این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  قیمت یورو با کارت ملی امروز

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  قیمت یورو با کارت ملی امروز را از این سایت دریافت کنید.

  قیمت یورو امروز در بازار آزاد و صرافی ملی

  یورو در بازار آزاد امروز با کاهش ۱.۹۶ درصدی، از ۴۶,۲۵۰ (چهل و شش هزار و دویست و پنجاه ) تومان به ۴۵,۳۵۹تومان رسید.

  قیمت یورو امروز چهارشنبه 5 بهمن 1401

  امروز یورو در بازار آزاد مانند روز قبل با کاهش قیمت روبرو شد، بطوری که یورو در بازار آزاد که روز قبل تا ۴۶,۲۵۰ (چهل و شش هزار و دویست و پنجاه ) تومان رسیده بود، امروز - چهارشنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ مصادف با ۲۵ ژانویه ۲۰۲۳ - با کاهش ۱.۹۶ درصدی به ۴۵,۳۵۹ (چهل و پنج هزار و سیصد و پنجاه و نه ) تومان رسید.

  جدول قیمت 3 روز اخیر یورو در بازار آزاد

  قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ

  ۴۵,۳۵۹ -۸۹۱.۰۰ -۱.۹۷ 17:20

  ۴۶,۲۵۰ -۷۳۴.۰۰ -۱.۵۹ روز قبل

  ۴۶,۹۸۴ -۴۱۴.۰۰ -۰.۸۹ ۲ روز پیش

  نمودار یورو در بازار آزاد

  [fontFamily: iranyekan; fontSize:12px ]

  [fontFamily: iranyekan; fontSize:14px ]

  هفته اخیر ماه اخیر سال اخیر کامل

  قیمت یورو در صرافی ملی

  روز قبل یورو در صرافی ملی مانند ۲ روز پیش رشد قیمت را تجربه کرد. یورو در صرافی ملی که ۲ روز پیش تا ۴۳,۱۱۱ (چهل و سه هزار و یکصد و یازده ) تومان رسیده بود، امروز - چهارشنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ مصادف با ۲۵ ژانویه ۲۰۲۳ - با رشد ۰.۰۸ درصدی به ۴۳,۱۴۹ (چهل و سه هزار و یکصد و چهل و نه ) تومان رسید.

  جدول قیمت 3 روز اخیر یورو در صرافی ملی

  قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ

  ۴۳,۱۴۹ ۳۸ ۰.۰۸ روز قبل

  ۴۳,۱۱۱ ۱۶۷ ۰.۳۸ ۲ روز پیش

  ۴۲,۹۴۴ ۱۹ ۰.۰۴ ۳ روز پیش

  واحد پولی یورو امروزه پس از دلار آمریکا مهم‌ترین ارز بین‌المللی محسوب می‌شود و دومین ارز پرکاربرد در سراسر جهان محسوب می‌شود. این واحد پولی یکی از ارزهای قدرتمند جهان به حساب می‌آید، قیمت یورو یکی از مهم‌ترین شاخص‌های سنجش وضعیت پولی و در نگاه کلی‌تر اقتصاد اتحادیه اروپا است. این واحد پولی پس از دلار آمریکا بیشترین سهم را از مبادلات تجاری و ذخایر ارزی بانک‌های مرکزی کشورهای مختلف جهان در اختیار دارد.

  زمینه ابداع یورو

  در دوران بازسازی اروپا پس از جنگ جهانی دوم سیطره اقتصادی عظیمی از سوی آمریکا به اقتصاد اروپای جنگ زده تحمیل شد و وابستگی بیش از اندازه مبادلات تجاری در جهان به دلار آمریکا برای بسیاری از کشورهای اروپایی غیر قابل تحمل تر از همیشه شد. در اوایل دهه ۱۹۷۰ میلادی سران کشورهای مختلف اروپایی به فکر تاسیس اتحادیه پولی و اقتصادی مشترکی برای هماهنگی هر چه بیشتر در راستای سیاست‌گذاری های اقتصادی و مالی افتادند.

  آن‌ها به دنبال تسهیل تجارت بین‌المللی برای شرکت‌های خود در داخل خاک اروپا بودند و از سوی دیگر دسترسی هر چه بیشتر اروپایی‌ها به بازارهای یکدیگر فرصت انتخاب بیشتری را به مصرف کنندگان و بازارهای گسترده‌تری را در اختیار شرکت‌ها و تاجران قرار می‌داد. البته مهم‌ترین هدف برای آن‌ها پایدارتر شدن اقتصاد و گریز از نوسانات گاه و بی گاهی بود که منشا اروپایی نداشتند و این کشورها نیز نمی‌توانستند برای جلوگیری از آن کار خاصی انجام دهند.

  البته موانع سیاسی - اقتصادی بسیاری پیش پای اروپایی‌ها وجود داشت که مانع تحقق این امر در آن زمان شد. اما بروز بحران های ارزی بین‌المللی در دوران پسا جنگ جهانی که ثبات اقتصادی و توسعه  آنان را در معرض خطر قرار می‌داد، سران این کشورها را مصمم تر کرد تا به فکر سیاست ارزی مشترکی باشند.

  پس از آن که سیاست‌های ثبات ارزی شکست خوردند، چالش‌های جدی برای اروپایی‌ها ایجاد شد که مهم ترین آن تضعیف سیاست قیمت‌های مشترک کالاهای کشاورزی بود که در آن زمان پایه اصلی جامعه اقتصادی اروپا محسوب می‌شد. تا سال ۱۹۷۹ تلاش اروپایی‌ها بی فایده بود تا آنکه در سال ۱۹۷۹ موفق شدند نظام پولی اروپا (EMS) را ابداع کنند. این اتفاق برای اقتصاد اروپا مهم بود، چرا که برای نخستین بار چنین هماهنگی عظیمی در سیاست‌های پولی کشورها رخ می‌داد و یک دهه با موفقیت تمام اجرا شد تا خشت‌های نخست سیاست پولی واقعا مشترک در میان کشورهای اروپایی گذاشته شود.

  شروع داستان یورو

  ژاک دلور، وزیر اقتصاد شهیر جمهوری فرانسه در از سال ۱۹۸۵ تا ۱۹۹۵ در این سمت بود، به عنوان رئیس شورای اروپایی تلاش‌های بسیاری را برای شکل دهی به واحد مشترک پولی در میان کشورهای اروپایی انجام داد تا آنکه در سال ۱۹۹۲ این تلاش‌ها نتیجه داد. با همکاری بی سابقه بانک‌های مرکزی کشور‌های مختلف اروپا در سال ۱۹۹۲ پیمانی در ماستریخت هلند به امضا رسید که یکی از موفق‌ترین تجربیات اقتصادی بشر را رقم زد و اتحادیه اروپا را تشکیل داد تا این‌گونه ایده واحد پولی مشترک کلید بخورد.

  در یک پروژه عظیم و با هماهنگی‌های بسیار فراوان میان کشورهای مختلف حدود یک دهه طول کشید تا زیرساخت‌های سیاسی، اقتصادی و تنظیم هماهنگ سیاست‌های پولی این ارز مشترک اروپایی را به مرحله اجرایی برساند. این پول جدید را در سال ۱۹۹۵ به نام یورو نامگذاری شد و ۳ سال بعد در آخرین شب زمستانی سال ۱۹۹۸ یورو به لحظه تاریخی خود نزدیک شد. بانک‌های مرکزی ۱۱ کشور اروپا در شب ۳۱ دسامبر ۱۹۹۸ نرخ برابری واحدهای پولی خود را نسبت به همدیگر و نسبت به ارز جدیدشان، یعنی یورو قفل کردند تا با آغاز سال نو میلادی و در نیمه شب یکم ژانویه ۱۹۹۹ یورو کار خود را به صورت رسمی آغاز کند.

  یورو در ۳ سال ابتدایی حیاتش زیست نامرئی داشت و تنها در محاسبات مربوط به حسابرسی‌ها، چک‌های مسافرتی، معاملات غیر نقدی و پرداخت‌های الکترونیکی وجود داشت. اروپایی ها در این مدت با اجرای سیاست هماهنگ پولی اتحادیه اروپا کماکان از پول‌های ملی خود در معاملات نقدی استفاده می‌کردند. در طی این ۳ سال اروپایی‌ها چاپ ۷.۴ میلیارد اسکناس و ضرب ۳۸.۲ میلیارد سکه را در دستور کار حود قرار دادند تا مطمئن شوند در زمان آغاز انتشار یورو با کمبود اسکناس رو به رو نخواهند شد.

  آغاز به کار پول اروپایی

  نهایتا در ماه دسامبر سال ۲۰۰۱ و تنها یک ماه پیش از آغاز رسمی یورو، بانک‌های مرکزی کشورهای مختلف اروپایی برای آشنایی هر چه بیشتر مردم اروپا با این واحد پولی جدید بسته‌های آغازین خود را که شامل مقدار بسیار کمی اسکناس یورو بود را منتشر کردند. یک ماه بعد و با شروع سال ۲۰۰۲ میلادی بزرگترین تغییر واحد پول نقدی در تاریخ رخ داد و ۱۲ کشور عضو اتحادیه اروپا به صورت هماهنگ یورو را به عنوان ارز رسمی خود برگزیدند تا یورو رسما وارد مبادلات واقعی پولی در جهان شود.

  جالب است بدانید که اولین معامله با اسکناس یورو در تاریخ در بندر رونیون فرانسه انجام شد و با آن مقداری میوه سرخالو خریداری شد. پس از این رویداد ۲ ماه به بانک‌های مرکزی کشورها فرصت داده شد تا به صورت همزمان از یورو و پول‌های ملی خود استفاده کنند و به مردم فرصت اینکه خود را با واحد پولی جدید تطبیق دهند هم داده شود.

  منبع مطلب : www.eghtesadnews.com

  نرخ ارز و حواله در صرافی بانک ملی

  مشاهده قیمت لحظه‌ای خرید و فروش دلار و سایر ارزها در صرافی بانک ملی همراه با نوسانات قیمتی و بیشترین و کمترین نرخ ثبت شده در این صرافی و دسترسی به آرشیو قیمت های صرافی ..

  صرافی بانک ملی

  021-66758230-4 info@mex.co.ir

  تهران،خيابان فردوسی،بالاتر از چهارراه کوشک ،پلاک٢٧٠

  صرافی بانک ملی

  فروش نقدی

  خرید نقدی

  فروش حواله

  خرید حواله

  یورو / خرید

  EUR قیمت ریالی 349,613 زمان بروزرسانی ۱۴۰۱/۱۱/۰۵

  یورو / فروش

  EUR قیمت ریالی 353,127 زمان بروزرسانی ۱۴۰۱/۱۱/۰۵

  دلار آمریکا / خرید

  USD قیمت ریالی 332,330 زمان بروزرسانی ۱۴۰۱/۱۱/۰۵

  دلار آمریکا / فروش

  USD قیمت ریالی 335,670 زمان بروزرسانی ۱۴۰۱/۱۱/۰۵

  لیست ارزهای صرافی بانک ملی

  نمایش 8 مورد فروش خرید

  ارز نماد آخرین قیمت تغییر بیشترین کمترین زمان

  یورو / خرید

  EUR 349,613 (0%) 0 349,613 349,613 ۱۴۰۱/۱۱/۰۵

  آرشیو یورو / فروش

  EUR 353,127 (0%) 0 353,127 353,127 ۱۴۰۱/۱۱/۰۵

  آرشیو دلار آمریکا / خرید

  USD 332,330 (0%) 0 332,330 332,330 ۱۴۰۱/۱۱/۰۵

  آرشیو دلار آمریکا / فروش

  USD 335,670 (0%) 0 335,670 335,670 ۱۴۰۱/۱۱/۰۵

  آرشیو حواله حواله یورو / خرید

  EUR 264,558 (0%) 0 264,558 264,558 ۱۴۰۱/۱۱/۰۵

  آرشیو

  حواله درهم امارات / خرید

  AED 72,065 (0%) 0 72,065 72,065 ۱۴۰۱/۱۱/۰۵

  آرشیو

  منبع مطلب : www.tgju.org

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 15 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید