این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  هیلینگ ایمپلنت

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  هیلینگ ایمپلنت را از این سایت دریافت کنید.

  هیلینگ ایمپلنت چیست

  هیلینگ ایمپلنت چیست ، هیلینگ جسم گنبدی شکلی می باشد که روی پایه ایمپلنت نصب می شود تا مانع از ورود جسم خارجی به لثه و فرم دهی لثه شود.

  هیلینگ ایمپلنت چیست

  ایمپلنت دندان و کاربرد هیلینگ در ایمپلنت

  امروزه از ایمپلنت دندان برای جایگزینی دندان دست رفته استفاده می کنیم با اینکار هم زیبایی ظاهری بیشتری را برای دندان های خود انتخاب نموده ایم و هم اینکه روش کاشت ایمپلنت دندان دارای دوام و کارایی زیادی بوده و در صورت مراقبت های مناسب می تواند تا مدت های طولانی و حتی تا پایان عمر برای فرد باقی بماند.

  ایمپلنت دندان مانند دندان طبیعی بوده و پایه ایمپلنت در استخوان فک قرار داده می شود و همچنین از مزایای دیگر آن اینست که به دندان های مجاور نیز هیچ آسیبی وارد نمی شود، در این مقاله می خواهیم بصورت ویژه در مورد هیلینگ ایمپلنت صحبت کنیم.

  هیلینگ ایمپلنت چیست ؟

  هیلینگ به ایمپلنت دندان متصل است و بصورت سیلندرهای فلزی گنبدی شکلی هستند که در بالای لثه قرار می گیرند و دارای ارتفاع 2 الی 10 میلی متر هست و متریال از آلیاژهای تیتانیوم و یا خود تیتانیوم می باشد، می توان گفت کاربرد هیلینگ در ایمپلنت بسیار مهم می باشد. از نقش های اصلی هیلینگ در ایمپلنت دندان این می باشد که مانع از نفوذ جسم خارجی و باکتری ها به داخل پایه ایمپلنت می شود.

  هیلینگ ایمپلنت چیست

  کاربرد هیلینگ ایمپلنت

  می توان گفت که از بزرگترین مزایای بستن هیلینگ بر روی ایمپلنت دندان این می باشد که قسمت فوقانی آن را از محیط بیرون و از آلودگی ها حفظ می کند.

  از مزایای دیگری که هیلینگ ایمپلنت دارد باعث حفظ سلامتی و مدیریت بافت نرم (لثه) ایمپلنت می گردد و باعث می شود تا به لثه فرم و شکل خاص داده شود و ایمپلنت پس از تکمیل تقریباً مانند دندان طبیعی به نظر می رسد.

  شکل و اندازه نهایی روکش ایمپلنت نیز از طریق هیلینگ معین می شود زیرا هیلینگ موجب می شود لثه فرم و شکل خاصی پیدا کند.

  از مزایای دیگر استفاده از هیلینگ ایمپلنت این می باشد که موجب می شود از رشد لثه بر روی ایمپلنت جلوگیری شود. هیلینگ های ایمپلنت دندان دارای طول و قطر متفاوتی می باشند و البته کاربرد آنها نیز در بهبودی تفاوت دارد.

  کاربرد هیلینگ ایمپلنت

  هیلینگ ایمپلنت طی دو مرحله جراحی بر روی پایه ایمپلنت گذاشته می شود در صورتی که کاشت ایمپلنت دارای دو مرحله باشد بعد از مرحله بازسازی استخوان، کاوراسکرو از روی پایه ایمپلنت برداشته می شود، و هیلینگ روی آن قرار داده می شود.

  بعد از دو هفته هیلینگ نیز باز می شود تا مراحل قالب گیری ایمپلنت انجام شود اما دوباره هیلینگ بسته می شود.

  متریال استفاده شده در هیلینگ ایمپلنت عبارت است از : پلی اکسید متیلین، فلز تیتانیوم، زیرکونیا.

  برخی از مزایای دیگر هیلینگ را اینگونه می توان نام برد :

  هیلینگ موجب مشخص شدن محل نهایی ایمپلنت می شود.

  هیلینگ اجازه افزایش زیبایی ظاهری را به ایمپلنت می دهد زیرا هیلینگ موجب شکل گیری طبیعی لثه پس از جراحی ایمپلنت می شود.

  دیدگاهتان را بنویسید

  منبع مطلب : www.draryam.com

  هیلینگ ایمپلنت چیست و چه کاربردی دارد ؟

  هیلینگ به ایمپلنت دندان متصل است و بصورت سیلندرهای فلزی گنبدی شکل است ،کاربرد مهمی دارد و مانع نفوذ جسم خارجی و باکتریها به داخل پایه ایمپلنت می شود.

  آدرس: آیت الله کاشانی خیابان اعتمادیان برج شیری طبقه اول واحد 4

  ۴۴۰۸۸۱۱۵ @drPayamHayati

  دکتر پیام حیاتی

  دکتر پیام حیاتی جراح , دندانپزشک

  ثبت وقت اینترنتی

  وقت خود را آنلاین ثبت کنید!

  از دکتر بپرسید

  سوال خود را آنلاین بپرسید.

  خانهمقالات ایمپلنتهیلینگ ایمپلنت چیست و چه کاربردی دارد ؟

  هیلینگ ایمپلنت چیست و چه کاربردی دارد ؟

  تاریخ: 1 نوامبر 2020 توسط: دکتر پیام حیاتی

  هیلینگ ایمپلنت چیست ؟

  هیلینگ به ایمپلنت دندان متصل است و بصورت سیلندرهای فلزی گنبدی شکلی هستند که در بالای لثه قرار می گیرند و دارای ارتفاع 2 الی 10 میلی متر هست و متریال از آلیاژهای تیتانیوم و یا خود تیتانیوم می باشد، می توان گفت کاربرد هیلینگ در ایمپلنت بسیار مهم می باشد. از نقش های اصلی آن در ایمپلنت دندان این می باشد که مانع از نفوذ جسم خارجی و باکتری ها به داخل پایه ایمپلنت می شود.

  مراحل ایمپلنت دندان مانند هر درمان جراحی دیگر با ایجاد بی حسی موضعی در ناحیه مورد نظر آغاز شده در نتیجه بیمار در حین جراحی هیچگونه درد ایمپلنت دندان را حس نخواهد کرد. سپس با توجه به طرح درمان انتخابی و ضمانت استخوان، ایمپلنت در استخوان فک قرار می گیرد و برای اینکه ایمپلنت با استخوان پیوند خوبی برقرار کند به مدت 12 تا 24 هفته زمان لازم دارد.

  پس از طی دوره پیوند استخوان (اسئواینتگریشن) ایمپلنت های پایه و بستری مقاوم را برای طرح درمان انتخابی فراهم می آورند. برای راحتی بیمار تا ساخته شدن پروتز اصلی، بر روی ایمپلنت پروتز موقت طراحی می شود تا عمل تکلم و جویدن به طور موقت انجام گردد. قالبگیری از ایمپلنت جزء موارد حساس و دقیق در ساخت پروتز ایمپلنت می باشد و بیمار می بایست کلیه دستورات دندانپزشک معالج را با دقت اجرا نماید.

  ایمپلنت و مزایای استفاده از آن

  در مورد ایمپلنت دندان بسیار صحبت کرده ایم ، ایمپلنت دندان نوعی پایه تیتانیومی سازگار با سلول های بدن است. از ایمپلنت های دندانی به عنوان جایگزینی مناسب و دائمی به جای یک یا چند دندان از دست رفته استفاده می شود. پس از قراردادن ایمپلنت توسط دندانپزشک در داخل استخوان فک، با استخوان سازی سلول های استخوان ساز در سطح ایمپلنت، استخوان فک به ایمپلنت جوش می خورد. فرآیند جوش خوردن معمولا 3 تا 4 ماه طول کشیده، سپس قسمت تاج و روکش دندان ساخته شده و بر روی پایه قرار می گیرد.

  از دست دادن یک یا چند دندان تاثیر به سزایی در چهره و مهم تر از آن در روحیه و اعتماد به نفس افراد دارد. با استفاده از ایمپلنت های دندانی میتوان علاوه بر بازیابی توانایی جویدن طبیعی، چهره طبیعی و زیبایی لبخند را نیز به فرد بازمی گرداند. کاشت ایمپلنت در خانم ها از سن 15 سالگی و در آقایان از سن 18 سالگی امکان پذیر است. از مرایای آن میتوان به :

  در عین گران بودن درمان ، مزایا یی همچون راحتی، مقاومت بالا، کاربردی بودن، بازگرداندن توانایی جویدن طبیعی و زیبایی فوق العاده ، باعث میشود تا رضایت خاطر بیماران نسبت به بریجهای ثابت یا پرتز متحرک بیشتر شود. در صورت رعایت کامل بهداشت، این دندان ها دائمی (Lifetime) خواهند بود.

  با درمان ایمپلنت، دندانهای دیگر قربانی جایگزینی دندان از دست رفته نمیشوند.

  پایه ایمپلنت مانند ریشه دندان داخل استخوان قرار گرفته و استخوان فک به دلیل ساپورت توسط ایمپلنت تحلیل نمیرود. بنابراین فرم صورت، کمتر دستخوش تغییرات ناشی از از دست دادن دندان میشود.

  به طور معمول طول عمر ایمپلنت دندان از سایر درمانهای جایگزین طولانی تر است و در صورت از دست رفتن ایمپلنت، امکان جایگزینی مجدد وجود دارد.

  حتما بخوانید : ایمپلنت اوستم ، یک ایمپلنت درجه یک کره ای

  کاربرد هیلینگ ایمپلنت

  به طور قطع میتوان گفت هیلینگ یکی از قسمت های مهم در ایمپلنت های دندانی است و وجود آن در ایمپلنت دندانی لازم و ضروری از جمله عللی که اهمیت این قطعه را نشان میدهد ، میتوان به :

  بزرگترین مزیت بستن هیلینگ بر روی ایمپلنت دندان این می باشد که قسمت فوقانی آن را از محیط بیرون و از آلودگی ها حفظ می کند.

  از مزایای دیگر آن ، باعث حفظ سلامتی و مدیریت بافت نرم (لثه) ایمپلنت است و باعث می شود تا به لثه فرم و شکل خاص داده شود و ایمپلنت پس از تکمیل تقریباً مانند دندان طبیعی به نظر می رسد.

  شکل و اندازه نهایی روکش ایمپلنت نیز از طریق آن معین می شود زیرا این قطعه موجب می شود لثه فرم و شکل خاصی پیدا کند.

  از مزایای دیگر استفاده از این قطعه  این است که موجب می شود از رشد لثه بر روی ایمپلنت جلوگیری شود. این قطعه دارای طول و قطر متفاوتی می باشند و البته کاربرد آنها نیز در بهبودی تفاوت دارد.

  این قطعه طی دو مرحله جراحی بر روی پایه ایمپلنت گذاشته می شود در صورتی که کاشت ایمپلنت دارای دو مرحله باشد بعد از مرحله بازسازی استخوان، کاوراسکرو از روی پایه ایمپلنت برداشته می شود، و این قطعه روی آن قرار داده می شود.

  بعد از دو هفته این قطعه نیز باز می شود تا مراحل قالب گیری ایمپلنت انجام شود اما دوباره هیلینگ بسته می شود.

  قرارگیری هیلینگ ها بر روی ایمپلنت:

  هیلینگ های ایمپلنت طی دو مرحله جراحی قرار داده می شوند، اگر کاشت ایمپلنت دارای دو مرحله باشند، بعد از مرحله بازسازی استخوان کاور اسکرو از روی ایمپلنت برداشته شده و هیلینگ برروی آن قرار داده می شود، بعد از دوهفته هیلینگ برداشته شده و مرحله آخر درمان انجام می شود، در نوع دوم جهت جلوگیری از رشد لثه اطراف ایمپلنت هیلینگ قرارداده می شود.

  متریال به کار برده شده در هیلینگ های ایمپلنت:

  پلی اکسید متیلین فلز تیتانیوم زیرکونیا

  مراقبت های پس ازهیلینگ ایمپلنت

  هرچند انجام ایمپلنت و بستن هیلینگ ایمپلنت دندان یک عمل سرپایی است؛ اما مانند هر عمل دیگری نیاز به مراقبت های پس از عمل وجود دارد از جمله مواردی که فرد باید پس از هیلینگ ایمپلنت رعایت نماید می توان به موارد زیر اشاره نمود.

  بلافاصله پس از جراحی، شما با خونریزی مواجه خواهید شد. گذاشتن یک گاز استریل و محکم نگه داشتن آن علاوه بر کمک به قطع خونریزی باعث سفت و محکم نگه داشتن ایمپلنت سر جای خود نیز می شود.

  منبع مطلب : drpayamhayati.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 5 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید