این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  واکسن اچ پی وی قیمت

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  واکسن اچ پی وی قیمت را از این سایت دریافت کنید.

  Just a moment...

  drkarami.com

  drkarami.com Checking if the site connection is secure

  drkarami.com needs to review the security of your connection before proceeding.

  منبع مطلب : drkarami.com

  واکسن گارداسیل (اچ پی وی): قیمت، مزایا و عوارض

  واکسن اچ پی وی یا پاپیلوگارد که با نام گارداسیل نیز معروف است میتواند از افراد در مقابل ویروس اچ پی وی محافظت کند. قیمت واکسن گارداسیل سال در سال جدید 1400

  واکسن گارداسیل (اچ پی وی): قیمت، مزایا و عوارض

  واکسن اچ پی وی یا پاپیلوگارد که با نام واکسن گارداسیل نیز معروف می باشد، می تواند کودکان و بزرگسالان را در مقابل برخی از انواع ویروس پاپیلوم انسانی یا اچ پی وی که بیشتر از طریق روابط جنسی منتقل میشود محافظت کند.

  برای همین منظور توصیه می شود که کودکان در سن 11 یا 12 سالگی و قبل از شروع به روابط جنسی واکسینه شوند. البته هر فردی می تواند این واکسن را تا قبل از 26 سالگی دریافت کند. ولی سنین بالاتر از 26 سال، ممکن است با مشورت پزشک بتوانند تا 45 سالگی نیز گونه ای از این واکسن را دریافت کنند که بدن آنها را در مقابل گونه های جدید اچ پی وی مقاوم کند.

  ویروس پاپیلومای انسانی یا اچ پی وی (HPV) از ویروس های شایعی است که می تواند از طریق ارتباط پوستی یا رابطه جنسی منتقل شود. انواع خاصی از این ویروس می توانند منجر به بیماری های خطرناکی نظیر سرطان دهانه رحم در زنان شود.

  از شایعترین عوارض آلودگی به این ویروس، زگیل تناسلی، زگیل واژن و زگیل مقعد می باشد.

  دسترسی سریع :

  1. واکسن گارداسیل

  2. ویدیو تاثیر واکسن اچ پی وی بر دختران و پسران

  3. مزایای واکسن اچ پی وی

  4. آیا واکسن اچ پی وی دارای عوارض جانبی است؟

  5. عوامل خطر ابتلا به اچ پی وی

  6. راه های دیگر برای جلوگیری از اچ پی وی

  7. سوالات متداول درباره واکسن اچ پی وی

  واکسن گارداسیل

  گارداسیل (Gardasil) در اصل نام تجاری محصول شرکت دارویی مرک که یکی از شرکت های تولید کننده واکسن پاپیلومای انسانی یا همان اچ پی وی می باشد که در مقابل تیپ های 6،11،16،18  ویروس اچ پی وی مقاومت کرده و فرد واکسینه شده را محافظت میکند.

  این واکسن در نوع خود اولین بوده و دارای تائیدیه  اداره مواد غذایی و دارویی آمریکا  می باشد.

  شرکت گلاکسو اسمیت کلاین نیز واکسنی برای مقابله با تیپ های 16 و 18 ویروس اچ پی وی با نام تجاری سرواریکس تولید کرده است و در ایران نیز اقداماتی برای تولید واکسن صورت گرفته و ظاهرا تا سال 2020 وارد بازار خواهد شد.

  قیمت

  طبق بررسی ها در سال 97 قیمت واکسن گارداسیل هلال احمر 273 هزار تومان و نرخ آزاد حدود یک میلیون تومان می باشد که با توجه به افزایش قیمت ارز در سال 98 می بایست با یک جهش زیاد همراه باشد و در آینده قیمت جدید نیز اعلام می گردد.

  لازم به ذکر است که قیمت واکسن گارداسیل ایرانی و خارجی تفاوت دارد. به طور معمول واکسن های خارجی نرخ بالاتری نسبت به ایرانی داشته و این اواخر به دلیل تحریم دارویی پیدا کردن نوع خارجی کمی سخت است.

  ویدیو تاثیر واکسن اچ پی وی بر دختران و پسران

  در این ویدیو ببه طور کامل می توانید درصد اثر گذاری واکسن اچ پی وی (گارداسیل) و روش کارکرد آن بر روی افراد را ببینید.

  مزایا و کاربرد واکسن گارداسیل

  واکسن گارداسیل برای مقابله با انواع تیپ های  6،11،16،18 ویروس اچ پی وی ساخته و تولید شده است که می تواند از افراد در مقابل بیماری های مرتبط با این ویروس محافظت نماید که برخی از آنها به شرح زیر است:

  انواع تیپ های ویروس پاپیلوم انسانی

  سرطان دهانه رحم سرطان مقعد سرطان آلت تناسلی

  برخی از انواع سرطان روده

  زگیل تناسلی

  تزریق این واکسن  برای اشخاصی که آلرژی به مخمر دارند، کسانی که در سیستم ایمنی بدن ضعف دارند، زنان باردار و کودکان زیر 9 سال ممنوع است.

  بهترین زمان تزریق برای پسران 9 تا 21 سال  و برای دختران 9 تا 26 سال می‌باشد.

  مراحل تزریق واکسن

  واکسن گارداسیل در اندازه 0.5 میلی لیتری بوده و در طی 6 ماه و در 3 مرحله بصورت عضلانی تزریق می‌شود. مرحله دوم 2 ماه پس از اولین تزریق و مرحله سوم 4 ماه بعد از دومین تزریق می باشد که در مجموعه 6 ماه می باشد.

  طبق تحقیقات صورت گرفته پس از گذشت 3 ماه از اولین تزریق بدن در برابر ویروس اچ پی وی مقاوم میشود.

  همچنین بستگی به نوع واکسن پاپیلوگارد؛ گونه ای از آن در دو دوز و به فاصله 6 تا 12 ماه پس از دوز اول تزریق می شود. همانطور که ذکر شد، زمان ایده آل برای تزریق این واکسن بین سنین 11 تا 12 سال می باشد.

  مزایای واکسن اچ پی وی

  واکسن اچ پی وی می تواند از فرد در مقابل ویروس های اچ پی وی از انواع 16 و 18 محافظت کند، که هر دو این ویروس ها می تواند منجر به سرطان های خاص شود. بعضی از واکسن ها نیز می توانند در برابر گونه هایی از ویروس که موجب زگیل تناسلی می شود، مقاومت ایجاد نمایند. در نتیجه فرد در آینده مجلور نخواهد بود تا به دنبال روشهای درمان زگیل تناسلی بگردد.

  تاکنون اداره غذا و داروی ایالات متحده سه واکسن Gardasil، Gardasil 9 و Cervarix  برای حفاظت از اچ پی وی را تأیید کرده است. این واکسن ها باید در فاصله زمانی های شش ماه تزریق شوند تا زمانی که مراحل دریافت آن تکمیل گردد.

  واکسن گارداسیل از فرد در برابر سروتیپ های 6 و 11 محافظت می کند. این دو نوع باعث ایجاد زگیل های تناسلی می شوند.

  آیا واکسن اچ پی وی دارای عوارض جانبی است؟

  یکی از ضعف های این واکسن محافظت در برابر نوع خاصی از این ویروس است، یعنی نمی تواند در برابر انواع مختلف این ویروس مقاومت ایجاد نماید. واکسن اچ پی وی می تواند عوارض جانبی ایجاد کند. اما این عوارض به ندرت اتفاق می افتند. تاکنون هیچ عوارض جانبی جدی ناشی از این واکسن  گزارش نشده است. برخی از عوارضی که ممکن است، پس از تزریق این ویروس ایجاد شوند، عبارتند از :

  درد یا تورم در محل تزریق

  تب خفیف سردرد احساس خستگی و ضعف درد عضلانی و مفصلی حالت تهوع و استفراغ درد در شکم اسهال

  در صورت دریافت واکسن و بروز نشانه های ذکر شده یا هر نشانه غیر معمول دیگری با پزشک خود در این باره مشورت نمایید. برخی از افراد نگران هستند که واکسیناسیون اچ پی وی ممکن است عوارض جانبی جدی یا اثرات دراز مدت مانند ناباروری به دنبال داشته باشد. مطالعات در این باره نشان داده است که این واکسن مانند هر واکسن دیگری ایمن است.  واکسن اچ پی وی بر باروری تاثیر نمی گذارد و ممکن است باروری را در بعضی از خانم هایی که در معرض ابتلا به STI قرار دارند را بهبود ببخشد.

  منبع مطلب : hpvdarman.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 6 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید