این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  واردات گندم ایران

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  واردات گندم ایران را از این سایت دریافت کنید.

  واردات گندم

  جدیدترین آمار واردات گندم و روغن خام

  دنیای‌اقتصاد: ۱۳۱‌هزار تن گندم و روغن خام در سه‌ماهه بهار سال‌جاری از طریق بنادر سه‌گانه استان گیلان وارد کشور شد. به گزارش شرکت بازرگانی دولتی ایران این شرکت بر اساس تکالیف و وظایف تنظیم‌بازار، تامین انواع کالاهای اساسی شامل گندم، روغن خام، برنج و شکر از بنادر جنوب و شمال کشور را در دستور کار دارد و همزمان با ورود این کالاها از بنادر جنوبی، بخشی از محصولات مذکور نیز طریق بنادر شمالی وارد کشور می‌شود.

  روند صعودی واردات گندم

  دنیای‌اقتصاد: ارزش واردات گندم به کشور در فروردین سال جاری، به دلیل افزایش قیمت‌های جهانی غلات، سه برابر فروردین سال گذشته بود و از ۱۰۳ میلیون دلار در فروردین ۱۴۰۰ با ۱۹۷ درصد افزایش به ۳۰۶ میلیون دلار در فروردین ۱۴۰۱ رسید. وزن واردات گندم در فروردین سال جاری نسبت به فروردین سال گذشته نیز به بیش از دو برابر رسید و با ۱۲۰ درصد افزایش، از ۳۴۶ هزار تن در سال ۱۴۰۰ به ۷۶۳ هزار تن در سال ۱۴۰۱ رسید. با توجه به بالا رفتن قیمت جهانی گندم، بحران اوکراین، خشکسالی و کمبود و گرانی آرد در کشورهای همسایه، در صورت عدم…

  ارزش واردات گندم ۳ برابر شد

  دنیای‌اقتصاد: ارزش واردات گندم به کشور در فروردین سال‌جاری، به دلیل افزایش قیمت‌های جهانی غلات، سه‌برابر فروردین سال‌گذشته بود و از ۱۰۳‌میلیون دلار در فروردین ۱۴۰۰ با ۱۹۷‌درصد افزایش به ۳۰۶‌میلیون دلار در فروردین ۱۴۰۱ رسید. به گزارش شرکت بازرگانی دولتی ایران؛ وزن واردات گندم در فروردین سال‌جاری نسبت به فروردین سال‌گذشته نیز به بیش از دوبرابر رسید ‌و با ۱۲۰‌درصد افزایش، از ۳۴۶‌هزار تن در سال‌۱۴۰۰ به ۷۶۳‌هزار تن در سال‌۱۴۰۱ رسید. با توجه به بالا‌رفتن قیمت جهانی گندم، بحران اوکراین، خشکسالی و کمبود و گرانی…

  موافقت با واردات گندم توسط بخش‌خصوصی

  دنیای‌اقتصاد: ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در راستای درخواست بخش خصوصی، برای تامین کالاهای اساسی موردنیاز کشور با واردات گندم توسط بخش‌خصوصی موافقت کرد.

  جزئیات واردات گندم

  دنیای‌اقتصاد: ایران در سال‌گذشته بیش از ۴/ ۲‌میلیارد و در یک‌ماهه اول امسال حدود ۳۰۶‌میلیون دلار واردات گندم داشته اما در این لیست، هند که اخیرا اعلام کرده صادرات گندم خود به دنیا را محدود کرده است، دیده نمی‌شود.

  برآورد نیاز ایران به واردات غلات

  دنیای‌اقتصاد: ایران در سال‌منتهی به مارس ۲۰۲۳ به واردات حداقل ۷‌میلیون تن گندم نیاز دارد و این دومین سال‌با واردات بالای گندم محسوب می‌شود که عمده دلیل آن خشکسالی و کاهش تولید داخلی است. رئیس انجمن تامین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنندگان غلات ایران، در دومین کنفرانس بین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌المللی غلات (ایران‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گرین) عنوان کرد پیش‌بینی می‌شود ایران در سال‌جاری در مجموع باید ۲۵‌میلیون تن غلات، کنجاله و دانه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های روغنی وارد کند.

  واردات بیش از ۹۶ میلیون تن گندم طی ۳۰ سال

  دنیای‌اقتصاد: سخنگوی گمرک ایران گفت: طی ۳۰ سال گذشته بیش از ۴/ ۹۶میلیون تن گندم به ارزش ۸/ ۲۲میلیارد دلار وارد کشور شده که بیشترین میزان واردات با ۷میلیون و ۴۲۹‌هزار تن مربوط به سال ۹۳ است.

  پیش‌‌‌‌‌‌بینی خرید تضمینی ۵/ ۵ میلیون تن گندم

  دنیای‌اقتصاد: معاون امور زراعت وزیر جهادکشاورزی گفت: اگر بارندگی در اردیبهشت خوب باشد، پیش‌‌‌‌‌‌بینی می‌شود امسال ۵/ ۵‌میلیون تن خرید تضمینی گندم داشته باشیم.

  گندم زیر تیغ جنگ

  دنیای‌اقتصاد- گروه اقتصاد بین‌‌‌‌‌‌‌الملل: افزایش قیمت‌ها و عرضه ناکافی گندم، کشورهای با اقتصاد ضعیف در خاورمیانه و شمال آفریقا را که بخش عمده گندم خود را از روسیه و اوکراین (دو صادرکننده برتر گندم) خریداری می‌کنند، در آستانه بحران قرار داد. همزمان با جنگ اوکراین، معاملات آتی گندم در بورس شیکاگو نیز در بالاترین سطح خود از زمان بحران مالی سال۲۰۰۸ قرار گرفت.

  برنج ارزان می‌شود؟

  خبر آنلاین: سیدجواد ساداتی نژاد در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به اینکه در طول پنج سال گذشته تاکنون تاکنون هیچ سالی میزان ذخیره میوه‌ها به اندازه اکنون نبوده است، گفت: یکی از اتفاقاتی که در دولت سیزدهم افتاد این بود که ذخایر را تقویت کردیم.

  ورود محموله جدید گندم به کشور

  دنیای‌اقتصاد: مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خوزستان از پهلوگیری چهار فروند کشتی اقیانوس‌پیما حامل گندم وارداتی در اسکله غلات بندر امام‌خمینی خبر داد و گفت: مجموع واردات گندم از بندر امام‌خمینی در سال‌جاری از ۲ میلیون تن فراتر رفت. امید جهان‌نژادیان در گفت‌‌وگو با «ایسنا»، اظهار کرد: امروز چهار فروند کشتی اقیانوس‌پیما حامل گندم وارداتی در اسکله غلات بندر امام‌خمینی پهلو گرفتند.

  یارانه نان برای سال آینده حذف نخواهد شد

  دنیای‌اقتصاد: ارز یارانه‌ای واردات گندم به واسطه اهمیت زیادی که دارد حتی مطالعه‌ای برای حذف آن صورت نگرفته است و قیمت آرد و نان به طور قطع تغییری نخواهد داشت. مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در نشست خبری اظهار کرد: ۴میلیون و ۵۳۴ تن گندم در کشور تولید شد و برای تامین کسری مورد نیاز واردات انجام و کسری مورد نیاز از این محل تامین شد به طوری که اکنون می‌توان گفت نگرانی برای تامین این محصول در کشور وجود ندارد.

  افزایش واردات گندم

  دنیای‌اقتصاد: به‌رغم چند سال خودکفایی در تولید گندم به عنوان مهم‌ترین‌ محصول استراتژیک که با نان مردم گره خورده است، اما طی سال‌های اخیر کم‌توجهی به قانون خرید تضمینی و اعلام قیمت ناعادلانه بر تولید تاثیر سوء گذاشت و کار را به جایی رساند که سال زراعی گذشته برای تامین ذخایر استراتژیک‌ مجبور به واردات شدیم که این‌ ماجرا در سال زراعی کنونی هم تکرار خواهد شد، چرا که گرانی نهاده‌های تولید، تاخیر در اصلاح قیمت توسط شورای قیمت‌گذاری در کنار کاهش ۵۰‌درصدی بارش نسبت به مدت مشابه سال قبل و خشکسالی مزید بر علت شده تا…

  برآورد خرید تضمینی گندم در سال جاری

  دنیای اقتصاد: نایب‌رئیس بنیاد ملی گندمکاران ایران با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود خرید تضمینی گندم امسال به ۵میلیون تن برسد، گفت: تولید گندم نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد کاهش یافته است. به گزارش خبرگزاری فارس، اوایل شروع خرید تضمینی در اسفند اکثر کارشناسان پیش‌بینی می‌کردند تولید گندم امسال نسبت به سال گذشته کاهش جدی داشته باشد که تا کاهش ۳۰درصدی هم برآورد شد و اعلام کردند احتمالا امسال ۵میلیون تن گندم وارد خواهیم کرد.

  منبع : donya-e-eqtesad.com

  جزییات روند واردات گندم در ۳۰ سال گذشته

  طی 30 سال گذشته بیش از 96.4 میلیون تن گندم به ارزش 22.8میلیارد دلار وارد کشور شده است.

  کد خبر: 1227304 ۱۴۰۱/۰۲/۱۷ ۱۴:۰۷:۴۴ A

  خانه | اقتصادی | كلان ، پولی ، مالی

  سخنگوی گمرک ایران:

  سخنگوی گمرک ایران: جزییات روند واردات گندم در ۳۰ سال گذشته

  طی 30 سال گذشته بیش از 96.4 میلیون تن گندم به ارزش 22.8میلیارد دلار وارد کشور شده است.

  به گزارش ایلنا، سخنگوی گمرک گفت: طی 30سال گذشته بیش از 96.4میلیون تن گندم به ارزش 22.8میلیارد دلار وارد کشور شده که بیشترین میزان واردات با هفت میلیون و 429هزار تن مربوط به سال 93 و کمترین میزان مربوط به سال 97 با کمتر از  360تن بوده است.

  سید روح اله لطیفی سخنگوی گمرک در خصوص واردات گندم از سال 1371 تا 1400 توضیح داد: در 30 سال گذشته 96میلیون و 484هزار و 879تن انواع  گندم به ارزش 22میلیارد و 845میلیون و 867هزار و 140دلار وارد کشور شده است.

  وی افزود: بیشترین میزان واردات گندم به ترتیب  در سال 93 با هفت میلیون و 429 هزار تن، در سال  1400با هفت میلیون و 75هزار تن، در سال 1380 با 6میلیون و 771هزار تن و در سال  1391با همین میزان، در  سال 78با 6میلیون و 156هزار تن، سال 76با پنج میلیون و 942هزار تن، سال 87با پنج میلیون و 907هزار تن، در سال 79 با پنج میلیون و 766هزار تن و در سال  88با پنج میلیون و 61هزار تن بوده است .

  لطیفی در خصوص کمترین میزان واردات گندم گفت: در سال 97با واردات کمتر از 360تن گندم، کمترین میزان واردات در طول یکسال را در سه دهه اخیر شاهد بودیم و پس از آن در سال 96 با 74هزار تن، در سال 84 با 105هزار تن، در سال  86با 189هزار تن و در سال 90 با 282هزار  تن کمترین میزان واردات در بین سال های 71 تا 1400 رخ داده است.

  سخنگوی گمرک در ادامه در خصوص متوسط ارزش خرید گندم در سه دهه اخیر توضیح داد: قیمت هر کیلوگرم  گندم در سال 97 حدود هفتاد سنت بوده که در مقیاس هر کیلوگرم گران ترین و بعد از آن در سال 91 با 38ونیم سنت، در سال 92با 37سنت و در سال های 1400و 1387با 35 سنت در ازای یک کیلوگرم گندم بالاترین میزان را برای خرید گندم را  نشان  می دهد.

  وی افزود: در سال 73 کمترین میزان ارزش برای یک کیلوگرم گندم، کمتر از 10 سنت بوده و پس از آن در سال 83با 12.9سنت،سال های  84و 78 با 13سنت، سال 79 با 13.2سنت و سال 81 با 13.4سنت در ازای واردات یک کیلوگرم گندم محاسبه شده است .

  انتهای پیام/ دلار گمرک واردات گندم گندم گمرک ایران

  نرم افزار موبایل ایلنا

  منبع : www.ilna.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 11 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید