این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  موتور xu7p بهتر است یا tu5

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  جک

  پارس XU7P بهتراز tu5 است

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  مجد

  بالاخره متوجه نشدیم tu5 بهتره یا Xu7p

  در واقع همان ضرب المثل قدیمی

  بعد از کلی تعریف کردن نفهمیدم لیلی زنده یا مرده ؟!!!!

  بگذریم

  بنظر بنده کاری حبیب کل علی نه بوق داره نه صندلی

  از همش می ارزدو بس

  فردین

  دوستان میخام یدونه بگیرم...هر دو موردم تو دسترسم

  قطعی بگید tu5 بهتره یا xu7p

  محمدی

  Xu7p خیلی بهتره من جفتشو داشتم شتاب xu7p خیلی بیشتره هم روان تر گاز میخوره

  موتور xu7p بهتر است یا tu5 را از این سایت دریافت کنید.

  XU7P موتور جدید پژو پارس چه مشخصاتی دارد؟

  در حال حاضر پژو پارس با موتور TU5 محبوب ترین مدل پژو پارس در بین مصرف کنندگان است. اما به زودی پژو پارس با موتور جدیدی عرضه می شود که موتور XU7P نام دارد.

  XU7P موتور جدید پژو پارس چه مشخصاتی دارد؟

  خودروتک

  در حال حاضر پژو پارس با موتور TU5 محبوب ترین مدل پژو پارس در بین مصرف کنندگان است. اما به زودی پژو پارس با موتور جدیدی…

  در حال حاضر پژو پارس با موتور TU5 محبوب ترین مدل پژو پارس در بین مصرف کنندگان است. اما به زودی پژو پارس با موتور جدیدی عرضه می شود که موتور XU7P نام دارد.

  به گزارش خبرتیوب ، موتور XU7P ارتقا یافته موتور XU7 است. موتور XU7 از سری موتورهای گروه خودروسازی پژو- سیتروئن است که طی سال های 1982 تا 2001 توسط این شرکت موتور استفاده قرار می گرفتند. به طور مشخص موتور XU7 روی خودروهایی مانند پژو 405 ، پژو 406 ، سیتروئن زانتیا و مدل های دیگری از پژو و سیتروئن در این طول این دوران استفاده شد.

  در ایران هم موتورXU7 روی خودروهایی مانند سمند سریر، سمند و پژو پارس ELX مورد استفاده قرار گرفته است.

  موتور سری XU در طول این دوران با کدهای 5 تا 10 و در حجم های 1600 تا 2000 سی سی تولید شد و در خودروهای مورد نظر پژو-سیتروئن مورد بهره برداری قرار گرفتند.

  موتور XU7 استفاده شده در ایران خود به دو کد تقسیم می شد که کد استفاده شده در سمند 97 اسب بخاری و کد استفاده شده در پژو پارس ELX هم 108 اسب بخار بود. حجم این موتور هم به طور دقیق 1761 سی سی بود که به طور رند 1800 سی سی گفته می شد. اما مشکل اصلی این خودرو صدای زیاد و مصرفش بود.

  به همین دلیل زمانی کهموتور TU5 که با حجم 1587 سی سی جایگزین موتور XU7 در پژو پارس شد خیلی زود به دلیل مصرف کمتر مورد استقبال قرار گرفت. هر چند قدرت آن حدود 3 اسب بخار کمتر یعنی 105 اسب بخار بود.

  همانگونه که گفته شد موتور XU7P ارتقا یافته همان XU7 است که کاهش مصرف سوخت، افزایش توان و از همه مهمتر بهبود استاندارد آلایندگی در آن ایجاد شده است. همچنین سیستم واترجاکت یا همان سیستم خنک کننده بدنه موتور نیز بهبود یافته است. حرف P در این کد موتور به معنای پلاس است.

  حجم موتور XU7P تغییری نداشته اما با تغییرات ایجاد شده مصرف سوخت در سیکل ترکیبی 100 کیلومتر به 7.7 لیتر رسیده است که عدد قابل قبول و ارزشمندی است. قدرت این موتور هنوز به طور رسمی اعلام نشده است اما گفته می شود که 10 درصد افزایش یافته است. به این ترتیب اگر 108 اسب بخار موتور XU7 را در نظر بگیریم، قدرت موتور XU7P باید چیزی در حدود 118 درصد باشد.

  منبع : khabartube.com

  مقایسه موتور TU5 با XU7؛ کدام یک بهترین عملکرد را دارد؟

  [ad_1] در این مقاله قصد داریم به بررسی دو پیشرانه مهم ایران‌خودرو که روی اکثر محصولات این شرکت قرار دارد بپردازیم. در این مقایسه قرار است دو پیشرانه TU5 و…

  TU5 XU7 آموزش بررسی

  بهترین پیشرانه ایران خودرو

  تحلیلی

  مجله خبری روز دنیا و جهان

  مقایسه TU5 با XU7 موتور ایرانیزه

  مقایسه موتور TU5 با XU7؛ کدام یک بهترین عملکرد را دارد؟

  نوامبر 11, 2020tarjomeelm

  [ad_1]

  در این مقاله قصد داریم به بررسی دو پیشرانه مهم ایران‌خودرو که روی اکثر محصولات این شرکت قرار دارد بپردازیم. در این مقایسه قرار است دو پیشرانه TU5 و XU7 را ازنظر توان خروجی، استهلاک، عملکرد و هزینه‌های جاری با یکدیگر مقایسه کنیم. بنابراین اگر سردرگم هستید که کدام‌یک از محصولات ایران‌خودرو را انتخاب کنید و دوست دارید اطلاعات بیشتری از مشخصات فنی موتور XU7 و موتور TU5 به‌دست بیاورید با ما همراه باشید تا به مقایسه این دو پیشرانه استراتژیک و مهم ایران‌خودرو بپردازیم.

  موتور TU5

  >> توان خروجی

  TU5 یکی از محبوب‌ترین پیشرانه‌های خودروسازی پژو سیتروئن (PSA) است که در بسیاری از محصولات این شرکت مورداستفاده قرارگرفته است و حتی نمونه ارتقا یافته این موتور که EC5 نام دارد هنوز هم در این خودروساز فرانسوی مورداستفاده قرار می‌گیرد. اما TU5 با 16 سوپاپ و حجم دقیق 1587 سی‌سی خود قادر به تولید 105 اسب بخار قدرت در دور موتور 5800 دور در دقیقه و 142 نیوتن‌متر گشتاور در دور موتور 4000 دور در دقیقه است. این موتور بر روی اکثر محصولات ایران‌خودرو حتی سمند قرارگرفته شده است که به همین دلیل پیشرانه بسیار مهم و استراتژیک برای ایران‌خودرو محسوب می‌شود. این پیشرانه بر روی محصولاتی نظیر:

  پژو پارس LX پژو 206 تیپ 5 رانا رانا پلاس 207 دستی و اتومات 207 پانوراما سمند LX پژو 405 SLX H30 کراس

  نصب‌شده است که با توجه به‌قدرت این موتور فقط بر روی پژو 206 و پژو 207 که مقداری سبک‌تر نیز هستند عملکرد و شتاب فوق‌العاده ای را دارد و در سدان سنگین‌وزنی مثل سمند و پژو پارس با توجه به وزن زیادشان عملکرد خارق‌العاده و مثال‌زدنی ندارند و شتاب و کشش نسبتاً ضعیفی را بر روی این محصولات دارند.

  موتور XU7

  اما در طرف دیگر پیشرانه XU7 قرار گرفته است که این پیشرانه هم یکی از محبوب‌ترین پیشرانه‌های خودروسازی پژو سیتروئن (PSA) بود که در بسیاری از محصولات این شرکت ازجمله پژو 405 و زانتیا مورداستفاده قرارگرفته بود. ایران‌خودرو با مونتاژ پژو 405 در ایران با داخلی سازی سطح بالا توانست فناوری ساخت این موتور را کاملاً به‌دست آورد و بدون حضور شریک تجاری خود به تولید نمونه داخلی آن بپردازد؛ حتی نمونه ارتقا یافته این موتور که XU7 پلاس نام دارد قرار است در ماه‌های آتی رونمایی گردد و بر روی محصولاتی نظیر سمند، سورن و پژو پارس مورداستفاده قرار گیرد. اما XU7 با 8 سوپاپ و حجم دقیق 1761 سی‌سی خود قادر به تولید 100 اسب بخار قدرت در دور موتور 6000 دور در دقیقه و 153 نیوتن‌متر گشتاور در دور موتور 3000 دور در دقیقه است. این موتور بر روی محصولات پرتیراژ و اقتصادی ایران‌خودرو حتی سمند قرارگرفته شده است که به همین دلیل پیشرانه بسیار مهم و استراتژیک برای ایران‌خودرو محسوب می‌شود. این پیشرانه بر روی محصولاتی نظیر:

  پژو پارس سال سمند LX سورن

  نصب‌شده است. همانطور که مشاهده می‌کنید این پیشرانه علیرغم حجم موتور بالایی که دارد قدرت اسب بخار بسیارکمی تولید می‌کند و اصلاً برای شتاب گیری روی محصولات سنگین همانند پژو پارس و سمند مناسب نیست؛ اما این موتور به علت حداکثر گشتاوری که در دور موتور پایین تولید می‌کند، باعث شده کشش خوبی داشته باشد و در سربالایی‌ها با دنده‌های سبک‌تر راحت‌تر حرکت کند.

  اما در بخش اول این بررسی که توان خروجی موتورها مدنظر است پیروزی قطعی مشخصی نداریم. چون پیشرانه TU5 حدود 5 اسب بخار بیشتر از XU7 تولید می‌کند اما از آن‌طرف XU7 حدود 11 نیوتن متر گشتاور بیشتر از موتور TU5 تولید می‌کند که خود در عملکرد و کشش ماشین تأثیر بسزایی دارد و این را هم فراموش نکنیم که موتور XU7 تمام قدرت و گشتاور خود را در دور موتور پایین‌تری تحویل می‌دهد که این نکته در شتاب، مصرف سوخت و حتی کشش خودرو با دنده‌های سبک‌تر تأثیرگذار است اما خب با توجه به حجم موتور بیشتر قطعاً مصرف سوخت بیشتری را دارد.

  >> استهلاک و عملکرد

  خب به بخش مهم این مقایسه می‌رسیم جایی که دو پیشرانه ایرانیزه فرانسوی را پیش روی خود داریم. پیشرانه TU5 به علت مصرف سوخت پایین، استاندارد آلایندگی مناسب، استهلاک بسیارکم، شتاب خوب، قدرت مناسب، صدای کم، لرزش کم و قیمت مناسب قطعات و … بسیار پرطرفدار است و از مزایای این موتور شمرده می‌شود اما این پیشرانه معایبی مثل: صداهای نامعمول موتور در دورهای بالا، عملکرد ناپایدار و ثابت، سیستم توزیع سوخت ضعیف، سوختن کویل ایگنیشن، از کار افتادن موتور در دور 4500 دور بر دقیقه در بعضی مواقع، حساسیت بالا در تعویض روغن و… را دارد که باید در هنگام خرید به آن توجه کنید.

  اما پیشرانه XU7 به علت قدرت و کشش مناسب، استهلاک بسیارکم، شتاب نسبتاً خوب، قدرت مناسب، آشنایی گسترده تعمیرکاران با تعمیرات این موتور، فراوانی و قیمت مناسب قطعات و … بسیار پرطرفدار است و از مزایای این موتور شمرده می‌شود اما این پیشرانه معایبی مثل: صداهای نامعمول موتور در دورهای بالا، عملکرد ناپایدار و ثابت، سیستم توزیع سوخت ضعیف، سوختن واشر سر سیلندر و مصرف سوخت بالا را دارد که باید در هنگام خرید به آن توجه کنید.

  اما نکته بسیار مهم دیگر این است که TU5 بسیار پیشرفته‌تر و به‌روزتر از موتور XU7 است برای مثال پیشرانه TU5 از 16 سوپاپ بهره می‌برد که این مورد حتی در پیشرانه XU7 دیده نشده است و دارای 8 سوپاپ است. یا حجم موتور XU7 باید قدرت بیشتری را تولید کند اما بااینکه 200 سی سی از موتور XU7 بیشتر حجم دارد اسب بخار بسیار کمتری را تولید می‌کند.

  منبع : tarjomeelm.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  سهیل 3 ماه قبل
  0

  پارس xu7p بهتره از نظر شتاب صفر تا صد و مصرف کمتر

  سعید 3 ماه قبل
  -1

  بنظر من فقط تیوفایو. چون عالی کندوشتاب وحشی سرعت دیونه وار

  هوشنگ 4 ماه قبل
  0

  هیچ کدوم نگیر فقط پراید

  هوشنگ 4 ماه قبل
  0

  آقا هیچ کدوم نخر فقط پراید

  Aysa 5 ماه قبل
  0

  از کسی سوال نگیردمن هردو داشتم xu7p بگیر برادر

  فردین 9 ماه قبل
  5

  دوستان میخام یدونه بگیرم...هر دو موردم تو دسترسم

  قطعی بگید tu5 بهتره یا xu7p

  جک 10 ماه قبل
  17

  پارس XU7P بهتراز tu5 است

  3
  محمدی 5 ماه قبل

  Xu7p خیلی بهتره من جفتشو داشتم شتاب xu7p خیلی بیشتره هم روان تر گاز میخوره

  ناشناس 10 ماه قبل
  0

  پ

  مجد 11 ماه قبل
  6

  بالاخره متوجه نشدیم tu5 بهتره یا Xu7p

  در واقع همان ضرب المثل قدیمی

  بعد از کلی تعریف کردن نفهمیدم لیلی زنده یا مرده ؟!!!!

  بگذریم

  بنظر بنده کاری حبیب کل علی نه بوق داره نه صندلی

  از همش می ارزدو بس

  مهدی 12 ماه قبل
  12

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید