این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  قیمت خودرو فرسوده در طرح جایگزینی

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  قیمت خودرو فرسوده در طرح جایگزینی را از این سایت دریافت کنید.

  ثبت نام خودرو فرسوده ایران خودرو 1401

  شرایط ثبت نام خودروهای فرسوده در ایران خودرو، مدارک لازم برای طرح جایگزینی خودروهای فرسوده در ایران خودرو

  ثبت نام خودرو فرسوده ایران خودرو 1401

  03 آذر 1401 - 11:00

  ثبت نام خودرو فرسوده در آذر 1401

  پنجمین مرحله فروش فوق العاده ایران خودرو برای مالکان خودروهای فرسوده غیرتاکسی، اعلام شد. براساس بخشنامه 4520 ایران خودرو، ثبت نام از دارندگان خودروهای قدیمی، از روز پنجشنبه 3 آذرماه 1401 شروع شده و به مدت چهار شبانه‌روز نیز ادامه دارد.

  البته علاوه بر «دارندگان خودرو فرسوده»، متقاضیان «طرح فروش عادی» و همچنین متقاضیان «طرح فروش خودرو برای مادران» نیز می‌توانند در این مرحله از فروش ایران خودرو ثبت نام کنند که جزییات هر کدام از این طرح‌ها را در مقالات زیر، توضیح داده‌ایم:

  شرایط فروش ایران خودرو (طرح فروش عادی)ثبت نام ایران خودرو برای مادران (طرح جوانی جمعیت)

  همچنین این نکته مهم را فراموش نکنید که در بخشنامه‌های فروش همزمان ایران خودرو، مشتریان فقط در یک بخشنامه، امکان ثبت نام را دارند.

  شرایط ثبت نام مالکان خودروهای فرسوده در آذر 1401

  در پنجمین مرحله فروش ایران خودرو، مالکان خودروهای فرسوده می‌توانند طرح فروش فوق العاده با تحویل 90 روزه یا طرح فروش فوری با تحویل 30 روزه را انتخاب کنند. جزییات کامل‌تر را از لینک زیر دریافت کنید:

  »» شرایط ثبت نام مالکان خودرو فرسوده در آذر (PDF) ««

  فروش وانت آریسان 2 برای مالکان خودرو فرسوده

  براساس بخشنامه شماره 4514 شرکت ایران خودرو، طرح فروش فوری وانت آریسان جدید ویژه متقاضیان «طرح جایگزینی خودرو فرسوده»، از روز یکشنبه 22 آبان 1401 شروع شده و پس از 48 ساعت نیز به پایان می‌رسد.

  شرایط فروش وانت آریسان برای مالکان خودرو فرسوده در ویژه آبان 1401

  جزییات شرایط فروش وانت اریسان برای مالکان خودروهای فرسوده را از لینک زیر دریافت کنید:

   »» دانلود شرایط فروش وانت آریسان جدید (PDF) ««

  ثبت نام خودرو فرسوده در نیمه دوم آبان 1401

  با اعلام شرکت ایران خودرو، چهارمین مرحله فروش خودرو ویژه دارندگان خودروهای فرسوده، از روز پنجشنبه 19 آبان 1401 آغاز می‌شود. ثبت نام خودرو فرسوده به مدت 4 روز ادامه داشته و نهایتا در پایان روز یکشنبه 22 آبان‌ماه نیز به اتمام می‌رسد.

  فروش فوق العاده خودرو در مرحله 4

  در چهارمین مرحله فروش فوق العاده خودرو برای متقاضیان طرح جایگزینی (بخشنامه 4506)، خودروهای سورن پلاس و پارس سال XU7P سفارشی عرضه شده‌اند. در صورتیکه متقاضیان، واجد طرح جایگزینی خودرو فرسوده باشند، سه ماه پس از تکیمل وجه نهایی، خودروهای خریداری شده را تحویل می‌گیرند:

  فروش فوق العاده ایران خودرو در طرح جایگزینی ویژه آبان 1401

  پیش فروش خودرو در مرحله 4

  برای چهارمین پیش فروش خودرو ویژه متقاضیان طرح جایگزینی (بخشنامه 4509)، خودروهای تارا دستی و اتوماتیک، دناپلاس توربو دستی و اتوماتیک و همچنین رانا پلاس قابل خریداری هستند. موعد تحویل این خودروها حداکثر 12 ماهه است:

  پیش فروش ایران خودرو در طرح جایگزینی ویژه آبان 1401

  جزییات کامل چهارمین مرحله ثبت نام خودرو فرسوده ایران خودرو را از لینک زیر دریافت کنید:

  »» شرایط ثبت نام خودرو فرسوده ایران خودرو (PDF) ««

  ثبت نام خودرو فرسوده در نیمه اول آبان 1401

  مرحله جدید طرح جایگزینی خودروهای فرسوده ویژه آبان 1401 از سوی شرکت ایران خودرو اعلام شد. در این طرح، ثبت نام متقاضیان از روز پنجشنبه 5 آبان‌ماه شروع شده و به مدت 4 روز ادامه خواهد داشت.

  در این مرحله از طرح جایگزینی خودروهای فرسوده ایران خودرو، متقاضیان این امکان را دارند که در طرح فروش فوق العاده خودرو یا در طرح پیش فروش خودرو، ثبت نام کنند. اما امکان ثبت نام همزمان مشتریان، در هر دوی این طرح‌ها وجود ندارد.

  طرح جایگزینی خودروهای فرسوده ویژه آبان 1401

  مدل نوع فروش پیش پرداخت تحویل

  سورن پلاس فوق العاده - 3 ماهه

  پارس سال فوق العاده - 3 ماهه

  پارس سال XU7P سفارشی فوق العاده - 3 ماهه

  207 دستی با فرمان برقی فوق العاده - 3 ماهه

  207 مولتی کالر فوق العاده - 3 ماهه

  تارا دستی پیش فروش 118 12 ماهه

  تارا اتوماتیک پیش فروش 166 12 ماهه

  دناپلاس توربو MT6 پیش فروش 144.5 12 ماهه

  دناپلاس توربو اتومات پیش فروش 159.5 12 ماهه

  رانا پلاس پیش فروش 86 12 ماهه

  *قیمت‌ها برحسب میلیون تومان است.

  جزییات کامل طرح فروش ایران خودرو ویژه مالکان خودروهای فرسوده را از لینک زیر دریافت کنید:

  »» شرایط ثبت نام خودرو فرسوده ایران خودرو (PDF) ««

  مراحل ثبت‌ نام خودروهای فرسوده

  آبان 1401: علیرضا اسگویی، مدیر بازاریابی ایران‌‌خودرو، درباره قانون نوسازی خودروهای فرسوده گفت طبق معیار ستاد مدیریت حمل و نقل کشور، خودرو‌های سواری تولیدی سال ۱۳۸۵ و قبل از آن که موفق به دریافت معاینه فنی نشوند، فرسوده شناسایی می‌شوند و هر خودرویی توسط این ستاد فرسوده تشخیص داده شود، می‌تواند در طرح نوسازی ایران‌خودرو شرکت کند. متقاضیان با ورود به سایت فروش اینترنتی این شرکت به نشانی esale.ikco.ir، پس از تعیین نوع خودرو درخواستی، اطلاعات خودرو فرسوده خود را در بخش خودرو‌های فرسوده ثبت کنند.

  وی افزود پس از ثبت‌نام و ورود اطلاعات مورد نظر توسط مشتری، استعلام از ستاد حمل و نقل سوخت کشور گرفته می‌شود؛ پس از تأیید این اطلاعات، متقاضی در فرآیند قرعه‌کشی که با حضور نهاد‌های نظارتی انجام می‌شود، قرار می‌گیرد. بعد از اعلام نتایج و تأیید آن توسط نهاد‌های ذی‌ربط، خودرو فرسوده تحویل مراکز اسقاط شده و نامه تأیید آن برای ثبت‌نام نهایی به ایران‌خودرو ارسال و مشتری با توجه به قیمت روز ثبت‌نام خودرو، وجه را واریز می‌کند. آقای اسگویی تاکید کرد که به هر کد ملی یک خودرو تعلق می‌گیرد.

  منبع مطلب : bama.ir

  استعلام قیمت روز خودرو فرسوده

  اطلاعات کامل طرح خودرو فرسوده شامل قیمت تحویل خودرو فرسوده و قیمت خودرو اسقاطی 97 و قیمت قراضه ماشین

  استعلام قیمت روز خودرو فرسوده

  جهت استعلام قیمت خودرو فرسوده با ورود به سایت رسمی طرح جایگزین خودرو فرسوده به آدرس http://khodrofarsoodeh.com/price/ و وارد نمودن اطلاعات مورد نیاز (استان، شهر، نوع خودرو، کاربری خودرو، مدل خودرو، وضعیت خودرو، شماره موبایل) در ظرف مدت ۲۴ ساعت قیمت خودروی فرسوده شما برایتان پیامک خواهد شد. در این سامانه توصیه شده است در صورتی که تبلیغات خط موبایل شما مسدود میباشد از وارد کردن شماره آن خودداری نمائید و از خطوطی استفاده نمائید که دریافت پیامک برای آن امکان پذیر باشد.

  علت بالاتر بودن قیمت دلالان خودروهای فرسوده از مراکز رسمی اسقاط

  به نقل از سایت رسمی طرح خودرو های فرسوده آمده است:

  با توجه به اینکه مالک فقط وکالت اسقاط به دلال می دهد پس هر جرم و خلافی بعد از فروش هم شامل حال مالک می شود. دلالان به راحتی از سند شما سندی دیگر می سازند و لاشه ای شبیه سازی می کنند و دردسرهای مالک پس از فروش شروع می شود.دلالان خودروهای فرسوده پس از خرید خودروی شما پروژه سندسازی خود را آغاز میکنند.

  در پی شکایات مختلف مالکان فرسوده پرونده چند هزار خودرویی که به اشکال مختلف سند آنها دو قلو شده بود برای مراکز آشکار گردید.

  در سالهای ۸۵ تا ۸۹ آمار بالای این نوع اسقاط هر روز پای مالکان خودروهای فرسوده و مدیران بی تقصیر مراکز اسقاط را به مراجع قضائی باز کرد.این پروژه در سالهای بعد(سال ۹۴ و ۹۵) با لاشه سازی برای اسناد رونق گرفت.دلالان خودروهای فرسوده با لاشه سازی برای اسنادی که لاشه خودروی آنها مفقود گردیده شروع به ادامه راه نوعی کلاهبرداری می کنند.

  یکی دیگر از دلایل قیمت بالای خرید دلالان تعویض قطعات اصلی و حتی موتور خودروی فرسوده شماست که در نهایت جرائم آن شامل حال مالک نگون بخت خواهد شد.برخی از مالکان به طمع مبلغ بسیار ناچیز وارد مسیری می شوند که متاسفانه سازمانهای مختلف قضائی،راهور و مراکز اسقاط درگیر آن خواهند شد. دلال پس از خرید مثلا یک کامیون موتور کامیون را به قیمت بالا می فروشد. بعد یک موتور که صرفا ظاهر یک موتور را دارد ،دستکوب کرده و در جای موتور اصلی قرار میدهتد.قطعات و لوازم را به طور کل جابه جا کرده و در حقیقت شبیه سازی می کنند تازه این بهترین اتفاقی است که امکان دارد بیافتد.

  با توجه به اینکه مالک فقط وکالت اسقاط به دلال می دهد پس هر جرم و خلافی بعد از فروش هم شامل حال مالک می شود. دلالان به راحتی از سند شما سندی دیگر می سازند و لاشه ای شبیه سازی می کنند و دردسرهای مالک پس از فروش شروع می شود.جالب اینجا می باشد که سالهای بعد خلاف دلال مشخص می شود و مالک دیگر قادر به پیدا کردن خریدار نمی باشد.

  از مالکان خودروهای فرسوده خواهشمندیم خودروهای فرسوده خود را صرفا به مراکز اسقاط مجاز تحویل داده و از فروش آنها به دلالان یا مراکز غیر معتبر جدا خود داری نمایند.

  در راستای تحقق چشم انداز ۲۰ ساله و سیاست های کلی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و تحقق خدمت رسانی ,عدالت گستری, مهرورزی و تعالی مادی و معنوی در کشور عزیزمان در ظلل عنایات حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه و همکاری مردم عزیزتحت هدایت دستگاه های ذیربط با هدف برنامه ریزی راهبردی در قالب یک بسته جامع این مجموعه بنا نهاده شده است. از این رو تدوین سیاست های قابل اجرا و تبدیل آن به برنامه های منسجم, در برنامه زمانی اجرای قانون (۱۳۹۴-۱۳۸۵) نقش مهمی بر کاهش آلودگی هوا,کنترل مصرف بی رویه سوخت, صرفه جویی ارزی و غیره خواهد داشت. امید است با کمال به خداوند متعال بتوانیم خدمتگزاران خوبی برای مردم عزیزمان باشیم.

  قیمت خودروهای فرسوده در بازار امروز به صورت نزولی و کاهش می باشد.اما مراکز مجاز اسقاط ،خودروهای فرسوده را به بالاترین قیمت مصوب خریداری می نمایند. مالکان عزیز میتوانند با ثبت نام در سایت مذکور نسبت به تحویل خودروی فرسوده به بالاترین قیمت مصوب به مراکز مجاز اسقاط، اقدام نمایند.

  در حال حاضر اسقاط خودروهای فرسوده متوقف شده است.

  عضو هیات مدیره انجمن صنفی مراکز اسقاط و بازیافت خودروی فرسوده از متوقف شدن فرایند اسقاط خودروهای فرسوده به دنبال ممنوعیت واردات خودرو خبر داد.

  مصطفی جودی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: روال اسقاط و جایگزینی خودروهای فرسوده این بود که واردکنندگان خودرو با توجه به حجم موتور خودروهای وارداتی، موظف به خرید گواهی اسقاط و از رده خارج کردن تعدادی خودروی فرسوده بودند.

  وی با بیان اینکه در حدود یک سال گذشته به دلیل نوسانات ایجاد شده در واردات خودرو، فرایند اسقاط خودروهای فرسوده کند شده بود، خاطرنشان کرد: بعد از اعلام تصمیم اخیر دولت مبنی بر ممنوع شدن واردات خودرو، فرایند اسقاط خودروهای فرسوده نیز به طور کامل متوقف شده است.

  عضو هیات مدیره انجمن صنفی مراکز اسقاط و بازیافت خودروی فرسوده ادامه داد: در این شرایط تعداد زیادی گواهی اسقاط روی دست مراکز اسقاط خودرو مانده که خریداری ندارد.

  عضو هیات مدیره انجمن صنفی مراکز اسقاط و بازیافت خودروی فرسوده خاطرنشان کرد: حدود ۲۰۰ مرکز اسقاط خودرو در کشور فعال است که ادامه وضعیت فعلی و متوقف ماندن اسقاط خودروهای فرسوده، باعث به خطر افتادن سرمایه بخش خصوصی و از بین رفتن اشتغال موجود در این مراکز خواهد شد.

  به گزارش ایسنا، با مصوبه ستاد فرماندهی اقتصادی مقاومتی از ابتدای تیر ماه واردات بیش از ۱۴۰۰ قلم کالای لوکس و غیرضروری از جمله خودرو ممنوع شد.

  سن جدید فرسودگی خودروهای عمومی اعلام شد (۲۴ مهر ۹۷)

  هیات وزیران جدول سن فرسودگی خودروهای شخصی اعم از سواری، استیشن(ون) و خودروی عمومی سواری دوگانه سوز را ۱۰ سال تعیین کرد.

  به گزارش پرشین خودرو، هیات وزیران بنابر پیشنهاد سازمان های مسوول از جمله وزارت صنعت، معدن و تجارت ، سازمان حفاظت محیط زیست ، سازمان ملی استاندارد و بیمه مرکزی ایران و به استناد قانون هوای پاک همچینن، سن فرسودگی خودروهای عمومی شامل سواری تاکسی و استیشن ون و سواری کار را بر حسب بنزینی و دو گانه سوز بودن ۱۰ سال، پایه گاز سوز ۱۲ سال و برقی و هیبریدی و نیز تاکسی هایی که بنابر پیشنهاد وزارت کشور یا وزارت راه و شهر سازی و تایید سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان ملی استاندارد کماکان کیفیت ارایه خدمات مناسبی دارند را ۱۵ سال تعیین کرد.

  منبع مطلب : farmooon.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 7 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید