این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  موانع مدیریت زمان چیست

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  موانع مدیریت زمان چیست را از این سایت دریافت کنید.

  موانع مدیریت زمان چیست؟

  مدیریت زمان، مهارتی است که کمک می‌کند از وقت‌تان حداکثر بهره را ببرید، اما کار آسانی نیست و موانعی دارد. در این مطلب، خواهید دید که موانع مدیریت زمان چیست.

  موانع مدیریت زمان چیست؟

  طیبه جلایر به‌روزرسانی: شهریور 1396 ۵ دقیقه

  بهره‌وری و مدیریت زمان

  ۱۲اشتراک‌گذاری

  کارهای زیادی دارید که باید انجام دهید، اما وقت‌تان طبق معمول کم است. دائما فکر می‌کنید کاش زمان بیشتری داشتید تا می‌توانستید کار موردعلاقه‌تان را انجام دهید. کلی پروژه‌ی عقب‌افتاده دارید و نمی‌دانید چرا هیچ‌وقت طبق برنامه جلو نمی‌روید. آیا اینها به‌نظرتان آشنا هستند؟ پس بهتر است بدانید اصلا تنها نیستید. کمبود وقت، مشکل شایع این روزهاست. یکی از راه‌های بسیار خوب برای مقابله با این کمبود، مدیریت زمان است. مدیریت زمان، مهارتی است که به شما کمک می‌کند از وقت‌تان حداکثر بهره را ببرید، اما کار آسانی نیست و موانع خاص خودش را دارد. در این مطلب، شما خواهید دید که موانع مدیریت زمان چیست.

  راهنمای مطالعه نمایش

  حتما بخوانید:

  تمرکز ذهن با ۳ راهکاری که بهره‌وری را افزایش می‌دهد

  ۱۵ راز موفقیت افرادی با بهره‌وری بالا

  ضروری‌ترین مهارت های زندگی که در مدرسه یاد نمی‌گیرید

  چه موانع متداولی بر سر راه دستیابی افراد به هدف‌شان وجود دارد و برای عبور از این موانع، چه کارهایی می‌توان کرد؟ اینها ۱۰ چالش مهمی هستند که مردم در به‌انجام‌رساندن کارهای‌شان با آنها روبه‌رو هستند (به‌ترتیب معکوس):

  مانع شماره‌ی ۱۰: احساس دستپاچگی می‌کنم

  این احساس معمولا به یکی از این دو علت به‌وجود می‌آید:

  اولین علت، آن است که مردم با فرض اینکه هرچه بیشتر کار کنند بهتر است، فکر می‌کنند باید همه‌ی کارها را با هم انجام دهند. بهترین راه برای حل این مشکل، تمرکز روی انجام‌دادن فقط چند کار مشخص است. کارها را اولویت‌بندی کنید و یاد بگیرید به هرچیزی که در لیست‌تان قرار ندارد، نه بگویید.

  علت دومی که مردم احساس دستپاچگی می‌کنند، این است که یکباره همه‌ی کارهایی را که باید انجام دهند، از نظر می‌گذرانند و فکر می‌کنند همه‌ی کارها را باید همین حالا انجام دهند. برای به‌حداقل‌رساندن این احساس، سعی کنید تمام کارهایی را که می‌توانید فردا انجام دهید، یادداشت کنید. آن لیست را در جایی مطمئن بگذارید و تا فردا درمورد هیچ‌کدام از کارهای آن لیست فکر نکنید.

  حتما بخوانید: چند نکته کاربردی برای اولویت بندی کارها

  مانع شماره‌ی ۹: همیشه در حالت انفعالی هستم

  هنگامی که در حالت انفعالی گیر می‌کنید، پیشرفت در امور مهم برای‌تان دشوار می‌شود. هر روز، زمانی را به کارکردن روی پروژه‌هایی اختصاص دهید که بیشترین اهمیت را برای‌تان دارند. عادت کنید که مشکلات را زودتر از موعد مقرر حل کنید، یعنی قبل از آنکه به بحران تبدیل شوند.

  مانع شماره‌ی ۸: کاری را که شروع می‌کنم، به‌پایان نمی‌رسانم

  آغازکردن پرو‌ژه‌ها و به‌اتمام‌نرساندن آنها یعنی اتلاف وقت واقعی. علاوه‌براین، تقریبا همه‌، تمام کارهای خود را برای فرد دیگری مثل مافوق، رئیس و… انجام می‌دهند. بااین‌حساب، نه‌تنها لازم است کاری را که شروع می‌کنید، به پایان برسانید، بلکه باید آن را طوری به آن شخص تحویل دهید که ارزش کار شما را درک کند. به‌یاد داشته باشید بخشی از به‌پایان‌رساندن کار، ارائه‌ی درست آن است.

  حتما بخوانید: تمرکز روی هدف با ۱۰ قدمی که شما را به خواسته‌هایتان می‌رساند

  مانع شماره‌ی ۷: کارهایی هستند که دیگر نتیجه نمی‌دهند، اما از انجامشان دست نمی‌کشم

  ما آن‌قدر در پذیرش ضرر و زیان مشکل داریم که فقط از چیزهایی می‌توانیم دست بکشیم که دیگر واقعا نتیجه نمی‌دهند. کم‌کردن ضررها مستلزم آن است که شکست را بپذیرید. گذشته‌ازاین، معمولا مجبورید این خبر بد را به سایر افراد مرتبط با آن کار نیز برسانید. هر دوِ اینها دشوارند، اما خبر خوب این است که با تکرار و تمرین، ساده‌تر می‌شوند.

  مانع شماره‌ی ۶: کار را به تعویق می‌اندازم

  تحقیقات نشان داده است یکی از دلایل بسیار رایج برای به‌تعویق‌انداختن کارها، این است که احساس می‌کنیم آن کار را از روی اجبار انتخاب کرده‌ایم. اگر فرد دیگری، آن کار را به ما تحمیل کرده باشد یا اگر تصمیم بگیریم کاری را به‌خاطر غرور، گناه یا حسادت انجام دهیم، درواقع آن پروژه را آزادانه انتخاب نکرده‌ایم. در چنین مواردی، معمولا آن کار را تاحدممکن به‌تعویق می‌اندازیم.

  دلیل دوم برای به‌تعویق‌انداختن کارها این است که احساس می‌کنیم خویشتن‌بینی ما در خطر است. اگر نگران باشیم که ممکن است نتیجه‌ی پروژه، تصور ما را از خودمان به‌طرز چشمگیری تغییر دهد، چه مثبت و چه منفی، معمولا انجام آن پروژه را عقب می‌اندازیم.

  حتما بخوانید: چطور یک برنامه ریزی روزانه ایده‌آل و همه‌جانبه داشته باشیم؟

  @=img=@#=img=#

  مانع شماره‌ی ۵: برای انجام کارهای موردنظرم، انرژی کافی ندارم

  اگر عادات غذا خوردن‌تان را تغییر دهید، مثلا صبحانه‌‌ای مغذی و ناهاری سبک بخورید، ممکن است متوجه شوید که انرژی بیشتری در طول روز دارید. ورزش منظم و الگوهای خواب خوب نیز به شما کمک خواهند کرد پروژه‌های مهم‌تان را با جدیت بیشتری به‌پایان برسانید.

  حتما بخوانید: جملات انگیزشی؛ ۲۵ جمله‌ای که خواندن‌شان یک روز پرانرژی را برایتان رقم می‌زند

  مانع شماره‌ی ۴: چیزهای نه‌چندان مهم، به‌راحتی حواسم را پرت می‌کنند

  برای غلبه بر این مانع، دقیقا یک ساعت را در روز به کارکردن روی فقط یک چیز اختصاص دهید. هنگامی که به این روند عادت کردید، سعی کنید زمانش را افزایش دهید یا بیشتر از یک نوبت در هر روز را به آن کار اختصاص دهید.

  مانع شماره‌ی ۳: از به‌پایان‌رساندن کارهای مهم احساس رضایت نمی‌کنم

  احساس رضایت پس از به‌پایان‌رساندن کاری که شروع کرده‌اید، درست به‌اندازه‌ی اکسیژن برای دونده اهمیت دارد. حس رضایت، شما را به جلو می‌راند. اگر از این مشکل رنج می‌برید، سعی کنید قبل از تلاش برای رسیدن به هر هدفی، ابتدا آن هدف را یادداشت کنید. هنگامی که به هدف رسیدید، نگاهی به لیست‌تان بیندازید و به‌یاد بیاورید که قبل از شروع، چقدر دشوار به‌نظر می‌رسید.

  منبع مطلب : www.chetor.com

  موانع مدیریت زمان چیست نام ببرید تفکر هفتم

  موانع مدیریت زمان چیست؟ موانع مدیریت زمان را نام ببرید تفکر هفتم؛ برای مشاهده این سوال از کتاب تفکر و سبک زندگی پایه هفتم با ما تا پایان این مطلب از آموزه لند

  پایه هفتمتفکر و سبک زندگی پایه هفتم

  موانع مدیریت زمان چیست نام ببرید تفکر هفتم

  0 خواندن این مطلب 1 دقیقه زمان میبرد

  4.6 (9)

  موانع مدیریت زمان چیست؟ موانع مدیریت زمان را نام ببرید تفکر هفتم؛ برای مشاهده این سوال از کتاب تفکر و سبک زندگی پایه هفتم با ما تا پایان این مطلب از آموزه لند همراه باشید.

  در ابتدا اگر با مفهوم مدیریت زمان آشنایی ندارید با استفاده از لینک پیش رو به مقاله مدیریت زمان چیست؟ مدیریت زمان را تعریف کنید (تفکر هفتم) مراجعه و اون رو مطالعه کنید.

  موانع مدیریت زمان تفکر هفتم:

  در انجام به موقع کارها ممکن است که یک فرد با موانعی رو به رو شود برای مثال:

  هرگاه اجازه دهید کسی یا چیزی مانع انجام کارتان شود.

  هرگاه ندانید انجام چه کارهایی برای شما اولویت دارند.

  هرگاه دچار تنبلی شوید.

  هرگاه بخواهید چندین کار را که بیش از توان شماست، در یک زمان انجام دهید.

  هرگاه برای استفاده از زمان برنامه ای نداشته باشید.

  هرگاه انگیزه خود را از دست بدهید و به خود تلقین کنید که هر چه تلاش می کنم، بی فایده است.

  کدامیک جزو موانع مدیریت زمان نمی باشد؟

  هرگاه اجازه دهید کسی یا چیزی مانع انجام کارتان شود.

  هرگاه بدانید انجام چه کارهایی برای شما اولویت دارند.

  هرگاه بخواهید چندین کار را که بیش از توان شماست، در یک زمان انجام دهید.

  هرگاه برای استفاده از زمان برنامه ای نداشته باشید.

  ✔️ دانستن این که کدام کارها برای ما اولویت دارند جزو موانع مدیریت زمان نیست بنابراین پاسخ این سوال گزینه دوم است.

  از اینکه در این مطلب با موضوع موانع مدیریت زمان همراه ما بودید سپاسگذاریم. امیدوارم جواب سوالتون رو گرفته باشید. راستی به مطالب دیگه سایت ما هم سر بزنید، شرکت در نظرسنجی و کامنت هم فراموش نشه!

  مطالب مرتبط:

  هدف چیست؟ +انواع هدف (تفکر هفتم)

  برنامه ریزی چیست و چه کمکی به ما کند؟؟ تفکر هفتم

  این پست چقدر مفید بود؟

  برای رتبه بندی روی ستاره ها کلیک کنید!

  میانگین امتیاز: 4.6 / 5. تعداد آرا: 9

  اشتراک گذاری فیس بوک توییتر لینکدین ‫تامبلر ‫پین‌ترست ‫رددیت واتس آپ تلگرام

  اشتراک گذاری از طریق ایمیل

  چاپ

  منبع مطلب : amoozeland.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید