این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  قیمت پراید در عراق

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  قیمت پراید در عراق را از این سایت دریافت کنید.

  قیمت پراید در عراق چند است؟

  گروه اقتصادی: مهمترین بازارهای هدف خودروهای ایرانی عراق و سوریه است. هر چند اخیرا سوریه واردات خودروهای ...

  خبر اقتصادی ۱

  تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ ساعت ۱۱:۱۷

  کد مطلب : ۳۰۹۵۹۸

  تولید پراید و پژو در عراق

  قیمت پراید در عراق چند است؟

  گروه اقتصادی: مهمترین بازارهای هدف خودروهای ایرانی عراق و سوریه است. هر چند اخیرا سوریه واردات خودروهای ایرانی را ممنوع کرد اما به نظر می‌رسد خط تولید پراید و پژو همچنان در عراق فعال است.دولت سیزدهم وعده داد بود تولید خودرو را به سه میلیون دستگاه برساند و بهای تمام شده خودرو را ۲۰ درصد کاهش دهد.در یک ماه گذشته خودروسازان ایرانی در گام نخست برای صادرات با طرف عراقی وارد مذاکره شدند اما به نظر می‌رسد که جواب مثبتی نگرفته‌اند و عراق استانداردهای تولید خودروی ایران را رد کرده است.

  حالا اما خبر آمده ایران همچنان در عراق پراید و پژو تولید می‌کند. مدیر کل دفتر عربی و آفریقای سازمان توسعه تجارت به تجارت‌نیوز گفت: سال‌ها قبل در اسکندریه عراق یک سایت مشترک تولید خودر تاسیس شد. این سایت متوقف نشده و در حال فعالیت است.به گفته فرزاد پیلتن، ایران در عراق پراید و پژو تولید می‌کند. این مقام مسئول می‌گوید جز این دو خودرو، سمند و وانت هم در عراق تولید می‌شود.

  اما آمار تولید خودروهای ایرانی در عراق چقدر است و این خودروها با چه قیمتی به فروش می‌رود؟ این مقام مسئول در سازمان توسعه تجارت نسبت به میزان تیراژ خودرو و قیمت آن اظهار بی‌اطلاعی می‌کند و می‌گوید ما در جریان تیراژ خط تولید خودروی ایرانی در عراق نیستیم و این آمار را باید از خود خودروسازان بگیرید.

  عراق متقاضی پر و پاقرص پراید

  با این شرایط عراق متقاضی چه خودروهایی از ایران است؟ براساس این گزارش به نظر می‌رسد عراق متقاضی پر و پا قرص پراید است. پیش‌تر دیاکو افخم، فعال اقتصادی بازار عراق گفته بود: «در بازار عراق هر چه خودرو کم مصرف‌تر باشد، پر طرفدار می‌شود. مثلا عراقی‌ها به پراید خودرو روزه‌دار می‌گویند، چرا که مصرف سوخت این خودروها بسیار پایین است اما از سال گذشته عراق تصمیم گرفته است که کالاها را بر اساس استاندارد روز جهانی وارد کند، به همین دلیل است که ما در حوزه صادرات خودرو دچار مشکل شده‌ایم.»

  قیمت خودروهای ایرانی در عراق

  قیمت خودروهای ایرانی اما در عراق چند است؟ بررسی اینترنتی نشان می‌دهد که قیمتِ خودروهای ایرانی در کشورهایی همچون عراق و جمهوری‌آذربایجان، نه فقط از قیمت همین خودروها در داخلِ ایران بالاتر است، که از قیمت خودروهای مشابهی که شهروندان عراقی یا آذربایجانی می‌توانند با همین مبالغ خریداری کنند هم بالاتر است! (البته در مورد خودروهای دستِ دوم، ظاهرا ماجرا برعکس است.)

  قیمت تیبا صندوق‌دار در عراق چند؟

  تبلیغات فروش برخی خودروهای ایرانی در عراق، نشان می‌دهد که قیمت این خودروها در بازار عراق، گران‌تر از بازارِ ایران است. به عنوان نمونه، قیمت «تیبا صندوق‌دار» (که در عراق به نام «سایپا طیبه» یا حتی «طیبه» شناخته می‌شود)، حدود ۶ هزار و ۷۰۰ دلار است.

  قیمت «ساینا» نو هم در بازار عراق حدود ۷ هزار و ۵۰۰ دلار است.حال هر چند عراق در گام اول خودروهای ایرانی را به دلیل کیفیت پایین نپذیرفته است و دست رد به خودروهای ایرانی زده است اما باید دید دولت در راستای توسعه صادرات خودرو چه برنامه‌هایی اجرا خواهد کرد؟

  مرجع : تجارت نیوز Facebook Email Telegram Share

  برچسب ها: بازار خودرو تولید خودرو عراق قیمت خودرو

  موج بازداشت ها ادامه دارد؛ وریا غفوری هم بازداشت شد

  آبان تاریخیِ دلار آمریکا در ایران

  عرصه سیاست جای قهر نیست

  کفه سنگین خوراکی‌ها در سبد هزینه خانوار ایرانی

  پاسپورت امارات متحده عربی همچنان قوی‌ترین پاسپورت جهان

  سران قوا به جای حل مشکل، غرب و شرق را نفرین می‌کنند

  منبع مطلب : www.baharnews.ir

  قیمت پراید در عراق چند است؟

  معاون صادرات گروه خودروسازی سایپا گفت: سایت اینترنتی نمایندگی فروش محصولات سایپا در کشور عراق وجود دارد که با مراجعه به آن و البته دیگر سایت های معتبر خرید و فروش خودرو در عراق مشخص می شود.

  مشرق نیوز

  جمعه ۴ آذر ۱۴۰۱ - Nov 25 2022

  کد خبر 1284315

  تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۰

  ۵۹ نظر چاپ اقتصاد

  قیمت پراید در عراق چند است؟

  معاون صادرات گروه خودروسازی سایپا گفت: سایت اینترنتی نمایندگی فروش محصولات سایپا در کشور عراق وجود دارد که با مراجعه به آن و البته دیگر سایت های معتبر خرید و فروش خودرو در عراق مشخص می شود.

  به گزارش مشرق، با اعلام روابط عمومی سایپا، علی کریمی افزود: مبلغ حدود ۷ هزار دلار، قیمت پایه پراید است و تنها محصولی است که به صورت نقدی عرضه می شود و شرایط فروش اقساطی ندارد.

  کریمی ادامه داد: تاکنون ۱۶۰ هزار دستگاه خودرو پراید به بازار عراق صادر شده و در حال حاضر نیز تولید این محصول در سایت اسکندریه عراق به صورت سی.کی.دی (قطعات ارسالی از سایپا) ادامه دارد.

  وی افزود: محبوبیت پراید۱۳۱ در بازار عراق به سه دلیل است که مهمترین آن قیمت رقابتی در مقایسه با محصولات دیگر تولیدکنندگان جهانی است.

  معاون صادرات سایپا با بیان اینکه مبلغ حدود ۷ هزار دلاری پراید، کمترین قیمت یک خودرو صفر کیلومتر در بازار عراق است، اظهار کرد: دیگر دلایل محبوبیت پراید در عراق «در دسترس» بودن و «ارزان بودن» قطعات یدکی در این کشور است.

  کریمی گفت: از آنجا که بیشترین کاربری خودرو پراید در عراق، استفاده در حمل و نقل درون شهری و ناوگان تاکسیرانی است، در دسترس و ارزان بودن خدمات پس از  فروش، یک موضوع مهم و پراهمیت برای مالکان و رانندگان به حساب می‌آید.

  وی اظهار کرد: درحال حاضر تمام شرکت های خودروسازی، محصولات خود را با شرایط اعتباری و اقساطی در بازار عراق عرضه می کنند و تنها خودرویی که فروش نقدی دارد، پراید است.

  معاون صادرات سایپا با اشاره به برخی اظهارنظرهای نادرست پیرامون شرایط فروش و استقبال از خودرو پراید در عراق گفت: متاسفانه آنچه که گاه باعث انتشار اخبار کذب و نادرست از شرایط فروش محصولات گروه خودروسازی سایپا در عراق می شود، به دلایلی از جمله مشکل ترجمه، عدم آشنایی با شرایط بازار عراق و مهمتر از همه مقایسه با بازار خودرو در ایران است.

  کریمی تشریح کرد: به عنوان مثال محاسبه می کنند که یک خودرو با گیربکس اتوماتیک در ایران ۸۰۰ میلیون (۸ برابر پراید) است، در حالی که همان خودرو اتوماتیک در  بازار عراق ۱۵ تا ۲۵ هزار دلار قیمت دارد، بعد این دو قیمت را تناسب بسته و کشف قیمت می کنند که پراید هم در عراق باید یک هشتم (حدود سه هزار دلار) قیمت داشته باشد!

  وی ادامه داد: در عراق کمترین قیمت خودرو با قیمت حدود ۷ هزار دلار به پراید۱۳۱ تعلق دارد؛ بنابراین باید توجه داشت که مناسبات بازار خودرو در ایران و عراق یکسان نیست و مقایسه آنها به اشتباه محاسباتی منجر خواهد شد.

  کریمی گفت: یکی دیگر از موضوعاتی که باید به آن آشنایی داشت، نحوه محاسبات مرسوم مالی در عراق است، به عنوان مثال اگر با این موضوع آشنا نباشید که عراقی ها به صد دلاری «یک ورق» می گویند یا اینکه محاسبات دینار را به صورت خلاصه درج می کنند، فکر می کنید خودرو پراید در وب سایت پر مخاطب «سوق المفتوح» ۷۴۰ دلار قیمت گذاری شده است؛ در حالیکه این خودرو شماره گذاری شده و آماده استفاده ۷۴۰۰ دلار است.

  وی افزود: گاه تصاویری منتشر می شود از امکانات متفاوت خودروهای ایرانی در بازار عراق از جمله اینکه روی خودرو پراید، مالتی مدیا (نمایشگر) نصب شده؛ این امر صحیح است اما باید توجه داشت که این امکانات به درخواست مشتری روی خودرو نصب شده و همان مالتی مدیا ۲۵۰ دلار به قیمت خودرو اضافه خواهد کرد.

  اخبار مرتبط

  فروش فوق‌العاده ایران‌خودرو از امروز آغاز شد

  قیمت پراید در بازار امروز ۲۱ مهر +جدول

  قیمت پراید امروز ۲۵ مهر +جدول

  قیمت خودروهای داخلی و خارجی امروز ۲۰ مهر +جدول

  قیمت خودروهای داخلی و خارجی امروز ۱۹ مهر +جدول

  طرح واردات خودرو نهایی می‌شود

  فیلم/ فاطمی‌امین: سال آینده قرعه‌کشی خودرو نخواهیم داشت

  برچسب‌ها

  خرید و فروش خودرو دلار سایپا عراق قیمت خودرو اخبار خودرو قیمت بازار خودرو

  موضوعات داغ روز

  نظر شما

  موضوعات داغ روز نظر شما نظرات

  انتشار یافته: 59 در انتظار بررسی: 1 غیر قابل انتشار: 33

  ۱۲:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ 29 12 پاسخ

  همزمان با اعلام افزایش تولید خودرو در ایران برای صادرات ، عراق ورود خودرو از ایران را ممنوع کرد . حقارت این است

  ایرانی 1 0 واقعا شیعه اینه

  آرش چویل ۱۲:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۰

  25 3 پاسخ

  قیمت پراید در عراق حدود ۱۴ روز پیش دقیقا ۳ هزار دلار است .

  15 1

  نکته جالب این ادعا،میتونه این باشه که قیمت پراید اگه تا ۲۰۰میلیون هم برسه،مشکلی نیست .چون قیمت اون تو عراق با نرخ دلار آزاد تقریبا همینه.ولی برای این دوستان و کسانیکه بدون اطلاع از صحت هر متن یا مصاحبه ای اون رو چاپ میکنند،بهشون نمیشه گفت خبرنگار

  0 0

  سه هزار دلار قیمت دوچرخه برقیه . اگه با این قیمت بتونه بفروشه دنیا رو میگیره.

  ۱۲:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ 14 3 پاسخ

  عراقی ها اگر به صد دلاری میگن 1 ورق، ما چرا باید 7400 دلار رو با 740 دلار اشتباه کنیم؟ ما اگه بخوایم اشتباه کنیم نهایتا فکر کنیم 74 دلار زده ها!

  علی ۱۳:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۰

  20 1 پاسخ

  یارو گفته قیمت پایه پراید درعراق ۷۰۰۰دلار ضربدر ۲۷۰۰۰تومان میشه ۱۸۹۰۰۰۰۰۰تومان . یااین ادعا دروغه ، که عراقی ها بابت پراید ۱۸۹میلیون پول پرداخت می کنند !! یا این که محاسبه دلار با قیمت ۴۲۰۰تومانه که می شود ۲۹۴۰۰۰۰۰تومان !!!! یکی بیاید به این ملت راست بگوید !! جناب علی کریمی قیمت دلار را چند حساب کردید!!!!؟

  محسن 0 0

  ارزش پول جناب عالی پایین برای اونا ۷هزار دلار برای اونا پولی نیست که تو داری ضرب میکنی

  0 0

  120میلیون دادند با عراق نخریدند چون مورد مشابه بوده بهتر ارزونتر حالا میخواند بخودمون بدند کمتر از اونا هم بدید ملت ایران واسه خودشون ارزش قائل هست و انقدر عقل دارند که برا خودرو 3میلیون تومانی انقدر پول نمیدند

  ۱۳:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ 17 3 پاسخ

  منبع مطلب : www.mashreghnews.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 3 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید