این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  ماه رمضان در عید نوروز

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  ماه رمضان در عید نوروز را از این سایت دریافت کنید.

  پیام نوروزی به مناسبت آغاز سال 1370

  اقامه نماز رهبر انقلاب بر پیکر دکتر حسن غفوری فرد

  نسخه الکترونیکی کتاب «قهرمان؛ سلیمانی» منتشر شد

  دیدار رئیس‌جمهور بلاروس با رهبر انقلاب

  پیام رهبر انقلاب خطاب به ملت‌های اسپانیولی زبان منتشر شد

  گزارش خبری | خانواده ملت ایران

  اقامه نماز رهبر انقلاب بر پیکر دکتر حسن غفوری فرد

  نسخه الکترونیکی کتاب «قهرمان؛ سلیمانی» منتشر شد

  امروز شنبه، ۲۷ اسفند ۱۴۰۱

  پیوندهای مرتبطصوت ۱۳۷۰/۰۱/۰۱

  پیام نوروزی به مناسبت آغاز سال 1370

  بسم‌اللَّه‌الرّحمن‌الرّحیم‌

  یا مقلّب‌القلوب والابصار، یا مدبّراللّیل والنّهار، یا محوّل‌الحول والاحوال، حوّل حالنا الی احسن‌الحال‌

  سال گذشته، سالی پُرماجرا برای امت اسلامی‌

  عید سعید نوروز را که امسال با طلیعه‌ی ماه مبارک رمضان همراه است، به همه‌ی هم‌میهنان عزیز، بخصوص به خانواده‌های معظم شهدای عزیز، همچنین به جانبازان عزیز و خانواده‌هایشان و به آزادگان عزیزمان، تبریک عرض می‌کنم. بحمداللَّه خدای متعال بر ما منت نهاد و با بازگشت آزادگان به آغوش خانواده‌هایشان، به ملت عظیم‌الشأن ایران عیدی داد. از خدای متعال متضرعانه درخواست می‌کنیم که بقیه‌ی این عزیزان را که هنوز در زندانهای عراق هستند، به سلامت به میهن برگرداند و دل بقیه‌ی خانواده‌ها را هم با خبر خوشی از عزیزانشان شاد کند و جانبازان عزیز ما را هم به سلامت و عافیت برساند.

  نگاه کوتاهی به سال گذشته می‌کنیم، که برای امت اسلامی سال بسیار پُرماجرایی بود؛ هم در خلیج فارس و منطقه‌ی ما، و هم در بعضی مناطق دیگر، بخصوص برای ملت عراق سال سختی بود. مجموع این حوادث، این نتیجه را می‌دهند که ملتهای مسلمان مانند همه‌ی ملتهای ضعیف جهان سوم، چه‌قدر به استقلال و آزادی احتیاج دارند، و به این که سرنوشت آنان در سرپنجه‌ی اقتدار قدرتهای جاه‌طلب و مادّی و کسانی که جز به منافع خودشان فکر نمی‌کنند، نباشد. البته این حوادث، حوادث تلخی بود؛ لیکن تجربه‌های بزرگی هم برای ملت ما و دیگر ملتهای اسلامی به جای گذاشت، که جا دارد همواره از آن تجربه‌ها استفاده بشود و ما این درسها را از یاد نبریم و فراموش نکنیم.

  حوادث سال گذشته، میدان تجربه و آزمایشی برای ملت ایران‌

  به توفیق پروردگار، در خلال سال گذشته، حقانیت ملت ایران در بسیاری از سخنان و مطالبی که در طول ده سال گذشته داشت، بر افکار عمومی عالم روشن شد و ملت ایران در چشم مردم دنیا، به آن والایی و عزتی که شایسته‌ی آن است، دست پیدا کرد.

  سال گذشته، برای داخل کشور و ملت عزیز ما هم سال پُرحادثه‌یی بود؛ از جمله، حادثه‌ی بسیار غم‌انگیز زلزله در شمال کشور، و حادثه‌ی سیل در مناطقی مثل سیستان، و حوادث دیگری از این قبیل را داشتیم. البته این حوادث، تلخ و سنگین بود؛ لیکن همین موارد هم میدان تجربه و آزمایشی برای ملت بود که بدانند تلاش آنان چه‌قدر کمک کننده، و همکاری آنان با دولت، چه‌قدر شفابخش و التیامبخش است.

  در این حوادث، شما ملت عزیز ما توانستید با کمکهای خودتان به دولت و به مردم آسیب‌دیده‌ی کشور، کاری بکنید که در طول تاریخ گذشته‌ی ما بی‌سابقه بود. ما زلزله‌های بسیاری را دیده‌ایم؛ حوادث طبیعی بسیاری را در گذشته از نزدیک شاهد بوده‌ایم؛ حادثه‌یی با عظمتِ زلزله‌یی که در شمال پیش آمد، بعضاً در گذشته هم اتفاق افتاده بود؛ لیکن هیچ‌وقت نشده بود که آثار و عوارض آن حوادث تلخ، به این سرعت به سمت بهبودی پیش برود که در این بار اتفاق افتاد. البته کمبودها در آن مناطق زیاد است؛ لیکن آنچه که از پیشرفت امور و کمک به زلزله‌زدگان و آسیب‌دیدگان و تأمین مسکن و غیر اینها اتفاق افتاد، به برکت همکاری و همدوشی مردم با دولت و تلاش فراوان ملت و دولت در این زمینه بود.

  بحمداللَّه در سالی که گذشت، دولت در برنامه‌های خود و در سیاستهایی که در پیش گرفته بود، تلاش زیادی را مبذول کرد، که یقیناً تأثیرات مثبتی را در زندگی مردم داشته و خواهد داشت؛ اگرچه ما راههای طولانی در پیش داریم و به تلاش و مجاهدت زیادی احتیاج داریم. باز هم باید دولت و ملت، دست‌دردست و دوش‌به‌دوش، در جهت اهداف عالی انقلاب و کشور به پیش بروند و مشکلات را برطرف کنند.

  ما صبح روشنی را مشاهده می‌کنیم‌

  نگاهی هم به سال 1370 - این سالی که اکنون در طلیعه‌ی آن قرار داریم - بکنیم. امیدواریم که امسال، سال فرخنده و مبارکی باشد. از این که در طلیعه‌ی این سال، ماه مبارک رمضان آغاز شد و خدای متعال در طلیعه و مقدمات این سال لطف فرمود و نعمت باران را به شکل مطلوبی تقریباً در همه جای کشور نازل کرد، ما می‌توانیم آن را به فال نیک بگیریم. امیدواریم که سال سرسبز و پُرمحصول و سال عزت و عظمت برای ملت ما و سال دلخوشی برای خانواده‌ها و همه‌ی آحاد مردم در هرجا که هستند، باشد.

  ما صبح روشنی را مشاهده می‌کنیم. احساس می‌کنیم که ملت ایران ان‌شاءاللَّه به سمت پیشرفت درحرکتند. استقلال، آزادگی و مردانگی این ملت، شجاعتی که در همه‌ی صحنه‌ها از خود نشان داد و می‌دهد، برخوردار بودن او از مسؤولان خوب و دولتمردان مخلص و دلسوز و انقلابی و علاقه‌مند، همه را ناشی از عمق رشد و بالندگی این ملت عزیز - که نتیجه‌ی تاریخ پُربار اوست - می‌دانیم. البته تقوای الهی، پرهیزگاری و خداترسی مردم و حرکتشان به سمت اهداف الهی، به آنان کمک خواهد کرد که این راه را با سرعت و سهولت بپیمایند و ان‌شاءاللَّه به اهداف عالیه نایل بشوند.

  ماه رمضان، ماه دعا و ماه ذخیره کردن تقواست؛ ماهی است که ما باید در آن، به برکت عبادت و توجه به پروردگار، قوّت روحی و معنوی پیدا کنیم و با آن قوّت روحی و معنوی، سنگلاخها را بسرعت و سهولت بپیماییم و راهها را بخوبی طی بکنیم.

  مردم با هم مهربان باشند و به کمک یکدیگر بشتابند

  امیدوارم که ملت ایران با کسب تجربه از گذشته‌ها، برادری و همکاری و همدلی در میان یکدیگر را قدر بدانند و آن را هرچه بیشتر کنند. مردم با هم مهربان باشند و به کمک یکدیگر بشتابند؛ بخصوص در این ایام به کمک مستمندان بشتابند. کسانی که دارند و می‌توانند، حتماً به کسانی که نادار و محتاج و مستمندند، کمک کنند. این روح همکاری و همیاری در میان ملت ما - که سنت قدیمی و دستور عالی اسلام است - چیز بسیار ارزشمندی است؛ آن را حفظ کنید و بخصوص در ایام عید و ایام ماه مبارک رمضان، آن را بیشتر اهمیت بدهید. روحیه‌ی مردم‌دوستی، روحیه‌ی ایثار و ازخودگذشتگی، برای دیگران فکر کردن و کار کردن، روحیه‌یی است که ملت ما را به نتایج و غایات این حرکت خواهد رسانید.

  منبع مطلب : farsi.khamenei.ir

  شأن ماه رمضان در ایام عید نوروز حفظ و رعایت شود

  ارومیه - نماینده ولی فقیه درآذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: حرمت و شأن ماه مبارک رمضان در ایام عید نوروز از سوی همگان باید حفظ و رعایت شود.

  استانها آذربایجان غربی

  ۱۳ اسفند ۱۴۰۱،‏ ۱۶:۵۶

  امام جمعه ارومیه:

  شأن ماه رمضان در ایام عید نوروز حفظ و رعایت شود

  ارومیه - نماینده ولی فقیه درآذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: حرمت و شأن ماه مبارک رمضان در ایام عید نوروز از سوی همگان باید حفظ و رعایت شود.

  به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید مهدی قریشی بعد از ظهر شنبه در یکصد و چهل و ششمین جلسه شورای فرهنگ عمومی افزود: با توجه به تقارت سال نو با ایام ماه مبارک رمضان و ورود مسافران به این استان، مدیریت غذاخوری‌ها طوری نباشد که تظاهر به روزه خواری شود.

  وی اظهار کرد: در تبلیغات محیطی هم به موضوع ماه مبارک رمضان پرداخته و طوری باشد که در فضای عمومی هم قرار گرفتن در ماه مبارک رمضان ملموس دیده شود.

  رئیس شورای فرهنگ عمومی استان آذربایجان غربی به جمع خوانی‌های قرآن در ماه رمضان اشاره کرد و ادامه داد: جمع خوانی‌های قرآن از اهمیت بالایی برخوردار است بنابراین سعی کنیم در آن شرکت کنیم.

  حجت الاسلام قریشی اضافه کرد: مسئولان نیز در جمع خوانی‌ها شرکت کنند چون مردم وقتی آنها را در این مجالس نبینند فکر می‌کنند فاصله‌ای بین آنها وجود دارد.

  نماینده ولی فقیه درآذربایجان غربی با تاکید بر توجه و محور قرار دادن مشکلات جوانان گفت: یکی از مباحثی که در بیانیه گام دوم انقلاب بیان شده مساله جوانان است و مقام معظم رهبری هم بارها این موضوع را تکرار کرده‌اند.

  امام جمعه ارومیه یادآور شد: مسئولان به موضوع جوانان اهمییت داده و به حل مشکل اشتغال و مسکن جوانان مبادرت کرده و در جهت حل آنها قدم بردارند.

  رئیس شورای فرهنگ عمومی آذربایجان غربی با بیان اینکه مقام معظم رهبری به چند موضوع از جمله طلاق، جمعیت و اعتیاد در بیانات اخیرشان اشاره فرمودند، گفت: همه دستگاه‌ها به صورت جدی در جهت راهنمایی خانواده‌ها در خصوص نحوه برخورد با افراد معتاد به میدان بیایند و در این زمینه مشارکت عمومی بیشتر باشد.

  وی تاکید کرد: نجات دادن معتاد از اعتیاد در واقع نجات او از مرگ است چون معتاد ذره ذره از بین می‌رود و بیشترین آسیب او به خانواده و اطرافیانش می‌رسد.

  امام جمعه ارومیه فرهنگ سازی جهت حضور خیران، به منظور کمک به رهایی معتادان از اعتیاد و خانواده‌هایشان در جامعه تاکید کرد و ادامه داد: باید بهبود یافتگان نیز رصد شوند تا دوباره به سمت اعتیاد باز نگردند.

  کد خبر 5724903

  برچسب‌ها

  سید مهدی قریشی امام جمعه ارومیه ماه رمضان 1401 شهر خبر

  منبع مطلب : www.mehrnews.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید