این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  نگارش پنجم صفحه 60 داستان راز گل سرخ

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  ناشناس

  وایییی خیلییی طوولاانیههههه ای هوااااررر آی هواااارر

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  زینب حسن زاده

  من واقعا از این سایت خیلی خوشم اومد. تمام مطالب توش هست و من تونستم تمام مطالب رو داخل کتاب نگارش بنویسم. تشکر از کسی که این مطالب رو نوشته.

  ناشناس

  وای خیلی زیاده دستم شکست 😭

  دخی جذاب😋😋

  وایییی خیلی زیاده رسما فکر کنم دستم فلج شد

  نگارش پنجم صفحه 60 داستان راز گل سرخ را از این سایت دریافت کنید.

  جواب تمرین نگارش پنجم

  جواب تمرین نگارش پنجم|درس یازدهم:نقش خردمندان|صفحه 60

  صفحه60و61

  داستان«راز گل سرخ»(بخوان و بیندیش فصل اوّل)را یک بار دیگر بخوانید و خلاصه ی آن را بنویسید،سپس نام جدیدی برای آن انتخاب کنید.

  موضوغ: خداوند،آفریدگار زیبایی ها

  روزی روزگاری پروانه ای زیبا در دشتی بزرگ زندگی می کرد.پروانه اگرچه بسیار زیبا بود،امّا در عین حال مغرور بود و با کارهای خودش تا حدودی سبب رنجش دیگران می شد.او هر روز صبح که از خواب بیدار میشد،روی برکه ای پرواز می کرد و بال هایش را درون آب برکه تماشا می کرد و به خود می بالید.‍روانه همواره زیبایی اش را به رخ دیگران می کشید.روزی پروانه های دیگر که از کارهای او اذیت می شدند از برکه خواستند که جلوی این خودنمایی ها را بگیرد.بنابراین وقتی پروانه روی برکه پرواز کرد،برکه به کمک باد در خودش موج ایجاد کرد و دیگر پروانه نتوانست بال های زیبایش را در آب ببیند.پس از آن پروانه ی مغرور به هر سمتی که می رفت،دیگر پروانه ها از او دوری می کردند.او با ناراحتی بر روی گل سرخی نشست و برخلاف همیشه،غرورش را کنار گذاشت و شروع به تعریف کردن و تحسین گل کرد.اما گل گفت:«زیبایی من بخاطر وجود گلبرگ هایم است».گلبرگ ها زیبایشان را مدیون برگ ها دانستند.برگ ها گفتند که وجود آنها بخاطر ساقه ها است و ساقه ها نیز خود را مدیون ریشه دانستند.ریشه،وابستگی خودش به زمین را اعلام کرد و زمین هم وابستگیش به خورشید را. سرانجام خورشید گفت:«زیبایی همه ی ما بخاطر وجود خداوند داناست که همه ی ما را با ویژگی های شگفت انگیزی ساخته است و همه ی ما زیبایی خود را از او می گیریم.»

  از آن روز به بعد پروانه ی زیبا دیگر با غرور و تکبر رفتار نمی کرد و متوجه شده بود که دلیل زیبایی اش خداوند بزرگ است،بنابراین نباید به خود مغرور شود.

  منبع : eche.ir

  جواب درس یازدهم نگارش پنجم

  جواب درس یازدهم نگارش پنجم گام به گام نگارش پنجم درس 11 نام درس : نقش خردمندان | موضوع : گام به گام | پنجم ابتدایی گام به گام نگارش پنجم درس 11 گام به گام

  جواب درس یازدهم نگارش پنجم

  نوشته : HamGamDars تعداد نظرات : 101

  جواب درس یازدهم نگارش پنجم

  گام به گام نگارش پنجم درس 11

  نام درس : نقش خردمندان | موضوع : گام به گام | پنجم ابتدایی

  گام به گام نگارش پنجم درس 11

  انتخاب سریع صفحه :

  گام به گام نگارش پنجم / درس یازدهم :: نقش خردمندان

  املا و دانش زبانی صفحه 57 نگارش پنجم

  1  با توجه به متن درس ، واژه هایی که حروف زیر را دارند، در جاهای مشخص شده، بنویسید.

  حمله، وحشت، تحقیق، حکومت، حرکت، حادثه

  هراس انگیز، ذهن، همت، هوش، فراهم، مهیب

  2 واژه ی میانی واژه های زیر را از متن درس پیدا کنید و بنویسید

  خواجه نسیر الدین توسی ریاضی دان نویسنده

  کتاب ها مشغول شعر صدای مهیب فروافتاد حرکتی زیرکانه آغاز برای جذب دانشمندان

  3 در جمله های زیر، به جای واژه های مشخص شده، واژه ی مناسب دیگری بنویسید.

  خواجه نصیر با خود گفت: «جامعه برای حفظ (..نگه داشتن..)خود به سه چیز نیازمند است».

  خواجه نظام الملک در شهر ری رصدخانه ای ساخت که دانشمندان در آنجا به تحقیق(..مطالعه…)

  پرداختند.

  در آسمان علم و فرهنگ ایران، ستاره های پرفروغ (..نورانی..)فراوانی میتوان یافت.

  او در دوازده شهر مهم، مدارس شبانه روزی تأسیس کرد (..ایجاد کرد…).

  درک متن صفحه 58 نگارش پنجم

  الف) متن های زیر را بخوانید.

  جواب صفحه 58 نگارش پنجم

  ب) کدام یک از متن ها را بهتر فهمیدید؟ چرا؟پاسخ: متن شماره 2، زیرا در این متن علائم نگارشی بکار رفته است. این علائم ،خواندن و فهم متن را راحت تر می کنند.پ)متن زیر را بخوانید و نشانه گذاری کنید.پاسخ: مردی تخم عقابی پیدا کرد و آن را در لانه ی مرغی گذاشت[.] جوجه عقاب با بقیه ی جوجه ها از تخم بیرون آمد و با آنها بزرگ شد[.] در تمام زندگیش[،] او همان کارهایی را انجام داد که مرغ ها می کردند[.] برای پیدا کردن کرم و حشرات[،] زمین را می کند و قدقد می کرد و گاهی هم با دست و پا زدن بسیار[.] کمی در هوا پرواز می کرد[.]

  سال ها گذشت و عقاب پیر شد[.] روزی پرنده ی باعظمتی را بالای سرش بر فراز آسمان دید و با خود گفت[:] «چه باشکوه[!] این همه زیبایی[،] این همه قدرت[!]»

  سپس از همسایه اش پرسید[:] «این کیست[؟]» همسایه اش پاسخ داد[:] «این عقاب است[،] سلطان پرندگان[.] او متعلق به آسمان است و ما زمینی هستیم[.]»

  جواب صفحه 60 نگارش پنجم

  داستان «راز گل سرخ» (بخوان و بیندیش فصل سوم) را یک بار دیگر بخوانید و خلاصه ی آن را بنویسید، سپس نام جدیدی برای آن انتخاب کنید.خلاصه  شکرگزاری خداوند

  متن: در یک دشت زیبا و بزرگ، پروانه ای زندگی می کرد، که خیلی زیبا بود. او خیلی مغرور بود، هر روز صبح به برکه می رفت و صورتش را با شبنم گل ها می شست و به بقیه پروانه ها اهمیت نمی داد. یک روز بقیه پروانه ها تصمیم گرفتند که پروانه نتواند خودش را در آب ببیند. صبح روز بعد، پروانه به برکه رفته تا خودش را در آب ببیند، اما نسیم ملایمی آمد و آب برکه تکان خورد و موج کوچکی به وجود آمد و پروانه نتوانست خودش را ببیند، و او ناراحت شد و رفت.

  گل سرخ و زیبایی را دید و به او گفت: چقدر زیبایی، گل گفت: «از گلبرگ هایم تشکر کن، زیبایی من به خاطر این هاست.» گلبرگ ها گفتند: «از ما تشکر نکن، از برگ ها تشکر که نور خورشید را می گیرند و برای ما غذا درست می کنند تا ما خوش رنگ شویم.» برگ ها گفتند: «از ساقه ها تشکر کن که آب و مواد لازم را به ما می دهند.» ساقه ها گفتند: «از ما تشکر نکن، از ریشه تشکر کن که آب و مواد لازم را از زمین می گیرد و به من می دهد. رشته گفت: «از من تشکر نکن، از زمین تشکر کن، چون آب و مواد لازم را به من می رساند.»

  زمین گفت: «از من تشکر نکن، از خورشید تشکر کن که، آب دریاها و اقیانوس ها را بخار می کند. تا از ابرها برف و باران ببارد تا شما رشد کنید.» خورشید گفت: «از من تشکر نکنید، باید از خداوند مهربان تشکر کنیم که، همه ی ما و زیبایی ها را آفریده است و وظیفه ی همه ی ما را مشخص کرده است. اوست که خالق همه ی زیبایی ها است.»

  پروانه به فکر فرو رفت و متوجه شد که همه ی زیبایی هایش را خداوند به او داده است. از آن روز به بعد پروانه دیگر خود را در آب برکه نگاه نکرد و با دوستانش مهربان شد

  جهت مشاهده سوالات و گام به گام کتاب های خود؛ کافیست نام درس یا شماره صفحه آن را به همراه عبارت "همگام درس" در گوگل جست و جو کنید.

  مطالب مرتبط

  جواب درس هفدهم نگارش پنجم؛ صفحه ۸۹ ، ۹۰ ، ۹۱ ، ۹۲ ، ۹۳ ، ۹۴ و ۹۵

  جواب درس شانزدهم نگارش پنجم ؛ صفحه ۸۴ ، ۸۵ ، ۸۶ و ۸۷

  جواب درس پانزدهم نگارش پنجم ؛ صفحه ۷۸ ، ۷۹ ، ۸۰ ، ۸۱ و ۸۲

  جواب درس چهاردهم نگارش پنجم؛ صفحه ۷۳ ، ۷۴ ، ۷۵ و ۷۶

  جواب درس سیزدهم نگارش پنجم؛ صفحه ۶۸ ، ۶۹ ، ۷۰ ، ۷۱ و ۷۲

  جواب درس دوازدهم نگارش پنجم ؛ صفحه ۶۵ و ۶۶

  جواب درس دهم نگارش پنجم

  جواب درس نهم نگارش پنجم

  جواب درس هشتم نگارش پنجم

  جواب درس ششم نگارش پنجم

  اینترنت شما در همگام درس

  ۵۰%رایگان محاسبه میگردد

  دیدگاه های تایید شده : 101 | در انتظار بررسی: 0

  🦋ثنا🌹 : 1399-10-15 : 17:35

  چرا درس ۷ رو ندارین؟🤔😐

  پاسخ HAMGAMDARS : 1399-10-18 : 18:28

  فکر کنم درس آزاد باشه

  منبع : hamgamdars.com

  جواب تمرین های درس یازدهم نگارش پنجم ✔️ صفحه ۵۷ تا ۶۱

  جواب تمرین های درس یازدهم نگارش پنجم صفحه ۵۷ ، ۵۸ ، ۵۹ و ۶۰ ✔️ گام به گام جواب تمرینات صفحه 57 ، 58 ، 59 و 60 درس 11 یازدهم پنجم دبستان

  ادبیاتفرهنگ و هنر

  جواب تمرین های درس یازدهم نگارش پنجم ✔️ صفحه ۵۷ تا ۶۱

  جواب تمرین های درس یازدهم نگارش پنجم ✔️ صفحه ۵۷ تا ۶۱ گام به گام پاسخ نامه و حل پرسش های تمرینات درس 11 یازده نگارش کلاس پنجم ابتدایی صفحه 57 ، 58 ، 59 ، 60 و 61

  جواب تمرین های درس یازدهم نگارش پنجم دبستان ؛ در این مقاله پاسخ و جواب سوال های تمرینات املا و دانش زبانی صفحه ۵۷ و ۵۸ ، درک متن صفحه ۵۸ و ۵۹ و نگارش صحه ۶۰ و ۶۱ درس ۱۱ یازدهم کتاب نگارش پایه پنجم ابتدایی را قرار داده ایم. در ادامه با بخش آموزش و پرورش ماگرتا همراه ما باشید.

  همچنین بخوانید: جواب تمرینات درس دهم نگارش پنجم ابتدایی

  جواب تمرین های درس یازدهم نگارش پنجم

  جواب تمرین های املا و دانش زبانی صفحه 57 و 58 درس یازدهم نگارش پنجم ابتدایی

  ۱) با توجه به متن درس، واژه هایی که حروف زیر را دارند، در جاهای مشخص شده، بنویسید.

  ح : حمله ی – حفظ – وحشت – حوادث – تحقیق – حدودهـ : ستاره های – فرهنگ – دانشگاه های – همت – هنگام – هولاکو

  ۲) واژه ی میانی واژه های زیر را از متن درس پیدا کنید و بنویسید.

  خواجه نسیر الدین توسی ریاضی دان نویسنده

  کتاب ها مشغول شعر صدای مهیب فروافتاد حرکتی زیرکانه آغاز برای جذب دانشمندان

  ۳) در جمله های زیر، به جای واژه های مشخص شده، واژه ی مناسب دیگری بنویسید.

  🟠 خواجه نصیر با خود گفت: «جامعه برای حفظ (..نگه داشتن..) خود به سه چیز نیازمند است».

  🟠 خواجه نظام الملک در شهر ری رصدخانه ای ساخت که دانشمندان در آنجا به تحقیق (..پژوهش…)

  پرداختند.

  🟠 در آسمان علم و فرهنگ ایران، ستاره های پرفروغ (..پر نور..) فراوانی میتوان یافت.

  🟠 او در دوازده شهر مهم، مدارس شبانه روزی تأسیس کرد (..ایجاد کرد…).

  پاسخ درک متن صفحه 58 و 59 درس یازدهم نگارش پنجم دبستان

  الف) متن های زیر را بخوانید.

  ب) کدام یک از متن ها را بهتر فهمیدید؟ چرا؟

  پاسخ: متن دوم ؛ زیرا از علائم نگارشی در آن استفاده شده است. با استفاده از علائم نگارشی در متن می توانیم منظورمان را بهتر به دیگران منتقل کنیم.

  پ) متن زیر را بخوانید و نشانه گذاری کنید.

  پاسخ: مردی تخم عقابی پیدا کرد و آن را در لانه ی مرغی گذاشت(.) جوجه عقاب با بقیه ی جوجه ها از تخم بیرون آمد و با آنها بزرگ شد(.) در تمام زندگیش(،) او همان کارهایی را انجام داد که مرغ ها می کردند(.) برای پیدا کردن کرم و حشرات(،) زمین را می کند و قدقد می کرد و گاهی هم با دست و پا زدن بسیار(.) کمی در هوا پرواز می کرد(.)

  سال ها گذشت و عقاب پیر شد(.) روزی پرنده ی باعظمتی را بالای سرش بر فراز آسمان دید و با خود گفت(:) «چه باشکوه(!) این همه زیبایی(،) این همه قدرت(!)»

  سپس از همسایه اش پرسید(:) «این کیست(؟)» همسایه اش پاسخ داد(:) «این عقاب است(،) سلطان پرندگان(.) او متعلق به آسمان است و ما زمینی هستیم(.)»

  جواب نگارش صفحه 60 و 61 درس 11 نگارش پنجم دبستان

  داستان «راز گل سرخ» (بخوان و بیندیش فصل سوم) را یک بار دیگر بخوانید و خلاصه ی آن را بنویسید، سپس نام جدیدی برای آن انتخاب کنید.

  موضوع: شکرگزاری خداوندمتن: در یک دشت زیبا و بزرگ، پروانه ای زندگی می کرد، که خیلی زیبا بود. او خیلی مغرور بود، هر روز صبح به برکه می رفت و صورتش را با شبنم گل ها می شست و به بقیه پروانه ها اهمیت نمی داد. یک روز بقیه پروانه ها تصمیم گرفتند که پروانه نتواند خودش را در آب ببیند. صبح روز بعد، پروانه به برکه رفته تا خودش را در آب ببیند، اما نسیم ملایمی آمد و آب برکه تکان خورد و موج کوچکی به وجود آمد و پروانه نتوانست خودش را ببیند، و او ناراحت شد و رفت.

  گل سرخ و زیبایی را دید و به او گفت: چقدر زیبایی، گل گفت: «از گلبرگ هایم تشکر کن، زیبایی من به خاطر این هاست.» گلبرگ ها گفتند: «از ما تشکر نکن، از برگ ها تشکر که نور خورشید را می گیرند و برای ما غذا درست می کنند تا ما خوش رنگ شویم.» برگ ها گفتند: «از ساقه ها تشکر کن که آب و مواد لازم را به ما می دهند.» ساقه ها گفتند: «از ما تشکر نکن، از ریشه تشکر کن که آب و مواد لازم را از زمین می گیرد و به من می دهد. رشته گفت: «از من تشکر نکن، از زمین تشکر کن، چون آب و مواد لازم را به من می رساند.»

  زمین گفت: «از من تشکر نکن، از خورشید تشکر کن که، آب دریاها و اقیانوس ها را بخار می کند. تا از ابرها برف و باران ببارد تا شما رشد کنید.» خورشید گفت: «از من تشکر نکنید، باید از خداوند مهربان تشکر کنیم که، همه ی ما و زیبایی ها را آفریده است و وظیفه ی همه ی ما را مشخص کرده است. اوست که خالق همه ی زیبایی ها است.»

  پروانه به فکر فرو رفت و متوجه شد که همه ی زیبایی هایش را خداوند به او داده است. از آن روز به بعد پروانه دیگر خود را در آب برکه نگاه نکرد و با دوستانش مهربان شد.

  همچنین بخوانید: جواب درس نهم نگارش پنجم دبستان

  توجه: شما دانش آموزان پایه پنجم دبستان عزیز اگر می خواهید به راحتی به جواب های کتاب نگارش فارسی پنجم ابتدایی دسترسی داشته باشید، تنها کافیه جواب درس مورد نظرتان را به همراه عبارت « ماگرتا » در گوگل جست و جو کنید.

  در این مقاله جواب سوال های تمرینات درس 11 یازدهم نگارش کلاس پنجم دبستان را به صورت کامل بررسی کردیم ، شما دانش آموزان عزیز می توانید از قسمت دیدگاه، نظرات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. 🤗

  آموزش و پرورش / Education

  پایه پنجم ابتدایی / Elementary Five Grade

  منبع : magerta.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  به تو چه 7 روز قبل
  -1

  چقدر کم

  وای باز ممنون خیلی کار ادم رو راه می ندازه❤💜😂😉😀

  ناشناس 11 روز قبل
  1

  خیلی متنش طولانی هست

  ناشناس 15 روز قبل
  3

  خیلی طولانی دستم شکست

  ایلین 26 روز قبل
  2

  رسیدم خیلی زیاده

  BARAN 1 ماه قبل
  0

  خیلی زیاده دستم واقعا درد گرفت

  ناشناس 9 ماه قبل
  -1

  درام درآمد کمک کنید معلول شدم

  ناشناس گفت 9 ماه قبل
  -1

  عالی بود حرف نداره😘😘😘

  رژین 9 ماه قبل
  -1

  وای خدا خیلی زیا ده من که مردم😦😦😦😥😥😥😥😥😥

  طاها 9 ماه قبل
  0

  ریدم دهتون این چیه بعضی هاشون اصلا تو کتاب ما نیست

  ناشناس 9 ماه قبل
  0

  خود داستان را نوشتی؟

  تح زجرها زهراخانم 9 ماه قبل
  -1

  ۸لت۹حاحاای۸ای۸ی۸سلل۸حلسحلس

  سارا مقدم 9 ماه قبل
  1

  عالی

  معصومه 10 ماه قبل
  4

  خیلی طولانیه

  دست آدم میشکنه

  معصومه 10 ماه قبل
  3

  سلام ممنون از کسی که این رانوشت

  1
  معصومه 10 ماه قبل

  عالی👌👌❤️

  استاد 10 ماه قبل
  2

  خیلی کم بود و عالی❤❤❤👌👌

  1
  ناشناس 9 ماه قبل

  استاد؟

  °♡° 10 ماه قبل
  -2

  زیاده

  ولی برامن خوبه

  دخی جذاب😋😋 10 ماه قبل
  5

  وایییی خیلی زیاده رسما فکر کنم دستم فلج شد

  امیر 10 ماه قبل
  4

  زیاده مردم

  ب ت چ 10 ماه قبل
  1

  اوم اگه متن بالاییش رو ببینین اصن سخت نی😐👌

  درسشم بخونین... والا😐👍

  ر 10 ماه قبل
  0

  هراست گله زور بو😩😢

  یسنا 10 ماه قبل
  0

  وااای چقدر زیاد هست دستم شکست ولی از سایتش خیلی خوشم اومد عالی بود

  1
  ب ت چ 10 ماه قبل

  همه جواباشو از سایت ماگرتا میاره

  ناشناس 10 ماه قبل
  -1

  واقعا عالی بود ولی خیلی بود دستم خیلی درد ✍😩😥میکنه ولی دست شما درد نکنه ممنون 🤗🙏🏻

  🙂🍃 10 ماه قبل
  1

  خوبه ولی متنش زیاده

  کامران 11 ماه قبل
  0

  خیلی‌عابیه ممنون🙏

  Parisa 11 ماه قبل
  0

  خیلی خوب بود فقط طولانی بود😞

  ناشناس 11 ماه قبل
  1

  خیلی زیاده نمیسخ نوشت

  ناشناس 11 ماه قبل
  1

  خیلی تاره

  ناشناس 11 ماه قبل
  5

  وای خیلی زیاده دستم شکست 😭

  ناشناس 11 ماه قبل
  6

  وایییی خیلییی طوولاانیههههه ای هوااااررر آی هواااارر

  محمد 12 ماه قبل
  2

  مهدی رو عصابه دلم میخواد بکشمش

  1
  مهدی رو خیلی جاها دیدم پیامشو 11 ماه قبل

  مگه کوری مهدی

  محمد 12 ماه قبل
  2

  مهدی رو عصابه دلم میخواد بکشمش

  بهار 12 ماه قبل
  2

  خیلی خوب است بینظیر بهتر ازاین دیگه نمیشه هرچی بخواین داخلش داره وای عالیه ممنون از سازندش هرکی نوشته ایشالله تنش سالم و سلامت باشه⚘⚘🌹🌹🥀🥀🌻🌻🌺🌺🍀🍀

  ❤فاطمه❤ 12 ماه قبل
  0

  عالی هست ولی لطفا کوتا هش کنبد ممنون 🙏⚘⚘

  لیلا فتحی 12 ماه قبل
  0

  متن خیلی زیاد بود دستم شکست اما تو ضیحات مانگوضیحان کامل بود ممنون 😘😘😘

  0
  🙂🍃 10 ماه قبل

  اررررره خیلی زیاده

  معصومه انجم روز 12 ماه قبل
  -1

  نگارش پنجم ابتدایی صفحه ۶۵

  معصومه انجم روز 12 ماه قبل
  1

  نگارش پنجم ابتدایی صفحه ۶۰ ۶۱ ۶۲ ۶۳ ۶۴ ۶۵

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  عااالیییی😃😀🥰😍🤩

  ققنوس 1 سال قبل
  3

  خیلی طولانی هست ای خدا دستام شکست😭

  1
  پری 12 ماه قبل

  آره والا

  -1
  محمد 12 ماه قبل

  واقعا راست میگی

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  خیلی طولانی هست😩😩😩😩

  1
  محمد 12 ماه قبل

  واقعا

  زینب حسن زاده 1 سال قبل
  5

  من واقعا از این سایت خیلی خوشم اومد. تمام مطالب توش هست و من تونستم تمام مطالب رو داخل کتاب نگارش بنویسم. تشکر از کسی که این مطالب رو نوشته.

  حنانه 1 سال قبل
  0

  والا همه اشتباه هستن. اینجا گفته. راز گل سرخ در فیلم میگه. رعیس علی 😒😒😒

  4
  اتوسا 12 ماه قبل

  😂😂

  4
  ناشناس 1 سال قبل

  اره

  0
  #_#به تو چه#_# 1 سال قبل

  دقیقا-_-

  ناشناس 1 سال قبل
  -2

  چرا نمیاد

  -1
  حنانه 1 سال قبل

  اره والا

  PUBG MOBILE 1 سال قبل
  3

  خیلی تولانیه

  0
  🙂🍃 10 ماه قبل

  اینجوری نوشته نمیشه

  kimia 1 سال قبل
  0

  خواهش میکنم قشنگ مثل آدم صفحه ۶۰ رو بزارید

  مثلا به این تولانی نوشتید ما چه جوری جا کنیم تو کتاب ریزقولی

  0
  معصومه 10 ماه قبل

  آره راست میگی

  -2
  پری 12 ماه قبل

  آره والا

  -2
  pejfhehejrjfjtj 1 سال قبل

  بنازم راست میگی

  پرو 1 سال قبل
  0

  نوب سگ

  0
  السلام علیک یا ابا عبدالله 12 ماه قبل

  ما اینجا دایم میگیم قور چمان درآمد اون وقت تو میگی آیدی پابجی تو بده نوب سنگ.

  والا شما دیه کی هستین

  0
  pejfhehejrjfjtj 1 سال قبل

  نوب سگ آیدی پاپجی تو بده بیا پاپجی آیدی را حفظ نیستم بیا اسم نوب ilyaKILER

  دختر 1 سال قبل
  -1

  بی‌نظیر

  دختر 1 سال قبل
  -1

  عالی است

  مهدی 1 سال قبل
  5

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید