این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  معنی فیلم درام

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  معنی فیلم درام را از این سایت دریافت کنید.

  درام (فیلم و تلویزیون)

  درام (فیلم و تلویزیون)

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  یکی از درام‌های عاشقانهٔ محبوب است.

  در فیلم و تلویزیون، درام (به انگلیسی: Drama) مقوله‌ای از روایت‌های داستانی (یا نیمه‌داستانی) است که بیشتر جدی‌تر از لحن طنز است.[۱]

  سبک‌های درام[ویرایش]

  درام تراژیک درام جنایی

  درام جنگی مانند کشتی (فیلم ۱۹۸۱)

  درام حقوقی

  درام رمانتیک (عاشقانه)

  درام تاریخی: مانند احساس، ویسکونتی، ۱۹۴۵

  درام سانتیمانتال: (احساساتی به شکلی اغراق‌آمیز)

  درام روانشناختی: مانند Le jou r se lève, de Carné, 1939 -fight club1999

  درام اجتماعی: مانند Les plus belles années de notre vie, de Wyler, 1946

  ملودرام: مانند Mirage de la vie, de Douglas Sirk, 1958

  کمدی دراماتیک: مانند À nos amours, de Pialat, 1983

  درام پزشکی درام مذهبی درام اکشن

  منابع[ویرایش]

  ↑ "Drama". Merriam-Webster, Incorporated. 2015. a play, movie, television show, that is about a serious subject and is not meant to make the audience laugh

  Marie-Thérèse JOURNOT, , Armand Colin, 2006, ISBN 2200-34106-7

  نهفتن نبو ژانر فیلم بر پایه سبک

  اکشن آرت‌هاوسخونریزی قهرمانانهاکشن هنگ کنگماجراجویی بقاهنریزندگی‌نامه‌ایمسیحیکمدی سیاهایتالیاییسکسی ایتالیاییبرومنتیککمدی-درامگروس آوتکمدی ترسناکنقیضهمو لی تاودلهره‌آورازدواج مجددکمدی رمانتیککمدی سکسیاسکروبالبی صداچوب دستیسایبرپانک ژاپنیمستند پویانماییمستند دراممستندنماموندوشبه‌مستندسمیسفریدرام کالیگرافیسمکمدیتاریخیحقوقیملودرام کره‌ایآمیزش جنسی سکسی ایتالیاییصورتیسکسنتفاعیدلهره‌آورآموزشیراهنمایی اجتماعیحماسی شمشیر و صندلتجربیبهره‌کشی ببینید فانتزی کمدیمعاصرمتلفانتاستیکوحماسیتاریخیجادوییعلمیفیلم نوآر نئو-نوآرپالپفناوریگوتیک عاشقانهگوتیک جنوبیفضاحومه شهرشهریترسناک بدنیآدم‌خوارچینیکمدیمحیط زیستفانتاستیکوویدئوی پیداشدهزیرزمینی آلمانروحجالوتعطیلاتژاپنیکره‌ایلاوکرافتیانممبلگورطبیعینهایت‌گرایی نوینروانی-خریدوحشت روان‌شناختیمذهبیعلمی تخیلیفیلم اسلشراسپلترشیطانیمامبل‌کور مامبل‌گورموزیکال پشت صحنهجوک باکسموزیکارلواوپرتااسنگیگیاتامعمایی جالوکارآگاه مخفیفرهنگ پاپ داستانیپورنو هاردکورسافت‌کورپروپاگانداواقع‌نماعاشقانه کمدی رمانتیک برومنتیکفانتزیگوتیکماوراء الطبیعهدلهره‌آورعلمی تخیلی کمدیفانتاستیکوخیال‌پردازی علمیگوتیکترسناکنظامی‌گریموج جدیدجهان موازیعاشقانه سیاره‌ایاپرای فضاییاستیم‌پانکتوکوساتسووسترن فضاییبرشی از زندگیدلهره‌آور کمدی دلهره‌آورتوطئهشهوانیمالیجالوقانونینهایت‌گرایی نوینتریلر سیاسیتریلر روان‌شناختیرومانتیکتکنو تریلرهنر هنجارشکن سینمای عصیانسینمای افراطینهایت‌گرایی نوینحقه

  برپایه موضوع

  حیواناتبیچ پارتیتعویض بدنزوج هنری پلیس دوستزنآدم‌خوارچیکانواستعماریبلوغکنسرتجنایی گانگستردزد جنتلمنگوکودوگونگانسرقتخونریزی قهرمانانههودمافیاکمدی مافیادنیای زیرین بمبئیپولیزیوتسکییاکوزارقصفاجعه آخرالزمانیدارو روانگرداناستونردیستوپیاچیاقتصادیقوم‌نگاریبهره‌کشی سیاهاناستثمار مکزیکی‌هااستثمار ترک‌هازیست فرازمینیغذا و نوشیدنیحیوان خنده‌دارگندای گکیروححماسه گوناگوناگوتیک عاشقانهجنوبیفضاحومه شهرشهریدختران با اسلحهحارمهنتای لولیکونشوتاکوناروتیکای شاخکوطنایسکایجیدای‌گکی ساموراییکایتودگرباشان جنسی یائویییوریلوچادوردختر جادوییرزمی استثمار بروسچاپ‌ساکیگان فوکونگ فونینجاووشیامکا انیمه و مانگا مکاهیولایی هیولای غول پیکرجیانگشیکایجومومیاییخون‌آشامگرگینهزامبی کمدی زامبیکوهستاندهان زبالهاجتماعی مسلمانانمستند طبیعت مسائل زیست‌محیطیاپراموتورسوار یاغیاستثماری استرالیاییحزبیدزد دریاییزندان زناننژادتجاوز و انتقامجاده‌ایویرانیرومبراسسکسنتفاعی پورنو باواریاییسکسی ایتالیاییکمدی سکسی مکزیکیاستثمار نازی‌هاپورنوچاندااستثمار راهبهگزارش سکسشومین گکیبرده‌داریبرشی از زندگیاسنافدریاهای جنوبیورزشیجاسوسی جاس‌اروپاییابرقهرمانیموج سواریشمشیربه‌دستانشمشیر و صندلشمشیر و جادوگریمسافرتیآزمایشپارتیزانجنگی ضد جنگیوروجنگزیردریاییوسترن وسترن اسیدیفلوریداکیک گوشتشمالیاوسترنضد وسترنوسترن فضاییوسترن اسپاگتیعجیب و غریب

  برپایه تماشاگر

  • چیک فلیک • کودکان • خانوادگی • گریه مرد • نوجوانان • زنانه

  برپایه نوع ساخت

  سه‌بعدیواقعیت‌گراییپویانمایی انیمهپویانماییرایانه‌ایاستاپ‌موشنسل انیمیشنآنتولوژیهنریدرجه بسیاه‌وسفیدبلاکباستربالیوود ماسالاسینما وریتهسینمای کلاسیک هالیوودکلاژرنگیتلفیقیکامپوزیتصفحه کامپیوترکالت فیلم نیمه شبسینمای پایگاه دادهخیالی مستندخیالی نژادیتجربی انتزاعیبلندویژگیفیلم آ کلهفیلم-شعرویدئوی پیداشدهگرایندهاوسسینمای هایپرلینکمستقل فیلم‌سازی چریکیهنر بینابینیلایو اکشن پویانماییلالیوودبودجهٔ کماستودیوی بزرگ فیلمساختنتصویر پیاممتا-فیلممک‌باسترموزیکال کوتاهاسطوره‌آفرینینئورئالیستبدون بودجهیک شاتپاراسینمامشارکتیشاعرانهسینمای پست‌مدرنحرکت معکوسطنزسینگیگیاتانیمه مستندسریشینپاکوتاهصامتواقع‌گرایی سوسیالیستیصدادارسینمای زیرزمینیویدئوی تند و زنندهاوتیسم مبتذلفیلم زد

  این یک مقالهٔ خرد سینما است. می‌توانید با گسترش آن به ویکی‌پدیا کمک کنید.

  رده‌ها: درامژانرهای تلویزیونژانرهای سینماییفیلم‌های درامگونه‌های فیلممجموعه‌های تلویزیونی درام

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  تعریف درام چیست؟و یه نمونه از فیلم درام... 🎥

  تعریف درام چیست؟و یه نمونه از فیلم درام... تعریف درام اینست که درام نوشتاري است براي نشان دادن يك واقعه در صحنه نمايش.با 2مووی همراه باشید.

  <<<

  ورود به سایت فیلم تو مووی صفحه خانگی فیلم های خارجی درام

  تعریف درام چیست؟و یه نمونه از فیلم درام…

  تعریف درام چیست؟و یه نمونه از فیلم درام…

  توسط آزیتا قلی پور ۲ سال پیش 0

  تعریف درام چیست؟و یه نمونه از فیلم درام…

  تعریف درام چیست؟و یه نمونه از فیلم درام… تعریف درام اینست که درام نوشتاري است براي نشان دادن يك واقعه در صحنه نمايش.با 2مووی همراه باشید.

  هچنین یک تعریف درام اینست که به هنر بازنمايي يا بازنمودي از يك واقعه توسط بازيگران در صحنه و در برابر تماشاگران و يا به ديگر سخن به مجموعه‌اي كه از هرگونه نمايش تئاتري مايه گرفته باشد، درام مي‌گويند.و اخرین تعریف درام هم این است که درام نزاع، ستيزه‌جويي، نگراني، اضطراب و تنش، شدت احساساتِ شخصيت‌هايِ يك واقعه را براي تماشاگران به تماشا مي‌گذارد، به گونه‌اي كه آن‌ها چنين كيفياتي را در خود حس كنند.

  تعریف درام چیست؟و یه نمونه از فیلم درام…

  طبق بررسی های بدست امده درام به‌عنوان ادبيات در زمان‌هاي پيشين توسط كسي كه آن را به رشته تحرير درمي‌آورد، ارائه مي‌گشت. بازيگران حرف‌هاي نويسندة درام را حفظ میکردند و بر طبق سليقه و خواست تهيه‌كننده‌اش بیان میکردند. بنابراین بخاطر همين شرايط نوشته نويسنده غالباً از يك متن تجاوز نمي‌كرد. اما چاپ و انتشار نمايشنامه‌ها از قرن 16 شروع شد.

  درام به دو نوع اصلي ارائه گشت: تراژدی و ملودرام .انواع درام چیست ؟

  برخی از انواع درام عبارتند از :

  1. انواع درام : درام پنداشت‌ها يا برنهاد

  یکی از انواع درام درام پنداشت ها یا برنهاد است . جالب است بدانید که ميان نمايشنامه برنهاد و نمايشنامه‌هاي مسائل فرق زیادی نیست. احتمالاً يكي مي‌گويد نمايشنامه مسائل، مشكلات زندگي را مطرح مي‌كند و نمايشنامه برنهاد به آن‌ها پاسخ مي‌دهد.

  2. انواع درام : درام احساسي

  درام احساسی یکی دیگر از انواع درام است . انفراداً و يا جمعاً نمايشنامه‌هايي به‌شمار مي‌آيند كه نشان مي‌دهند طبيعت و نهاد آدمي بر اثر كششي از احساس به كمال خواهد رسيد. درام احساسي در قرن هجده رواج بسيار يافت.

  3. انواع درام : درام آموزشگاهي

  یکی از انواع درام درام آموزشگاهی است . به گزارش سینما تئاتر مای استیج مدرسه، غالباً به تئاتر حرفه‌‌اي توجه ويژه‌اي مبذول مي‌دارد كه در آن به تعليم بازيگري مي‌پردازد و گاه به آن آموزشگاه يا مدرسه هنر دراماتيك نيز مي‌گويند. درام شعري شعري به گونه درام است.

  4. انواع درام : رسيتال دراماتيك

  درام رسیتال دراماتیک یکی دیگر از انواع درام است . نمايشي همگاني است كه توسط يك يا چند بازيگر كه قطعه‌اي از نمايش يا طرحي دراماتيك را از بر مي‌خواند كه معمولاً بدون صحنه‌پردازي و يا موسيقي است.ویژگی سینماتوگرافر خوب چیست ؟

  5. انواع درام : درام معكوس

  یکی از انواع درام درام معکوس است . به گزارش سینما تئاتر مای استیج مطلبي در طرح كه در آن شرح و بسطي به ميان مي‌آيد و انتظار تماشاگر را دربارة نتيجه و حاصل عمل تغيير مي‌دهد، همانند تغييري در شادماني و يا غم و اندوه.

  6. انواع درام : درام رومانس

  درام رومانس یکی دیگر از انواع درام است . نمايشنامه‌اي رمانتيك يا عاشقانه، نمايشنامه‌اي عاشقانه با اشارات تلويحي و جدّي كه احساسات تماشاگر را برمي‌انگيزاند و گاه به آن فانتزي نيز مي‌گويند (به‌ويژه در قرن هفدهم).

  7. انواع درام : درام دلهره يا اضطراب‌آور

  یکی از انواع درام درام دلهره یا اضطراب است . به گزارش سینما تئاتر مای استیج نمايشي كه تماشاگر را به هول و ولا وامي‌دارد و بحراني پديد مي‌آورد كه او را به يك حالت فرعي سوق مي‌دهد.

  8. انواع درام : درام كارآگاهي

  درام کارآگاهی یکی دیگر از انواع درام است . به گزارش سینما تئاتر مای استیج درامِ كارآگاهي، آموزشي نظري و علمي است كه در مدرسه، تئاتر و يا دانشگاه به دانش‌پژوهان مي‌دهند. اما از قرن هجده به بعد درام ادبياتي به شمار مي‌آيد كه مي‌بايد آن را خواند و يا به نمايش گذاشت.

  تعریف درام چیست؟و یه نمونه از فیلم درام…نقد و بررسی پنج فوت فاصله ؛ جدید ترین عاشقانه ی هالیوود

  پنج فوت فاصله جدیدترین اثر عاشقانه ی هالیوود عاشقانه ای که آرام نیست. با ما در نقد و بررسی پنج فوت فاصله همراه باشید.

  نقد و بررسی پنج-فوت-فاصله

  شاید با خوندن داستان فیلم Five feet apart به یاد فیلم های خورشید نیمه شب یا همه چیز همه چیز بیوفتید.

  فیلمی که محوریت داستانش حول پسر و دختریه که عاشق همن ولی بیماریشون این اجازه رو نمیده که کم تر از یک و نیم متر فاصله داشته باشن وگرنه میمیرن. اونا اجازه ی لمس همدیگه رو ندارن.

  ولی عاشقانه ی پنج فوت فاصله یک عاشقانه ی ارام حوصله سر بر نیست. عاشقانه ای از جنس فیلم بخت پریشان ماست که شما رو درگیر خودش می کنه.

  نقد و بررسی پنج فوت فاصله (Five feet apart)

  داستان فقط دغدغه ی عشق و لمس نشدن نداره، داستان راجع به دختریه که هر سال تولدش فکر می کرده آخرین تولدشه و خودش و خونوادش آماده ی مرگش بودن ولی بر اثر یک اتفاق جای مرگ خودش خواهرش رو از دست میده و حالا احساس مسئولیت می کنه نسبت به خونواده ای که توان تحمل مرگ دومین فرزندشون رو ندارن.

  نقد و بررسی پنج فوت فاصله

  داستان پسریه که نقاشه و دوست داره تمام جهان رو بگرده به جای قدم زدن توی راه روهای تاریک و سیاه بیمارستان. داستان پسری که از درمان نا امیده و از دارو بیزار.

  منبع مطلب : 2movie.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 14 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید