این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  قیمت کلیه در سال 1401

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  قیمت کلیه در سال 1401 را از این سایت دریافت کنید.

  صفر تا صد خرید کلیه در ایران/ قیمت یک کلیه چند؟

  برخی از فروشندگان کلیه اذعان دارند به دلیل مشکلات مالی حاضرند با ۵۰۰میلیون تومان کلیه خود را به فروش برسانند.

  تجارت‌نیوزجامعهصفر تا صد خرید کلیه در ایران/ قیمت یک کلیه چند؟

  صفر تا صد خرید کلیه در ایران/ قیمت یک کلیه چند؟

  جامعه

  ۱۳ اردیبهشت , ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۵۷

  6177 دقیقه

  برخی از فروشندگان کلیه اذعان دارند به دلیل مشکلات مالی حاضرند با ۵۰۰میلیون تومان کلیه خود را به فروش برسانند؛ البته هستند بسیاری از افراد که آنچنان غرق در مشکلات شده‌اند که حاضرند با هر قیمتی که خریدار بتواند پرداخت کند، کلیه خود را بفروشند.

  به گزارش تجارت‌نیوز، هر ساله بیماران کلیوی زیادی در سرتاسر جهان جان خود را از دست می‌دهند؛ پیوند کلیه تنها راه زندگی بخشیدن به برخی از این بیماران است؛ در سایر کشورهای دنیا، اگر بیماری بخواهد با پیوند کلیه به زندگی بازگردد، چاره‌ای ندارد جز اینکه در صف اهدای کلیه منتظر بماند؛ اما در ایران موضوع کمی متفاوت بوده و چند سالی است که خرید و فروش کلیه در کشور رونق فراوانی گرفته و این تجارت دردناک روز به روز پررونق‌تر از قبل می‌شود.

  چوب حراج بر اعضای بدن

  قطعا چند سال قبل و با راه رفتن در خیابان، آگهی‌هایی تحت عنوان خرید و فروش کلیه را دیده‌اید. هرچند هنوز هم در برخی از خیابان‌ها آگهی‌های کاغذی وجود دارد، اما رفته رفته و با گسترش استفاده از فضای مجازی، این آگهی‌ها هم به‌روز شده و پا به فضای مجازی گذاشته‌اند.

  جالب است بدانید ایران تقریبا تنها کشوری است که خرید و فروش اعضای بدن در آن منع قانونی ندارد و در سایر کشورها نمی‌توان با نصب و منتشر کردن یک آگهی به راحتی چوب حراج بر اعضای بدن زد.

  تجارتی که در کمتر از نیم قرن رونقی صد ساله گرفت!

  شاید به درستی نتوان زمان آغاز خرید و فروش کلیه را مشخص کرد؛ اما اولین عمل پیوند کلیه در جهان سال۱۹۵۴، یعنی حدود ۶۷سال قبل انجام شد؛ اولین عمل پیوند کلیه در ایران هم در سال ۱۳۴۷و یا ۵۳سال پیش ثبت شد و از آن زمان تاکنون بیش از ۴۰هزار عمل پیوند کلیه در ایران انجام شده است.

  همچنین گفته می‌شود که نقطه آغاز خرید و فروش کلیه در کشور ما، به سال‌های بعد از انقلاب برمی‌گردد؛ در نتیجه می‌توان گفت: عمر این تجارت در کشور به نیم قرن هم نمی‌رسد؛ اما این تجارت جوان، در کشور و خصوصا در سال‌های اخیر، چنان رونقی گرفته که دیگر هیچ چیز نمی‌تواند جلودار آن باشد و حتی سال‌های گذشته در مصاحبه برخی از مسئولان گفته شده که ما دیگر حریف برخی از موسسات برای جلوگیری از خرید و فروش کلیه نیستیم.

  خرید و فروش کلیه در ایران از کجا شروع شد؟

  اگر بخواهیم به طور دقیق به این پرسش که خرید و فروش کلیه در کشور از کجا آغاز شد، پاسخ دهیم، باید به اواخر دهه۶۰ بازگردیم؛ ایران تا پیش از انقلاب در شبکه تبادل اعضا حضور داشت؛ اما پس از انقلاب این امکان از کشور سلب شد و در نتیجه اعضای بدن باید در خود کشور تامین می‌شد.

  در اواخر دهه۶۰، تقاضا برای کلیه بسیار بالاتر از عرضه آن بود و به همین دلیل نیز دولت برای تشویق افراد به اهدای کلیه، مبلغی به عنوان حق ایثار به افراد اهدا می‌کرد.

  مبلغ حق ایثار در آن زمان چیزی حدود یک میلیون تومان بود؛ اما به مرور زمان، این رقم نمی‌توانست مشوقی برای ترغیب افراد به اهدای کلیه باشد و به همین دلیل اهداکننده و دریافت‌کننده کلیه، بین خود نیز مبلغی رد و بدل می‌کردند و این آغازی بر شکل‌گیری بازار خرید و فروش کلیه به شکل کنونی بود.

  راه‌های خرید و فروش کلیه در ایران چیست؟

  همانطور که گفته شد خرید و فروش کلیه در ایران منع قانونی ندارد؛ به همین دلیل افراد از طرق مختلف اقدام به این کار می‌کنند؛ یکی از راه‌های خرید و فروش کلیه نصب آگهی در فضای مجازی و یا خیابان‌ها است؛ در این صورت خریدار و فروشنده به صورت مستقیم با یکدیگر ارتباط گرفته و خرید و فروش کلیه انجام می‌شود.

  همچنین برخی از موسسه‌های غیرقانونی نیز برای خرید و فروش کلیه در کشور فعالیت دارند؛ یکی از دلالان که در حوزه خرید و فروش اعضای بدن فعالیت دارد گفت: برای فروش کلیه شما دو راه بیشتر ندارید؛ یا از طریق انجمن اقدام می‌کنید و مبلغ پایینی دریافت خواهید کرد و یا ما با قیمت بالا کلیه‌ را از شما خواهیم خرید؛ هر چند این موسسات کلیه را با قیمتی بالاتر از انجمن خریداری می‌کنند، اما ریسک اعتماد به آن‌ها بسیار بالاست.

  مراجعه به انجمن خیریه کلیه ایران روش دیگری است که افراد می‌توانند برای اهدای کلیه از آن استفاده کنند؛ این انجمن در ازای اهدای کلیه، مبلغی را هم به فرد اهداکننده پرداخت می‌کند و حتی در این بین ممکن است دریافت‌کننده مبلغی به جز مبلغ انجمن به اهداکننده اعطا کند؛ در میان روش‌های خرید و فروش کلیه در ایران، این روش ریسک بسیار پایین‌تری را برای اهداکننده و دریافت‌کننده به همراه خواهد داشت.

  یک کلیه در ایران چند؟

  قیمت یک کلیه بین ۱۸ تا ۵۰۰میلیون تومان متغیر است و بسته به اینکه فرد چه طور کلیه خود را بفروشد، مبالغ متفاوتی به او پرداخت خواهد شد؛ هنگامی که کلیه به صورت توافقی بین دو فرد خرید و فروش شود، مبلغ پرداخت‌شده، همانی است که بین دو طرف توافق می‌شود و به صورت معمول این رقم از ۱۰۰میلیون تومان شروع شده و می‌تواند تا ۴۰۰میلیون تومان و حتی بیشتر هم برسد و همه چیز کاملا بستگی به خود فروشنده و خریدار دارد.

  برای مثال در یکی از آگهی‌های فضای مجازی یک فروشنده نوشته بود به علت مشکلات مالی حاضر است کلیه خود را با ۱۰۰میلیون تومان به فروش برساند و اگر خریدار نتواند این مبلغ را بدهد، کمتر هم می‌فروشد؛ در مقابل فرد دیگری نیز نوشته بود: کلیه خود را با قیمت ۵۰۰میلیون تومان می‌فروشم؛ بنابراین قیمت کلیه وقتی خریدار و فروشنده مستقیم با هم ارتباط گرفته‌اند، کاملا بستگی به توافقی دارد که میان آنها صورت گرفته است.

  در موسسات غیر قانونی هم ارقام متفاوتی عنوان می‌شود و این رقم از ۱۵۰میلیون تومان شروع شده و باتوجه به گروه خونی بالا می‌رود. همچنین در موسسات قانونی خیریه کلیه هم این رقم بین ۱۸ تا ۳۵میلیون تومان متغیر خواهد بود.

  فروش کلیه ایرانی در خارج از کشور

  در میان آگهی‌های خرید و فروش کلیه، چند آگهی کمی عجیب‌ و متفاوت‌تر به نظر می‌رسد؛ متفاوت بودن این آگهی‌ها از آن جهت است که آگهی‌کننده در آن گفته بود حتی حاضر است برای فروش کلیه به خارج از کشور بیاید؛ اما همانطور که گفتیم، در خارج از کشور امکان خرید و فروش کلیه نیست؛ پس دلیل این آگهی‌ها چیست؟

  منبع مطلب : tejaratnews.com

  فروش کلیه به نرخ دولتی؛ فقط ۸۰ میلیون تومان!

  قائم مقام انجمن اهدای عضو ایرانیان می‌گوید: «پیوند کلیه دیگر با نظارت دولت و قیمت مشخص صورت،فروش کلیه با قیمت دولتی،اینکه کلیه به چه کسی تخصیص یابد را وزارت بهداشت

  فروش کلیه به نرخ دولتی؛ فقط ۸۰ میلیون تومان!

  خرید و فروش اعضای بدن اگرچه سال‌هاست در ایران مرسوم است، اما حالا برخی چند عضو خود را یکجا برای فروش آگهی می‌کنند. دلیل آنها هم مشکلات مالی است. البته قائم مقام انجمن اهدای عضو ایرانیان می‌گوید: «پیوند کلیه دیگر با نظارت دولت و قیمت مشخص صورت می‌گیرد.» حالا فروشنده ثبت‌نام می‌کند و با قیمت دولتی ۸۰ میلیون تومان کلیه خود را می‌فروشد.

  به گزارش تجارت نیوز، کلیه، مغز استخوان و یک چهارم کبد؛ از ۱۰۰ میلیون تومان تا ۸۰۰ میلیون تومان می‌فروشند. برخی هم چندین عضو خود را یکجا برای فروش گذاشته‌اند. البته قائم مقام انجمن اهدای عضو ایرانیان می‌گوید فروش کلیه دیگر مانند سابق نیست. فروشنده‌ها باید تحت نظارت دولت این کار را انجام دهند.

  هر دو تا سه ساعت یک بیمار در لیست انتظار پیوند، جان خود را از دست می‌دهد. راه دیگر نیازمندان پیوند اعضا، روی آوردن به بازار خرید و فروش اعضای بدن است. آن سوی دیگر این ماجرا فروشندگانی هستند که می‌گویند برای مشکلات مالی اعضای بدن خود را می‌فروشند.

  در و دیوارها پر از آگهی فروش اعضای بدن است. بخشی از دیوارها را رنگ کرده‌اند. فروشنده‌ها اما همچنان شماره‌تلفن‌های خود را با خودکار و اسپری و خط ریز و درشت روی آنها ردیف کرده‌اند. جایی نزدیک انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی. دیوارهای نزدیک برخی از بیمارستان‌ها هم جای دیگری است که آگهی فروش اعضای بدن می‌گذارند.

  برخی هم همزمان در سایت‌ها و کانال‌های تلگرامی اعضای بدن خود را به فروش گذاشته‌اند. قیمت‌ها هم بستگی به عضو فروشی و گروه خونی دارد. مثلا قیمت o مثبت کمی بالاتر از گروه های خونی‌ دیگر است.

  فروش کلیه با قیمت دولتی

  در همین حال قائم مقام انجمن اهدای عضو ایرانیان به تجارت‌نیوز می‌گوید ساز و کار فروش اعضای بدن تغییر کرده است.

  امید قبادی می‌گوید: «حدود یک سال و نیم است که دولت پیوند کلیه از فرد زنده را در تخصیص خود قرار داده است. اگر مردم آگهی فروش اعضا روی در و دیوار دیدند بدانند که کلاهبرداری است»

  او ادامه می‌دهد: «پیش از این روال اینگونه بود که نیازمند کلیه یک اهداکننده پیدا می‌کرد. با او هماهنگ می‌کرد و رقمی هم پول پرداخت می‌کرد. سپس به انجمن بیماران کلیوی مراجعه می‌کردند و کارهای دیگر انجام می‌شد. حالا تخصیص کلیه از فرد زنده توسط وزارت بهداشت انجام می‌شود. اهدا کننده و گیرنده دیگر همدیگر را نمی‌بینند.»

  قبادی می‌گوید: «دهنده و گیرنده کلیه باید در انجمن حمایت بیماران کلیوی ثبت‌نام کنند. اینکه کلیه به چه کسی تخصیص یابد را وزارت بهداشت بر اساس میزان وخامت حال نیازمندان انجام می‌دهد. قیمت را هم وزارت بهداشت نظارت می‌کند.»

  نرخ دولتی فروش کلیه؛ ۸۰ میلیون

  مددکار انجمن بیماران کلیوی نیز می‌گوید: «اینطور نیست که خودتان همدیگر را پیدا کنید و پیوند عضو صورت گیرد. باید اسمتان در لیست ثبت شود. ممکن است عضو فروشنده به دست شخص دیگری که حالش وخیم باشد برسد.»

  او می‌گوید: «از طریق ثبت‌نام، قیمت کلیه ۸۰ میلیون تومان است. پول از خریدار گرفته می‌شود و به حساب فروشنده واریز می‌شود.»

  در بحث خرید و فروش کلیه البته تناقضاتی است. برخی از خریداران و فروشندگان می‌گویند با چند نامه کارمان راه افتاد. در همین حال یکی از خریداران می‌گوید: «چهار ماه است که پیگیریم و هنوز تکلیفم مشخص نیست. با فروشنده به توافق رسیدیم، فقط منتظر تائید رسمی هستیم.»

  یکی دیگر از خریداران می‌گوید یک ماهه پیوند کلیه جراحی برادرش انجام شد. او می‌گوید: «به طور کلی با ۲۶۰ میلیون تومان پیوند کلیه را انجام دادیم، منهای هزینه‌های جانبی دیگر. بخشی از هزینه را به صورت رسمی رد و بدل کردیم و بخش دیگر را خارج از اینجا.»

  پیوند اعضا به جز فرد زنده، از افراد دارای مرگ مغزی هم انجام می‌شود. اگر افراد نیازمند از بازار خرید و فروش اعضای بدن اقدام نکنند، می‌توانند منتظر اهدای عضو از سوی افراد دارای مرگ مغزی بمانند که رایگان است.

  قائم مقام انجمن اهدای عضو ایرانیان می‌گوید: «با وجود پیشرفت اهدای عضو در ایران، هنوز هر دو تا سه ساعت، یک بیمار در لیست انتظار پیوند اعضا، جان خود را از دست می‌دهد. به این دلیل که عضو مناسب پیوندی به آنها نمی‌رسد. یعنی روزی هفت تا ۱۰ نفر و در سال حدود سه هزار نفر.»

  فروش کلیه برای هزینه عمل چشم

  به جز آگهی‌های چسبانده به دیوارها، برخی از فروشندگان و خریداران همدیگر را در سایت فروش اعضای بدن پیدا می‌کنند. سایتی که حدود شش هزار درخواست فعال روی آن ثبت است. با یک حق عضویت می‌توانید شماره فروشنده‌ها را از شهرهای مختلف به دست آورید. یکی از فروشندگان این سایت مرد جوانی است که کلیه خود را فروخته است. حالا هم به همراه همسرش و نوزادی که در بغل دارد خریدار را همراهی می‌کند تا کارهای اداری صورت گیرد.

  همسرش نوزادش را در آغوشش می‌گیرد و می‌گوید: «می‌خواست چشمش رو عمل کنه. گفت برای بچه‌مون هم که شده این کارو بکنیم. وگرنه راضی نمی‌شدم با خودش این کارو کنه.»

  فروش چند عضو بدن برای بدهی و ازدواج

  برخی هم چند عضو خود را برای فروش گذاشته‌اند. یکی از فروشندگان می‌گوید: «یک چهارم کبد ۳۰۰ میلیون، مغز استخوان ۴۰۰ میلیون و کلیه را هم ۳۰۰ میلیون تومان گذاشته‌ام. من قیمت کمتری دادم. اگر دیدم طرف خیلی نداره، یه کم تخفیف هم توی کارم هست.»

  کلیه در بازار آزاد به قیمت‌های متفاوتی به فروش می‌رود. ۱۰۰ میلیون تا ۵۰۰ میلیون تومان. کبد هم همینطور؛ ۲۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان. مغز استخوان اما تا ۸۰۰ میلیون تومان هم آگهی کرده‌اند.

  فروشندگان هم در سن‌های مختلفی هستند. ۲۱ ساله، تا ۴۵ ساله. کم بودن سن را به عنوان یک امتیاز برای فروش نوشته‌اند. یکی به دلیل بدهی و آن یکی برای هزینه‌های ازدواج می‌فروشد. اعضای بدن خود را به حراج گذاشته‌اند تا زندگی مشترکشان را آغاز کنند.

  12 4 75%

  منبع مطلب : www.sarpoosh.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  پاشا خان 5 روز قبل
  0

  به دلیل نیاز مالی میفروشم ۳۵,سالمه سیگاری هم نیستم ورزشکارم گروه خونی o+هست قیمت هشتصد میلیون

  تیام 19 روز قبل
  1

  میخوام بدلیل مشکلات مالی زیاد کلیه خود با گروه خونی B+تم را با سن ۴۰ سال بفروشم ۵۰۰

  مریم 1 ماه قبل
  2

  ۵۰۰

  1
  کیان 27 روز قبل

  قیمت فروش500 گفتی

  گروه خونی چی هست

  مهدی 5 ماه قبل
  0

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید