این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  مجازی شدن مدارس

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  مجازی شدن مدارس را از این سایت دریافت کنید.

  آیا با حضوری شدن مدارس موافقید؟!

  پرسش و پاسخ مقطع دبستان پایه ششم رشته درس مشاوره تحصیلی

  آیا با حضوری شدن مدارس موافقید؟!

  راستین عزیز پور   14 شهریور 13:17

  2 پرسش 14 پاسخ 144 امتیاز

  دبستان ششم مشاوره تحصیلی

  آیا با حضوری شدن مدارس موافقید ، و اینکه آیا در تدریس مجازی سطح یادگیری بهتره یا در تدریس حضوری؟!

  0 گزارش

  محمدحسن عدالتی فر   22 مهر 20:09

  0 پرسش 59 پاسخ 53 امتیاز

  پاسخ انتخاب شده

  بستگی به بیماری کرونا داره دیگه

  -4 گزارش

  سحر احمدی   4 مهر 23:19

  0 پرسش 15 پاسخ 50 امتیاز

  من خودم تو تیزهوشتن درس خوندم و کلاسمون تو شاد نبود یا تو اسکای روم بود یا ادوبی فرقی هم با حضوری نداشت خیلی هم خوب یاد گرفتم همه چیو واقعا هم حوصله ندارن ساعت 5 صبح پاشم برم سوار مترو بشم که 1 ساعت بعدش با اتوبوس برم و با 20 دقیقه پیاده روی برسم مدرسه با اون کیف همینجوری خوبه برای ما

  6 گزارش

  Mahmoud Raei   16 شهریور 14:38

  0 پرسش 2 پاسخ 32 امتیاز

  خدایا از این وضعیت نجات‌مان بده

  6 گزارش

  امیر رضاخانی   17 شهریور 11:48

  2 پرسش 60 پاسخ 617 امتیاز

  سلام

  علیرضا رئیسی،سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، درباره بازگشایی مدارس گفت: «مصوب شد تا اهتمام بر بازگشایی مدارس به صورت حضوری باشد و واکسیناسیون معلمان و والدین و سرویس مدارس و کادر مدارس انجام شود.»

  آنطور که رئیسی می‌گوید اگر قرار باشد دانش‌آموزان واکسینه شوند، فقط به آنهایی تعلق می‌گیرد که بیماری زمینه‌ای داشته باشند.

  اما این گفته او موجب نگرانی برخی از خانواده‌ها شده است. آنهم در شرایط کرونایی اکنون که روزانه بیش از ۵۰۰ نفر جان خود را بر اثر کرونا از دست می‌دهند. از سوی دیگر هنوز واکسیناسیون سنی روی متولدین ۱۳۵۰ و قبل از آن مانده. به عبارتی یعنی خیلی‌ها در صف انتظار واکسن مانده‌اند.

  اگرچه وزیر بهداشت جدید قول داده دهه فجر واکسیناسیون پایان می‌یابد اما خبر بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید موجب نگرانی بسیاری از خانواده‌ها و دانش‌آموزان شده است.

  خی از کابران شبکه اجتماعی نسبت به این موضوع واکنش نشان داده‌اند. در ادامه نظر برخی از مخاطبان تجارت‌نیوز را می‌خوانید:

  «درست نیست سر ۵ ساعت درس ۶۰۰ نفر جان خود را از دست بدهند.»

  «من به عنوان اولیا فرزندم را به مدرسه نمی‌فرستم. جانش مهم‌تر از هزار درس است.»

  «امکان ندارد، اگر کرونا باشد ما فرزندمان را به مدرسه بفرستیم. بچه‌ها در حیاط یا در آبخوری نمی‌توانند فاصله را رعایت کنند.»

  فراخوان عمومی - ثبت نام مسکن اقساطی

  فراخوان عمومی - ثبت نام مسکن اقساطی

  پیشنهاد امروز yektanet-logo-sign

  «شخصا نمی‌گذارم فرزندم حضوری برود. چون که درست نمی‌توانند پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.»

  جان مهم‌تر از درس است

  برخی از دانش‌آموزان از حضوری شدن مدارس استقبال نکردند و آن را خطری برای جان خود و خانواده‌ها می‌دانند.

  «چرا با ما مثل یک کالا رفتار می‌کنند؟ دانش‌آموز سال یازدهم هستم و در شرایط بسیار سختی برای کلاس‌ها و درس خواندن قرار دارم. اما این صحبت که اطرافیان باید واکسینه شوند نه دانش‌آموزان، یک حرف بی‌اساس است. چون کرونای دلتا هیچگونه محدودیت برای گرفتن جان مردم ندارد. حاضرم درس و آموزشم دچار مشکل شود ولی جانم را از دست ندهم.»

  «من امسال باید کلاس هشتم را بخوانم. خواهش من از آموزش و پرورش و همچنین ستاد ملی مبارزه با کرونا این است که لطفا مدارس را حضوری نکنید. درست است که مدارس به صورت مجازی دشوار است که شامل سرعت ضعیف اینترنت، نامفهوم بودن تدریس‌ها و… می‌شود. ولی تصمیم عاقلانه‌ای نیست که به مدرسه برویم.»

  «از به نظر من بی‌سواد بمانی بهتر از این است که حضوری شود و اتفاقی برای کسی بیفتد.»

  مدارس را حضوری کنید

  برخی از دانش‌آموزان از تصمیم بازگشایی مدارس استقبال کردند. آنها می‌گویند نداشتن امکانات و ضعیف بودن اینترنت باعث عقب ماندن آنها از یادگیری شده است.

  «ما نمی‌توانیم درس‌هایمان را آنلاین ادامه دهیم. انشالله که مدارس باز شود. اینترنت ضعیف است، یک روز هستیم یک روز نیستیم. فقط باز شود.»

  «مدرسه حضوری باشد، بهتر است. چون اگر سر کلاس باشی مجبور هستی درس را بخوانی یا بنویسی یا شعر چیزی را حفظ کنی. ولی مجازی به هیچ کار مجبور نیستی و حتی درس های را که می دهند یا نمیگیری.»

  «مدرسه را حضوری کنید. با گوشی هیچی نمی‌فهمیم، چشممان هم ضعیف شده است. یک روز می‌گویید حضوری است و یک روز غیرحضوری.»

  5 گزارش

  Fatemeh TH   16 دی 19:02

  2 پرسش 111 پاسخ 487 امتیاز

  خیر ...................‌ . موافق نیستم

  3 گزارش

  ریحانه نهبندانی   4 دی 11:06

  0 پرسش 8 پاسخ 18 امتیاز

  خیر.به نظر من مدارس با مجازی شدن از اتلاف وقت دانش اموزان مثل رفت و امد و حاضر شدن جلوگیری میکند.البته با شرایط تحصیلی هر فرد متناسب نیست.برخی دانش آموزان در مجازی تنبلی کرده و کیفیت همیشگی را ندارد در این میان بعضی دانش اموزان تیزهوش با هر شرایطی سازگاری دارند

  3 گزارش

  نازنین توکلیان   21 آذر 9:48

  2 پرسش 7 پاسخ 31 امتیاز

  شرایط مدرسه ما جوریه که آنلاین خیلی بهتر از حضوریه

  3 گزارش

  پوریا میرزایی   14 شهریور 19:51

  0 پرسش 1 پاسخ 16 امتیاز

  بستگی به خود دانش اموز داره یکی مجازی بهتره یکی حضوری

  3 گزارش

  برکه بیات   15 شهریور 18:21

  1 پرسش 12 پاسخ 108 امتیاز

  بله کاملا

  از اکثر جنبه ها اگر به این موضوع نگاه کنیم متوجه میشیم که اموزش حضوری چندین برابر بهتر از انلاینه

  1.تدریس با کیفیت تر 2.یادگیری مفید تر

  3.آزموده شدن همه بدون تقلب

  4.آسیب نرسیدن به چشم بدلیل خیره شدن به صفحه دستگاه الکترونیکی در آموزش انلاین

  5.تحرک بیشتر

  6.ارتباط بهتر میان دانش اموزان

  7.نداشتن مشکل قطعی اینترنت و از دست ندادن تدریس معلم

  8.رابطه بهتر و شناخت بیشتر میان دانش اموز و معلم

  9.کمتر شدن احتمال کم کاری دانش اموزان در درس خواندن

  10.اشتیاق بیشتر دانش اموزان(برای انجام تکالیف،فعالیت ها و ...)

  و غیره

  البته در شرایط فعلی چنین عملی ممکن نیست هم برای سلامتی خود ما هم معلمین عزیز و کم خطر ترین راه ممکن همین هست.

  ولی انشالله هر چه زودتر از دست این ویروس رهایی پیدا کنیم

  منبع مطلب : gama.ir

  بازگشایی مدارس در سال تحصیلی 1401

  در این مقاله تمامی موارد مربوط به زمان ف نحوه و شرایط بازگشایی مدارس و برگزاری حضوری کلاس های درس برای تمامی پایه تحصیلی در سال ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲ بیان شده است .

  بازگشایی مدارس

  تمام مقاطع تحصیلی کشور از مهر ماه به صورت حضوری بازگشایی می شوند. حضور در کلاس های درس اجباری بوده و آموزش مجازی ممنوع می باشد مگر در صورتی که شرایط خاصی ایجاد شود که قابل پیش بینی نباشد. بنابراین تمامی دانش آموزان مقاطع ابتدایی و متوسطه در مهر ماه می بایست در انتظار بازگشایی مدارس باشند.

  برای مشاوره بازگشایی مدارس

  برای مشاوره بازگشایی مدارس

  تمامی مدارس ابتدایی و متوسطه اول و دوم از اول مهر آغاز به کار می کنند. به عبارتی آموزش دانش آموزان در تمامی پایه های تحصیلی از اول مهر ماه آغاز می شود. در سال تحصیلی ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲ مدارس به صورت حضوری بازگشایی شده و دانش آموزان از اول مهر به صورت ضوری در کلاس های درس حاضر می شوند.

  پس از تعطیلی های مکرر و غیرحضوری شدن مدارس به دلیل شیوع بیماری کرونا مسئولین ادارات آموزشی در تلاش هستند که شرایط مناسب بازگشایی مدارس و برگزاری کلاس های درس به صورت حضوری در سال 1401 - 1402 را فراهم نمایند. با توجه به این موضوع بسیاری از خانواده ها، دانش آموزان و حتی معلمین مدارس پیگیر اخبار متعددی از بازشدن مدارس و برقراری کلاس های حضوری ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲ هستند.

  لذا همین امر موجب شده است که جهت ارائه اطلاعات درست و راهنمایی مفید دانش آموزان در ادامه این مقاله مواردی چون زمان و نحوه بازگشایی مدارس را بررسی کرده و به شرح جزئیات هریک از آن ها بپردازیم.

  زمان بازگشایی مدارس ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲

  تاثیر جو محیط آموزشی و برخورد حضوری با معلمان مدارس در یادگیری دروس دانش آموزان بسیار موثر بوده و موجب بالا رفتن دقت دانش آموزان در یادگیری مطالب و کاهش بی دقتی و بازیگوشی آن ها می شود. به همین خاطر دانش آموزان تمامی مقاطع تحصیلی برای یادگیری ساده تر و درک بهتر مطالب نیازمند دریافت این آموزش ها به صورت حضوری و در محیط آموزشی می باشند. این امر یکی از موضوعات مهمی است که در هنگام ثبت نام مدارس مورد توجه بسیاری از افراد قرار می گیرد.

  در پاسخ به این سوال که ایا مدارس باز می شود، باید بگوییم مطابق آخرین مصاحبه وزیر کشور و  در خصوص بازگشایی و فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا در سال تحصیلی جدید مدارس در موعد مقرر یعنی اول مهرماه به صورت حضوری آغاز خواهد شد.

  وزیر آموزش و پرورش از بازگشایی مدارس از هفته اول مهر ماه و برگزاری کلاس های درس به صورت حضوری خبر داد. از آنجایی که چاپ کتب درسی به پایان رسیده، کتاب‌های درسی به موقع به دست دانش‌آموزان می‌رسند و هیچ کلاسی در سراسری کشور بدون معلم نخواهد بود.

  دانش آموزان تمامی مقاطع تحصیلی برای دریافت کتب درسی می بایست به صورت اینترنتی اقدام به ثبت نام نمایند تا با آغاز سال تحصیلی بتوانند کتاب درسی خود را دریافت نمایند. برای اطلاع از جزئیات ثبت نام کتاب درسی مطالعه مقاله زیر توصیه می گردد.

  بیشتر بخوانید: ثبت نام کتاب درسی

  نحوه بازگشایی مدارس ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲

  بسیاری از آموزش های مدارس نیازمند برقراری ارتباط حضوری با معلمان در کلاس درس و تبادل اطلاعات به صورت حضوری می باشد. تمامی پایه های تحصیلی حساس بوده و دانش آموزان هر مقطع با برگزاری حضوری کلاس های درس خود می توانند با مباحث آموزشی که به تازگی آشنا شدند بهتر و بیشتر آشنا شوند.

  علاوه بر دانش آموزان مقاطع ابتدایی و متوسطه دوره اول و دوم نظری، دانش آموزانی که در حال تحصیل در رشته های هنرستان فنی حرفه ای و یا رشته های کاردانش هستند نیز برای یادگیری دروس کارگاهی خود نیاز به برگزاری کلاس ها به صورت حضوری دارند چرا که یادگیری این موارد در آموزش های غیر حضوری به درستی امکان پذیر نخواهد بود.

  بر همین اساس تصمیماتی در خصوص برگزاری کلاس های درس به صورت حضوری در سال 1401 - 1402 از طرف مسئولین مربوطه گرفته شده که نیازمند رعایت شرایط خاصی خواهد بود. شرایط در نظر گرفته شده برای شروع آموزش های حضوری مدارس ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲ به شرح زیر می باشد:

  در صورتی که شرایط به همین منوال و قابل کنترل پیش برود، دانشگاه ها و مدارس سراسر کشور در موعد مقرر مهرماه بازگشایی می شوند و نیازی به دستورالعمل جدید جهت بازگشایی مدارس نیست.

  اگر تدابیری لازم باشد باید توسط مراکز آموزش عالی و مدارس از جمله تزریق دز یادآور و پیش بینی تهویه مناسب اتخاذ شود که یکی از شرایط حضور در مدارس می باشد.

  دریافت کارنامه دانش آموزی به صورت اینترنتی و از طریق سایت همگام امکان پذیر می باشد. یکی از مزایای دریافت کارنامه آنلاین صرفه جویی در وقت و همچنین دسترسی سریع به کارنامه دانش آموز می باشد. برای اطلاع از نحوه دریافت کارنامه انلاین مطالعه مقاله زیر توصیه می شود.

  بیشتر بخوانید: دریافت کارنامه انلاین مدارس

  برای اطلاع از آخرین اخبار مربوط به بازشدن مدارس ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲، می توانید در کانال تلگرامی مدارس هیوا عضو شده و یا صفحه اینستاگرام مدارس هیوا را دنبال نمایید. همچنین در صورت داشتن هر گونه پرسش درباره زمان بازگشایی مدرسه ها و برگزاری حضوری کلاس های درس​ 1401 - 1402، می توانید با مشاورین مرکز خدمات تلفنی مشاوره تحصیلی هیوا تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

  منبع مطلب : www.heyvagroup.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 14 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید