این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  نحوه گذاشتن لنز داخل چشم

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  نحوه گذاشتن لنز داخل چشم را از این سایت دریافت کنید.

  گذاشتن لنز در چند مرحله ساده ( آموزش تصویری)

  طریقه گذاشتن لنز، طرز گذاشتن لنز، نحوه گذاشتن لنز ، اموزش گذاشتن لنز, طریقه گذاشتن لنز برای اولین بار، گذاشتن لنز، آموزش گذاشتن لنز، آموزش لنز گذاشتن، گذاشتن لنز در چشم، روش گذاشتن لنز, لنز، لنز رنگی، لنز طبی، لنز گذاشتن، مراقبت از لنز، به چشم زدن لنز، بسته لنز, لنز آرایشی، لنز تاریخ گذشته،گذاشتن لنز، محلول لنز

  گذاشتن لنز در چند مرحله ساده ( آموزش تصویری)

  مجموعه: آرایش صورت

  ما میخواهیم نحوه استفاده از لنز و طریقه گذاشتن لنز را به شما آموزش دهیم، که شامل آموزش تصویری گذاشتن لنز در چشم، آموزش گذاشتن و برداشتن صحیح لنز و طرز استفاده و نگهداری از لنز چشم هم می باشد.

  اگر تا به حال گذاشتن لنز را امتحان نکرده اید در استفاده از لنز برای اولین بارممکن است این کار برایتان دلهره آور باشد. اما شما نباید ترس از گذاشتن لنز را داشته باشید و هرچه بیشتر این کار را انجام دهید، برایتان آسان تر خواهد شد.

  آموزش گذاشتن لنز در چشم

  - برای گذاشتن هر نوع لنز طبی و یا لنز های رنگی دست هایتان را خوب با آب و صابون بشویید و کاملا خشک کنید. داشتن سطح تمیز و استریل کلید سلامت چشم است. علاوه برا این خشک بودن دست ها باعث سهولت حرکت لنز از دست به چشم می شود.

  طریقه گذاشتن لنز

  - یکی از لنزها را از جعبه لنز خود بردارید. مراقب باشید که کدامین لنز را برای چشمانتان استفاده می‌کنید. حواس خود را جمع کنید که لنز چشم سمت راست را برای چشم سمت راست و لنز سمت چپ را برای چشم سمت چپتان استفاده کنید. اگر اشتباه این کار را انجام دهید، می‌توانید محیط را ببینید ولی به شدت اذیت خواهید شد و چشمانتان عفونت خواهد کرد. توجه داشته باشید به هنگام خارج کردن لنز از جعبه، گرد و غبار اصلا با لنز تماس پیدا نکنند.

  طرز گذاشتن لنز

  - لنز را روی انگشت سبابه خود بگذارد.

  نحوه گذاشتن لنز

  اموزش گذاشتن لنز

  - با انگشت اشاره دست دیگرتان پلک خود را بالا بکشید و با انگشت میانی دستی که لنز دارد پایین چشمتان را بکشید. اگر مهارت کسب کنید فقط کافی است که پایین چشم را بکشید.

  طریقه گذاشتن لنز برای اولین بار

  - حالا که با استفاده از انگشت دست خود چشم را باز کرده اید و پلک را به صورت باز نگه داشته اید می توانید لنز را که بر روی انگشت اشاره دست دیگر قرار دارد، بدون استرس به چشم نزدیک کنید و وقتی می خواهید لنز را بر روی چشم بگذارید، به سمت بالا نگاه کنید، تا قرنیه چشم به صورت کامل دیده شود و سپس لنز را بر روی چشم خود قرار دهید.

  در این مرحله سعی کنید تا پلک نزنید و به لنز هم خیر نشوید، پلک زدن و خیره شدن به لنز احتمال دارد، موجب ضربه زدن به لنز شود. در حالی که با خیره نشدن به لنز بهتر می توانید لنز را به داخل چشم هدایت کنید. بعد از گذاشتن لنز به آرامی داخل چشم از این که لنز بر روی عنبیه چشم قرار گرفته است مطمئن شوید. برای این کار می توانید زمانی که لنز را بر روی چشم خود گذاشتید، آن را با انگشت خود حرکت دهید تا دقیق در کره چشم قرار گیرد.

  گذاشتن لنز

  - وقتی که لنز را وارد چشم کردید و می خواهید آن را بر روی قرنیه چشم قرار دهید، دقت داشته باشید که حتما لنز را در وسط چشم و دقیقا بر روی قرنیه قرار دهید و در آیینه آن را فیکس کنید، چنانچه لنز کمی بالاتر و یا پایین تر از قرنیه قرار گیرد، می تواند به چشم آسیب بزند و خطراتی برای سلامتی چشم دارد. برای درست جای گرفتن لنز بر روی چشم سعی نمائید به سمت روبرو و در آینه نگاه کنید و لنز را بر روی عنبیه (سیاهی چشم) خود قرار دهید برای این کار می توانید از انگشت استفاده کنید و یا به آرامی پلک بزنید و چشم خود را بچرخانید.

  آموزش گذاشتن لنز

  - برای قرار گرفتن درست لنز بر روی چشم چند ثانیه به سمت بالا و سپس چند ثانیه به سمت پائین نگاه کنید و سپس 10 تا 15 پلک بزنید.

  حال برای چشم دیگر خود نیز تمامی مراحل بالا را به دقت انجام دهید تا به مشکلی برخورد نکنید.

  آموزش لنز گذاشتن

  برداشتن لنز از داخل چشم

  برای اینکه لنز را از چشم خود بردارید ابتدا دستان خود را با آب و صابون ضدعفونی کرده و بعد جالنزی خود را به اندازه کافی از محلول شستشوی لنز پر کنید و سعی کنید اگر از قبل محلول در جالنزی وجود دارد آنها را دور بریزید.

  حال جلوی آینه بایستید و مانند روش گذاشتن لنز که در بالا توضیح دادیم پلک های خود را بگیرید و چشمان خود را باز نگه دارید و در حالی که به آینه نگاه می کنید با استفاده از انگشت سبابه و شست دست خود لنز را به آرامی از درون چشم خود بیرون آورید و پس از شستشو با کمی محلول لنز در جالنزی قرار دهید.

  طریقه برداشتن لنز

  رعایت نکاتی برای گذاشتن لنز

  - پس از قراردادن هر دو لنز در درون چشمانتان، مراقب باشید که جعبه لنز هیچگونه تماسی با سینک و یا روشور نداشته باشد و سریع در جعبه را ببندید.

  - اگر چشمانتان اذیت شد و یا هرگونه مشکلی برایتان پیش آمد، لنز ها را از روی چشمانتان بردارید و به چشمانتات چند ساعت استراحت دهید.

  - لنز را زیاد در چشم خود نگه ندارید:بیشترین زمان استفاده از لنز ۸ تا۱۰ ساعت است و استفاده بیشتر امکان دارد سلامت قرنیه چشم به خطر بیفتد.

  -پرهیز از استفاده از لنز  هنگام ورزش های آبی:هنگامی که لنز در چشم دارید هرگز وارد آب نشوید زیرا ممکن است آب بین قرنیه و لنز باقی بماند و باعث رشد میکروب ها شود و در نتیجه مبتلا به عفونت چشم شوید.توصیه میشود از عینک مخصوص شنا استفاده کنید.

  منبع مطلب : www.beytoote.com

  آموزش گذاشتن لنز در چشم و برداشتن لنز

  آموزش گذاشتن لنز در چشملنز رنگی چشم در زیبایی و جذابیت چهره تاثیر زیادی دارد ولی استفاده از آن چندان ساده نیست. برای گذاشتن لنز در چشم باید جانب احتیاط

  مقالات آموزشی

  آموزش گذاشتن لنز در چشم و برداشتن لنز

  منتشر شده در مدیرسایت

  23 مه

  اصول آموزش گذاشتن لنز در چشم و برداشتن آن به چه صورت است؟ چه نکاتی باید در لنز گذاری رعایت شود؟

  لنزها امروز محبوبیت بسیار زیادی در میان افراد مختلف پیدا کرده اند. امروزه استفاده از این وسیله فقط با اهداف پزشکی و درمانی نیست و افراد بسیار زیادی هستند که به عنوان یک وسیله آرایشی و زیبایی از آن استفاده می کنند؛ اما با توجه به اینکه لنزها تقریباً با حساس ترین عضو بدن انسان در ارتباط هستند، استفاده از آنها مستلزم رعایت نکات مهمی است تا از بروز انواع بیماری ها و عفونت های چشمی جلوگیری شود. در این مطلب مراحل لنز گذاری و برداشتن آن را به صورت گام به گام برای شما توضیح می دهیم.

  مراحل گذاشتن لنز در چشم

  ابتدا باید این نکته را گوشزد کرد که اهمیتی ندارد که قصد گذاشتن چه نوع لنزی را در چشم خود دارید. لنزهای طبی یا غیر طبی، لنزهای رنگی یا بی رنگ و یا لنزهای مدت دار یا یک بار مصرف، برای گذاشتن هر نوع لنزی باید تمامی مراحل زیر به صورت دقیق اجرا شوند و جدی گرفته شوند تا با آسیب های چشمی مواجه نشوید.

  شستن دست ها قبل از برداشتن لنزها

  قبل از آنکه بخواهید لنزها را از جعبه آن خارج کنید لازم است که حتما دستان خودتان را با آب گرم و مواد شوینده کاملاً تمیز و ضدعفونی کنید و بعد از آن با استفاده از دستمالی نرم و تمیز یا دستمال کاغذی آنها را خشک کنید. توجه داشته باشید در صورتی که مواد شوینده بر روی دستان شما باقی مانده باشد و به لنزها منتقل شود باعث خشک شدن آنها خواهد شد و زمانی که لنز خشک باشد می تواند باعث زخم شدن چشم و یا تاری دید شود. بهترین روش این است که بعد از شستن دست ها با شوینده و آب گرم توسط دستگاه خشک کن خشک شود تا مشکلی پیش نیاید.

  برداشتن لنز

  بعد از شستن و خشک کردن دست یکی از لنزها را بردارید. باید توجه داشته باشید که چپ و راست بودن لنزها مهم است و نباید از لنز چشم چپ برای چشم راست و یا برعکس استفاده کنید. هرچند که با قرار دادن لنزها در چشم به صورت جا به جا، باز هم می توانید محیط اطراف را ببینید اما ممکن است که باعث عفونت چشم ها شود و یا اینکه در دیدن اطراف اذیت شوید. دقت کنید که در هنگام برداشتن لنز از جعبه آن، با گرد و غبار تماس نداشته باشد چون اگر وارد چشم شود باعث عفونت می گردد.

  برداشتن صحیح لنز از جعبه

  شاید بگویید اگر دستمان را شسته ایم و گرد و غباری هم وجود ندارد پس دیگر مشکلی نیست؛ اما باید بدانید که طریقه برداشتن لنز به اندازه مراحل قبل اهمیت دارد. با هر انگشتی که احساس راحت تری دارید می توانید لنز را بردارید (معمولاً انگشت اشاره گزینه بهتری است). برای برداشتن لنز باید احتیاط کنید که به هیچ عنوان از ناخن استفاده نکنید چرا که ممکن است باعث آسیب به لنز شود. از قسمت گوشتی نرم نوک انگشت استفاده کنید. لنز باید به حالت مقعر و به گونه ای که گودی آن رو به صورت شما باشد قرار بگیرد. هنگامی که لنز را از جعبه خارج کرده اید باید آن را از نظر پارگی، آلودگی و هر مشکل دیگری بررسی کنید تا در صورت مشکلی آن را برطرف یا ضد عفونی کنید.

  آماده کردن چشم

  زمانی که لنز را از جعبه خارج کرده اید باید با استفاده از انگشتان دست مخالف چشم خودتان را برای لنز گذاری آماده کنید. برای این کار باید با استفاده از دو انگشت پلک های بالا و پایین چشم را در خلاف جهت هم بکشید تا راحت تر بتوانید لنز را جاگذاری کنید.

  قرار دادن لنز

  زمانی که پلک های بالا و پایین چشم به خوبی کشیده شده اند می توانید لنز را درون چشم خود قرار دهید. برای آنکه راحت تر این کار را انجام دهید سعی کنید به لنز خیره نشوید و پلک نزنید. بعد از آنکه لنز را درون چشم خود قرار دادید مطمئن شوید که مشکلی ندارد و به درستی بر روی عنبیه چشم قرار گرفته است. در صورت نیاز می توانید با انگشت، لنز را حرکت دهید تا در بهترین حالت خود قرار بگیرد.

  تست کردن لنز

  بعد از آنکه لنز را بر روی عنبیه چشم قرار دادید، به آرامی چندین بار پلک بزنید. اگر با این کار سوزش یا درد خاصی را احساس کردید باید لنز را خارج کنید چرا که احتمال دارد آلوده شده باشد. با استفاده از مایع مخصوص لنز، آن را تمیز و ضد عفونی کنید و سپس مراحل را از ابتدا اجرا کنید و مطمئن شوید که لنز به خوبی جاگذاری شده است.

  لنز دوم

  برای آنکه لنز دوم را درون چشم خودتان قرار دهید باید تمامی مراحل قبل را دوباره انجام دهید. توجه داشته باشید که جعبه لنز نباید آسیبی ببیند چرا که برای نگهداری از لنز دوباره به آن نیاز خواهید داشت.

  خارج کردن لنز از چشم ها

  برای آنکه لنزها را از چشم خارج کنید لازم است که نکاتی را رعایت کنید و همانند قرار دادن لنز درون چشم مراحل مختلفی را انجام دهید. قبل از آنکه اقدام به خارج کردن لنز از چشم خود کنید سعی کنید جعبه لنزها را به خوبی با استفاده از محلول های مخصوص شستشو دهید. آب آشامیدنی معمولاً دارای املاح است و استریل نیست بنابراین برای شستن ظرف لنز مناسب نیست. توجه داشته باشید که ظرف های نگهداری لنز تاریخ مصرف خاص خود را دارند و نباید بیشتر از مدت تعیین شده برای آنها استفاده شوند.

  شستن دستها

  همانند مرحله لنزگذاری اولین اقدام برای خارج کردن لنز از چشم، شستن دست ها با آب و صابون و سپس خشک کردن آنها است. چون از لنز برای دفعات مختلفی استفاده می شود بنابراین لازم است که با دقت با آن تماس داشت تا آلوده نشود.

  خارج کردن لنز

  در مرحله دوم می توانید از روش های مختلفی مانند نیشگون گرفتن و روش غلت دادن برای خارج کردن لنز استفاده کنید. در روش نیشگون باید سعی کنید از قسمت نرمی نوک انگشتانتان استفاده کنید و به حالت نیشگون گرفتن لنز را گرفته و از چشم خود خارج کنید. در این حالت نباید از ناخن ها استفاده کرد و یا فشار زیادی به لنز وارد کرد چرا که احتمال آسیب دیدن لنزها زیاد می شود.

  منبع مطلب : iranlens.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 14 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید