این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  مدارس 1401 کی باز میشود

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  مدارس 1401 کی باز میشود را از این سایت دریافت کنید.

  زمان بازگشایی مدارس 1401

  زمان بازگشایی مدارس در سال 1401 - 1402 مدارس امسال از چه زمانی باز می شوند؟ تاریخ دقیق شروع فعالیت حضوری مراکز آموزشی ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲ شرط آموزش حضوری در مدارس

  زمان بازگشایی مدارس در سال 1401 – 1402

  ایران مشاوره ۱۴ نظرها

  سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

  تماس با مشاوران متخصص اخبار تحصیلی از طریق تلفن ثابت از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

  تماس از سراسر کشور : 9099071647

  در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت مشاوره نیم بها کلیک نمایید

  تعطیلی مدارس و ادامه داشتن آن، زمان و نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم نیمسال تحصیلی پایه های مختلف و بسیاری از سوالات دیگر، این روزها دغدغه بسیاری از مدیران، معلمان، دانش آموزان و والدین آن ها می باشد. در این راستا می توان به تدابیری اشاره کرد که برای آموزش از راه دور در نظر گرفته شده است. به طور مثال در حال حاضر دانش آموزان با استفاده از برنامه شاد با معلم خود ارتباط برقرار می نمایند و هم اکنون بسیاری از دانش آموزان و خانواده های آن ها با این پرسش مواجه هستند که آیا همچنان برنامه های آموزشی مدارس به صورت مجازی ارائه می شوند یا دانش آموزان ملزم به شرکت در کلاس های درس حضوری هستند؟

  با توجه به اعلام دبیر ستاد ثبت نام آموزش و پرورش، تمامی مدارس از 2 مهر ماه سال جاری فعالیت حضوری خود را آغاز خواهند کرد.

  مدارس در سال تحصیلی 1401 – 1402 چه زمانی بازگشایی می شوند؟

  بنابر جدیدترین اخبار اظهارات معاون بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا، با توجه به شرایط موجود حضوری شدن کلاس ها با رعایت پروتکل های بهداشتی امکان پذیر می باشد. از این رو مدارس تمامی مقاطع از 2 مهر ماه 1401 به صورت حضوری بازگشایی می شوند. لذا کلاس اولی ها نیز از 31 شهریور ماه در مدارس جشن شکوفه ها را برگزار خواهند کرد.

  با توجه به این که پیش از این نیز شرط بازگشایی مدارس، تکمیل روند واکسیناسیون تعیین شده بود، معاون وزارت بهداشت از موفقیت آمیز بودن این فرآیند تا حد زیادی خبر داده و آمار موجود، بیانگر این است که ۱۰۰ درصد کادر اداری و اولیای مدارس واکسن تزریق کرده‌اند و بالای ۸۰ درصد دانش‌آموزان نیز تحت واکسیناسیون قرار گرفته اند.

  روند دوره آموزشی در پیش دبستانی و ابتدایی 1401 – 1402

  در دو سال اخیر با توجه به شیوع ویروس کرونا در سراسری جهان مدارس به صورت غیر حضوری و از طریق برنامه شاد برگزار شد. لذا در سال جاری با توجه به جلوگیری از افت تحصیلی دانش آموزان در طی این اتفاق و همچنین کاهش شیوع این بیماری، مجددا مدارس به صورت حضوری برپا خواهد شد. هنمچنین لازم به ذکر است که با توجه به تداخل جشن شکوفه های کلاس اولی ها در 31 شهریور ماه سال جاری با ماه صفر جشن و پایکوبی در مدارس شکل نگرفته و در عوض و با رنگ و بوی عاشورایی برگزار خواهد شد.

  روند دوره آموزشی در پایه های دوره اول و دوم متوسطه 1401 – 1402

  دانش آموزان پایه های ششم به بعد نیز که جزو پایه های اول و دوم متوسطه محسوب می شوند از این قاعده مستثنی نیستند. لذا با توجه به شیوع کمتر بیماری کرونا در سال تحصیلی گذشته تصمیمی بنا بر حضوری شدن مدارس بعد از تحویل سال نو تصویب شد و از آن به بعد مدارس بر همین طبق و بر اساس روال سال های قبل به صورت حضوری از 2 مهر ماه سال جاری ادامه پیدا خواهد کرد. همچنین در تابستان دوره گذشته نیز بر نامه ای برای پیشرفت و جلو گیری از افت تحصیلی دانش آموزان در تابستان برگزار شد.

  لازم به ذکر است که بدانید تا قبل از این، دانش آموزان می بایست آموزش ها را به صورت مجازی با ورود به سامانه شاد آموزش و پرورش دنبال می کردند، همچنین از طریق دنبال کردن پخش کلاس دانش آموزان در تلویزیون، آموزش دروس در اختیار محصلین قرار می گرفت تا در صورت مواجهه با کمبود وقت برای امتحانات پایان ترم، دچار استرس و نگرانی نشوند.

  سوالات متداول

  1- مدارس برای سال تحصیلی 1401 - 1402 از چه زمانی بازگشایی می شوند؟

  طبق خبر منتشر شده، مدارس اول ابتدایی از 31 شهریور ماه و سایر پایه ها از 2 مهر ماه سال تحصیلی خود را آغاز خواهند کرد.

  2- ارائه آموزش ها در مدارس برای سال 1401 - 1402 به چه صورت خواهد بود؟

  آموزش ها در مدارس به صورت حضوری قابل اجرا می باشند.

  3- کلاس های درسی مدارس در سال 1401 - 1402 در چه شرایطی به صورت حضوری برگزار می شوند؟

  تکمیل روند واکسیناسیون سراسری دانش آموزان و معلمان، ایجاد بسترها و زیرساخت های مناسب برای فاصله گذاری اجتماعی و ... از جمله شرایط برقراری آموزش به صورت حضوری می باشند.

  برای عضویت در اینستاگرام (مدارس) کلیک کنید

  آخرین اخبار و اطلاعیه های مدارس کشور

  برای عضویت در کانال (مدارس) کلیک کنید

  آخرین اخبار و اطلاعیه های مدارس کشور

  سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

  تماس با مشاوران متخصص اخبار تحصیلی از طریق تلفن ثابت از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

  تماس از سراسر کشور : 9099071647

  در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت مشاوره نیم بها کلیک نمایید

  سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

  برچسب هااخبار تحصیلی اخبار مدارس

  منبع مطلب : iranmoshavere.com

  زمان شروع مدارس مهر ۱۴۰۱

  در این مقاله، زمان شروع مدارس در سال تحصیلی ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲ بررسی و تاریخ بازگشایی مدارس به همراه برنامه آموزش و یادگیری مدارس ابتدایی و متوسطه اول و دوم ارائه شده است.

  زمان شروع مدارس

  طبق تصمیمات ستاد کرونا و وزارت آموزش و پرورش، از اوایل مهرماه سال تحصیلی ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲ تمامی کلاس های درسی مدارس در کلیه مقاطع تحصیلی به صورت حضوری برگزار خواهد شد و دانش آموزان باید با رعایت فاصله اجتماعی و اصول بهداشتی بر سر کلاس های درس حاضر شوند. معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از آغاز سال تحصیلی و جشن شکوفه های دانش آموزان کلاس اولی در روز ۳۰ و ۳۱ شهریور ماه خبر داد.

  برای اطلاع از زمان شروع مدارس 1401 - 1402

  برای اطلاع از زمان شروع مدارس 1401 - 1402

  ثبت نام دانش آموزان در مدارس اعم از دوره ابتدایی و متوسطه، آغازی مهم و سرنوشت ساز برای کسب موفقیت روزافزون آن ها در مقاطع مختلف تحصیلی است و مطابق با آیین نامه اجرایی مدارس و آیین نامه ‌های آموزشی مصوب مربوط به هر یک از دوره‌ های تحصیلی انجام می شود که با انتشار ویروس کرونا در جهان این برنامه های زمانی با تغییراتی روبه رو شده است.

  در دو سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و قرار گرفتن استان های مختلف در شرایط قرمز و یا نارنجی کرونا؛ کلاس های درس به صورت غیر حضوری برگزار شد و دانش آموزان کلیه مقاطع به صورت غیر حضوری و از طریق برنامه شاد در جلسات کلاسی شرکت نمودند، اما در سال گذشته طبق تصمیمات اتخاذ شده از سوی آموزش و پرورش، شرط بازگشایی مدارس در تمامی مقاطع به صورت آموزش ترکیبی یعنی حضوری و مجازی  بود و دانش آموزان توانستند دو یا سه روز در هفته به صورت حضوری در مدرسه حاضر شوند و بقیه روزها به صورت مجازی و از طریق برنامه شاد در کلاس های درسی خود شرکت نمایند. همچنین در صورتی که تعداد دانش آموزان یک مدرسه کم بود کلاس های درس به صورت 5 روز در هفته زیر نظر مدیر و معلم مربوطه و طبق اصول بهداشتی برگزار شد.

  اما با توجه به اینکه از 14 فروردین ماه 1401 طبق اطلاعیه ای از سوی ستاد کرونا تمامی مدارس در کلیه مقاطع تحصیلی به صورت حضوری برگزار شد، پیش بینی می شود که امسال نیز شاهد بازگشایی مدارس در سال تحصیلی ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲ باشیم. لذا به منظور روشن شدن وضعیت درنظرگرفته شده برای دانش آموزان مقاطع تحصیلی مختلف در ادامه به بررسی مواردی چون زمان بازگشایی مدارس، برنامه آموزش و یادگیری برای دوره های تحصیلی ابتدایی و متوسطه اول و دوم می پردازیم.

  زمان شروع مدارس ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲

  طبق تصمیم ستاد مبارزه با کرونا در خصوص بازگشایی مدارس در سال 1401 اطلاعیه ای از سوی آموزش و پرورش در فروردین ماه منتشر شد. محتویات این اطلاعیه به این صورت است که در تاریخ 14 فروردین ماه ۱۴۰۱ دانش آموزان می بایست با رعایت فواصل اجتماعی و شیوه های بهداشتی به صورت حضوری در جلسات کلاسی حاضر شوند.

  از آنجا که معاونت وزارت بهداشت نیز از موفقیت آمیز بودن فرآیند واکسیناسیون برای تمامی رده های سنی از قبیل دانش آموزان و کادر اجرایی مدرسه تا سه دوز خبر داد. لذا ، وزارت آموزش و پرورش تصمیم بر آن داشت تا کلیه مدارس به صورت حضوری برگزار شود تا دیگر دانش آموزان به دلیل غیر حضوری بودن کلاس ها سردرگم نشوند و در حل تمارین کلاسی و دروس خود به مشکلی برنخورند.

  معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از آغاز سال تحصیلی و جشن شکوفه های دانش آموزان کلاس اولی در روز ۳۰ و ۳۱ شهریور ماه خبر داد.

  همچنین، در صورتی که در این دو سال که آموزش ها به صورت غیرحضوری بود تعدادی از دانش آموزان در دروس خود نمره پایینی کسب نموده و یا والدین آن ها از وضعیت تحصیلشان راضی نبودند می توانند در کلاس های جبرانی که در مدارس به صورت حضوری برگزار می شود، شرکت نمایند.

  در سال گذشته در صورتی که شرایط کرونا مناسب بود؛ ساعاتی محدود از روزهای هفته در گروه‌های محدود و مشخصی در نظر گرفته شد تا دانش آموزان در جلسه کلاسی به صورت حضوری شرکت نمایند و تمام تلاش ها در رابطه با این موضوع به نحوی مدیریت شد که دانش‌آموزان از دور ماندن طولانی مدت در پایه‌های اول و دوم لطمه نبینند چرا که اگر پایه دانش‌آموزان ضعیف باشد در آینده نیز با دشواری هایی نیز رو به رو خواهند شد. در ادامه این مقاله دانش آموزان برای اطلاع از نحوه بازگشایی مدارس 1401 - 1402 می توانند به متن مقاله زیر مراجعه نمایند.

  بیشتر بخوانید: بازگشایی مدارس

  در سال گذشته آموزش و کلاس های درسی دانش آموزان به صورت غیرحضوری و مجازی برگزار شد و تنها در یکی الی دو روز در هفته در صورت شرایط مساعد و رعایت اصول بهداشتی دانش آموزان می توانستند به صورت حضوری بر سر کلاس درس حاضر شوند.

  همچنین، تمامی کلاس های رشته های فنی و حرفه ای و یا کاردانش به دلیل تدریس دروس به صورت عملی و مهارتی نیز از اول مهر ماه سال گذشته به صورت حضوری برگزار شد و بسیاری از مدارس به دلیل ظرفیت محدود دانش آموزان، کلیه فرآیند تحصیل خود را به صورت حضوری و غیر مجازی برگزار نمودند.

  اما در سال تحصیلی ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲ کلیه مدارس در مقاطع تحصیلی ابتدایی، متوسطه اول و دوم از مهرماه به صورت حضوری برگزار خواهد شد و دانش آموزانی که قصد ثبت نام در مدارس موردنظر خود را دارند، می بایست در زمان مقرر به سایت ثبت نام مدارس مراجعه نموده و کلیه اقدامات لازم جهت نام نویسی در مقطع تحصیلی موردنظر خود اقدام نمایند.

  دانش آموزان برای اجرای برنامه ریزی درسی جهت مطالعه دروس امتحانی می بایست از زمان برگراری امتحانات مدارس خود مطلع شوند و سپس بعد از برگزاری امتحانات مدارس و قبولی در آن ها جهت ثبت نام برای سال تحصیلی بعد اقدام نمایند. بنابراین پیشنهاد می کنیم تا مقاله زیر را مطالعه نمایند تا از تاریخ برگزاری امتحانات خود با خبر شده و با آمادگی کامل در جلسه امتحان شرکت نمایند.

  منبع مطلب : www.heyvagroup.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 6 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید