این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  مهلت ارسال ارزش افزوده زمستان 1401

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  مهلت ارسال ارزش افزوده زمستان 1401 را از این سایت دریافت کنید.

  مهلت پرداخت اظهارنامه ارزش افزوده زمستان 1401

  مهلت پرداخت اظهارنامه ارزش افزوده زمستان ۱۴۰۱

  تالار پرسش و پاسخ › دسته بندی: مالیات بر ارزش افزوده › مهلت پرداخت اظهارنامه ارزش افزوده زمستان ۱۴۰۱

  ۰ امتیاز مثبت امتیاز منفی

  شیرزاد پرسیده شده در ۳ ماه پیش

  سلام طبق ماده ۴ قانون دائمی ارزش افزوده، مهلت پرداخت اظهارنامه ارزش افزوده زمستان ۱۴۰۱،پایان دی ماه هست؟

  سوالات مرتبط

  اظهارنامه ارزش افزوده دارو و واکسن, ۱۱ ماه قبل

  اصلاح اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده, ۹ ماه قبل

  ارزش افزوده فروش به مصرف کننده نهایی, ۱۰ ماه قبل

  ۱ پاسخ ۰ امتیاز مثبت امتیاز منفی

  حسین میرزاتقی ۲ ماه قبل پاسخ داده شده

  سلام.از زمان راه اندازی سامانه مودیان زمان پرداخت پایان هر ماه پس از پایان فصل میباشد.فعلا زمان پرداخت همان ۱۵ روز پس از پایان فصل میباشد.

  لطفا برای ارسال پاسخ وارد شده یا ثبت نام کنید

  منبع مطلب : hesabno.com

  تمدید مهلت ارسال اظهارنامه ارزش افزوده پاییز سال 1401

  نامه سازمان مالیاتی برای تمدید دوباره مهلت ارسال اظهارنامه ارزش افزوده پاییز 1401 تا 1401/10/27+ معرفی سامانه جدید ارسال اظهارنامه ارزش افزوده دوره پاییز 1401

  ✅ آخرین مهلت ارسال اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده پاییز 1401

  توسط : مریم مصدقیان

  انتشار : 7 فروردین 1401

  ویرایش : 27 دی 1401

  فهرست مطالب

  مهلت ارسال اظهارنامه ارزش افزوده یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مالیاتی مودیان مشمول این قانون است. کوتاهی مهلت ارسال اظهارنامه ارزش افزوده و جرایم عدم ارسال اظهارنامه اهمیت دقت به آخرین مهلت ارسال این اظهارنامه را دو چندان می‌سازد؛ زیرا بی‌توجهی به ارسال اظهارنامه و پرداخت مالیات و عوارض متعلقه در مهلت مقرر علاوه‌بر محرومیت مودی از تسهیلات و معافیت‌های مالیاتی، منجر به تعلق جرایم مالیاتی سنگینی نیز خواهد شد. از این رو در این مقاله آموزش مالیات قصد داریم شما را با آخرین مهلت ارسال اظهارنامه ارزش افزوده پاییز 1401 آشنا نماییم. همراه ما بمانید.

  تمدید مهلت ارسال اظهارنامه پاییز 1401

  سازمان مالیاتی، مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده مربوط به دوره سوم (فصل پاییز) سال 1401 را در دو مرحله و تا پایان روز سه شنبه 1401/10/27 تمدید نمود.

  مطابق اطلاعیه سازمان مالیاتی، از آنجا که آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره سوم (فصل پاییز) سال 1401، مصادف با تعطیلی پیاپی ادارات و سازمانهای دولتی بود، این سازمان با توجه به درخواست‌های مودیان و با هدف فراهم آوردن زمینه اجرای تکالیف قانونی برای آنان، مهلت ارسال اظهارنامه ارزش افزوده پاییز 1401 تا پایان روز سه شنبه 27 دی ماه 1401 تمدید نمود.

  به این ترتیب، ادارات کل مالیاتی موظفند در مورد مودیان مالیاتی که اظهارنامه ارزش افزوده مربوط به دوره سوم (فصل پاییز) سال 1401 را تا پایان روز سه شنبه 1401/10/27 تسلیم نمایند، امکان برخورداری صددرصدی بخشودگی جرائم عدم تسلیم اظهارنامه در موعد مقرر برای دوره مزبور را در صورت درخواست کتبی برای مودیان فوق الذکر فراهم نمایند.

  نکته مهم

  چنانچه با توجه به شرایط موجود (سرما)، محل اقامت قانونی مودیان مشمول ارزش افزوده در روز سه شنبه 1401/10/27 تعطیل اعلام شده است، آخرین مهلت مقرر جهت تسلیم اظهارنامه مالیاتی ارزش افزوده دوره پاییز 1401، اولین روز اداری پس از تعطیلات خواهد بود.

  نامه مربوط به تمدید دوباره مهلت ارسال اظهارنامه ارزش افزوده

  مهلت ارسال ارزش افزوده طبق قانون چه زمانی است؟

  به استناد ماده 13 قانون دائمی ارزش افزوده مصوب تیر 1400، تا قبل از راه‌اندازی کامل سامانه مودیان، نحوه ارائه اظهارنامه‌های مالیاتی و رسیدگی به آنها مطابق مقررات قانون موقت ارزش افزوده (مصوب 1387) و اصلاحات بعدی آن است. به این ترتیب داریم:

  آخرین مهلت ارسال اظهارنامه ارزش افزوده، حداکثر تا 15 روز پس از انقضای هر دوره مالیاتی است.

  مهلت پرداخت مالیات ارزش افزوده

  بر اساس ماده 4 قانون دائمی مالیات بر ارزش افزوده، مهلت پرداخت مالیات و عوارض ارزش افزوده حداکثر تا پایان ماِه پس از انقضای هر دوره مالیاتی است.

  ! نکته

  عدم ارسال اظهارنامه ارزش افزوده در مهلت مقرر و همچنین عدم پرداخت به موقع مالیات تعیین شده باعث تعلق جرائم مالیات بر ارزش افزوده برای مودیان مالیاتی خواهد شد.

  ماده 13 قانون دائمی ارزش افزوده:

  پس از راه‌اندازی سامانه مودیان، همه مشمولان قانون ارزش افزوده موظفند به ترتیبی که سازمان مقرر و اعلام می‌کند، در سامانه مزبور ثبت نام نموده معاملات خود را در آن ثبت نمایند. ثبت معاملات (خرید و فروش) در سامانه مودیان، به معنی ثبت در دفاتر قانونی است. تا آن زمان نحوه ارائه اظهارنامه‌های مالیاتی و رسیدگی به آنها حسب مقررات قانون موقت ارزش افزوده (مصوب 1387) و اصلاحات بعدی آن است.

  سامانه جدید ارسال اظهارنامه ارزش افزوده

  بر اساس اعلام سازمان مالیاتی، تکمیل و ارسال اظهارنامه ارزش افزوده و همچنین پرداخت مالیات بر ارزش افزوده از طریق سامانه مایتکس به آدرس my.tax.gov.ir انجام می‌شود.

  مهلت ارسال ارزش افزوده پاییز 1401

  آخرین مهلت ارسال اظهارنامه ارزش افزوده پاییز برای هر سال تا 15 دی ماه همان سال است. به این ترتیب مشمولین ثبت نام و انجام تکالیف ارزش افزوده، تا پایان روز 15 دی ماه هر سال فرصت دارند، اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده خود را ارسال کنند.

  📌 همان گونه که در ابتدای مطلب گفته شد، آخرین مهلت ارسال اظهارنامه ارزش افزوده پاییز 1401 (دوره سوم سال 1401)، تا پایان روز یکشنبه 25 دی ماه 1401 تمدید شد.

  مهلت ارسال ارزش افزوده زمستان 1401

  با به کارگیری فرمول محاسبه مهلت ارسال اظهارنامه ارزش افزوده، می‌توان آخرین مهلت ارسال این اظهارنامه را تعیین نمود. بر این اساس آخرین مهلت ارسال اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده زمستان، حداکثر 15 روز پس از پایان فصل یعنی تا 15 فروردین ماه سال بعد و مهلت پرداخت آن تا پایان فروردین ماه است. اما با توجه به مصادف شدن مهلت ارسال اظهارنامه دوره چهارم با تعطیلات نوروز، در سالهای گذشته سازمان مالیاتی با ابلاغ بخشنامه‌ای، مهلت ارسال این اظهارنامه تمدید می‌نمود.

  📌 در حال حاضر آخرین مهلت ارسال ارزش افزوده زمستان 1401، پایان روز سه شنبه 15 فروردین 1402 است.

  آخرین مهلت ارسال ارزش افزوده، 15 روز پس از پایان هر فصل است

  مهلت ارسال ارزش افزوده بهار 1401

  بر اساس قانون دائمی ارزش افزوده، مهلت ارسال اظهارنامه ارزش افزوده بهار هر سال، تا 15 تیر ماه همان سال است. اما در سال 1401، مهلت ارسال اظهارنامه ارزش افزوده بهار 1401 (دوره اول) به مدت 11 روز تمدید شد.

  تمدید مهلت ارسال اظهارنامه ارزش افزوده بهار 1401

  سازمان مالیاتی به منظور حمایت از کسب و کارها در اجرای تکالیف قانونی و مشارکت حداکثری مودیان در ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده، طی ابلاغیه شماره 200/7498/ص مورخ 1401/4/15، آخرین مهلت ارسال اظهارنامه ارزش افزوده بهار 1401 را تا 1401/4/26 تمدید نمود.

  منبع مطلب : persianhesab.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید