این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  نحوه استفاده از تور

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  نحوه استفاده از تور را از این سایت دریافت کنید.

  آموزش نصب تور Browser و استفاده آزاد از اینترنت

  درودتور سامانه‌ای است که برای ناشناسی (ناشناس ماندن) کاربران در محیط اینترنت به کار می‌رود و از نرم‌افزار کارخواه و شبکه‌ای از سرویس دهنده ها (سرورها) تشکیل شده و می‌تواند داده‌هایی از کاربران را مانند جایگاه و نشانی پروتکل اینترنت پنهان کند. بهره گی

  آموزش نصب تور Browser و استفاده آزاد از اینترنت

  بوسیله داریوش جعفری به روز رسانی شده در اکتبر 25, 2020 49

  درود @[email protected]#=img=#

  تور سامانه‌ای است که برای ناشناسی (ناشناس ماندن) کاربران در محیط اینترنت به کار می‌رود و از نرم‌افزار کارخواه و شبکه‌ای از سرویس دهنده ها (سرورها) تشکیل شده و می‌تواند داده‌هایی از کاربران را مانند جایگاه و نشانی پروتکل اینترنت پنهان کند. بهره گیری از این سامانه ردگیری و شنود داده‌های کاربر را به دست دیگران بسیار سخت می‌کند. این ردگیری و شنود می‌تواند در مورد بسیاری از فعالیت‌های کاربر مثل وبگاه‌هایی که بازدید کرده، پرونده‌هایی که بارگیری و بارگذاری کرده، پیامهایی که از طریق نرم‌افزارهای پیام‌رسان ارسال یا دریافت کرده و هر گونه ارتباطاتی که در محیط اینترنت برقرار کرده، صورت پذیرد لذا می‌توان گفت که این سیستم برای محافظت از آزادی کاربران و حفظ حریم خصوصی آنها در محیط اینترنت طراحی شده‌است. این نرم‌افزار، یک نرم‌افزار آزاد است و استفاده از شبکهٔ آن نیز رایگان است.

  تور اولین نسخهٔ خود را در ۲۰ سپتامبر ۲۰۰۲ عرضه کرد. این نرم‌افزار از سیستم مسیریابی پیازی استفاده می‌کرد، که توسط آزمایشگاه تحقیقاتی نیروی دریایی آمریکا ایجاد شده‌بود. وظیفهٔ اصلی آن ایجاد شبکه‌ای امن برای مکالمات دولتی بود. پس از ایجاد تور، این پروژه توسط خبرنگاران، مخالفین حکومت‌ها، سازمان‌های اطلاعاتی و پلیس مورد استفاده قرار می‌گیرد. پشتیبان‌های این نرم‌افزار نیروی دریایی آمریکا در سال‌های اولیه و سپس ای‌اف‌اف و بنگاه سخن‌پراکنی ایالات متحده در سال‌های کنونی بودند. در عین حال این پروژه از محل کمک‌های افراد نیز درآمد دارد.در سال ۲۰۱۰ این پروژه توسط بنیاد نرم‌افزارهای آزاد به عنوان پروژهٔ آزاد نمونه انتخاب شد دلیل آن کمکی که این نرم‌افزار به گروه‌های آزادی‌خواه در کشورهایی مانند ایران و مصر که با سانسور اینترنت دست و پنجه نرم می‌کنند.

  این نرم‌افزار از مسیریابی پیازی استفاده می‌کند. یک نرم‌افزار به‌جایی که به صورت مستقیم به ماشین مقصد متصل شود، به یک پروکسی مسیریاب پیازی وصل می‌شود. این پر=-+و+-+کسی از طریق چند مسیریاب پیازی مسیر ناشناسی برای کاربر مبدا ایجاد می‌کند. هر مسیریاب پیازی فقط رایانهٔ قبلی و بعدی خود را می‌شناسد. در عین حال رایانهٔ اول برای هر مسیریاب در راه یک لایهٔ رمزنگاری به دادهٔ ارسالی ماشین مبدا اضافه می‌کند. پس از آن هر رایانه در راه لایهٔ خود را از دادهٔ ارسالی کم می‌کند و در پایان دادهٔ ارسالی به ماشین مقصد همان دادهٔ رمزنگاری نشده‌است. دادهٔ عبوری از مسیریاب‌ها برای هر مسیریاب متفاوت است و دلیل آن هم تفاوت در رمزنگاری می‌باشد، دلیل دیگر تفاوت، جلوگیری از ورود مسیریاب‌های جعلی در میان راه است. اگر در میانهٔ راه ارتباط قطع شود، داده‌ها بدون هیچ تاخیری روی هر مسیریابی که باشند، حذف می‌شوند.

  برای اطلاعات بیشتر به ویکی پدیا مراجعه کنید.

  آموزش نصب در سیستم عامل لینوکس :

  ابتدا مرورگر to==+r رو با توجه به معماری سیستم عامل خودتون از لینک های زیر دانلود نمایید.

  دانلود مروگر to=+=r نسخه 32 بیتی

  دانلود مروگر t=+=or نسخه 64 بیتی

  فایل رو در پوشه Downloads لینوکس ذخیره نمایید و آن را با استفاده از نرم افزار Archive Manager یا Ark از حالت فشرده خارج نمایید.

  @[email protected]#=img=# @[email protected]#=img=# @[email protected]#=img=#

  می توانید برای اینکار از دستور زیر با توجه به 32 یا 64 بیتی بودن سیستم عامل نیز استفاده نمایید.

  #cd /home/user/Downloads

  #tar -xvJf tor-browser-linux64-4.0_en-US.tar.xz

  #tar -xvJf tor-browser-linux32-4.0_en-US.tar.xz

  به جای user یوزرنیم خودتون رو وارد کنید.

  برای اجرای مرورگر to=+=r از دستورات زیر استفاده نمایید:

  #cd /home/user/Downloads/tor-browser_en-US

  #./start-tor-browser

  خوب مرورگر نصب شده و با استفاده از دستورات بالا قابل اجرا می باشد. اما با ما همراه باشید تا برای مرورگر یک آیکن زیبا برای اجرای راحت طراحی کنیم.

  برای اضافه کردن آیکن به میزکار دستورات زیر رو به ترتیب وارد نمایید:

  #sudo yum -y install git python-psutil python-twisted pygame wmctrl gnupg fakeroot

  #git clone https://github.com/micahflee/torbrowser-launcher.git

  #cd torbrowser-launcher

  #./build_rpm.sh #cd dist #rpm -ivh *.rpm

  همانگونه که مشاهده می کنید آیکن های برنامه به میزکار اضافه شده اما برای اتصال آیکن به مرورگر به برنامه Aplication Finder نیاز خواهیم داشت که یکی از برنامه های پیش فرض میزکار xfce می باشد. برای اینکار شما نیاز به نصب میزکار xfce که حجم کمی داره خواهید داشت.

  @[email protected]#=img=#

  خوب با دستور زیر اقدام به نصب این میزکار نمایید:

  #yum -y install @xfce

  بعد از نصب میزکار برنامه Aplication Finder به منوی برنامه ها اضافه می شود. خوب برنامه رو باز کنید. آيکن To=++=r Browser رو پیدا کرده و برروی آن راست کلیک کرده و Edit رو انتخاب نمایید:

  @[email protected]#=img=# @[email protected]#=img=#

  برروی علامت پوشه مانند در جلوی کادر command کلیک کرده و مطابق شکل زیر به مسیر /home/user/Downloads بروید و start-to=+=r-browser رو انتخاب نمایید.

  @[email protected]#=img=#

  با اینکار مشخص می کنیم که آیکن مورد نظر چه برنامه ای رو اجرا خواهد کرد. خوب برای زیباتر شدن آیکن برنامه تصویر زیر رو ذخیره نمایید و روی تصویر آیکن در Aplication Finder کلیک کرده و این تصویر رو جایگزین آن نمایید.

  @[email protected]#=img=# همانند تصویر زیر: @[email protected]#=img=#

  یک آیکن اضافه هم با نام T=++=or Browers Setting هم به سیستم عامل اضافه شده برای حذف از میزکار وارد برنامه Aplication Finder شده و برروی آن راست کلیک نمایید و سپس Hide رو انتخاب نمایید.

  @[email protected]#=img=#

  خوب کار نصب و راه اندازی مرورگر تمام شده و حال به سراغ تنظیمات مرورگر می رویم.

  @[email protected]#=img=#

  مرورگر رو اجرا نمایید :

  @[email protected]#=img=#

  حال Configure رو انتخاب کرده و مطابق تصاویر زیر سوالات رو تیک زده و Next رو بزنید.

  @[email protected]#=img=# @[email protected]#=img=#

  گزینه Connrct with provided bridges رو انتخاب کرده و سپس برروی  Connect کلیک نمایید. و صبر کنید تا مرورگر به سرورهای مورد نظر متصل شود. دفعه اول ممکن است کمی طول بکشد اما در استفاده های بعدی سریعتر اجرا خواهد شد.

  منبع مطلب : fedorafans.com

  روش نحوه استفاده برنامه‌های کاربردی از TOR

  برنامه‌های دیگر نیز می‌توانند اتصالات خود را از طریق شبکه TOR عبور دهند. الزاما عبور ترافیک برنامه از TOR برای گمنام سازی نیست.

  نحوه استفاده برنامه‌های کاربردی از TOR

  27,230 تعداد نمایش

  نحوه استفاده برنامه‌های کاربردی از TOR

  میر سامان تاجبخش

  https://mstajbakhsh.ir

  در پست های قبل با مبانی شبکه TOR و همچنین وب تاریک آشنا شدید. شبکه TOR به مانند شبکه‌های گمنام سازی دیگر به جهت پنهان ماندن آدرس آی پی استفاده کننده به کار می‌رود. البته استفاده کننده برای استفاده از اینترنت بصورت گمنام، می‌بایست از مرورگر ارائه شده توسط TOR به نام TOR Browser استفاده کند. البته برنامه‌های دیگر نیز می‌توانند اتصالات خود را از طریق شبکه TOR عبور دهند. الزاما عبور ترافیک برنامه از TOR برای گمنام سازی نیست. بطور مثال می‌توان برای اتصال به برنامه‌های کاربردی پشت NAT بدون داشتن آدرس آی پی Public نیز به کار رود. برای اطلاعات بیشتر از چنین کاربردی می‌توانید به این لینک مراجعه فرمایید.

  برای دیدن فلیم ویدئو آموزشی در خصوص راه اندازی یک وب سایت در وب تاریک، اینجا کلیک کنید.

  برای این منظور کافی است که به نحوه اتصال TOR Browser نگاهی انداخت. با رفتن به بخش اتصالات و تنظیمات Proxy در برنامه TOR Browser آدرس Proxy‌ استفاده شده مشخص می‌شود.

  چنانچه در تصویر مشخص است، برنامه TOR Browser برای اتصال به شبکه TOR به یک SOCKS Proxy‌ متصل شده است. این همان Proxy است که توسط برنامه اصلی TOR که همان tor.exe در سیستم عامل ویندوز است، ایجاد شده است.

  بنابراین هر برنامه دیگر که قابلیت استفاده از SOCKS Proxy را داشته باشد، می‌تواند ترافیک خود را از شبکه TOR عبور دهد. بطور مثال برنامه Telegram Desktop‌ قابلیت استفاده از SOCKS Proxy را در نسخه‌های جدید‌تر خود گذاشته است.

  البته اگر برنامه‌های دیگر قابلیت Proxy را در خود نداشته باشند، می‌توان از برنامه‌های دیگری که ترافیک کل سیستم را از پراکسی خاصی عبور می‌دهند، استفاده شود. برنامه Proxifier یکی از همین برنامه‌ها برای سیستم عامل ویندوز است که می‌تواند ترافیک برنامه‌های مختلف را از پراکسی تعریف شده، عبور دهد.

  برای دیدن فلیم داستانی و جذاب” نارفیق وب تاریک 2018” در خصوص خطرات شبکه TOR و دارک تاریک، اینجا کلیک کنید.

  آدرس کانال تلگرام سایت بیگ دیتا:

  t.me/bigdata_channel

  آدرس کانال سروش ما:

  https://sapp.ir/bigdata_channel

  جهت دیدن سرفصل های دوره های آموزشی بر روی اینجا کلیک کنید.

  بازدیدها: 29528

  منبع مطلب : bigdata-ir.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 12 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید