربرد، مقدار و روش مصرف، عوارض جانبی و شرایط نگهداری کلردیازپوکساید (Chlordiazepoxide)

  تیم تولید محتوای پزشکی و سلامتی پذیرش۲۴آخرین به روز رسانی: ۱۴۰۱-۰۶-۱۴ زمان مطالعه: 6 دقیقه

  داروی کلردیازپوکساید

  فهرست مطالب

  کلردیازپوکساید جهت کاهش علائم اضطراب، اضطراب پیش از جراحی و همچنین برطرف کردن علائم ترک الکل استفاده می‌شود. از کم یا زیاد کردن خودسرانه مقدار و مدت زمان مصرف داروی کلردیازپوکساید بپرهیزید زیرا مصرف طولانی مدت این دارو اعتیادآور است و قطع یکباره آن ممکن است باعث علائم ناخوشایندی در شما شود.

  نام تجاری قرص کلردیازپوکساید

  Librium, Libritabs, Lipoxide, Murcil, Sereen

  کاربرد قرص کلردیازپوکساید

  ضداضطراب، ترک الکل

  اشکال دارویی قرص کلردیازپوکساید

  قرص

  قرص کلردیازپوکساید برای چیست

  اطلاعات دارویی قرص کلردیازپوکساید

  قرص کلردیازپوکساید یک بنزودیازپین است که با اثر بر روی ناقل‌های عصبی منجر به انتقال آرامبخشی در سلول‌های مغزی می‌شود. این ناقل‌های عصبی نوروترانسمیتر نامیده می‌شوند که در افرادی که اضطراب دارند کمک می‌کند تا علائم اضطراب کاهش یابد. به همین دلیل قرص کلردیازپوکساید معمولاً برای کاهش اضطراب به صورت کوتاه مدت تجویز می‌گردد. همچنین برای اضطراب پیش از جراحی نیز کاربرد دارد.

  قرص کلردیازپوکساید همچنین یک شل کنندۀ عضلانی نیز می‌باشد. یکی دیگر از موارد کاربرد آن در برطرف کردن علائم ترک الکل است. سم‌زدایی در شرایط ترک الکل همراه با علائمی می‌باشد که گرفتگی عضلانی یکی از این علائم می‌باشد که برای تسکین آن، قرص کلردیازپوکساید تجویز می‌گردد.

  قرص کلردیازپوکساید با مقادیر کم، اثرات ضد اضطراب دارد و با افزایش میزان قرص کلردیازپوکساید در بدن اثرات خواب‌آور از خود نشان می‌دهد.

  معمولاً اضطراب یا تنش‌های ناشی از استرس زندگی روزمره به درمان با داروهای ضد اضطرابی نیاز ندارد.

  برای کسب اطلاعات لازم در مورد قرص کلردیازپوکساید می‌توانید با استفاده از سایت و اپلیکیشن پذیرش ۲۴ با دکتر روانپزشک آنلاین مشورت نمایید.

  نوشته های مشابه

  چگونه از آلزایمر پیشگیری کنیم؟ ۸ روش موثر پیشگیری از آزایمر

  ۱۴۰۱-۱۰-۰۱

  ۸ درمان خانگی سوختگی با روغن که پوست شما را نجات می‌دهد

  ۱۴۰۱-۰۸-۱۴

  ویزیت متخصص روانپزشکی

  مقدار و روش مصرف قرص کلردیازپوکساید

  قبل از شروع مصرف قرص کلردیازپوکساید، بروشور دارویی داخل بسته را به دقت مطالعه کنید. این بروشور به شما کمک می‌کند تا اطلاعات جامعی را راجع به قرص کلردیازپوکساید به دست آورده و از عوارض جانبی احتمالی آن مطلع شوید. همچنین اگر در رابطه با مصرف قرص کلردیازپوکساید با سؤالاتی روبرو هستید با پزشک خود مشورت نمایید.

  دوز و مقدار قرص کلردیازپوکساید، از فردی به فرد دیگر متفاوت است؛ قرص کلردیازپوکساید را دقیقاً همانطور که پزشک به شما تجویز کرده است، استفاده نمایید.

  دوز فراموش شده را به محض یادآوری مصرف کنید اما اگر زمان مصرف دوز بعدی قرص کلردیازپوکساید بود، از مصرف دوز قبلی صرف نظر کنید همچنین برای تأمین دوز از دست رفته قرص کلردیازپوکساید، از داروی دیگر استفاده نکنید.

  در صورتی که هنگام مصرف قرص کلردیازپوکساید دچار مشکلات گوارشی می‌شوید، سعی کنید قرص کلردیازپوکساید را با غذا یا شیر میل کنید.

  اگر مدتی بعد از مصرف قرص کلردیازپوکساید، هیچگونه تغییری مشاهده نکردید، پزشک خود را مطلع سازید زیرا ممکن است در برخی موارد پزشک دوز مصرفی قرص کلردیازپوکساید شما را تغییر دهد تا نتیجه بهتری حاصل شود.

  مصرف قرص کلردیازپوکساید را به یکباره قطع نکنید زیرا ممکن است علائم ناخوشایندی در شما ایجاد شود، از پزشک خود در این باره مشورت بخواهید تا با خیال راحت مصرف قرص کلردیازپوکساید خود را متوقف کنید.

  موارد منع مصرف قرص کلردیازپوکساید

  به تاریخ انقضای قرص کلردیازپوکساید توجه کنید و اگر دارویی که در دستتان است تاریخ انقضای آن تمام شده است، از مصرف آن خودداری کنید.

  از آنجایی که قرص کلردیازپوکساید اعتیادآور است، هرگز آن را به فرد دیگری حتی با علائم مشابه خودتان، به ویژه کسی که اعتیاد به مصرف مواد مخدر دارد، تجویز نکنید.

  در صورت داشتن هریک از شرایط یا بیماری‌های زیر به پزشک خود اطلاع دهید:

  حساسیت به خانواده بنزودیازپین‌ها

  دوران بارداری و شیردهی

  مشکل در نفس کشیدن (بطور مثال تنگی نفس و احساس خفگی در خواب)

  سابقۀ مشکلات کبدی، کلیوی، بیماری‌های اعصاب و روان (مانند افسردگی، وسواس، اختلالات شخصیتی و فوبیا)

  اختلال آنزیمی ژنتیکی که باعث ایجاد علائم پوستی می‌شود.

  بیماری پورفیری

  مصرف قرص کلردیازپوکساید برای کودکان زیر ۶ سال توصیه نمی‌شود.

  موارد هشدار و احتیاطات ویژه حین مصرف قرص کلردیازپوکساید

  پس از مصرف قرص کلردیازپوکساید، از رانندگی و کارهایی که نیاز به دقت و هوشیاری دارند، خودداری کنید.

  قرص کلردیازپوکساید جهت درمان مشکل شما در کوتاه مدت تجویز می‌شود زیرا مصرف طولانی مدت قرص کلردیازپوکساید اعتیادآور است.

  در صورتی که قصد عمل جراحی یا درمان دندانپزشکی دارید درمانگر خود را از مصرف قرص کلردیازپوکساید آگاه نمایید زیرا قرص کلردیازپوکساید می‌تواند اثر برخی از داروهای بی‌حس‌کننده یا بیهوش‌کننده را افزایش دهد.

  ویزیت متخصص چشم پزشکیدکتر آنلاین چشم پزشکی

  دوز بالای قرص کلردیازپوکساید در بیماران سالمند و کم‌توان ممکن است باعث آتاکسی یا آرام‌بخشی بیش از حد شود.

  در بیماران دارای مشکلات روانی و کودکان مبتلا به پرخاشگری و بیش فعالی، واکنش‌های پارادوکسیک مانند هیجان، برانگیختگی و خشم شدید گزارش شده است و باید در طول درمان این افراد با قرص کلردیازپوکساید بسیار مراقب باشیم. وقتی از قرص کلردیازپوکساید برای درمان اضطراب استفاده می‌شود و در بیمار نشانه‌ها و شواهدی از افسردگی قریب‌الوقوع وجود دارد، باید اقدامات احتیاطی معمول را انجام دهیم و در نظر داشته باشیم که ممکن است بیمار گرایش‌هایی به خودکشی داشته باشد، بنابراین انجام اقدامات حفاظتی ضروری است.

  منبع مطلب : www.paziresh24.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 15 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید