این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  مبلغ وام مسکن 1401

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  مبلغ وام مسکن 1401 را از این سایت دریافت کنید.

  ریزش قیمت وام مسکن در آغاز سال 1401 +نمودار

  نرخ سود وام مسکن در روزهای نخستین 1401 برابر با 21 درصد بوده و به کمترین سطح خود در چهار ماه گذشته رسیده است. این کاهش موجب شد تا هزینه وام برای متقاضیان نیز در سطح پایین رقم خورده و هزینه وام مجردین در کمتر از 26 میلیون تومان محاسبه شود.

  سقوط قیمت اوارق به کانال 90 هزار تومان

  ریزش قیمت وام مسکن در آغاز سال 1401 +نمودار

  کدخبر: 486520 ۱۴۰۱/۰۱/۱۶ - ۱۱:۵۹

  نرخ سود وام مسکن در روزهای نخستین 1401 برابر با 21 درصد بوده و به کمترین سطح خود در چهار ماه گذشته رسیده است. این کاهش موجب شد تا هزینه وام برای متقاضیان نیز در سطح پایین رقم خورده و هزینه وام مجردین در کمتر از 26 میلیون تومان محاسبه شود.

  به گزارش اقتصادنیوز، متقاضیان وام مسکن هر روز با مراجعه به این بانک و خرید اوراق تسه می توانند اقدام به دریافت وام از این نهاد برای خرید خانه کنند. هر کدام از اوراق در بازار اعتباری 500 هزار تومانی داشته و به ازای آن می توان از بانک مسکن وام جهت خرید خانه و وام جعاله جهت تعمیرات خریداری کرد.

  هزینه وام مسکن در پایان سال 1400 رکوردهای بی سابقه ای را در حداقل سه سال گذشته خود ثبت کرد. این هزینه از طریق قیمت کشف شده در بازار اوراق تسهیلات بانک مسکن در هر روز به دست آمده و در ادامه نرخ سود وام را نیز دستخوش تغییر قرار می‌دهد.

  قیمت یک متر مربع مسکن در تهران شش برابر حداقل دستمزد یک ماه کارگران!همچنین در اکوایران ببینید : زنگ خطر روزنامه اصولگرا برای بنزین

  رکوردزنی وام مسکن در سال 1400

  سقف خرید وام مسکن در نیمه دوم 1400 رشد قابل توجهی داشت. این رقم برای متقاضیان مجرد و متاهل در ایران دو برابر رشد داشته از مرز 240 میلیون تومان برای زوجین به 480 میلیون تومان ارتقا پیدا کرد.

  با افزایش سقف خرید وام، این مبلغ برای مجرد ها نیز به 140 میلیون تومان رسید.

  تغییرات ثبت شده در بازار وام مسکن موجب شد تا هزینه اوراق تسهیلات بانک رکوردهای مهمی را از خود برجای بگذارد. این رکوردها موجب شد تا قیمت اوراق تسه در ایران به مرز 160 هزار تومان رسیده و نرخ سود نیز به تناسب افزایش قیمت تا مرز 24 درصد ترقی پیدا کند.

  در انتها تب و تاب افزایش قیمت فروکش کرده و در نهایت در روزهای ابتدایی سال 1401 برای نخستین بار در چهار ماه گذشته به کمتر از مرز 100 هزار تومان کاهش یافت.

  طبق آمارهای بانک مسکن در روز 15 فروردین ماه قیمت اوراق برابر با 92 هزار و 700 تومان ثبت شده و برای نخستین بار از اول دی ماه 1400 تا کنون به کمتر از مرز 100 هزار تومان رسید.

  این کاهش قیمت موجب شد تا هزینه اخذ وام برای متقاضیان مجرد برابر با 25 میلیون و 900 هزار تومان و برای متاهلین معادل با 44 میلیون و 400 هزار تومان به ثبت برسد.

  این ارقام کمترین میزان هزینه وام مسکن در 4 ماه اخیر برای هر دو دسته متقاضی بوده است.

  کاهش نرخ سود وام مسکن در ابتدای 1401

  در ادامه کاهش قیمت در اوارق تسهیلات بانک مسکن نرخ سود وام نیز مسیری کاهشی را در این مدت پیموده است. این نرخ به صورت اسمی برابر با 17.5 درصد از سوی بانک مسکن اعلام شده است. در صورتی که این متقاضیان در ایران از این بانک اقدام به خرید وام کرده و هزینه ای را در وهله نخست به بانک پرداخت می کنند دیگر نرخ سود وام مسکن در میزان اسمی خود نبوده و در نتیجه این رقم از مرز 17.5  درصد خود جدا خواهد شد.

  در همین رابطه نرخ سود وام مسکن در روزهای ابتدایی 1401 برابر با 21 درصد ثبت شده که درمانند قیمت کمترین میزان در چهار ماه گذشته بوده است.

  این درحالی است که در میانه زمستان 1400 نرخ سود تا مرز 24 درصد نیز افزایش پیدا کرده بود.

  همچنین بخوانید

  رکوردزنی هزینه وام مسکن در سال 1400

  ریزش هزینه وام مسکن در یک قدمی عید 1401 + نمودار

  رکورد یکساله وام مسکن و نرخ سود شکست +نمودار

  رکورد دو ساله هزینه وام مسکن شکسته شد! +نمودار

  نرخ سود وام مسکن هزینه وام مسکن

  هزینه وام مسکن مجردین

  هزینه وام مسکن متاهلین

  وام مسکن 1400

  نرخ سود وام مسکن 1400

  هزینه وام مسکن متاهلین 1400

  رکورد وام مسکن منبع: اقتصادنیوز

  ۳ این مطلب برایتان مفید است؟

  منبع : www.eghtesadnews.com

  مبلغ وام مسکن برای سال ۱۴۰۱ چقدر است؟

  وزیر راه منابع مالی سال ۱۴۰۱ در بخش مسکن را مناسب ارزیابی کرد و گفت: سال آینده برای ۴۰۰ هزار میلیارد تومان منابع بانکی مصوبه مجلس داریم.

  شنبه ۱۸ تیر ۱۴۰۱

  صفحه اصلی اقتصادی

  ۲۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۶:۱۵

  مبلغ وام مسکن برای سال ۱۴۰۱ چقدر است؟ | میزان افزایش مبلغ وام مسکن در سال آینده + شرایط اقساط و سود + جزییات

  وزیر راه منابع مالی سال ۱۴۰۱ در بخش مسکن را مناسب ارزیابی کرد و گفت: سال آینده برای ۴۰۰ هزار میلیارد تومان منابع بانکی مصوبه مجلس داریم.

  به گزارش سلام نو، رستم قاسمی در نشست هماهنگی طرح نهضت ملی مسکن موضوع تفاهم‌نامه وزارت راه با وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به تشریح سیاست‌های اتخاذ شده و همچنین اقدامات اجرای طرح نهضت ملی مسکن پرداخت.

  وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه طبق تازه‌ترین آمار بیش از ۵ میلیون نفر در سامانه ثمن (سامانه نهضت ملی مسکن) ثبت‌نام کردند، طرح نهضت ملی مسکن را فرصتی مناسب برای خانوارهای فاقد مسکن برای خانه‌دار شدن عنوان کرد.

  وی گفت: ثبت‌نام تا ۲۹ اسفند ادامه دارد و تلاش شد تا در اجرای طرح نهضت ملی مسکن، تجربیات حاصل از مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن در خصوص ضوابط شهرسازی، اقلیم، نقشه‌ها، رعایت آئین‌نامه‌ها و سایر موارد موردتوجه باشد.

  عضو کابینه دولت سیزدهم ادامه داد: بر اساس قانون جهش تولید مسکن، مسئولیت‌هایی برعهده وزارتخانه نهاده شده است که از جمله آن راه‌اندازی و تشکیل صندوق ملی مسکن است. مبنای درآمدی این صندوق شامل خط اعتباری مسکن مهر و بازگشت اقساط مسکن مهر با پیش‌بینی ۷ هزار میلیارد تومان برای سال آینده است. همچنین در قانون تعیین شده که تمامی مالیات‌های حوزه مسکن اعم از خریدوفروش، مالیات از خانه‌های خالی و تمامی حوزه‌های مالیاتی مسکن در این صندوق قرار بگیرد.

  قاسمی توضیح داد: بر اساس تاکید مجلس، وزارت راه و شهرسازی مکلف است تا ۲۰ هزار میلیارد تومان اراضی تحت‌اختیار خود را به فروش رسانده و منابع آن را در صندوق ملی مسکن واریز کند. همچنین مقرر شده تا ۳۰ هزار میلیارد تومان از بودجه سنواتی دولت در صندوق ملی مسکن واریز شود.

  وی افزود: هم‌اکنون اساسنامه صندوق ملی مسکن در دولت مصوب و ساختمان و مجمع آن شکل گرفته که اوایل سال آینده صندوق ملی مسکن می‌تواند کار خود را شروع کند. صندوق ملی مسکن، ابزار مناسبی در اختیار دولت و وزارت راه و شهرسازی برای کمک به ساخت و تولید مسکن است. از سوی دیگر تمامی هزینه‌هایی که در قانون پیش‌زمینه ساخت مسکن است از جمله پرداخت بخشی از پروانه ساختمان، پرداخت بخشی از خدمات نظام مهندسی و انجام زیرساخت‌هایی ایجاد یک شهرک از جمله مدرسه، درمانگاه، کلانتری و سایر موارد از محل صندوق تأمین می‌شود.

  وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: از ویژگی‌های نهضت ملی مسکن این است که اراضی توسط دولت تأمین می‌شود در حالیکه در مسکن مهر اراضی تنها یک میلیون واحد مسکونی توسط دولت تأمین شد و مابقی اراضی توسط مردم تأمین و واحدها احداث شد. همچنین بر اساس قانون جهش تولید مسکن، اراضی این طرح توسط دولت تأمین می‌شود. حتی در شهرهایی که متقاضی وجود داشته باشد و زمین موجود نباشد، اراضی خریداری خواهد شد و این فرصت خوبی است تا مردم واحدهای مسکونی را با قیمت مناسب دریافت کنند.

  ۸۰۰ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن در مراحل مختلف ساخت قرار دارد

  عضو کابینه دولت سیزدهم اعلام کرد: طبق گزارش دیوان محاسبات کشور، طرح اقدام ملی مسکن در زمان تحویل به دولت سیزدهم حدود ۱۱ درصد پیشرفت فیزیکی داشت که طرح اقدام ملی مسکن در طرح نهضت ملی مسکن ادغام و دولت سیزدهم مکلف شد تا واحدهای آغاز شده را با عنوان طرح نهضت ملی مسکن تکمیل کرده و به متقاضیان تحویل بدهد. هم‌اکنون بیش از ۸۰۰ هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در دست اجرا قرار دارد و عملیات اجرایی آنها آغاز شده است.

  قاسمی توضیح داد: تقریباً برای حدود یک میلیون و نیم واحد مسکونی زمین نیز آماده بارگذاری است که می‌تواند شروع به ساخت آن واحدها نیز آغاز شود که در این خصوص طراحی‌ها، انجام و پیمانکار تعیین شده است.

  احداث ۴۰ شهرک و شهر جدید در دستور کار

  وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در دولت سیزدهم احداث ۴۰ شهر جدید و شهرک در دستور کار قرار دارد، گفت: برخی از مصوبات ایجاد شهر جدید و شهرک اخذ شده است. به عنوان نمونه در شهر تهران شهر خوارزمی، شهر ایوانکی و شهری در غرب تهران، شهرک فردوس در جنوب پردیس که عملیات تغییر کاربری آن در حال انجام است. در استان‌های مختلف نیز ایجاد شهرهای جدید در دستور کار است که بخشی از سرریز شهرهای بزرگ در شهرهای جدید اسکان خواهند یافت.

  بیش از ۶۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید احداث می‌شود

  قاسمی ادامه داد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده بیش از ۶۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید احداث خواهد شد که به زودی عملیات اجرایی ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید با حضور رئیس‌جمهوری شروع می‌شود.

  وی تصریح کرد: با دستگاه‌هایی که تفاهم‌نامه همکاری احداث مسکن به امضا رساندیم و کار را آغاز کردند از جمله وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، عملیات اجرایی حدود ۱۰۰ هزار واحد در بخش‌های مختلف آغاز شده و در تلاش هستیم تا به سقف ۵۰۰ هزار واحد که موضوع تفاهم با وزارت دفاع است دست یابیم.

  وزیر راه و شهرسازی گفت: وزارت راه و شهرسازی آمادگی دارد تا در مناطقی که وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اراضی در اختیار ندارد اراضی تخصیص بدهد. بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) به عنوان همکاران وزارت راه و شهرسازی در اجرای طرح نهضت ملی مسکن هستند که ۴۰ هزار واحد را آغاز کردند و سقف تعهدی آنها ۱۰۰ هزار واحد است. همچنین، بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی تعدادی از واحدهای طرح نهضت ملی مسکن را شروع کرده و بخشی از زمین‌ها را نیز خود بنیاد تأمین کرده است. همچنین قرارگاه خاتم‌الانبیاء و قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) نیز همکاری در اجرای طرح نهضت ملی مسکن را آغاز کرده‌اند.

  بهره‌مندی از ظرفیت انبوه‌سازان در اجرای طرح نهضت ملی مسکن

  قاسمی بهره‌مندی از ظرفیت انبوه‌سازان در کشور را فرصتی مغتنم برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن برشمرد و تاکید کرد: انبوه‌سازان در کشور توانمندی بسیار فراوانی دارند و اصرار ما بر این است که از توان بخش خصوصی از جمله انبوه‌سازان در اجرای طرح نهضت ملی مسکن استفاده شود تا اجرای طرح، جهشی را در اشتغال و رونق اقتصادی کشور ایجاد کند. در همین راستا به استان‌ها اختیارات خوبی داده شده است. هم‌اکنون ۹۰۰ شهر زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت دارند که اختیارات الحاق به محدوده آنها به استان‌ها واگذار شده است.

  منبع : www.salameno.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 6 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید