این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  نام پدر محسن حججی

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  نام پدر محسن حججی را از این سایت دریافت کنید.

  زنگینامه شهید محسن حججی :: یادنامه شهید محسن حججی

  زنگینامه شهید محسن حججی

  یادنامه شهید محسن حججی

  یادنامه شهید محسن حججی وبلاگی به یاد شهید محسن حججی، شهیدی که حجت زمانه ما شد ...

  خانه زندگینامه خاطرات شعر تصویر فیلم صوت پوستر دست نوشته ها

  دنبال کنندگان ۵ نفر

  این وبلاگ را دنبال کنید

  کلمات کلیدی

  شهید حججی

  شهید

  شعر

  فیلم

  فیلم شهید حججی

  عکس

  آلبوم تصاویر

  وصیت نامه

  همسر شهید

  خاطره

  تشییع جنازه شهید حججی

  تشییع جنازه

  دست نوشته شهید حججی

  دست نوشته

  رهبر

  فرزند شهید

  محسن حججی

  شهید محسن حججی

  داعش

  فیلم اسارت شهید حججی

  مادر شهید

  صوت

  پیام شهید حججی

  اسارت شهید حججی

  اردوی جهادی

  زندگینامه

  وصیت نامه شهید حججی

  فیلم کامل

  مشهد

  تابوت شهید حججی

  زنگینامه شهید محسن حججی

  محسن حججی فرزند محمدرضا فرزند مرتضی فرزند شیخ ابوالقاسم حججی نجف آبادی ۱۳۷۰/۴/۲۱ در خانواده ای متدیّن در نجف آباد اصفهان پا به عرصه وجود گذاشت. جدش عالم فاضل شیخ ابوالقاسم حججی از علمای بنام نجف آباد و پدرش راننده تاکسی است که در تمام عمر جز به تلاش برای کسب روزی حلال نیاندیشید، پدر در سالهای دفاع مقدس از رزمندگان بود. مادرش زهرا مختارپور از خانواده ای مذهبی و خانه دار است و محسن فرزند سوم اوست که سه خواهر و یک برادر دیگر دارد. مادرش بیاد فرزند شهید حضرت فاطمه زهرا (س) او را محسن نام نهاد. او از کودکی به اهتمام والدینش در مجالس اهل بیت (ع) شرکت می کرد و حضور در هیئت ها برای او از هیئت خانوادگی که پدرش در منزل برپا می کرد شروع شد. علاقه زیادی به مداحی داشت و در نوجوانی در مراسم ویژه نوجوانان مداحی و قرآن قرائت می کرد. محسن حججی دوره ابتدایی، راهنمایی و متوسطه خود را به ترتیب در دبستان شهید پولادچنگ، راهنمایی علامه طباطبایی و هنرستان کارودانش شهدای فرهنگی گذراند. از 7 سالگی وارد فضا و فعالیتهای بسیج شد. اولین کتاب غیردرسی که از دست پدرش هدیه گرفت مقتل حضرت سید الشّهدا(ع) بود.

  محسن در سال 85 در ایام نوجوانی و یک سال پس از شهادت سردار سرلشگر پاسدار حاج احمد کاظمی فرمانده وقت نیروی زمینی سپاه، با موسسه فرهنگی شهید کاظمی که به تازگی برای فعالیتهای فرهنگی هنری انقلاب اسلامی تاسیس شده بود آشنا شد و به عضویت آن در آمد و با حضور در فضای فرهنگی و معنوی موسسه، با شهید کاظمی و سبک زندگی و مجاهدت های وی آشنا و شیفته او شده و الگوی رفتاری زندگی خود را این سردار شهید قرار داد و چون شهید کاظمی، با عشق به حضرت فاطمه زهرا(س)، رابطه با روحانیت متعهد و انقلابی و در آرزوی شهادت زندگی کرد.

  در سال 87 در دانشکده علمی-کاربردی علویجه در رشته #برق ساختمان در مقطع کاردانی پذیرفته شد و پس از اتمام تحصیل در سال 90، راهی سربازی شد. با اینکه می توانست در شهر خود بماند و سرباز سپاه شود، خدمت در یکی از سخت ترین و دورترین نقاط مرزی ایران در ارتش جمهوری اسلامی (نقاط مرزی استان اردبیل) را انتخاب کرد. در دوران سربازی نیز دست از کار فرهنگی نکشید و با توجه به تاکید رهبری بر امر کتاب و کتابخوانی، نسبت به ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین سربازان اهتمام جدی داشت.

  پس از اتمام خدمت با توجه به شکل گیری شخصیت اجتماعیش در فضای فرهنگی موسسه شهید کاظمی و اهتمام این موسسه فرهنگی بر امر کتاب، در کنار برق کشی ساختمان، کار کتاب را هم آغاز کرد. او همراه گروهی از دوستان موسسه ای خود به کارهای ترویجی کتابخوانی چون برگزاری #نمایشگاه های مختلف کتاب، حضور در مدارس و معرفی کتاب، جمعه های کتاب و معرفی کتاب در نماز جمعه پرداخت.

  یکی از نقاط عطف زندگی محسن حضور او عضویت در گروه جهادی شهید کاظمی و شرکت در اردوهای جهادی به منظور خدمت رسانی به مستضعفین بود. مشاهده نزدیک و لمس محرومیت مردم او را به شدت آزرده کرده و توجه او را به جهاد سازندگی برای رفع محرومیت خدمت رسانی فرهنگی و عمرانی به مردم محروم در مناطق دورافتاده جلب کرد. علاقه و گرایش او به معنویت و خودسازی باعث شده بود تا حضور او در اردوهای جهادی، جدای از فعالیت و اقدام عملی، گاهی با روزه نیز همراه شود. او درآمدهای حاصل از کارهای پاره وقت خود در شهر یعنی کتابفروشی و برق کشی ساختمان را نیز برای همین اردوهای جهادی هزینه می کرد. مسجد فاطمه الزهرا(س) در روستای دورک پشت کوه فریدونشهر در استان چهارمحال و بختیاری یادگار او و دوستانش می باشد.

  محسن حججی در سال ۹۱در سن ۲۱ سالگی طی فعالیت فرهنگی خود با خانم زهرا عباسی دیگر عضو موسسه شهید کاظمی آشنا شد و ازدواج کرد و همسر ایشان مهریه یک سکه و 5  مثقال طلا و ۱۲ شاخه گل نرگس و ۱۲۴۰۰۰صلوات و حفظ کل قرآن با معنی را برای ازدواج تعیین نمود که ایشان تا قبل از شهادتش توانست بیش از نیمی از قرآن را نیز حفظ کند. علاقه و عشق محسن و همسرش زبانزد عام و خاص بود، او و همسرش در زندگی مشترک خود صداقت، محبت و جهاد در راه خدا را میثاق الهی خود قرار دادند و همیشه در راه تعالی معنوی تا سر حد شهادت یار و یاور یکدیگر بودند. حاصل این ازدواج فرزندی بنام علی است که در فروردین 1395 به دنیا آمد.

  ویژگی بارز محسن حججی احترام و اکرام والدین خود و همسرش بود که همین پله پروازی برای او شد. آنچه تمام مهره های زندگی محسن حججی را متصل میکند بصیرت در شناخت تکلیف و عمل به تکلیف در هر لحظه بعنوان نمونه کامل یک جوان مومن و انقلابی بود. شهید حججی با عشقی که به میراث امام، انقلاب، رهبری و شهدا داشت، تصمیم گرفت به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بپیوندد تا به قول خودش از این مسیر به اوج تعالی یعنی شهادت نزدیک تر شود. در سال ۱۳۹۲ وارد سپاه پاسداران شد و پس از طی 6 ماه دوره آموزش عمومی، 2 سال تحت آموزشهای زرهی قرار گرفت.

  او به خواست و اصرار خود در سال ۹۴ به مدت دو ماه در حالی که منتظر تولد فرزندش بود بعنوان مستشار نظامی به کشور سوریه اعزام شد در اولین اعزام در یکی از عملیات ها با رشادت و مهارت خود توانست در پیشبرد عملیات نقش موثری ایفا کند و مورد تشویق فرماندهی منطقه قرار گیرد.

  منبع مطلب : hojaji.blog.ir

  حججی

  نام و نام خانوادگی: محسن حججی ، نام پدر: محمدرضا، محل تولد: نجف آباد ، محل شهادت: سوریه، محل خاکسپاری: نجف آباد این شهید والا مقام پس از تشییع باشکوه در...

  حججی

  شهدای نجف آباد

  به روز رسانی شده در ۱۴ دی ۱۳۹۷

  شهید مدافع حرم محسن حججی

  ۲به اشتراک گذاری

  شهید مدافع حرم محسن حججی

  * زندگی نامه شهید حججی

  نام و نام خانوادگی: محسن حججی ، نام پدر: محمدرضا،

  محل تولد: نجف آباد ، محل شهادت: سوریه، محل خاکسپاری: نجف آباد

  کودکی در یکم تیرماه سال ۱۳۷۰ در نجف آباد اصفهان و در یک خانواده مذهبی دیده به جهان گشود که نام او را محسن گذاشتند.

  محسن دوران کودکی، نوجوانی و تحصیل خود را در نجف آباد سپری کرد،

  و توانست فارغ التحصیل رشته تکنولوژی کنترل مواد را از دانشگاه علمی کاربردی شود،

  و در سال ۹۳ وارد سپاه می شود و در سال ۹۴ برای بار اول به سوریه اعزام می شود.

  محسن حججی فعال عرصه فرهنگی و جهادی سال ۹۱ در ۱۱ آبان عقد می کند،

  و در نهم خرداد سال ۱۳۹۳ ازدواج می کند، و دارای یک فرزند به نام علی که در بیست و چهارم فروردین سال ۹۵ متولد شده است.

  محسن دارای سه برادر و یک خواهر و فرزند دوم خانواده است.

  @=img=@#=img=# شهید حججی

  سال ۹۶ برای بار دوم به سوریه اعزام و  شانزدهم مرداد سال ۹۶ به اسارت داعش در می آید.

  روز چهار شنبه هجدهم مرداد سال ۱۳۹۶ مانند مولایش حسین علیه السلام سر از بدنش جدا و به کاروان شهدای مدافع حرم پیوست.

  مزار شهید حججی

  در ۶ مهرماه سال ۱۳۹۶ پیکر پاک این شهید والا مقام پس از تشییع باشکوه در استان های مشهد، تهران، اصفهان و نجف آباد،

  در یادمان شهدای نجف آباد واقع در گلزار شهدای نجف آباد به خاک سپرده شد.

  @=img=@#=img=# شهید محسن حججی

  عشق محسن حججی به اهل بیت علیهم السلام

  کسی می تواند شهید مدافع حرم شود که عاشق اهل بیت علیهم السلام باشد.

  از ویژگی های محسن این بود که عاشق اهل بیت و بویژه حضرت زهرا سلام الله علیها بود،

  احترام فوق العاده به پدر و مادر داشت، با اخلاق و با ایمان بود.

  مادر محسن می گوید: محسن خیلی از نیمه شب ها آرام و بی صدا بیدار می شد و در گوشه ای از اتاقش سجاده پهن می کرد و نماز شب می خواند و از خدا طلب شهادت می کرد و بی صدا اشک می ریخت.

  خواهر شهید حججی درباره برادرش می گوید: تازه فهمیده ایم محسن چه کسی بود، کاش زودتر شناخته بودیمش تا بیشتر از وجود پر برکتش استفاده می کردیم.

  نباید این فرصت را از دست بدهیم

  شهید مدافع حرم محسن حججی اشتیاق خود را برای رفتن به سوریه به صورت جمله ای برای همسرش می گوید: اگز ۱۴۰۰ سال پیش نبودیم که یار و یاور اهل بیت علیهم السلام باشیم حالا ای فرصتی است که به ما داده شده، و نباید این فرصت را از دست بدهیم.

  هنگامی که محسن خبر موافقت سپاه با اعزام اول اوبه سوریه را شنید همسر او زهرا باردار بود.

  به همین جهت از همسرش خواست کسی از بارداری او اطلاع پیدا نکند

  که مبادا اطرافیان او، محسن را از رفتن به سوریه نهی کنند، که با موافقت زهرا روبه رو شد.

  کسب رضایت قلبی مادر

  محسن وقتی به این نتیجه رسید که مادرش از رفتن او راضی نیست، نذر کرد که اگر مادرش راضی به رفتنش شد دست و پای او را ببوسد، سر انجام قبل از اعزام دوم محسن به سوریه، پدر و مادر خود را به مشهد می برد و از امام رضا علیه السلام رضایت قلبی مادرش را خواستار می شود.

  مادرش به رفتن او رضایت می دهد، محسن خیلی خوشحال شده و آماده اعزام به سفر عشق و خون می شود.

  هرکس برای رفتن به سفر مقدماتی انجام می دهد، شهید حججی نیز برای رفتن خود به نذر خود وفا می کند و پای پدر و مادر را می بوسد و از همه مخصوصا پسر یک و نیم ساله اش دل می کند،

  و خداحافظی جانسوزی با علی آقای خود می کند.

  محسن قبل از پرواز در فرودگاه در یک فایل صوتی به همسرش می گوید:

  گاهی اوقات دل کندن از بعضی چیزهای خوب باعث می شود که چیزهای بهتری بدست آوری،

  من از تو و علی دل کندم تا بتوانم نوکری حضرت زینب سلام الله علیها را به دست آورم .

  حججی شهید حججی شهید محسن حججی

  شهید مدافع حرم محسن حججی

  محسن حججی

  ۲به اشتراک گذاری

  منبع مطلب : najafabadnegar.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید