این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  نوازنده

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  نوازنده را از این سایت دریافت کنید.

  موسیقی‌دان

  موسیقی‌دان

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  برای تأییدپذیری کامل این مقاله به منابع بیشتری نیاز است. لطفاً با توجه به شیوهٔ ویکی‌پدیا برای ارجاع به منابع، با ارائهٔ منابع معتبر به بهبود این مقاله کمک کنید. مطالب بی‌منبع را می‌توان به چالش کشید و حذف کرد.

  "موسیقی‌دان" – اخبار · روزنامه‌ها · کتاب‌ها · آکادمیک · جی‌استور

  دیوید بویی، از تاثیرگذارترین موسیقی‌دانان قرن بیستم

  موسیقی‌دان[۱] یا موزیسیَن (به انگلیسی: musician) به کسی گفته می‌شود که توانایی آهنگسازی، رهبری یا اجرا را دارد.[۲] بر اساس گزارش خدمات کاریابی ایالات متحده، «موسیقی‌دان» اصطلاحی کلی است که برای مشخص کردن کسی که موسیقی را به عنوان حرفه دنبال می‌کند، استفاده می‌شود.[۳] موسیقی‌دانان عبارتند از: ترانه‌سرایانی که هم موسیقی و هم اشعار ترانه‌ها را می‌نویسند، رهبرانی که اجرای موسیقی به عهده دارند، یا کسانی که برای مخاطب اجرا می‌کنند. موسیقی‌دان به‌طور کلی یا خواننده‌ای است که آواز ارائه می‌کند یا نوازنده‌ای است که سازی از موسیقی می‌نوازد. موسیقی‌دانان ممکن است به تنهایی یا به عنوان بخشی از یک گروه، بند یا ارکستر اجرا کنند. موسیقی‌دان در یک سبک موسیقی تخصص دارند و برخی از نوازندگان بسته به فرهنگ و پیشینه در سبک‌های مختلف می‌نوازند.

  نوازنده[ویرایش]

  نوازنده کسی است که ساز موسیقی می‌نوازد.

  پیشینه نوازندگی در ایران[ویرایش]

  فریدون جنیدی در کتاب « نوای خوش ایران » می نویسد : خنیاگر در زبان پهلوی هونیاک کر، و با تخفیف هونیاکر بوده است، و آن نیز از یک ریشه و پسوند گر (گر نشان دهنده کار و پیشه است = آهنگر، زرگر و... ) ساخته شده است. ریشه آن هونیاک نیز خود دارای دو بخش است، بهر نخست آن هو، همانست که در واژه هومن به معنی اندیشه نیک هنوز بجای مانده است، و با تبدیل ه به خ که در زبان شناسی مورد پژوهش قرار گرفته از آن واژه خوب امروز ساخته شده. دیگر بخش، نیاک است، که دگرگون شده واژه نواک باشد که امروز نوا خوانده می‌شود. خنیا یا هونیاک به معنی آوازِ خوب یا نوای خوش است. از مهم‌ترین مُهرنگاره‌های خنیاگری (:موسیقی) در جهان؛ باید از آنچه که در «چوغامیش» یا خوزستان فعلی برجای مانده، یاد کرد که در سالهای ۱۹۶۱–۱۹۶۶ میلادی، یافت شده‌است. این مهرنگاره ۳۴۰۰ ساله؛ سیمایی از بزم رامشگران را نشان می‌دهد. در این بزم باستانی، دسته‌ای خنیاگر(:نوازنده) دیده می‌شوند که هر کدام، به نواختن سازی سرگرم هستند. چگونگی نواختن و نشستن این رامشگران، نشان می‌دهد که آنها، نخستین دسته خنیاگران(:ارکستر) جهان هستند. در این گروه رامشگران، می‌بینیم که نوازنده‌ای «چنگ» و دیگری «شیپور» و آن دیگر «تنبک» می‌نوازد. چهارمین رامشگر در این میان، خواننده‌ای است که «آواز» می‌خواند. ما همانند این خنیاگران را در «ایلام» و در سده ۲۷ پیش از میلاد و از زمان پادشاهی «پوزوز این شوشیناک» در شوش می‌شناسیم. از همین گاه، مُهر و نشانه‌هایی در دست است که نشان می‌دهند، خنیاگران بسیاری در ایران می‌زیستند.[۴]

  نام نوازندگان[ویرایش]

  در فارسی نوازنده سازهای سنتی را با پسوند «-زن» (مانند تارزن، نی‌زن و مانند آن) یا با پسوند «-نواز» (مانند نی‌نواز) نام می‌گذارند. نام نوازندگان سازهای غربی اما بیشتر به تبع از زبان فرانسه با پسوند «-یست» نام برده می‌شود. مانند ویولونیست، ساکسوفونیست و مانند آن. در زیر فهرستی از نام نوازندگان سازهای گوناگون آمده‌است:

  ابوا: ابویست

  ارگ: ارگانیست، ارگ‌زن، ارگ‌نواز

  باسون: باسونیست باندورا: باندوریست بوزوکی: بوزوکی‌زن پرکاشن: پرکاشنیست پیانو: پیانیست ترومبون: ترومبونیست ترومپت: ترومپت‌نواز

  توبا: توبیست، توبانواز

  درامز: درامر رکوردر: رکوردرنواز

  سازهای الکترونیک: نوازنده سازهای الکترونیک

  ساکسوفون: ساکسوفونیست

  سیتار: سیتاریست، سیتارزن، سیتارنواز

  فلوت: فلوتیست، فلوت‌زن، فلوت‌نواز

  کلارینت: کلارینتیست

  کنترباس و گیتار بیس: بیسیست

  کیبورد: کیبوردر گیتار: گیتاریست

  ماندولین: ماندولین‌زن، ماندولینیست

  هارپ: هارپیست، چنگ نواز

  هورن: هورنیست

  ویولن: ویولنیست، ویولن‌زن، ویولن‌نواز

  ویولن‌سل: ویولن‌سلیست،

  نگارخانه[ویرایش]

  سه نوازنده اثر پیکاسو

  جستارهای وابسته[ویرایش]

  ارکستر

  پانویس[ویرایش]

  ↑ «» [] هم‌ارزِ «»؛ منبع: گروه واژه‌گزینی. جواد میرشکاری، ویراستار. . فرهنگ واژه‌های مصوب فرهنگستان. تهران: انتشارات فرهنگستان زبان و ادب فارسی. شابک ۹۶۴-۷۵۳۱-۳۱-۱ (ذیل سرواژهٔ )

  ↑ "Musician". American heritage dictionary.

  ↑ . U.S. Government Printing Office. 1949. p. 883.

  ↑ ، شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۱، سال سیزدهم، شماره ۲۸۸، ص ۶.

  منابع[ویرایش]

  https://en.oxforddictionaries.com/definition/musician بایگانی‌شده در ۱۴ اوت ۲۰۱۷ توسط Wayback Machine

  https://web.archive.org/web/20180120062649/http://www.aboutmusicschools.com/resources/musicianstypes/

  پیوند به بیرون[ویرایش]

  پرونده‌های رسانه‌ای مربوط به Musicians در ویکی‌انبار

  گسترش نبو موسیقی گسترش

  داده‌های کتابخانه‌ای

  رده‌ها: پیشه‌های سرگرمیپیشه‌های موسیقیتولید موسیقیموسیقی‌دانان

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  نوازنده کیست و نوازندگی چیست + آموزش مهارت‌های لازم

  نوازندگی شغلی است که بسیاری از مردم آرزوی آن را دارند، ولی نمی‌دانند برای رسیدن به نوازنده شدن و این مهارت باید از کجا شروع کنند.

  نوازنده کیست و نوازندگی چیست؟

  360 بازدید

  دسته بندی: آموزشی منتشر شده در 21 فروردین 1401 نویسنده: pasargad زمان مطالعه: 6 دقیقه 0 نظر به روز شده در 21 فروردین 1401

  5/5 - (1 امتیاز)

  نوازندگی شغلی است که بسیاری از مردم آرزوی آن را دارند. نواختن و نوازنده شدن از کودکی آرزوی بسیاری از افراد می‌شود ولی گاهاً نمی‌دانند برای رسیدن به این مهارت و شغل باید از کجا شروع کنند. در واقع قدم برداشتن برای تبدیل شدن به یک نوازنده موفق و حرفه‌ای، نیازمندی‌های خودش را دارد. تعهد شغلی و تمرینات مستمر برای تقویت مهارت‌هایتان به همراه ایجاد ارتباطات در صنعت موسیقی از مهم‌ترین اصول این شغل می‌باشد.

  در این مقاله از سایت وب آوا به بررس اینکه:

  یک نوازنده کیست؟

  چه کاری انجام می‌دهد؟

  انواع نوازندگان چه کسانی هستد؟

  و برای تبدیل شدن به یک نوازنده یا نواختن حرفه‌ای چه کارهایی باید انجام دهید؟

  را به طور کلی بررسی و معرفی خواهیم کرد.

  فهرست محتوا

  نوازنده کیست؟

  به صورت کلی نوازنده فردی است که به هر نحوی استعداد موسیقی داشته باشد. نوازندگان می توانند خواننده، ترانه سرا، نوازنده ساز، آهنگساز یا رهبر ارکستر باشند. این افراد حرفه‌ای ممکن است به تنهایی اجرا کنند، یا حتی به عنوان عضوی از یک گروه بزرگ‌تر در کنار نوازندگان دیگر اجرا داشته باشند.

  یکی دیگر از ویژگی‌های نوازندگان این است که می‌توانند در سبک خاصی از موسیقی متخصص شوند. حتی برخی از آن‌ها می‌توانند سبک‌های مختلف را بر اساس فرهنگ و پیشینه بنوازند، بخوانند یا بسازند. علاوه بر این، نوازندگان می‌توانند به عنوان یک شغل حرفه‌ای به‌طور کاملاً مستقل کار کنند. در برخی حالات نیز آن‌ها بخشی از یک شرکت ضبط بزرگ هستن که در آن بر فرآیند خلق و سبک موسیقی‌های در حال تولید نظارت دارند.

  همچنین بخوانید  پدال پیانو و کاربردهای آن

  بیشتر نوازندگان زمان قابل توجهی را صرف تمرین و یادگیری موسیقی می‌کنند تا بتوانند در صنعت موسیقی مورد توجه قرار گیرند. آنها ممکن است به تمرین و اجرای زنده بپردازند یا موسیقی خود را در استودیو ضبط کنند. با این‌حال اصول کلی و تمرینات مستمر خود را طبق برنامه‌ریزی روزانه انجام می‌دهند تا به جایگاه محبوب و مدنظرشان دست پیدا کنند.

  نوازنده گیتار

  یک نوازنده چه کارهایی انجام می‌دهد؟

  نوازندگان مختلف وابسته به محیط کاری خود در چندین دسته‌بندی مختلف شرکت می کنند. متداول‌ترین وظایف یک نوازنده عبارتند از:

  اجرای ست های موسیقی در مقابل تماشاچیان.

  موسیقی را در استودیو ضبط می‌کنند.

  سازنده و نوازنده اصلی موسیقی هستند.

  برای اجرای مجموعه‌های موسیقی در مکان‌های مختلف و تفریحی با تور سفر می‌کنند.

  با استفاده از آلات موسیقی مختلف تمرین می‌کنند.

  برای ساخت موسیقی با سایر نوازندگان و استودیوها همکاری دارند.

  دسته‌بندی انواع نوازندگان

  در شغل و مهارت نوازندگی یا همان Musician‌ها ، انواع مختلفی وجود دارند. دانستن این دسته‌بندی به شما کمک می‌کند تا تصمیم بگیرید که کدام نوع از این مشاغل به علایق و مهارت‌های شما نزدیک‌تر است. رایج‌ترین این موارد عبارتند از:

  1. نوازنده

  یک نوازنده به صورت کلی کسی‌ است که جلسات یا اجرای زنده را در یک استودیو ضبط می‌کند.

  2. رهبر ارکستر (Conductor)

  این نوع از نوازندگی کسی است که اجرای موسیقی یک گروه کر، ارکستر یا گروه موسیقی دیگری را هدایت می‌کند.

  3. تولید کننده موسیقی (Music producter)

  این نوع از نوازندگان از فناوری کامپیوتری برای اصلاح و ایجاد موسیقی در یک استودیو استفاده می‌کنند.

  4. آهنگساز (Composer)

  آهنگساز حرفه‌ای موسیقی همان کسی است که موسیقی می‌آفریند و به اصطلاح عامیانه موسیقی را می‌سازد.

  5. معلم موسیقی

  معلم موسیقی هم نوعی نوازنده محسوب می‌شود که این هنر را در یک کلاس به دیگران آموزش می‌دهد.

  6. ارکستراتور

  ارکستراتور یک دسته‌بندی دیگر از مشاغل گروه موسیقی است که مسئولیت اختصاص دادن سازهای مختلف به یک گروه را بر اساس قطعات موسیقی بر عهده دارد.

  همچنین بخوانید  تمرینات لازم برای تقویت انگشت چهارم در ویولن

  7. تنظیم کننده (Arranger)

  این شخص وظیفه تعیین مناسب‌ترین سازها را برای نواختن بر اساس یک آهنگ خاص بر عهده دارد.

  چگونه نوازنده موفق شویم؟

  شما برای تبدیل شدن به یک نوازنده و کسب مهارت‌های بیشتر، می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید. در ابتدا تصمیم بگیرید که می‌خواهید چه نوع نوازنده‌ای باشید. نوازندگان انواع مختلفی دارند و هر نوع به مجموعه‌ای از مهارت‌ها و تجربات متفاوت نیاز دارد. دانستن این موضوع که قصد دارید چه نوع نوازنده‌ای باشید برای شما ضروری‌ است. این آگاهی به شما کمک می‌کند تا مسیر شغلی خود را از نظر کسب تجربه، دانش و تخصص بهتر انتخاب کنید.

  نوازنده ساز ویولن

  یک ساز یاد بگیرید

  لازم است تا برای نوازندگی یک ساز را انتخاب کنید. در واقع اگر قصد دارید تا یکی از آلات موسیقی را بنوازید، باید یک ساز را برای یادگیری و تمرین انتخاب کنید. اگر مطمئن نیستید که چه سازی را برای نواختن دوست دارید یا باید سراغ کدامیک بروید، بهتر است با سازهای اساسی مانند گیتار یا پیانو شروع کنید. البته قبل از آن اگر نمیدانید گیتار چیست یا سایر ساز ها را نمیشناسید بهتر است با آن ها آشنا شوید.

  هنگام انتخاب ساز، نوع موسیقی را که می خواهید اجرا کنید هم لازم است در نظر بگیرید. به عنوان مثال، اگر می خواهید جاز بنوازید، باید ابزاری را انتخاب کنید که معمولاً در این نوع موسیقی استفاده می‌شود. هم‌چنین اگر تمایل دارید در این شغل موسیقی بسازید، سازی را انتخاب کنید که به راحتی با انواع سبک‌های موسیقی، مانند گیتار سازگار باشد

  منبع مطلب : webawaa.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 3 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید