این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  قهرمان های جام جهانی به ترتیب

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  قهرمان های جام جهانی به ترتیب را از این سایت دریافت کنید.

  جام جهانی فوتبال

  جام جهانی فوتبال

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  با جام جهانی فوتبال زنان اشتباه نشود.

  جام جهانی فوتبال

  سال بنیان‌گذاری ۱۹۳۰؛ ۹۲ سال پیش

  منطقه بین‌المللی (فیفا)

  شمار تیم‌های حاضر ۳۲

  قهرمان کنونی  فرانسه (دومین عنوان)

  (۲۰۱۸)

  موفق‌ترین تیم  برزیل (۵ عنوان)

  وبگاه وبگاه رسمی

  جام جهانی فوتبال (یا جام جهانی فوتبال مردان و به‌طور کوتاه: جام جهانی)، یک رقابت بین‌المللی فوتبال است که تیم‌های ملی بزرگسال مردان که از اعضای فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) هستند در آن به رقابت می‌پردازد. این مسابقات که هر ۴ سال یک بار برگزار می‌شود، از زمان برگزاری نخستین دوره در سال ۱۹۳۰ هر چهار سال یکبار برگزار شده‌است، به جز در سال‌های ۱۹۴۲ و ۱۹۴۶ که به دلیل وقوع جنگ جهانی دوم برگزار نشد. قهرمان فعلی این رقابت‌ها فرانسه است که دومین قهرمانی خود را در جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ در روسیه به دست آورد.

  چگونگی برگزاری فعلی مسابقات به این ترتیب است که مرحلهٔ مقدماتی، طی ۳ سال پیش از آغاز مسابقات اصلی برگزار می‌شود تا مشخص شود کدام تیم‌ها واجد شرایط حضور در مرحلهٔ گروهی مسابقات هستند. در مرحلهٔ گروهی، ۳۲ تیم با هم به رقابت می‌پردازند.

  تا جام جهانی ۲۰۱۸، بیست‌ویک فینال برگزار شده و در مجموع ۷۹ تیم ملی با هم به رقابت پرداخته‌اند که فقط ۸ کشور موفق به کسب عنوان قهرمانی در این مسابقات شده‌اند. برزیل پنج بار قهرمان شده و تنها تیمی است که در همهٔ ادوار جام‌های جهانی حضور داشته‌است. سایر برندگان جام جهانی عبارتند از آلمان و ایتالیا هر کدام با چهار عنوان، آرژانتین، فرانسه و اروگوئه هر کدام با دو عنوان؛ و انگلیس و اسپانیا هر کدام با یک عنوان.

  جام جهانی معتبرترین رقابت فوتبال در جهان و همچنین پربازدیدترین و پرطرفدارترین رویداد ورزشی در جهان است. مجموع بینندگان تمام مسابقات جام جهانی ۲۰۰۶ در آلمان، ۲۶٫۲۹ میلیارد نفر تخمین زده شد که حدود ۷۱۵٫۱ میلیون نفر بازی فینال را تماشا کردند، عددی معادل یک نُهم کل جمعیت کرهٔ زمین.[۱][۲][۳][۴]

  تاکنون ۱۷ کشور میزبان جام جهانی بوده‌اند: برزیل، فرانسه، ایتالیا، آلمان و مکزیک هر کدام دو بار میزبانی کرده‌اند، در حالی که اروگوئه، سوئیس، سوئد، شیلی، انگلیس، آرژانتین، اسپانیا، ایالات متحدهٔ آمریکا، ژاپن و کرهٔ جنوبی (به‌طور مشترک)، آفریقای جنوبی و روسیه و قطر هر کدام یک بار میزبان بوده‌اند. جام جهانی فوتبال ۲۰۲۶ به‌طور مشترک به میزبانی کانادا، ایالات متحدهٔ آمریکا و مکزیک برگزار می‌شود که باعث می‌شود مکزیک به اولین کشور با سه بار میزبانی جام جهانی تبدیل شود.

  تاریخچه

  مسابقات بین‌المللی پیشین

  اولین مسابقهٔ بین‌المللی فوتبال جهان یک مسابقهٔ دوستانه بود که در سال ۱۸۷۲ در گلاسگو میان تیم‌های ملی اسکاتلند و انگلستان برگزار شد و با تساوی ۰–۰ به پایان رسید.[۵] اولین تورنمنت بین‌المللی، مسابقات قهرمانی بریتانیا در سال ۱۸۸۴ بود.[۶] با افزایش محبوبیت فوتبال در سایر نقاط جهان در آغاز سدهٔ بیستم، فوتبال به عنوان یک ورزش نمایشی و بدون مدال در المپیک ۱۹۰۰ و المپیک ۱۹۰۴ حضور داشت.[۷]

  پس از تأسیس فیفا در سال ۱۹۰۴، این نهاد تلاش کرد تا در سال ۱۹۰۶ یک تورنمنت بین‌المللی فوتبال بین کشورهای خارج از چارچوب المپیک در سوئیس ترتیب دهد اما چون سال‌های آغازین این رشتهٔ ورزشی بود، توفیقی کسب نکرد و شکست خورد.[۸]

  در المپیک ۱۹۰۸ در لندن، فوتبال به یک رقابت رسمی تبدیل شد که توسط اتحادیهٔ فوتبال انگلستان برنامه‌ریزی شد. این رویداد فقط برای بازیکنان آماتور برگزار شد. بریتانیا (به نمایندگی از تیم ملی فوتبال آماتور انگلیس) مدال طلا را کسب کرد. آنها این کار را در بازی‌های المپیک ۱۹۱۲ در استکهلم نیز تکرار کردند.[۹]

  با ادامهٔ مسابقات المپیک فقط میان تیم‌های آماتور، توماس لیپتون مسابقات قهرمانی سِر توماس لیپتون را در سال ۱۹۰۹ در تورین برگزار کرد. در این رقابت‌ها، تیم‌های ملی شرکت نداشتند بلکه از هر کشور، یک تیم باشگاهی و به عنوان نمایندهٔ آن کشور در این مسابقات حضور پیدا می‌کرد. این رقابت گاهی به عنوان اولین جام جهانی توصیف می‌شود.[۱۰] معتبرترین تیم‌های باشگاهی حرفه‌ای از ایتالیا، آلمان و سوئیس را در آن حضور داشتند اما اتحادیهٔ فوتبال انگلیس از همراهی با این رقابت‌ها خودداری کرد و پیشنهاد اعزام تیم حرفه‌ای را رد کرد. لیپتون از وست اوکلند، یک تیم آماتور از کانتی دورام دعوت کرد تا انگلستان را در این رقابت‌ها نمایندگی کند. وست اوکلند برندهٔ مسابقات شد.[۱۱]

  در سال ۱۹۱۴، فیفا موافقت کرد که مسابقات فوتبال المپیک را به عنوان «قهرمانی جهانی فوتبال آماتورها» به رسمیت بشناسد و مسئولیت مدیریت این رویداد را بر عهده گرفت.[۱۲] این امر، راه را برای اولین رقابت بین قاره‌ای فوتبال جهان هموار کرد. در بازی‌های المپیک ۱۹۲۰، مصر و ۱۳ تیم اروپایی به رقابت پرداختند که در نهایت بلژیک قهرمان شد.[۱۳] اروگوئه در دو تورنمنت فوتبال المپیک بعدی، یعنی سال ۱۹۲۴ و ۱۹۲۸ قهرمان شد. این مسابقات همچنین اولین دور مسابقات آزاد جهانی بودند، زیرا سال ۱۹۲۴ شروع دورهٔ حرفه‌ای فیفا بود[۱۴][۱۵] که فوتبال برای نخستین بار، به عنوان ورزشی رسمی در المپیک مورد استفاده قرار گرفت و فیفا مسئولیت برگزاری آن را به عهده داشت. البته در آن زمان تنها تیم ملی انگلیس یک تیم حرفه‌ای بود و سایر تیم‌ها دارای بازیکنان آماتور بودند و به همین دلیل در دو دوره بعدی المپیک، مدال طلا را انگلیس کسب کرد.

  پیش از جنگ جهانی دوم

  ژول ریمه رئیس فیفا، کنفدراسیون‌ها را متقاعد کرد که یک تورنمنت بین‌المللی فوتبال را تبلیغ کنند.

  با توجه به موفقیت مسابقات فوتبال المپیک، فیفا با تلاش رئیسش ژول ریمه، دوباره شروع به برگزاری مسابقات بین‌المللی خود در خارج از المپیک کرد. در ۲۸ مه ۱۹۲۸، کنگرهٔ فیفا در آمستردام تصمیم گرفت که خودش مسابقات قهرمانی جهان را برگزار کند.[۱۶] با توجه به اینکه اروگوئه تا آن زمان دو بار قهرمان رسمی فوتبال جهان شده‌بود و به در آستانهٔ جشن صدمین سالگرد استقلال خود نیز بود، فیفا اروگوئه را به عنوان کشور میزبان اولین دورهٔ مسابقات جام جهانی در سال ۱۹۳۰ معرفی کرد.[۱۷]

  فدراسیون‌های ملی کشورهای منتخب برای اعزام تیم دعوت شدند، اما انتخاب اروگوئه به عنوان محل برگزاری مسابقات به معنای سفری طولانی و پرهزینه از اقیانوس اطلس برای طرف‌های اروپایی بود. در واقع هیچ کشور اروپایی تا دو ماه قبل از شروع مسابقات متعهد به اعزام تیم نشد. ریمه در نهایت تیم‌های بلژیک، فرانسه، رومانی و یوگسلاوی را متقاعد کرد که این سفر را انجام دهند.[۱۷] در مجموع، ۱۳ کشور شرکت کردند: هفت تیم از آمریکای جنوبی، چهار تیم از اروپا و دو تیم از آمریکای شمالی.[۱۸]

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  فهرست قهرمانان جام جهانی فوتبال از ابتدا تا امروز

  از ۹۲ سال پیش تا امروز ۲۱ دوره جام جهانی فوتبال برگزار شده که برزیل با ۵ قهرمانی پرافتخارترین است و فرانسه با کسب جام در سال ۲۰۱۸ آخرین قهرمان به شمار می‌رود.

  صفحه اصلی

  فوتبال، اخبار و خلاصه بازی‌ها

  اخبار جام جهانی نظرات: ۱

  فهرست قهرمانان جام جهانی فوتبال از ابتدا تا امروز

  نسیم فرزین

  ۱۳ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۵

  از ۹۲ سال پیش تا امروز ۲۱ دوره جام جهانی فوتبال برگزار شده که برزیل با ۵ قهرمانی پرافتخارترین است و فرانسه با کسب جام در سال ۲۰۱۸ آخرین قهرمان به شمار می‌رود.

  تاریخ جام جهانی مملو از نام‌ها، تیم‌ها و مسابقات افسانه‌ای‌ است. هیچ رویدادی در جهان فوتبال مهم‌تر و بزرگ‌تر از جام جهانی نیست؛ جامی که هر ۴ سال (به غیر از سال‌های جنگ جهانی دوم) تیم‌های ملی کشورهای شایسته حضور در این تورنمنت به مصاف هم رفته‌اند.

  اولین جام جهانی فوتبال و اولین قهرمان جام جهانی برمی‌گردد به سال ۱۹۳۰ و قهرمانی اروگوئه...

  تاکنون ۲۱ دوره جام جهانی برگزار شده است. همه قهرمانان ادوار جام‌جهانی، از اولین جام در سال ۱۹۳۰ تا تازه‌ترین جام جهانی در سال ۲۰۱۸ در جدول زیر مرتب شده:

  سال قهرمان نایب قهرمان بهترین بازیکن جام آقای گل جام جهانی

  ۱۹۳۰ اروگوئه آرژانتین خوسه نازاتسی گیرمو استابیله

  ۱۹۳۴ ایتالیا چکسلواکی جوزپه مئاتسا اولدریش ندلی

  ۱۹۳۸ ایتالیا مجارستان لئونیداس لئونیداس

  ۱۹۵۰ اروگوئه برزیل زیزینیو آدمیر

  ۱۹۵۴ آلمان غربی مجارستان فرنتس پوشکاش شاندر کوچیش

  ۱۹۵۸ برزیل سوئد دیدی ژوست فونتین

  ۱۹۶۲ برزیل چکسلواکی گارینشا گارینشا، واوا، لئونل سانچس، فلوریان آلبرت، والنتین ایوانوف، دراژان یرکوویچ

  ۱۹۶۶ انگلیس آلمان غربی بابی چارلتون اوزبیو

  ۱۹۷۰ برزیل ایتالیا پله گرد مولر

  ۱۹۷۴ آلمان غربی هلند یوهان کرویف گژگوژ لاتو

  ۱۹۷۸ آرژانتین هلند ماریو کمپس ماریو کمپس

  ۱۹۸۲ ایتالیا آلمان غربی پائولو روسی پائولو روسی

  ۱۹۸۶ آرژانتین آلمان غربی دیگو مارادونا گری لینکر

  ۱۹۹۰ آلمان غربی آرژانتین سالواتوره اسکیلاچی سالواتوره اسکیلاچی

  ۱۹۹۴ برزیل ایتالیا روماریو اولگ سالنکو

  ۱۹۹۸ فرانسه برزیل رونالدو داوُر شوکر

  ۲۰۰۲ برزیل آلمان اولیور کان رونالدو

  ۲۰۰۶ ایتالیا فرانسه زین‌الدین زیدان میروسلاو کلوزه

  ۲۰۱۰ اسپانیا هلند دیگو فورلان توماس مولر

  ۲۰۱۴ آلمان آرژانتین لیونل مسی خامس رودریگس

  ۲۰۱۸ فرانسه کرواسی لوکا مودریچ هری کین

  موفق‌ترین کشورهای جام جهانی

  هیچ کشوری به اندازه برزیل در جام جهانی موفق نبوده است. آن‌ها رکورد ۵ قهرمانی جهان را در دست دارند و آخرین قهرمانی را در سال ۲۰۰۲ با تیم پرستاره متشکل از رونالدو، ریوالدو و رونالدینیو و شکست آلمان در فینال، جشن گرفتند.

  ژرمن‌ها دومین تیم موفق جهان را در اختیار دارند و ۴ دفعه جام قهرمانی جهان را بالای سر بردند؛ سه بار با عنوان آلمان غربی، و یک بار به عنوان کشوری متحد در سال ۲۰۱۴. ایتالیا در تعداد قهرمانی با آلمان برابر است.

  اولین قهرمان جام جهانی هم همان‌طور که گفتیم، اروگوئه قهرمان افتتاحیه این مسابقات است؛ اولین کشوری که جام «ژول ریمه» را در سال ۱۹۳۰ به‌دست آورد.

  تیم تعداد قهرمانی سال‌های قهرمانی

  برزیل ۵ ۱۹۵۸، ۱۹۶۲، ۱۹۷۰، ۱۹۹۴، ۲۰۰۲

  آلمان ۴  ۱۹۵۴، ۱۹۷۴، ۱۹۹۰، ۲۰۱۴

  ایتالیا ۴ ۱۹۳۴، ۱۹۳۸، ۱۹۸۲، ۲۰۰۶

  آرژانتین ۲ ۱۹۷۸، ۱۹۸۶

  اروگوئه ۲ ۱۹۳۰، ۱۹۵۰

  فرانسه ۲ ۱۹۹۸، ۲۰۱۸ انگلیس ۱ ۱۹۶۶ اسپانیا ۱ ۲۰۱۰

  منبع: خبرورزشی کد خبر: 378337

  برچسب‌ها جام جهانی فوتبال تیم ملی برزیل تیم ملی آلمان تیم ملی ایتالیا تیم ملی آرژانتین تیم ملی اروگوئه تیم ملی فرانسه تیم ملی اسپانیا تیم ملی انگلیس مجله خبرورزشی خبر ویژه نظرات

  پرسپولیس آث میلان ایتالیا

  ۱۳:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۱۳ 3 8 پاسخ فقط ایتالیا نظر شما

  این مطالب را هم ببینید

  برترین گلزنان تاریخ جام جهانی فوتبال/ آلمانی‌ها یا برزیلی‌ها؟ کدام بازیکنان رکورد گلزنی در جام جهانی را در اختیار دارند؟

  همه‌چیز درباره جام قهرمانی جام‌جهانی فوتبال/ وزن جام‌جهانی چقدر است و چند کیلو طلا دارد؟/ ارزش مالی این جام چقدر است؟

  تحلیل گروه‌های هشت‌گانه جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر/ نبردهای سیاسی، سنگین و انتقامی در مرحله گروهی

  آشنایی کامل با ورزشگاه‌های جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر/ تمامی جزئیات از ورزشگاه‌های مدرن قطر با الهام از سنت جهان عرب و خاورمیانه

  لیونل مسی در چند جام جهانی حضور داشته است؟

  کریستیانو رونالدو در چند جام جهانی حضور داشته است؟

  پربازدید امروز

  عکس| علیرضا فغانی با مچ بند مشکی در دیدار برزیل – صربستان

  پیغام مهم یک بازیکن برای شاگردان کی‌روش/ نگران نباشید، حمله کنید!

  ترکیب احتمالی تیم ملی مقابل ولز/ تصمیم خوب کارلوس کی‌روش؛ با دو مهاجم بازی می‌کنیم

  دانلود قسمت 35 جیران/ دانلود قسمت سی و پنجم سریال جیران کامل و با حجم رایگان

  ببینید| طارمی: بازی با انگلیس فوتبال نبود/ هدفمان شادی مردم است

  استعفای غیرمنتظره مدیرعامل فولاد خوزستان/ گرشاسبی به بازداشت وریا غفوری واکنش نشان داد؟

  تصویر یکی از کمیاب‌ترین اتفاقات فوتبال/ خطا با فن پیراهن‌درآوردن!

  منبع مطلب : www.khabarvarzeshi.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 3 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید