این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  مقایسه لاماری و فیدلیتی

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  مقایسه لاماری و فیدلیتی را از این سایت دریافت کنید.

  مقایسه لاماری ایما با فیدلیتی ؛ شاسی بلند های جدید بازار ایران

  خودروی مونتاژی لاماری ایما به زودی راهی بازار می‌شود و بد نیست به مقایسه Lamari Eama با فیدلیتی بهمن موتور بپردازیم.

  مقایسه لاماری ایما با فیدلیتی ؛ شاسی بلند های جدید بازار ایران

  ۲ دیدگاه ارسال شده توسط: علیرضا قادرمیهنی ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۲۴

  خودروی مونتاژی لاماری ایما به زودی راهی بازار می‌شود و بد نیست به مقایسه Lamari Eama با فیدلیتی بهمن موتور بپردازیم.

  مدتی پیش شاهد رونمایی از لاماری ایما بودیم. این خودروی مونتاژی چینی قرار است در سال 1401 راهی بازار داخلی شود و تا به امروز 980 میلیون تومان قیمت گذاری شده است. نام اصلی این کراس اوور در چین، دانگ فنگ T5 EVO است. عده‌ای از کارشناسان، رقیب این خودرو در بازار ایران را فیدلیتی می‌دانند.

  مقایسه لاماری ایما با فیدلیتی

  گفتنی است که لاماری ایما محصولی از آرین موتور است، در حالی که فیدلیتی از جمله تولیدات گروه خودروسازی بهمن موتور محسوب می‌شود. قیمت فیدلیتی را یک میلیارد تومان اعلام کرده‌اند/ در این مطلب قصد داریم نگاه مختصری به هر دو کراس اوور تازه وارد بازار کشور بیندازیم.

  مقایسه لاماری ایما با فیدلیتی از لحاظ مشخصات فنی

  یکی از برتری‌هایی که می‌توان در این قسمت برای لاماری ایما در نظر گرفت، پیشرانه و قدرت موتور آن است. لاماری مجهز به یک پیشرانه ۱.۵ لیتری پرخوران است و می‌تواند حداکثر قدرت ۱۹۵ اسب بخار و گشتاور ۲۸۵ نیوتن‌متر را تولید کند. از طرفی موتور فیدلیتی بهمن موتور تنها قادر به تولید قدرت ۱۵۵ اسب بخار و گشتاور ۲۳۰ نیوتن‌متر است.

  یکی دیگر از مزایای لاماری بهره‌مندی این کراس اوور از گیربکس ۷ سرعته اتوماتیک از نوغ دو کلاچه‌ی تر است. نوع گیربکس به کار رفته در فیدلیتی ۶ سرعته دو کلاچه خشک است و تفاوت این دو در استهلاک آنها خواهد بود و در نتیجه لاماری استهلاک کمتری خواهد داشت.

  همان‌طور که احتمالا حدس می‌زنید در زمینه شتاب‌گیری صفر تا صد این دو خودرو نیز برنده لاماری است، چرا که موتور آن قدرت بیشتری تولید می‌کند. لاماری در عرض ۹ تا ۹.۵ ثانیه می‌تواند از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد و این در حالی است که محصول گروه خودروسازی بهمن موتور صفر تا صد ۱۲ تا ۱۲.۵ ثانیه دارد.

  در نهایت باید بگوییم که در زمینه مشخصات فنی باید از برتری‌های لاماری صحبت کنیم و اگرچه فیدلیتی خودروی جذاب و کاربردی برای درون شهری و کارهای روزمره است، اما اگر صحبت از شتاب و چابکی خودرو باشد، برنده اتومبیلی جز لاماری ایما نخواهد بود.

  مقایسه فیدلیتی با لاماری ایما از لحاظ طراحی ظاهری و کابین

  اگر بخواهیم این دو خودرو را برای طیف‌های مختلف مردم در نظر بگیریم، لاماری برای جوان‌ترها مناسب است و فیدلیتی برای خانواده‌ها و مسن‌ترها؛ چرا که چهره اسپرت و خشن لاماری مناسب کسانی است که می‌خواهند از ظاهر خودرو نهایت استفاده را ببرند، در صورتی که دو مولفه وقار و متانت در فیدلیتی باعث می‌شود تا انتخاب خوبی برای خانواده‌ها باشد.

  درون کابین این دو خودرو شاهد طراحی مدرن و امروزی هستیم که حس و حال خوبی را به راننده و سرنشینان القا می‌کند، اما نمای درونی فیدلیتی ساده‌تر و آراسته‌تر است و ممکن است بیشتر مورد پسند قرار بگیرد. البته در خصوص کابین نمی‌توان به طور قطع نظر داد، زیرا هر دو کراس اوور تقریبا در یک سطح ارزیابی می‌شوند.

  فضای کابین برای جای‌گیری سرنشینان مناسب خواهد بود و می‌توان در هر خودرو ۵ نفر را به راحتی جای داد. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های فیدلیتی، فضای بزرگ صندوق عقب آن در مقایسه با لاماری است و همین خودرو را بیش از پیش مناسب خانواده‌ها می‌کند.

  منبع مطلب : gadgetnews.net

  مقایسه لاماری ایما و فیدلیتی

  در این مطلب به مقایسه لاماری ایما و فیدلیتی می‌پردازیم تا ببینیم کدام‌یک از این دو کراس‌اوور حدوداً یک‌میلیاردی خودروی بهتری است و ارزش خرید بالاتری دارد.

  مقایسه لاماری ایما و فیدلیتی ؛ رقابت داغ کراس‌اوورهای یک‌میلیاردی بازار

  مقایسه لاماری ایما و فیدلیتی ؛ رقابت داغ کراس‌اوورهای یک‌میلیاردی بازار «پیشرانه» بررسی می‌کند

  پیشرانه- لاماری ایما به‌تازگی در بازار ایران معرفی‌شده و ازآنجاکه محدوده قیمت این خودرو در حوالی یک میلیارد تومان است، بنابراین یکی از رقبای مستقیمش فیدلیتی بهمن موتور خواهد بود.

  اخبارداخلیمقایسه خودرو

  در ۳۰ بهمن ۱۴۰۰

  0به اشتراک گذاری

  پیشرانه- لاماری ایما به‌تازگی در بازار ایران معرفی‌شده و ازآنجاکه محدوده قیمت این خودرو در حوالی یک میلیارد تومان است، بنابراین یکی از رقبای مستقیمش فیدلیتی بهمن موتور خواهد بود.

  به گزارش وب‌سایت خبری «پیشرانه» در این مطلب به مقایسه لاماری ایما و فیدلیتی می‌پردازیم تا ببینیم کدام‌یک از این دو کراس‌اوور حدوداً یک‌میلیاردی خودروی بهتری است و ارزش خرید بالاتری دارد.

  مقایسه فنی لاماری ایما با فیدلیتی بهمن موتور

  بزرگ‌ترین نقطه قوت محصول جدید آرین پارس موتور، پیشرانه پرقدرت این کراس‌اوور کامپکت است؛ زیرا ایما از موتور ۱.۵ لیتری پرخوران خود قدرتی نزدیک به ۱۹۵ اسب بخار دریافت می‌کند و نهایت گشتاور آن حوالی ۲۸۵ نیوتن‌متر بیان شده است؛ بنابراین در برابر موتور فیدلیتی که تنها ۱۵۵ اسب بخار قدرت و ۲۳۰ نیوتن‌متر گشتاور ایجاد می‌کند، برتری محسوسی دارد. ضمناً گیربکس ۷ سرعته اتوماتیک لاماری از نوع دوکلاچه خیس است و به‌طورکلی استهلاک پایین‌تری نسبت به مدل‌های ۶ سرعته دو کلاچه خشک، نظیر آنچه در فیدلیتی به‌کاررفته است، از خود بروز می‌دهد.

  موتور پرقدرت‌تر باعث می‌شود تا در زمینه شتابگیری هم محصول آرین پارس موتور برنده مقایسه لاماری ایما و فیدلیتی شود؛ زیرا شتاب ۰ تا ۱۰۰ لاماری ایما حدود ۹ تا ۹.۵ ثانیه ارزیابی‌شده و معیارهای تست غیررسمی شتاب صفرتا صد فیدلیتی نیز رقمی نزدیک به ۱۲ تا ۱۲.۵ ثانیه را نشان می‌دهند. با این حساب گرچه عملکرد فنی فیدلیتی برای کاربردهای عادی و روزانه کاملاً جوابگو و متقاعدکننده به نظر می‌رسد، اما به‌هرحال در بحث شتاب و چالاکی نسبت به لاماری کمبود دارد. جدول زیر اطلاعات بیشتری درباره مقایسه فنی لاماری و فیدلیتی به شما ارائه خواهد داد.

  فیدلیتی بهمن موتور لاماری ایما خودرو

  ۱.۵ لیتری توربو – چهار سیلندر – ۱۶ سوپاپ ۱.۵ لیتری توربو – چهار سیلندر – ۱۶ سوپاپ -GDi نوع موتور

  ۱۵۵ اسب بخار – ۲۳۰ نیوتن‌متر ۱۹۵ اسب بخار – ۲۸۵ نیوتن‌متر توان موتور

  شش سرعته دو کلاچه خشک ۷ سرعته دو کلاچه تر (WDCT) نوع گیربکس

  ۱۲ ثانیه ۹.۵ ثانیه شتاب ۰-۱۰۰

  – – بیشترین سرعت

  ۸.۱ L/100KM  حدود ۶.۶ l/100km میانگین مصرف سوخت

  ۱۵۷۵ KG ۱۵۵۰KG وزن

  ۴۷۳۵*۱۹۰۰*۱۷۱۰ ۴۵۶۵ – ۱۸۶۰ – ۱۶۹۰ ابعاد (میلی‌متر)

  ۲۷۲۰ ۲۷۱۵ فاصله بین دو محور (میلی‌متر)

  مقایسه طراحی بدنه و کابین

  طراحی بدنه هر دو خودرو نسبتاً امروزی به نظر می‌رسد اما لاماری چهره جوان‌پسند و اسپرت تری از خود به نمایش می‌گذارد و فیدلیتی نیز ازلحاظ فاکتورهای وقار و متانت، بیشتر موردپسند افراد مسن‌تر و خانواده‌ها قرار خواهد گرفت.

  طراحی داخلی هر دو خودرو نیز به طرزی مدرن و امروزی صورت گرفته اما شاید بعضی مشتریان سادگی بیشتر نمای داخل فیدلیتی را بر طراحی داشبورد مهیج‌تر ایما اولی تر بدانند.

  به هر صورت درمجموع نمی‌توان به‌طور دقیق دراین‌باره اظهارنظر کرد و نمای داخلی هر دو خودرو کاملاً زیبا و جذاب برآورد می‌شود.

  فاصله محوری هر دو کراس‌اوور تقریباً نزدیک به همدیگر است و به‌طورکلی می‌شود گفت که فضای مناسبی درون کابین این دو کراس‌اوور چینی جهت حضور پنج سرنشین بزرگ‌سال یافت می‌شود.

  صندوق‌عقب فیدلیتی فضای بزرگ‌تری دارد و از این حیث با کاربردهای خانوادگی تطابق بیشتری پیدا خواهد کرد.

  مقایسه لاماری ایما و فیدلیتی از نظر امکانات

  امکانات لاماری ایما:

  کروز کنترل، شش عدد کیسه هوا، ترمز پارک برقی، اتوهلد، سیستم تهویه اتوماتیک با پنل لمسی، اتولایت، دیلایت، روکش صندلی چرمی، رهیاب، استارت دکمه‌ای، ورود بدون کلید، دو حالت رانندگی اکو و اسپرت، نمایشگر لمسی ۱۰.۲۵ اینچی،USB، صفحه کیلومتر دیجیتال ۱۰.۲۵ اینچی، بلوتوث، صندلی‌ راننده با تنظیمات برقی شش حالته، کنترل کشش، کنترل پایداری، سیستم کنترل سرعت در شیب، کنترل توقف در سربالایی، سانروف پانوراما، پرده برقی عقب، دوربین عقب، سیستم تصفیه هوای کابین، سنسور پارک عقب، کول باکس، قابلیت اتصال وای فای، دوربین ثبت وقایع رانندگی، آینه‌های جانبی برقی با گرم‌کن، ترمز کمکی و…

  امکانات فیدلیتی:

  چراغ اتولایت، صفحه لمسی ۱۰.۲۵ اینچی سیستم مالتی مدیا با بلوتوث و USB، هشت بلندگو، کروز کنترل، تهویه مطبوع با دریچه عقب، دوربین ۳۶۰ درجه، صفحه آمپر ۱۲.۳ اینچی، سنسور باران و برف‌پاک‌کن خودکار، روکش صندلی چرمی، نور مخفی کابین، ورود بدون کلید، استارت دکمه‌ای، حسگرهای پارک سانروف پانوراما، شارژ وایرلس تلفن همراه، آینه‌های جانبی برقی با گرم‌کن، مود رانندگی اکو و اسپرت، آینه داخلی ضد اشعه، درب صندوق‌عقب برقی با امکان تشخیص مانع و سنسور پا، چهار کیسه هوا، ترمز پارک برقی، اتوهلد، کنترل توقف در سربالایی، سامانه کنترل حرکت در شیب، سامانه کنترل کشش، کنترل پایداری، رادار انحراف از مسیر، رادار نقاط کور، سنسور باد تایرها و…

  مقایسه لاماری ایما و فیدلیتی از نظر امکانات به ما نشان می‌دهد که تجهیزات فیدلیتی به‌ویژه در بخش رفاهی نسبت به حریف برتری دارد و آپشن‌های بیشتری برای محصول بهمن موتور در نظر گرفته شده است؛ اما لاماری هم ازلحاظ تهویه اتوماتیک و کیسه هوای پرده‌ای نسبت به محصول بهمن موتور بهتر ظاهر شده است.

  نتیجه مقایسه لاماری ایما و فیدلیتی

  در پایان مقایسه لاماری ایما و فیدلیتی بهمن موتور به نظر می‌رسد که هر دو گزینه انتخاب‌های معقولی در رنج قیمت یک میلیارد تومان جهت خرید به‌عنوان کراس‌اوورهای صفرکیلومتر باشند؛ اما در این میان مزایا و معایبی را برای این دو شاسی‌بلند چینی متصور هستیم که هر یک را به‌صورت جداگانه به اطلاعتان می‌رسانیم.

  منبع مطلب : pishraaneh.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید