این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  نتایج ایران در جام جهانی 2010

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  نتایج ایران در جام جهانی 2010 را از این سایت دریافت کنید.

  جام جهانی فوتبال ۲۰۱۰

  جام جهانی فوتبال ۲۰۱۰

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  جام جهانی فوتبال ۲۰۱۰

  South Africa 2010

  نشان رسمی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۰

  جزئیات مسابقات

  کشور میزبان آفریقای جنوبی

  تاریخ برگزاری ۱۱ ژوئن – ۱۱ ژوئیه ۲۰۱۰

  ۲۱ خرداد – ۲۰ تیر ۱۳۸۹

  شمار تیم‌ها ۳۲ (از ۶ کنفدراسیون)

  شمار ورزشگاه‌ها ۱۰ (در ۹ شهر)

  رده‌بندی نهایی اسپانیا آمار مسابقات

  بازی‌های برگزار شده ۶۴

  گل‌های زده شده ۱۴۵ (۲٫۲۷ در هر بازی) (خطای عبارت: عملگر ( دور از انتظار گل به‌ازای هر بازی)

  تماشاگران ۳٬۱۷۸٬۸۵۶ (۴۹٬۶۷۰ در هر بازی) (خطای عبارت: عملگر ( دور از انتظار نفر به‌ازای هر بازی)

  بیشترین گلزن(ـان) توماس مولر

  داوید ویا وسلی اسنایدر دیگو فورلان (هر کدام ۵ گل)[۱]

  بهترین بازیکن(ـان) دیگو فورلان

  بهترین بازیکن جوان توماس مولر

  بهترین دروازه‌بان ایکر کاسیاس

  جایزه بازی جوانمردانه  اسپانیا اسپانیا

  → ۲۰۰۶ ۲۰۱۴ ←

  جام جهانی فوتبال ۲۰۱۰ نوزدهمین دورهٔ جام جهانی فوتبال بود که از ۱۱ ژوئن تا ۱۱ ژوئیه ۲۰۱۰ (۲۱ خرداد تا ۲۰ تیر ۱۳۸۹) در کشور آفریقای جنوبی برگزار شد و در نهایت با قهرمانی تیم ملی فوتبال اسپانیا پایان گرفت.

  در دیدار پایانی اسپانیایی‌ها موفق شدند با یک گل تیم ملی فوتبال هلند را با گل آندرس اینیستا شکست دهند.[۲] این دوره نخستین بار بود که جام جهانی در یک کشور عضو کنفدراسیون فوتبال آفریقا میزبانی شد. مراسم افتتاحیه جام در ۱۰ ژوئن با حضور بسیاری از ستارگان فوتبال و موسیقی به صورت غیررسمی افتتاح شد. در این مراسم بسیاری از ستارگان موسیقی آفریقای جنوبی و دنیا با اجراهای خود در حضور ۳۰ هزار تماشاگر حاضر در ورزشگاه اورلاندو به‌طور غیررسمی جام جهانی نوزدهم فوتبال را افتتاح کردند. دزموند توتو برنده جایزه صلح نوبل، سپ بلاتر رئیس فدراسیون بین‌المللی فوتبال و یاکوب زوما رئیس جمهور آفریقای جنوبی از جمله سخنرانان این مراسم بودند.[۳]

  انتخاب میزبان[ویرایش]

  آفریقا براساس سیاست چرخشیِ فیفا (که در اکتبر ۲۰۰۷ کنار گذاشته شد) برای میزبانی جام ۲۰۱۰ انتخاب شد. پنج کشور زیر برای میزبانی اعلام آمادگی کردند:

  مصر

  لیبی /  تونس (به‌طور مشترک)

  مراکش آفریقای جنوبی

  و در پایان آفریقای جنوبی با ۱۴ رای به عنوان میزبان برگزیده شد.

  جوایز نقدی[ویرایش]

  فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) برای چهار تیم حاضر در مرحله نیمه‌نهایی جام نوزدهم، مبلغ ۳۳۵ میلیون یورو پاداش در نظر گرفته‌بود و هر کدام از چهار تیم راه یافته به مرحله نیمه نهایی مبلغ ۱۵ میلیون یورو پاداش گرفتند. جدا از این مبلغ فیفا به تیم اول جام جهانی مبلغ ۲۴ میلیون یورو، تیم دوم ۲۰ میلیون یورو، تیم سوم ۱۶ میلیون یورو و تیم چهارم ۱۴ میلیون یورو جایزه داد. فیفا در مجموع مبلغ ۳۳۵ میلیون یورو برای چهار تیم یعنی اروگوئه، هلند، اسپانیا و آلمان هزینه کرد. این رقم نسبت به جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان که ۲۰۸ میلیون یورو بوده، معادل ۶۱ درصد رشد داشته‌است.[۴]

  ورزشگاه‌ها[ویرایش]

  ژوهانسبورگ دوربان کیپ تاون ژوهانسبورگ پرتوریا

  ساکر سیتی ورزشگاه موسی مابیدا ورزشگاه کیپ تاون ورزشگاه الیس پارک ورزشگاه لوفتوس ورسفلد

  ۲۶°۱۴′۵٫۲۷″ جنوبی ۲۷°۵۸′۵۶٫۴۷″ شرقی ۲۹°۴۹′۴۶″ جنوبی ۳۱°۰۱′۴۹″ شرقی ۳۳°۵۴′۱۲٫۴۶″ جنوبی ۱۸°۲۴′۴۰٫۱۵″ شرقی ۲۶°۱۱′۵۱٫۰۷″ جنوبی ۲۸°۳′۳۸٫۷۶″ شرقی ۲۵°۴۵′۱۲″ جنوبی ۲۸°۱۳′۲۲″ شرقی

  ظرفیت: ۹۴٬۷۰۰ ظرفیت: ۷۰٬۰۰۰ ظرفیت: ۶۹٬۰۷۰ ظرفیت: ۶۲٬۵۶۷ ظرفیت: ۵۱٬۷۶۰

  پورت الیزابت بلومفونتن پولوکوین راستنبرگ نلسپرویت

  ورزشگاه نلسون ماندلا بی ورزشگاه فری استیت ورزشگاه پیتر موکابا ورزشگاه رویال بافوکنگ ورزشگاه ام‌بومبل

  ۳۳°۵۶′۱۶″ جنوبی ۲۵°۳۵′۵۶″ شرقی ۲۹°۰۷′۰۲٫۲۵″ جنوبی ۲۶°۱۲′۳۱٫۸۵″ شرقی ۲۳°۵۵′۲۹″جنوبی ۲۹°۲۸′۰۸″شرقی ۲۵°۳۴′۴۳″جنوبی ۲۷°۰۹′۳۹″شرقی ۲۵°۲۷′۴۲″جنوبی ۳۰°۵۵′۴۷″شرقی

  ظرفیت: ۴۸٬۴۵۹ ظرفیت: ۴۸٬۰۰۰ ظرفیت: ۴۶٬۰۰۰ ظرفیت: ۴۴٬۵۳۰ ظرفیت: ۴۳٬۵۸۹

  دوربان پورت الیزابت راستنبرگ نلسپرویت پرتوریا بلومفونتن ژوهانسبورگ کیپ تاون پولوکووین

  برنامه و تاریخ بازی‌ها[ویرایش]

  برگزاری بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۰ از تاریخ ۱۱ ژوئن ۲۰۱۰ (۲۱ خرداد ۱۳۸۹) تا ۱۱ ژوئیه ۲۰۱۰ (۲۰ تیر ۱۳۸۹) برگزار شد. بازی افتتاحیه این جام بین آفریقای جنوبی-مکزیک برگزار شد و با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

  نمادها[ویرایش]

  شانس‌بیار[ویرایش]

  , شانس‌بیار رسمی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی.

  مقالهٔ اصلی: زاکومی

  زاکومی شانس‌بیار رسمی جام جهانی فوتبال ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی بود. این پلنگ کاملاً به دست طراحان و سازندگان آفریقایی و در داخل آفریقای جنوبی ساخته شده‌است. نام زاکومی ترکیبی از دو حرف «زا» (ZA) که نشانه نام آفریقای جنوبی است و «کومی» (Kumi) است که در بیشتر زبان‌های محلی آفریقایی به معنی عدد ۱۰ می‌باشد. طراح اصلی زاکومی، یک شهروند کیپ تاونی به نام آندریاس اودندال است.[۵]

  توپ بازی[ویرایش]

  مقالهٔ اصلی: آدیداس جابولانی

  توپ بازی جام جهانی ۲۰۱۰، آدیداس جابولانی نام دارد که توسط شرکت آدیداس طراحی شده‌است. نام این توپ از زبان ایسی زولو یکی از زبان‌های آفریقای جنوبی به معنای «جشن گرفتن» انتخاب شده‌است. ۱۱ رنگ به کار رفته در این توپ نشان ۱۱ رنگ لباس تیم‌های فوتبال شرکت‌کننده در جام جهانی و ۱۱ زبان رسمی آفریقای جنوبی است.[۶]

  جابولانی

  ووووزلا[ویرایش]

  مقالهٔ اصلی: ووووزلا

  یا ، نام شیپوری است که در استادیوم‌های فوتبال استفاده می‌شود، حدود یک متر طول دارد و توسط لب و ارتعاشات ریه صدا تولید می‌کند. ووووزلا صدای بلند و یکنواختی را ایجاد می‌کند که شبیه صدای فیل است. ووووزلا جنجال‌برانگیز است و می‌تواند به بازیکنان و مربیان آسیب شنوایی برساند.[۷]

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  چرا به جام جهانی ۲۰۱۰ صعود نکردیم؟!

  جام جهانی ۲۰۱۰ برای ایرانی‌ها یادآور آخرین غیبت ما در رقابت‌ جام‌ جهانی است.

  کد خبر : 1764503 | 07 تیر 1400 ساعت 15:34 | 49K بازدید | 3 دیدگاه

  چرا به جام جهانی ۲۰۱۰ صعود نکردیم؟!

  جام جهانی ۲۰۱۰ برای ایرانی‌ها یادآور آخرین غیبت ما در رقابت‌ جام‌ جهانی است.

  به گزارش "ورزش سه"، ویزای حضور ایران در آفریقای جنوبی در یک بعد از ظهر آخر خرداد در شرایطی لغو شد که علاوه بر نا آرامی‌های سیاسی، نحوه انجام دو مسابقه سرنوشت ساز پایانی تاثیر فراوانی در حذف ایران داشت.

  ایران برای بازی‌ آخر به کره جنوبی رفته بود و عربستان و کره شمالی، دو تیم دیگر نیز به رقابت با یکدیگر می‌پرداختند. اما بازی سرنوشت‌ساز دوم در فاصله ۴ ساعته بعد از اتمام مسابقه ایران انجام شد که هر دو تیم با فراغ بال و در یک بازی فرمایشی به تساوی بدون گل دست یافتند تا یک تیم مستقیم به جام جهانی برود و دیگری راهی پلی آف شود. پلی آفی که البته برای عربستان خوش یمن نبود و از دور مسابقات کنار رفت.

  اما داستان ناکامی ایران در این مسابقات از زمانی آغاز شد که برانکو ایوانکوویچ سرمربی پیشین تیم ملی پس از جام جهانی ۲۰۰۶ از سمت خود استعفا داد. در حالی در دوران حضورش به عنوان سرمربی تیم ملی نتایج خیلی خوبی گرفته بود. او بعد از شکست و در شرایطی که هواداران فوتبال ایران انتظار موفقیت بیشتر از تیم ملی در جام جهانی داشتند، در زمانی از تیم ملی کنار رفت که ایران می‌توانست با او به عنوان مدعی اصلی قهرمانی پا به مسابقات جام ملت‌های آسیا بگذارد.

  در آن روزهایی که برانکو رفته بود و تعلیق حرف اول را در فوتبال ایران می‌زد، امیر قلعه نویی که با استقلال تهران قهرمان لیگ برتر شده بود به عنوان ناجی تیم ملی آمد و هدایت آن گروه پرستاره را در دست گرفت تا با هم به ناکامی در فتح قاره کهن پایان دهند. آمار او در تیم ملی هم خوب بود؛ از 17 مسابقه 10 برد به دست آورد و 6 تساوی تجربه کرد و تنها یک باخت مقابل جامائیکا داشت. تیم ملی با قلعه نویی در گروهی که مالزی، چین و ازبکستان قرار داشتند با هفت امتیاز به عنوان تیم اول صعود کرد و در مرحله حذفی با قرعه‌ای به نام کره جنوبی برخورد کرد.

  شاید اگر این مربی بخواهد از بدشانسی‌های بزرگ زندگی‌اش بگوید بازی با کره جنوبی را اول از همه بر زبان بیاورد. اگر آن تک به تک علی کریمی یا شوت سنگین مهدوی کیا به گل تبدیل شده بود کار کره در ۹۰ دقیقه به اتمام می‌رسید. البته از شوت استثنایی جواد نکونام در وقت‌های اضافه یا حتی از دست دادن پنالتی توسط مهدوی کیا که استاد این کار بود را هم نباید فراموش کرد. البته قلعه‌نویی نیز اشتباهاتی داشت؛ از جمله آوردن وحید طالب لو به جای رودباریان برای ضربات پنالتی که نتیجه‌ای عکس داد تا قلعه نویی خیلی زود کارش در تیم ملی پایان یابد و همیشه این حرف را بر زبان داشته باشد: وقت کافی به من ندادند و مرا در تلویزیون محاکمه کردند!

  قلعه‌نویی در حالی بدون شکست از تیم ملی جدا شد که شاید اگر او و تیم خوب و پر ستاره‌اش حفظ می‌شدند یکی از مدعیان اصلی صعود به جام جهانی به حساب می‌آمدند اما حسرت این فرصت برای همیشه به دل ژنرال فوتبال ایران ماند و ناکامی بزرگی در تاریخ فوتبال ایران رقم خورد.

  بعد از جام ملت‌های آسیا باز هم تیم ملی بدون مربی شد. آن هم در حالی که می‌توانست با نگه داشتن سرمربی نسبتا موفقش حضور قدرتمندانه‌ای برای مقدماتی حضور در جام جهانی 2010 داشته باشد. اما در نهایت قلعه نویی رفت و سکان هدایت تیم ملی به طور موقت بر عهده منصور ابراهیم‌زاده قرار گرفت تا علی دایی سایپا را قهرمان لیگ برتر کند و مثل سرمربی قبلی به عنوان قهرمان وارد تیم ملی شود. هر چند که این انتخاب با توجه به تجربه آن زمان دایی در امر سرمربیگری خیلی زود بود و ریسک فراوانی داشت.

  دایی هم با هدف تغییر و ایجاد رنسانس وارد تیم ملی شد و در این امر هم با اضافه کردن بازیکنان جوانی مثل احسان حاج صفی، کریم انصاری فرد، محمدرضا خلعتبری و ... موفق بود و در نهایت توانست مرحله اول مقدماتی جام جهانی را با موفقیت پست سر بگذارد و در مرحله نهایی حضور داشته باشد. مرحله‌ای که هم گروهی با عربستان، امارات، کره شمالی و کره جنوبی را به همراه داشت و قرعه‌ای سخت برای شاگردان دایی به حساب می‎آمد.

  شروع این مرحله اما برای ایران تلخ بود. سه تساوی مقابل عربستان، کره شمالی و کره جنوبی و باخت مقابل عربستان در استادیوم آزادی تنها برد تیم ملی مقابل امارات را خنثی کرد تا علی دایی با حاشیه فراوان و درگیری‌های خاصی که با رئیس جمهور وقت داشت به کارش در تیم ملی پایان دهد.

  قرعه بعدی برای انتخاب سرمربی به نام افشین قطبی افتاد. فردی که با قهرمانی پرسپولیس در لیگ محبوبیت خاصی به دست آورده بود و همیشه زمزمه‌هایی مبنی بر حضورش در تیم ملی شنیده می‌شد اما شانسش درست زمانی به تیم ملی رو کرد که شرایط اصلا مساعد نبود. ایران در رتبه چهارم گروهش قرار داشت و تنها سه مسابقه‌ با حکم مرگ و زندگی باقی مانده بود. دیدار با امارات در ایران و دو مسابقه سخت با کره شمالی و کره جنوبی در خارج از خانه.

  حالا بروید و دوباره از ابتدا این سال‌های تیم ملی را مرور کنید. تغییرات متعدد سرمربی، آمدن تفکرات گوناگون، وقت زیادی که در اختیار هیچ کدام از آن‌ها برای اجرای تاکتیک مورد نظرشان داده نمی‌شد و در نهایت حاشیه‌ها و درگیری‌های مختلف فوتبالی و غیر فوتبالی همه دست به دست هم داد تا تیم ملی در آن سه مسابقه حساس و پایانی هم نتیجه لازم را نگیرد و با کلی بازیکن ستاره حضور در جام جهانی 2010 را از دست بدهد.

  و اما حرف آخر؛ ای کاش حسرت به مانند ۲۰۱۰ دوباره بر دلمان نماند!

  علیرضا ابراهیمی

  تیم ملی ایران جام جهانی2010 فوتبال گزارش خطا تیم ملی ایران

  مشاهده برنامه و نتایج تیم ملی ایران، بازی بعدی تیم ملی ایران و ویدئو خلاصه بازی های تیم ملی ایران

  منبع مطلب : www.varzesh3.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 12 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید