این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  لیف حمامی با قلاب

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  لیف حمامی با قلاب را از این سایت دریافت کنید.

  آموزش بافت لیف حمام برای مبتدیان

  آموزش بافت لیف حمام برای مبتدیان : بافتن لیف با قلاب در خانه برای مبتدیان آسان است و مهارت زیادی نمی خواهد. در روش بافت لیف...

  آموزش بافت لیف حمام برای مبتدیان

  توسط زهرا ف ۲ سال پیش 0

  آموزش بافت لیف حمام برای مبتدیان

  آموزش بافت لیف حمام برای مبتدیان:بافتن لیف با قلاب در خانه برای مبتدیان آسان است و مهارت زیادی نمی خواهد. در روش بافت لیف های گرد ساده یا لیف چرخشی فقط از پایه استفاده می‌شود.

  بافت لیف‌ حمام با قلاب در خانه می تواند یک سرگرمی مفید و کاربردی باشد که به راحتی نیاز شما به خرید لیف های آماده بی نیاز می‌کند. بهتر است از نخ پنبه ای نرم و با کیفیت برای این کار استفاده کنید. بافت لیف چرخشی از آسان ترین بافت ها در قلاب بافی است و به مهارت خاصی نیاز ندارد. از این رو در این مطلب آموزش بافت لیف گرد ساده را می‌خوانید.

  بیشتر بخوانید: آموزش بافت شال گردن یقه اسکی

  همانطور که میدانید لیف یک بافت کاربردی در داخل حمام برای شستشو بدن است. در طی سالهای اخیر شکل و ظاهر لیف ها از شکل سنتی که با نخ کاموا بافته میشد به شکل کاملا متفاوت تری به شکل پفکی توری پلاستیکی تغییر کرده است .اما بازهم عده ای دوست دارند لیف هایی را که با نخ کاموا بافته میشود را استفاده کنند بنابراین ما در این مقاله از کاردستون نوع بافت لیف را برای مبتدیان قرار دادیم تا با کمک این آموزش یک لیف جذاب ببافید.

  بیشتر بخوانید: طرز دوخت جوراب روفرشی پارچه ای

  روش بافت لیف چرخشی ساده

  نقطه شروع هر الگوی قلاب بافی گره و بافت زنجیره و سپس بافت پایه کوتاه است. بنابراین قبل از آموزش بافت لیف حمام، ، این سه مهارت مقدماتی قلاب بافی را آموزش می‌دهیم:

  1) گره قلاب بافی: نخ را روی هم قرار دهید و یک حلقه درست کنید. حالا قلاب را از حلقه ایجاد شده عبور داده و نخ آزاد را با قلاب بگیرید و از حلقه خارج کنید. الان یک گره زده‌اید و می‌توانید بافت را شروع کنید.

  2) بافت زنجیر: برای بافتن اولین زنجیره ، گره اصلی را با انگشتان خود بگیرید ، نخ را با قلاب بگیرید و از حلقه بیرون بکشید.این یه زنجیر می شود. با توجه به ضخامت کاموا و ابعاد لیفی که می‌خواهید ببافید تعداد این زنجیر‌ها را تعیین می‌کنید. یک ردیف بافت زنجیره برای اکثر قلاب بافی‌ها مانند پایه عمل می‌کند.

  بیشتر بخوانید: آموزش دوخت کیف دوشی دخترانه ساده

  3) بافتن پایه کوتاه: برای بافت پایه کوتاه ، باید قلاب را وارد مرکز یک زنجیره کنید و نخ را از آن بیرون بکشید. اکنون دو حلقه در اطراف قلاب شما وجود دارد. نخ آزاد را بگیرید و از دو حلقه عبور دهید. این یک بافت پایه کوتاه می شود. این کار را برای زنجیره بعدی تکرار کنید. ادامه دهید تا به آخرین زنجیره برسید. این یک ردیف پایه کوتاه است. حالا کار را در دست خود بچرخانید تا رج بعدی ببافد.

  بیشتر بخوانید: آموزش دوخت جامدادی پارچه ای ساده

  پس از ایجاد گره ها و زنجیرها ، برای بافت پایه ، قلاب را در یک دانه زنجیر فرو کرده و نخ را با کمک قلاب از آن بیرون بکشید اگر نخ را یک بار بیرون بیاورید ، یک پایه دارید و اگر دو بار آن را بیرون بیاورید ، دو پایه دارید. این پایه را می توان تا سه افزایش داد.

  نخ را مرحله به مرحله از درون حلقه هایی که ساختید بیرون بیاورید ( اگر یک پایه است دو بار اگر دو پایه است سه بار و…)

  در بافت لیف حمام ، فقط از پایه استفاده می شود. به عنوان مثال ، ما هشت زنجیره درست می کنیم و با آن حلقه درست می کنیم و شروع به بافتن دور حلقه به اندازه کف دست می کنیم.

  بافت را تمام کرده و نخ را مهار می کنیم.

  برای بافت دسته ی لیف، از یک سمت آن دانه گرفته و شروع به بافت پایه به گشادی که مورد نظرمان است می کنیم.

  بافت را ادامه می دهیم تا بلندی که دوست داریم برسد.

  دسته را وقتی شروع می کنیم که دو تا دایره ی کف و روی لیف را بافته باشیم.

  نکته: اگر نخ را از همه ی حلقه ها یک جا بیرون بکشید یک پایه ی تپل کوتاه دارید.

  با رفتن به رج بعدی به تناسب باید تعداد پایه هایی که می زنید زیاد شود.

  در رج دوم در بعضی از زنجیره ها به جای یک پایه دو تا پایه بزنید تا بافت اصطلاحا روی زمین بخوابد.

  بعد از اتمام هر رج بافت، آن را روی زمین پهن کنید و اگر داشت مثل کلاه جمع می شد، چند تا دانه را بشکافید و یکی دو تا پایه را دو پایه در یک زنجیر بزنید.

  برای تنوع و ظاهر زیباتر لیف دستباف، می توانید از ترکیب چند رنگ کاموا یا گلدوزی روی لیف استفاده کنید و حتی لیف های فانتزی برای کودکان ببافید.

  آموزش بافت لیف حمام4.2 / 5 ( 523 امتیاز )

  برچسپ هاآموزش بافت لیف حمام برای مبتدیانآموزش بافت لیف دایرهآموزش بافت لیف فانتزیآموزش گام به گام بافت لیف با قلابفیلم آموزش بافت لیف با قلاب

  منبع مطلب : kardestoon.ir

  آموزش بافت لیف چرخشی با قلاب به صورت مرحله به مرحله برای مبتدی ها

  در این بخش آموزش بافت لیف چرخشی با استفاده از قلاب ررا به صورت مرحله به مرحله برای افراد مبتدی آماد کرده ایم. بافت لیف با استفاده از قلاب در منزل بسیار

  آموزش بافت لیف چرخشی با قلاب به صورت مرحله به مرحله برای مبتدی ها

  در این بخش آموزش بافت لیف چرخشی با استفاده از قلاب ررا به صورت مرحله به مرحله برای افراد مبتدی آماد کرده ایم.

  بافت لیف با استفاده از قلاب در منزل بسیار ساده است و نیاز به مهارت زیادی ندارد. در روش بافت لیف های گرد ساده یا لیف چرخشی فقط از پایه استفاده می شود.

  بافت لیف حمام با استفاده از قلاب در منزل می تواند یک سرگرمی خوب و کاربردی باشد که شما می توانید از این لیف ها استفاده کنید. از نخ پنبه ای نرم و با کیفیت برای بافت لیف استفاده کنید. بافت لیف چرخشی یکی از روش های آسان برای قلاب بافی است و نیاز به مهارت خاصی ندارد.

  آموزش روش بافت لیف چرخشی ساده

  برای شروع هر طرح قلاب بافی، گره و بافت زنجیره و سپس بافت پایه کوتاه است. قبل از آموزش بات لیف حمام، این سه مهارت مقدماتی قلاب بافی را به شما آموزش می دهیم.

  گره قلاب بافی: نخ را روی هم بگذارید و یک حلقه درست کنید. حالا قلاب را از حلقه ایجاد شده رد کنید و نخ آزاد را با قلاب بگیرید و از حلقه خارج کنید. حالا یک گره بزنید و می توانید بافت را شروع کنید.

  بافت زنجیره: برای این نوع بافت، گره اولیه را با انگشتان خود نگه دارید، نخ را با قلاب بگیرید و از حلقه بیرون بکشید. این یه زنجیر می شود. با توجه به ضخامت کاموا و ابعاد لیفی که می خواهید ببافید تعداد این زنجیرها را تعیین می کنید. یک ردیف بافت زنجیره برای اکثر قلاب بافی ها مانند پایه عمل می کند.

  بافتن پایه کوتاه: برای بافت پایه کوتاه، باید قلاب را وارد مرکز یک زنجیره کنید و نخ را از آن بیرون بکشید. حالا دو حلقه به دور قلاب شما است. با قلاب نخ ازاد را بگیرید و از درون دو حلقه رد کنید. این یک بافت پایه کوتاه است. همین کار را برای زنجیر بعدی هم تکرار کنید. همین طور ادامه دهید تا به آخرین زنجیر برسید. این یک ردیف پایه کوتاه است. حالا کار را در دستتان بچرخانید تا ردیف بعدی را ببافید.

  آموزش بافت لیف با قلاب

  بعد از ایجاد گره و زنجیر، برای بافت پایه، قلاب را در یک دانه زنجیر فرو کنید و نخ را با استفاده از قلاب از آن بیرون بکشید. اگر یک بار نخ را بیرون بیاورید یک پایه و اگر دو بار بیرون بیاورید دو پایه خواهید داشت. این پایه تا سه تا هم می تواند بیشتر شود.

  نخ را مرحله به مرحله از درون حلقه هایی که ساخته اید بیرون بیاورید (اگر یک پایه است دو بار اگر دو پایه است سه بار و …)

  در بافت لیف حمام، فقط از پایه استفاده می شود؛ مثلا هشت عدد زنجیر میزنیم و با آن یک حلقه می سازیم و شروع می کتنیم دور حلقه را بافت پتیه زدن تا به اندازه ی کف دست بشود.

  بافت را تمام کنید و سپس نخ را مهار کنید.

  برای بافت دسته لیف، از یک سمت آن دانه بگیرید و شروع به بافت پایه به گشادی که مورد نظرمان است می کنیم.

  بافت را ادامه می دهیم تا بلندی که دوست داریم به دست آید.

  دسته را وقتی شروع می کنیم که دو تا دایره کف و روی لیف را بافته باشیم.

  نکته: اگر نخ را از همه حلقه ها یک جا بیرون بکشید یک پایه تپل کوتاه دارید.

  با رفتن به رج بعدی به تناسب باید تعداد پایه هایی که میزنید بیشتر شود.

  در رج دوم در بعضی از زنجیره ها به جای یک پایه دو پایه بزنید تا بافت اصطلاحا روی زمین بخوابد.

  پس از اتمام هر رج بافت، آن را روی زمین پهن کنید و اگر داشت مانند کلاه جمع می شد، چند دانه را بشکافید و یکی، دو تا پایه را دو پایه در یک زنجیر بزنید.

  برای تنوع و ظاهر زیباتر لیف دستبافت، می توایند از ترکیب چند رنگ کاموا یا گلدوزی روی لیف استفاده کنید و حتی لیف های فانتزی برای کودک ببافید.

  اگر به طرح های بافت علاقه دارید در ادامه آموزش بافت پاپوش و مدل کیف و کوله بافت را هم مشاهده کنید.

  منبع: ستاره

  منبع مطلب : www.topnaz.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 4 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید