این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  مهلت ثبت نام طرح یکپارچه ایران خودرو

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  مهلت ثبت نام طرح یکپارچه ایران خودرو را از این سایت دریافت کنید.

  تمدید مهلت ثبت نام در سامانه یکپارچه خودرو

  سخنگوی وزارت صنعت از ثبت‌نام ۲۸۰ هزار نفر در سامانه یکپارچه خودرو تا ساعت ۸ صبح امروز خبر داد.

  خانه اقتصاد و بازرگانی اقتصاد و درآمد اقتصاد جی پلاس اقتصاد و قیمت

  کد خبر: 1588650 ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ ۱۰:۰۰:۵۴

  تمدید مهلت ثبت نام در سامانه یکپارچه خودرو

  سخنگوی وزارت صنعت از ثبت‌نام ۲۸۰ هزار نفر در سامانه یکپارچه خودرو تا ساعت ۸ صبح امروز خبر داد.

  A

  جی پلاس، ثبت‌نام خودروهای داخلی در طرح تخصیص یکپارچه خودرو از 26 اسفندماه آغاز شده و در این طرح 51 مدل خودرو برای متقاضیان قابل خرید است.

  بر اساس اعلام وزارت صنعت، 50 درصد عرضه خودرو در طرح یکپارچه تخصیص خودرو به مادران مشمول قانون جوانی جمعیت خواهد بود که البته برای این متقاضیان نیز داشتن حساب وکالتی الزامی است.

  امید قالیباف سخنگوی وزارت صنعت در همین ارتباط می‌گوید از روز گذشته ثبت‌نام آغاز شده و متقاضیان می‌توانند با ورود به سامانه ثبت‌نام خود را انجام دهند. البته بار ترافیکی سایت بالاست و نباید در این رابطه نگرانی از سوی مردم بوجود بیاید چرا که این اطمینان به متقاضیان داده می‌شود که روند ثبت‌نام ادامه داشته و حتی احتمال تمدید نیز وجود دارد.

  وی تصریح کرد: تا ساعت 8 صبح امروز 280 هزار نفر نسبت به خرید خودرو در این سامانه اقدام کرده‌اند البته در روند ثبت‌نام 900 نفر نیز انصراف خود را در سایت درج نموده‌اند.

  این در حالی است که ساعتی پس از انتشار این خبر سخنگوی وزارت صمت ضمن عذرخواهی از کسانی که برای ثبت نام به این سامانه مراجعه کردند گفت: قول می دهیم تا نفر آخری که حساب وکالتی 100 میلیون تومانی دارد زمان برای ثبت نام باشد و از تمدید یک روزه این طرح تا پایان 29 اسفند 1401 خبر داد.

  جی پلاس سامانه یکپارچه خودرو ثبت نام در سامانه یکپارچه خودرو

  منبع مطلب : www.jamaran.news

  تمدید مهلت ثبت‌نام خودرو در سامانه یکپارچه/ 55 هزار حمله به سایت سامانه در 24 ساعت اخیر

  سخنگوی وزارت صمت با اشاره به تمدید مهلت ثبت‌نام خودرو در سامانه یکپارچه گفت: قیمت‌گذاری خودرو بعد از مصوبه سران سه قوه به دست شورای رقابت افتاد و این شورا بر اساس قواعد در فروردین ۱۴۰۲ قیمت خودرو را اعلام می‌کند.

  اقتصادی /

  صنعت ، تجارت ، بازرگانی

  ۱۵:۰۱ ۱۴۰۱-۱۲-۲۷ ۹ ۰

  تمدید مهلت ثبت‌نام خودرو در سامانه یکپارچه/ 55 هزار حمله به سایت سامانه در 24 ساعت اخیر

  سخنگوی وزارت صمت با اشاره به تمدید مهلت ثبت‌نام خودرو در سامانه یکپارچه گفت: قیمت‌گذاری خودرو بعد از مصوبه سران سه قوه به دست شورای رقابت افتاد و این شورا بر اساس قواعد در فروردین ۱۴۰۲ قیمت خودرو را اعلام می‌کند.

  به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، امید قالیباف امروز در یک نشست خبری که در وزارت صنعت معدن و تجارت برگزار شد، گفت: قیمت خودرو بعد از مصوبه سران سه قوه به دست شورای رقابت افتاد و این شورا بر اساس قواعد در فروردین ۱۴۰۲ قیمت خودرو را اعلام می‌کند و بر اساس قیمت اعلامی توسط شورای رقابت قیمت خودرو ها در طرح یکپارچه تعیین می‌شود.

  وی بیان داشت ستاد تنظیم بازار مجوز ۲۰ درصدی را برای افزایش قیمت لاستیک اعلام کرد و تولیدکنندگان نیز با قدرت در حال تولید هستند، اما متاسفانه شاهد بودیم که لاستیک در بازار سه برابر قیمت مصوب عرضه می‌شد، بنابراین برای تنظیم بازار سایت ایجاد شد که در آن پلتفرم ها عرضه لاستیک با قیمت مصوب کردند و این موضوع و ایجاد این سایت در راستای تنظیم بازار لاستیک بود.

  وی بیان داشت: تحویل خودرو نسبت به سال قبل ۳۶ درصد رشد داشته است.

  سخنگوی وزارت صمت اظهار داشت : صنعت خودروسازی کشور برای تولید یک میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه خودرو در سال آینده آمادگی دارد و لذا با توجه به ثبت نام ۹۰۰ هزار نفر در طرح یکپارچه عرضه خودروهای داخلی و همچنین ثبت نام حدود ۴۰۰ هزار نفر در طرح های قبلی در مجموع یک میلیون و ۳۰۰ هزار خودرو باید تحویل شود که با این شرایط تحویل خودرو در سال ۱۴۰۳ منتفی است.

  وی بیان داشت: احتمالا امروز نیز عرضه خودروهای وارداتی انجام خواهد شد و دارندگان حساب وکالت به می توانند خودروهای خود را انتخاب کنند البته در این دوره از عرضه ۱۱۰۸ خودروی چانگان عرضه می شود.

  وی در مورد تمدید زمان ثبت نام به مدت یک روز برای خودروهای داخلی در طرح یکپارچه عرضه خودرو اشاره کرد و گفت : قول می دهیم شرایطی فراهم شود تا همه افراد ی که حساب وکالتی داشته اند بتوانند ثبت نام خود را انجام دهند.

  قالیباف بیان داشت: افرادی که در این سری نتوانسته‌اند ثبت نام انجام دهند می‌توانند در نوبت بعدی که بعد از عید است ثبت نام انجام دهند، البته پس اینکه آنالیز. درخواست ها در این دوره انجام شد زمان ثبت نام برای دوره بعد را اعلام خواهیم کرد.

  قالیباف درباره مشکلات به وجود آمده برای ثبت نام در سامانه عرضه یکپارچه خودرو گفت: این سامانه برای افرادی طراحی شده بود که حساب وکالتی صد میلیون تومانی را باز کرده بودند و لیست آن‌ها از بانک‌های عامل به سامانه ارسال شده بود و می‌خواستند ثبت نام مرحله دوم را انجام دهند.

  وی افزود: اما اتفاقی که افتاد این بود که نه تنها این افراد بلکه بسیاری از افراد دیگر نیز به سامانه مراجعه کردند، به طوری که در ۲۴ساعت گذشته ۵۰ میلیون نفر مراجعه کننده به این سامانه داشتیم و این در حالی است که سامانه برای یک میلیون نفر طراحی شده بود.

  مشاور وزیر صمت اظهار داشت تاکنون ۳۶۰ هزار نفر ثبت‌نام خود را به طور کامل در سامانه عرضه یکپارچه خودرو انجام داده‌اند و فرآیند به صورت کامل صورت گرفته، اما نکته مورد توجه در رابطه با اختلال سامانه این است که در ۲۴ ساعت گذشته ۵۵ هزار حمله به این سامانه صورت گرفته و از ابتدای فعالیت تاکنون نیز ۷۰ هزار حمله به این سامانه شده است که برخی از این حمله‌ها واقعاً بوده است و مجموعه این موارد باعث شد که ثبت نام با کندی صورت گیرد، لذا برای این شرایط از مردم عذرخواهی می‌کنیم، اما همان طور که گفته شد، برای اینکه همه بتوانند ثبت نام خود را کامل کنند، مهلت ثبت نام را با یک روز افزایش به ۲۹ اسفند رساندیم.

  وی همچنین به مسئله سوء قصد به مهدی برادران معاون وزیر صمت اشاره کرد و گفت: بعد از بررسی ها مشخص شد، افرادی که مخالف شفافیت هستند، این کار را انجام داده‌اند و اگر هم این افراد تولید کننده باشند تولیدکنندگانی هستند که با رانت می‌خواهند تولید انجام دهند. فرایند قضایی تا صدور حکم ادامه می‌یابد.

  قالیباف بیان داشت: امسال مجموعه صنعت خودروی کشور که شامل کل وسایل نقلیه تولیدی در کشور می‌شود ۴۰ درصد رشد داشته است و تاکنون نیز که در آخر اسفند قرار داریم در مجموع یک میلیون و ۳۵۰ هزار دستگاه خودروی سواری تولید شده است.

  وی درباره زمان دقیق ثبت نام نوبت دوم خودروهای داخلی بیان داشت: همان طور که اشاره شد باید آنالیز مرحله اول پایان فروردین انجام شود و امیدواریم بتوانیم در پایان بهار برای نوبت دوم ثبت نام انجام دهیم.

  سخنگوی وزارت صمت در باره رشد شرکتهای بورسی اظهار داشت: ۲۰۸ شرکت بورسی داریم که تقریباً ۵۰ درصد صنعت ما را تشکیل می‌دهند در مهر ماه رشد شرکت‌های بورسی ۷.۲ ‌درصد بوده در دی ماه نیز این روش ۷.۷ درصد بوده است و برای بعضی از صنایع مانند خودروسازی این رقم به ۲۸.۸ رسیده است، لذا از این حیث شاخص های تولید خوب بوده است و در بخش معدن در سه ماهه سوم سال ۲.۶ درصد رشد داشته‌ایم.

  قالیباف گفت: در آبان ماه بر اساس گزارش انجمن جهانی فولاد در زمینه تولید فولاد رتبه هفتم در دنیا را کسب کردیم و در حوزه خودرو هم جزء ۱۰ خودروساز برتر دنیا هستیم و از لحاظ رشد بر اساس گزارش های جهانی در این بخش ۳۱ درصد رشد داشته‌ایم که بزرگترین رشد در صنعت خودروسازی در جهان بوده است.

  وی در رابطه با واردات خودروی دست دوم اظهار داشت: اگر قانون تکلیف کند، وزارت صمت ساز و کار واردات خودروی دست دوم را فراهم می‌کند، کما اینکه واردات خودرو دست دوم از مناطق آزاد عملیاتی شد، اما نکته مهم این است که این موضوع باید بر اساس قانون ابلاغ شود.

  وی بیان داشت در شرایطی که متغیرهای خارج از کنترل وزارت صمت به تحریک تقاضا کمک می‌کند، باید برای تنظیم بازار مداخله کرد و لذا همانطور که اشاره شد سامانه برای عرضه تایر ایجاد شد و اکنون نتایج آن را مشاهده می‌کنیم، به طوری که قیمت لاستیک پراید از سه میلیون و سیصد هزار تومان به دو میلیون و ۶۰۰ هزار تومان کاهش یافته است.

  وی افزود در سال ۱۴۰۱ سه میلیارد و هفتصد و چهل میلیون دلار است برای تلفن همراه تخصیص داده شد که ۲ میلیارد و نهصد و هشتاد میلیون تومان آن تامین شد و در واقع به صورت گوشی وارد کشور شده یا میشود.

  منبع مطلب : www.farsnews.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید