این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  متن روضه پیامبر

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  متن روضه پیامبر را از این سایت دریافت کنید.

  متن روضه پیامبر اکرم صلوات الله علیه ـ مجموعه اول

  متن روضه پیامبر اکرم

  سبک مداحی

  متن مداحی مداحان،مولودی،متن نوحه سینه زنی،متن نوحه،متن روضه ، جدیدترین سبک مداحی

  ۱ مهر ۱۴۰۱ هجری شمسی

  منوی سایت صفحه اصلی شعر مذهبی سبک مداحان + متن » سبک مداحی شاعران » روضه ومقتل » تماس با ما درباره ما حضرت _

  متن روضه پیامبر اکرم صلوات الله علیه ـ مجموعه اول

  متن روضه پیامبر اکرم صلوات الله علیه ـ مجموعه اول متن روضه پیامبر اکرم صلوات الله علیه- حجت الاسلام دکتر رفیعی

  نبی در بستر و زهرا کنارش

  عزیز قلب او شد بی قرارش

  بگوید دخترم کمتر نوا کن

  برای رفتن بابا دعا کن

  شب رحلت پیامبر عظیم الشأن اسلام صلی الله علیه و آله و شب یتیمی جهان اسلام است. امشب همه ی جهان اسلام عزادار و در واقع مصیبت دیده اند . از همه بیشتر ، بر تنها یادگارش زهرای مرضیه سلام الله علیها سخت بود. بر امیرالمؤمنین علیه السلام و بر نوادگان پیغمبر علیهم السلام ، حسن و حسین علیهما السلام و زینب کبری سلام الله علیها و ام کلثوم سلام الله علیها سخت بود. چون یک اُنس عجیبی بین پیغمبر صلی الله علیه و آله و فاطمه ی زهرا سلام الله علیها بود. فاطمه ی زهرا پنج سال داشت که مادرش را از دست داد. فاطمه برای پیغمبر هم دختری کرد و هم مادری. پیامبر اکرم خطاب به فاطمه می فرمود:اُم ابیها؛ تو مادر من هستی. یک روز شخصی در کنار مسجدالحرام شکمبه ای روی پیغمبر انداخت، بدن و لباس آن حضرت قدری کثیف شد،پیامبر منزل آمدند{ پیغمبر خیلی رئوف بود،خیلی صبور بود،خیلی مهربان بود،همه ی آنها را با این جرم هایشان بخشید} فاطمه ی زهرا همین که این وضع را مشاهده کرد بلافاصله پدر را تطهیر کرد،لباسی برای او آورد. پیغمبر لباسش را عوض کرد و فرمود:انت اُمّ ابیها؛ تو مادر پدرت هستی. پیامبر این تعبیر را چند جا به کار برده است. روزی که پیغمبر مدینه بود و فاطمه را نمی دید به او خیلی سخت می گذشت، حتماً باید زهرا را می دید. پدر و دختر خیلی ارتباط شان با هم صمیمی بود؛خانه شان نزدیک هم بود حتی بعد از ازدواج،رفت و آمد می کردند. اما این دو سه روزی که پیغمبر حالش خوب نبود دیگر فاطمه خانه ی خودش نرفت،خانه ی پیامبر ماند. نوشته اند همین که پیامبر حالش بد می شد و رنگش تغییر می کرد؛ زهرا گریه می کرد و می فرمود: وَاکَرْباهُ لِکَرْبِکَ یا اَبَتاهْ؛( آه وفغان ازرنج ومصیبت تو ای پدرجان) ۱ همین که پیغمبر متأثر می شد، اشک فاطمه جاری می گشت. خیلی این پدر و دختر صمیمی بودند. با این ارتباط وسیعی که با هم داشتند. فاطمه امشب و فردا از بالای سر بابا تکان نخورد، نشسته بود و صورت بابا را نگاه می کرد{ یا بقیه الله، ان شاءالله یک شب ِ بیست و هشتم، مدینه ی منوّره عرض ارادت کنیم} فاطمه ی زهرا،امیر المؤمنین،امام حسن و حسین علیهم السلام همگی دور پیغمبر بودند. در نهج البلاغه آمده است:امیرالمؤمنین فرمود: لَقَد قُبِضَ رسولُ اللهِ و اَنَّ رأسَهُ علی صَدری؛۲ پیامبر در حالی جان دادن که سرش روی سینه ی من بود. در حالی جان داد که سرش را به سینه چسبانده بودم، در این حالت از دنیا رفت.پیغمبر در خانه غسل داده شد،کفن شد،ولی تشییع نشد،در همان خانه ی خودش به خاک سپرده شد.اَنس بن مالک می گوید: وقتی پیغمبر را به خاک سپردیم،سنگ لحد را چیدیم و قبر را پوشاندیم، من از حجره بیرون آمدم،دیدم یک خانم کنار دیوار ایستاده و گریه می کند. از صدای گریه اش فهمیدم فاطمه است. شب بود،تاریک بود،جلو آمد،عرض کرد:اَنَس پیغمبر را به خاک سپردید؟ عرض کردم بله خانم. فرمود:چه طور طاقت آوردید جسم پیغمبر را زیر خاک کنید؟! چه طور گُل مرا زیر گِل قرار دادید؟ چطور خاک بر بدنش فشاندید؟۳ اتاق را خلوت کردیم، فاطمه وارد اتاق شد، فرمود: بابا بلند شو، دخترت تنها مانده است.

  صُبَّتْ عَلَیَّ مصائِبُ لَو اَنَّها

  صُبَّتْ عَلَی الاَیّام صِرْنَ لَیالِیا۴

  بابا، روز ِ فاطمه شب شد. بابا،خوشی فاطمه تمام شد.بابا،احترام فاطمه پایان پذیرفت.بابا بلند شو ببین آماده شده اند به خانه ی دخترت حمله کنند.بابا بلند شو ببین دخترت تنها مانده.یا فاطمه الزهراء طاقت نیاوردی بر بدن بابا خاک بریزند.شما را احترام کردند. وارد اتاق شدی کنار قبر پیامبر اشک ریختی.اما نبودی ببینی چگونه جلوی چشم قاسم بن الحسن،جنازه ی بابا را تیر باران کردند! به خدا امام حسن غریب است.امام غریب زیست و غریب مُرد.امروز هم قبرش زائر ندارد.یا فاطمهالزهرا،جلوی چشم صغیرهایش بدن را تیر باران کردند. فاطمه جان،طاقت نیاوردی خاک بر بدن بابا بریزند. شما هم یک دختری و دختر اباعبدالله هم یک دختر است. وارد قتلگاه شد،دید بابا سر در بدن ندارد،بدن قطعه قطعه،خودش را روی بدن بابا انداخت. خانم شما را کنار قبر بابا آزاد گذاشتند که اشک بریزید،گریه کنید،اما دختر اباعبدالله را با تازیانه از بدن بابا جدا کردند!

  ۱-مستدرک ج۲،ص۴۵۱،بحارالانوارج۲۲،ص۴۵۸،منتهی الآمال،ص۱۴۸

  ۲-نهج البلاغه،خطبه۱۹۷،غررالحکم،ص۱۲۰،ح۲۱۰۳

  ۳-سوگنامه آل محمد،ص۲۳

  ۴-بحارالانوار،ج۷۹،ص۱۰۶؛مناقب ج۱،ص۲۴۲؛مسکن الفؤاد،ص۱۱۲

  منبع کتاب مقتل” روضه های  استاد رفیعی ” ص۱۵-۱۳

  *******************

  متن روضه پیامبر اکرم صلوات الله علیه- حجت الاسلام دکتر رفیعی

  روز شنبه است و متعلق به رسول اکرم؛پیامبر رحمت و پیامبر رفق و مدارا. این همه که مردم مکه او را آزار دادند اما همین که مکه را فتح کرد صدا زد:اَلْیَوْم یَوْمَ الْمَرْحَمَه.(۱) امروز روز مرحمه است. همه را بخشید.پیامبر بارها فرمودند:اللُّهُمَّ اهِد قومِی فَاِنَّهُمْ لاَ یَعْلَمُونَ(۲) خدایا این ها را هدایت کن همانا بعضی از این قوم نمی دانند؛اللّهُم اغْفِر لِاُمَّتِی(۳).به او گفتند:یا رسول الله، نوح نفرین کرد،آب آمد.قوم عاد،باد آنها را گرفت.قوم دیگری قحطی آنها را گرفت.شما هم نفرین کنید،شما بیش از پیغمبر های دیگر اذیت و آزار شدید؛ ما أوذِیَ نَبِیٌ مثلَ ما اُذیتُ.(۴) هیچ پیغمبری مثل پیغمبر ما اذیت نشد.فرمود:نه،من نفرین نمی کنم. خداوند در قرآن می فرماید:تا وقتی دو چیز در بین مردم است عذاب نمی آید:

  ۱-    شخص تو(پیامبر اکرم صلوات الله علیه و آله و سلم)،تا شما در میان مردم هستی عذاب نمی آید

  ۲-    استغفار،تا استغفار در بین مردم است عذاب عام برای مسلمانان نمی آید.

  امروز روز شنبه و متعلق به پیغمبر است. در مفاتیح هم دعایی داردکه مخصوص شنبه است،می گوید:پیغمبر را اینگونه زیارت کنید،درآن زیارت می خوانیم که اگر مردم پیش تو استغفار کنند،و تو از خداوند برای آنان طلب مغفرت کنی،خدا می پذیرد.یارسول الله،زمان حیات نبودیم که خدمت شما بیاییم،امروز که روز شنبه و متعلق به شماست،متوسل به شما می شویم، و از شما می خواهیم که واسطه بشوی که خداوند گناهان ما را ببخشد و بیامرزد. این مطلب در فرازی از همین زیارت روز شنبه نیز آمده است. دل ها را روانه کنیم مدینه، نمی دانم مشرف شده اید یا نه؟گنبد خضرای نبوی و در کنارش آن قبرستان خاموش بقیع.

  منبع مطلب : nohe.hulma.ir

  متن روضه پیامبر (ص)

  متن روضه پیامبر، متن روضه رحلت پیامبر، متن روضه شهادت پیامبر، متن روضه پیامبر میرداماد، متن روضه پیامبر دکتر رفیعی، متن روضه پیامبر با نوای مطیعی، بنی فاطمه و کریمی به مناسبت فرا رسیدن ۲۸ صفر

  ستاره » 🕌 مذهبی » مداحی و روضه » روضه » متن روضه پیامبر (ص) | مجموعه متن روضه رحلت پیامبر اکرم (ص)

  متن روضه پیامبر (ص) | مجموعه متن روضه رحلت پیامبر اکرم (ص)

  متن روضه پیامبر، متن روضه رحلت پیامبر، متن روضه شهادت پیامبر، متن روضه پیامبر میرداماد، متن روضه پیامبر دکتر رفیعی، متن روضه پیامبر با نوای مطیعی، بنی فاطمه و کریمی به مناسبت فرا رسیدن ۲۸ صفر

  آخرین به روز رسانی: شهریور 17, 1401

  به مناسبت فرا رسیدن روز بیست و هشتم صفر و سالروز رحلت جانسوز حضرت محمد (ص) مجموعه ای شامل فایل صوتی و متن روضه پیامبر (ص) توسط تیم ستاره برای شما فراهم گردیده است.

  آنچه در این مطلب خواهید خواند... عدم نمایش

  متن روضه پیامبر (ص) به همراه فایل صوتی

  حاج میثم مطیعی‌ حاج محمود کریمی‌ سید مهدی میرداماد‌ سید مجید بنی فاطمه‌

  حجت الاسلام دکتر رفیعی

  متن روضه پیامبر (ص) به همراه فایل صوتی

  حاج میثم مطیعی‌

  ای بهشت مدینه شهر رسول

  باغ سر سبز لاله های بتول

  تو بهشتی ولی بهارت کو

  ای قرار همه قرارت کو

  شِکوه بر درگه خدا داری

  ناله وامحمّدا داری

  *رسول خدا خیلی در بین ما غریبه…*

  شهر احمد، کجاست احمدِ تو

  از چه خاموش شد محمّد تو

  ای جهانِ وجود، هستت رفت

  خاتم الانبیا زدستت رفت

  گرد غم بر فلک نشست، نشست

  پشت شیر خدا شکست، شکست

  گرد غربت مدینه را به سر است

  از مدینه، علی غریب تر است

  او که بار بلای امّت برد

  او که پا بر نجات خلق فشرد

  *پیغمبر چقدر برای ما زحمت کشید…*

  جگرش را زطعنه چنگ زدند

  به جبینش زکینه سنگ زدند

  *یه روزیم به پیشانی پسرش سنگ زدند…*

  بارها امّت ستم گستر

  بر سرش ریختند خاکستر

  بر قدم هاش خار افشاندند

  کاذبش گفته ساحرش خواندند

  چون پدر با عدو تکلّم کرد

  با لب غرق خون تبسّم کرد

  بارها جان خویش داد زدست

  تا که گردد بشر خدای پرست

  وقت رفتن نخواست از امّت

  اجر، الاّ مودّت عترت

  * “قل لا اسئلکم علیه اجرا الا الموده فی القربی…”

  آقا خوب حقت رو ادا کردن… امشب برای پیغمبر گریه کن؛ روز قیامت جلو حضرت زهرا شرمنده نشیما! بگیم دورامون رو زدیم همه جا رفتیم برای پیغمبری که اینقدر برای ما زحمت کشید هیچ کاری نکردیم.

  بعد عمری خون دل حقت ادا شد یا محمد

  آیه های کوثرت از هم جدا شد…

  چطور حقش رو ادا کردند؟ ابن سعد در طبقات الکبری نوشته: راوی میگه ابن عباس رو دیدم گریه میکرد؛ گفتم چرا گریه میکنی؟ خودم بودم پیغمبر فرمود: “ایتونی بالکتف و الدوات” بیاید براتون وصیت کنم “اَکتُب لکم کتابا لا تضلوا بعدی” بعداز من گمراه نمیشید؛ چی گفتن؟ “انما یهجر رسول الله”

  ان الرجل لیهجر جز کفر محض نیست

  این جنگ با کتاب خدای پیمبر است

  ← متن روضه پیامبر اکرم (ص) →

  “و ما ینطق عن الهوی؛ان هو الا وحی یوحی”

  گفتند پیغمبر داره هذیون میگه.

  آن کس که داد نسبت هذیان به مصطفی

  از کینه اش به صورت زهرا نشانه بود

  با آن همه سفارش پیغمبر خدا

  پاداش دوستی علی تازیانه است

  یارب مغیره مادر ما را چگونه زد؟!

  کز جای تازیانه ی او خون روانه بود

  در مجلس معاویه ملعون امام حسن بود، دونه دونه اینا رو مورد خطاب قرار داد؛ رو کرد به مغیره بن شعبه، فرمود: “اما انت یا مغیرة بن شعبه انت ضربتَ فاطمةَ” تو مگر فاطمه رو نزدی “حتی اَدمَیتَها” تا اینکه بدنش خون آلود شد…*

  روح پاکش ز تن چو گشت رها

  باز گردید دست توطئه ها

  بود روی زمین جنازه او

  که شکستند عهد تازه او

  منکر آیه شریفه شدند

  بانی فتنه سقیفه شدند

  از جحیم سقیفه خصم شریر

  آتش افروخت در بهشت غدیر

  چیره شد دست ظلم بر مظلوم

  غصب شد حق چهاره معصوم

  تا به جای صمد صنم شد نصب

  گشت حق کتاب و عترت غصب

  گر چه در نظم، قدرتم دادند

  چه کنم حکم وحدتم دادند

  ورنه پیوسته می زدم فریاد

  که کجا فاطمه زپا افتاد

  روز غصب خلافت علوی

  گشت پامال، حرمت نبوی

  در سقیفه ستم به مولا رفت

  آتش از بیت وحی بالا رفت

  شعله افروختند بر در وحی

  آیه ای شد جدا ز کوثر وحی

  زخم شمشیر بر سر حیدر

  گشت اجر رسالت دیگر

  حمله بر حجّت خدا کردند

  فرق او را زهم دو تا کردند

  *دو سه جمله هم بریم در خونه ی امام حسن…*

  بعد قتل علی امام حسن

  گشت همچون پدر غریب وطن

  ریخت یک آسمان بلا به سرش

  خون شد از غیر و آشنا جگرش

  زهر کین زد شراره بر دل او

  عاقبت جعده گشت قاتل او

  آسمان بس که خون به جامش ریخت

  جگرش خون شد و ز کامش ریخت

  روز تشییع، در برِ یاران

  پیکرش شد ز تیر، گلباران

  ← متن روضه پیامبر اکرم (ص) →

  *بدن مطهرش رو سوراخ سوراخ کردند…*

  بارش تیر و جسم یار کجا؟

  یاس زهرا و نیش خار کجا

  آل هاشم اگر چه خون جگرید

  این خبر را به خواهرش نبرید

  سوز زخم درون بس است بر او

  دیدن طشت خون بس است بر او

  یوسف فاطمه، حسین عزیز

  اینقدر اشک از دو دیده نریز

  مجتبی هم به غربت تو گریست

  هیچ روزی بسان روز تو نیست

  در حسن زخمِ چند چوبه ی تیر

  در تو زخم هزاراها شمشیر

  ******

  کربلا سنگ بر جبینت خورد

  تیر بر حلق نازنینت خورد

  *امشب مادرت عزاداره

  دختر بدرالدجی امشب سه جا دارد…*

  “السلام علیک یا اباعبدالله و علی الارواح التی حلت بفنائک علیک منی سلام الله ابدا ما بقیت و بقی اللیل و النهار ولا جعله الله آخر العهد منی لزیارتکم. السلام علی الحسین، وعلی علی بن الحسین، و علی اولاد الحسین، و علی اصحاب الحسین”

  فایل صوتی روضه رحلت پیامبر (ص) – حاج میثم مطیعی

  پخش‌کننده صوت 00:00 00:00 00:00

  برای افزایش یا کاهش صدا از کلیدهای بالا و پایین استفاده کنید.

  ← متن روضه پیامبر اکرم (ص) →

  متن روضه پیامبر (ص)

  با مجموعه مداحی رحلت پیامبر با نوای مداحان اهل بیت همراه همیشگی ستاره باشید.

  حاج محمود کریمی‌

  اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ…

  منبع مطلب : setare.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 6 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید