این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  نقاشی سیاره مشتری

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  نقاشی سیاره مشتری را از این سایت دریافت کنید.

  آپارات

  منبع مطلب : www.aparat.com

  نقاشی فضا و کهکشان کودکانه با مداد رنگی

  نقاشی فضا و کهکشان کودکانه با مداد رنگی

  ارسال توسط: نسیم کشاورز تاریخ ارسال: مهر 21, 1401 در: آشنایی با علم نجوم | دیدگاه : ۰

  منظومه شمسی، منظومه ای است که سیاره زیبای ما زمین در آن واقع شده است. بنابراین لازم است تا ما فرزندان خود را از همان کودکی با فضا و کهکشان، مخصوصا منظومه شمی آشنا نماییم. نام سیارات منظومه شمسی را برای او بیان کنیم، در رابطه با خورشید که روشنی بخش زمین است، نکاتی را بیان نماییم و از او بخواهیم که از منظومه شمسی نقاشی بکشد و رنگ آمیزی نماید.

  ایجاد علاقه به کتاب خواندن و دانستن مطالب علمی، از همان کودکی در فرزند ما شکل می گیرد و اگر ما به این مرحله مهم و حساس توجه نکنیم، هرگز کودکانی کتابخوان، با اطلاعات عمومی بالا نخواهیم داشت.

  به همین دلیل، ما امروز تصمیم داریم تا سیارات منظومه شمسی را به شما و فرزندانتان معرفی نماییم و دو کتاب مفید و کاربردی را به شما معرفی نماییم که می توانید آنها را برای فرزندانتان تهیه نمایید تا هم فرزندانی کتابخوان داشته باشید و هم علاقه آنها را به فضا و کهکشان تقویت نمایید.

  همچنین نقاشی های ساده و کودکان با موضوع منظومه شمسی را در خلال مطالب نمایش خواهیم داد که می توانید از آنها الگو گرفته و به فرزندان خود آموزش دهید.

  با ما همراه باشید.

  آشنایی با منظومه شمسی

  منظومه شمسی ما نه سیاره دارد که دور ستاره خورشید می گردند. زمین که ما بر روی آن زندگی می کنیم یکی از این سیارات است.

  خورشید: خورشید در مرکز منظومه شمسی ما است. خورشید یک ستاره است.عطارد یا تیر:تیر نزدیک ترین سیاره به خورشید است. تیر یک سیاره داغ و کوچک است. عطارد ماه ندارد.زهره یا ناهید: ناهید دومین سیاره نزدیک به خورشید است. ناهید داغ ترین سیاره است. ناهید ماه ندارد.زمین: ما روی سیاره زمین زندگی می کنیم. زمین سومین سیاره نزدیک به خورشید است. زمین تنها سیاره ای در منظومه شمسی است که موجودات زنده در آن زندگی می کنند. زمین یک ماه دارد.مریخ: مریخ چهارمین سیاره نزدیک به خورشید است. مریخ یک سیاره نارنجی ست. مریخ دو تا ماه دارد.مشتری: مشتری پنجمین سیاره نزدیک به خورشید است. این سیاره بسیار بزرگ که گازی است بزرگ ترین سیاره منظومه شمسی ما است. مشتری ماه های زیادی دارد.زحل: زحل ششمین سیاره نزدیک به خورشید است. این سیاره بسیار بزرگ حلقه های زیبایی دارد که از یخ و سنگ تشکیل شده اند. این سیاره ماه های زیادی دارد.اورانوس: اورانوس هفتمین سیاره نزدیک به خورشید است. این سیاره یک سیاره بسیار بزرگ گازی با نور آبی است. اورانوس ماه های زیادی دارد.نپتون: نپتون هشتمین سیاره نزدیک به خورشید است. این سیاره یک سیاره بسیار بزرگ گازی با نور آبی است. اورانوس ماه های زیادی دارد.پلوتون: ستاره شناسان به تازگی تصمیم گرفته اند پلوتون را جزو سیارات در نظر نگیرند و آن را یک سیاره کوتوله به حساب می آورند. این سیاره کوتوله نسبت به سیارات دیگر از خورشید دورتر است. پلوتون معمولاً دورتر از نپتون است. ولی در زمان های کوتاهی هم نپتون از پلوتون به خورشید نزدیک تر می شود. این سیاره سنگی یک ماه دارد که اندازه خودش است و دو ماه ریز هم دارد. پلوتون کوچک ترین سیاره در منظومه شمسی ما است.

  معرفی کتاب من زمین هستم، یک سیاره‌ی چند میلیارد ساله

  آیا می‌دانستید که سیاره زمین یک خانواده شگفت‌انگیز دارد؟ استیسی مک‌آنلتی به کمک تصویرگری دیوید لیچفیلد در کتاب من زمین هستم، یک سیاره‌ی چند میلیارد ساله از علایق کره زمین می‌گوید و خواهران و برادران زمین را از زبان خودش به شما معرفی می‌کند. این کتاب علمی با بیانی ساده و جذاب شما را به فضا می‌برد و قصه به وجود آمدن زمین، دایناسورها و کلی ماجرا را که میلیاردها سال پیش اتفاق افتادند روایت می‌کند.

  درباره کتاب من زمین هستم، یک سیاره‌ی چند میلیارد ساله:

  برای مراقبت از سیاره دوست‌داشتنی خودمان بهتر است با او بیشتر آشنا شویم. پس خیلی عالی می‌شود که با کره زمین حرف بزنیم تا خودش برای ما از اتفاقاتی که میلیاردها سال پیش رخ داده‌اند تعریف کند. پس اگر آماده سفر به فضا و ماجراجویی در زمین هستید، روی یک جای راحت لم دهید و به حرف‌های زمین و داستان‌های جذابش گوش دهید.

  سیاره زمین چندین خواهر و برادر دارد که خودش در کتاب من زمین هستم؛ یک سیاره‌ی چند میلیارد ساله (Earth! My First 4.54 Billion Years) آن‌ها را به شما معرفی می‌کند. علاوه بر این شما با خواندن این کتاب کلی اطلاعات مختلف درباره به وجود آمدن قاره‌ها، حیوانات و انسان‌ها یاد می‌گیرید که خیلی خیلی جالب و آموزنده هستند.

  دغدغه سلامت و مراقبت از سیاره زمین موضوعی‌ست که کودکان باید در برابر آن آگاهی و اطلاع کافی داشته باشند. این کتاب با کمک تصاویر زیبا، بیانی ساده و روان، همراه با چاشنی طنز و جملات خنده‌آور، بچه‌ها را با محیط پیرامونشان آشنا می‌کند و اطلاعات مهم و مفیدی را در اختیارشان قرار می‌دهد.

  جوایز و افتخارات کتاب من زمین هستم، یک سیاره‌ی چند میلیارد ساله:

  – منتخب انجمن صنفی کتابخانه‌های جوان

  – جایزه کتاب کودکان Flicker Tale برای آثار غیرداستانی (۲۰۱۹)

  نکوداشت‌های کتاب من زمین هستم، یک سیاره‌ی چند میلیارد ساله:

  – مک‌آنلتی و لیچفیلد، سیاره زمین را به عنوان یک جرم آسمانی پرشور با چشمان قهوه‌ای روشن و لبخندی پهن معرفی کردند که داستان زندگی خود را به اشتراک می‌گذارد… فوق‌العاده سرگرم‌کننده. (Publishers Weekly)

  – رویکردی طنزآمیز از حقایق سیاره زمین؛ برای کودکان دبستانی. (مجله کتابخانه مدرسه)

  کتاب من زمین هستم، یک سیاره‌ی چند میلیارد ساله مناسب چه کسانی است؟

  منبع مطلب : asiac.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 11 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید