این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  وصیت نامه شهید همت درباره حجاب

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  وصیت نامه شهید همت درباره حجاب را از این سایت دریافت کنید.

  حجاب در وصیت نامه شهدا: خواهرم! نگذار به اسم آزادی پوشش را از تو بگیرند

  شهید «علی رضا ملازاده» در فرازی از وصیت نامه خود نوشته است: من اکنون فریاد برمی­ آورم که «خواهرم حجابت را، حجابت را حفظ کن. خواهرم نگذار پوشش را از تو بگیرند، نگذار به اسم آزادی زن، با تو و دیگر خواهرانم همانند «شیئ» رفتار کنند».

  حجاب در وصیت نامه شهدا: خواهرم! نگذار به اسم آزادی پوشش را از تو بگیرند

  ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۰اخبار رسانه هااخبار خواندنی

  شهید «علی‌رضا ملازاده» در فرازی از وصیت‌نامه خود نوشته است: من اکنون فریاد برمی­‌آورم که «خواهرم حجابت را، حجابت را حفظ کن. خواهرم نگذار پوشش را از تو بگیرند، نگذار به اسم آزادی زن، با تو و دیگر خواهرانم همانند «شیئ» رفتار کنند».

  به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، در بررسی وصایای شهدا، می‌توان مجموعه‌ای از شاخصه­‌های اعتقادی و اخلاقی را استحصال کرد. انس با قرآن، توسل به ائمه اطهار (ع)، حفظ بیت‌المال، دنباله‌روی از نهضت عاشورا، ولایت‌مداری، حفظ انقلاب، امر به معروف و نهی از منکر، تولّی و تبری و نیز حفظ حجاب و عفاف، از جمله مواردی است که اکثر شهدا در وصایا و دست‌نوشته‌­های خود به آن اشاره داشته‌­اند.

  به مناسبت فرارسیدن 21 تیرماه که با عنوان «روز حجاب و عفاف» نامگذاری شده است، فرصتی است تا با بررسی مهم‌ترین اسناد معرفتی انقلاب اسلامی یعنی وصیت‌نامه‌های شهدا، به فراز‌هایی از وصایای جمعی از شهدای شهرستان «نیشابور» که حفظ حجاب را مهم‌ترین مسئله زنان در مسیر انقلاب دانسته‌اند، اشاره داشته باشیم.

  شهید «مهدی باغیشنی»:

  خواهرانم! شما با حجاب خود مشت محکمی بر دهان ابرقدرت­‌ها بکوبید و بگوئید‌ «ای از خدا بی‌خبران! ما مانند حضرت زهرا (س) و حضرت زینب کبری (س) هستیم و هرگز از راهی که آنان رفته‌اند، برنمی‌گردیم و با تمام توان راه آن‌ها را ادامه می‌دهیم.»

  شهید «علی ­اکبر بشنیجی»:

  «خواهرانم! همان‌طور که ما در جبهه­‌ها با این دشمن کافر می‌جنگیم، شما نیز به نوبه­‌ خود با صبر و بردباری و با حجاب و پوشش خود با دشمنان داخلی بجنگید، زیرا پیروزی از آن ماست.

  شهید «رضا بکائیان»:

  خواهران با حفظ عفت و پاکدامنی و حجاب­‌شان، موجب عزت و سربلندی انقلاب اسلامی باشند و این مسئله یکی از تکالیف مهم آن‌­هاست.

  شهید «علی‌رضا حسینی»:

  خواهران گرامی! از شما می‌خواهم با حفظ حجاب و رعایت عفاف در پشت جبهه‌ها، جهاد اکبر کنید و با توطئه­‌های شوم کافران ملحد بجنگید. این خواهران مبارز هستند که با حفظ حجاب دین اسلام را زنده و پا بر جا نگه داشته‌­اند و این راه را می­‌توانند مانند حضرت زینب (س) با صلابت ادامه دهند.

  شهید «محمدعلی صمدی»:

  «خواهران گرامی! حجاب شما برتر از خون شهیدان است و دشمن پیش از آن‌که از خون شهید به هراس آید، از حجاب کوبنده­‌ تو وحشت دارد.

  شهید «محمد رضایی»:

  همسرم! تو هر عمل خوبی که انجام دهی روح مرا شاد کرده‌ای و خانواده مرا دلداری داده‌­ای که در فراق من ناراحت نباشند. سعی کن واقعاً یک همسر شهید باشی و رسالت خون شهیدان را به تمامی مردان و زنان برسانی و آن هم بیشتر با پاکدامنی و حجاب امکان­‌پذیر است.

  شهید «رمضان‌علی سرائی»:

  خواهران عزیزم! اینک زمانه احتیاج به زینب­‌ها دارد، احتیاج به علی ­اکبر‌ها دارد، ای خواهران بزرگوار! زینب‌وار زندگی کنید و حجاب خود را به عنوان یک شمشیر حفظ کنید و در زندگی صبور باشید.

  شهید «عیدمحمد سبزی»:

  خواهرانم! از شما می­‌خواهم حجاب و عفت‌تان را حفظ کنید و با حجاب و پوشش‌­تان به خون شهدا ارزش قائل شوید.

  شهید «رمضان‌علی صادقی»:

  ای همسر بزرگوارم! از شما می‌خواهم که عفت و حجاب و پوشش خود را مثل گذشته حفظ کنی که ره رستگاری زن در پاکدامنی و عفیف بودن اوست.

  شهید «هادی صدقیان»:

  نگذارید اصل حجاب در جامعه اسلامی کم رنگ شود؛ به خصوص عفت و پاکدامنی گسترش پیدا کند تا فحشاء و منکرات کمتر و کمتر شود.

  شهید «علی‌رضا ملازاده»:

  شهید وقتی که غرق در خون می‌شود فریاد برمی‌آورد «خواهرانم حجاب شما از خون من رنگین‌تر است»، من اکنون نیز فریاد برمی‌آورم «خواهرم حجابت را، حجابت را حفظ کن. تن پوش و لباست را حفظ کن. خواهرم نگذار پوشش را از تو بگیرند، نگذار به اسم آزادی زن، با تو و دیگر خواهرانم همانند شیئ رفتار کنند. این فریاد از اعماق قلبم است».

  شهید «جواد مهرافشان»:

  سوره‌­های نساء و نور را سرمشق زندگی خود قرار دهید. محرم و نامحرم را مقید باشید. زینب‌وار عمل کنید که حجاب و پاکدامنی شما کوبنده‌­تر از خون شهیدان است.

  شهید «محمد نیرآبادی»:

  ای خواهرم! بیش از هر چیز که پشت ابرقدرت­‌ها را به لرزه درآورد و ضربه مهلکی است که بر سر آنان فرود می‌آورد؛ حجاب و عفاف توست که تأثیرش بیش از ریختن خون هر شهید است.

  شهید «محمدسعید یزدانیان»:

  خواهرانم! اولین توصیه­‌ من حجاب توست. برای این‌که خون من و امثال من باعث شده که شما آزادانه در خیابان­‌ها قدم بزنید؛ بدون این‌که کسی مزاحم­‌تان شود.

  خواهرم! توصیه من تنها به شما نیست؛ بلکه به تمام زنان و دختران وطنم است. اصل مطلب این است که حداقل سعی کنید خون­‌های ما که به خاطر شما ریخته شده، پایمال نشود.

  منبع:دفاع پرس انتهای پیام/

  بازگشت به صفحه رسانه‌ها

  R41383/P41383/S9,1299/CT12

  منبع مطلب : www.tasnimnews.com

  وصيت نامه شهيد

  وصيت نامه شهيدحاج محمد ابراهيم همت ,حاج محمد ابراهيم همت,وصيت نامه شهيدحاج محمد ابراهيم همت,وصیت نامه شهدا,وصیت نامه های شهدا

  تازه های متفرقه دینی

  توصیه های اسلام برای بعد از غذا خوردن چیست؟

  توصیه های اسلام برای بعد از غذا خوردن چیست ؟ توصیه ها و آداب اسلام بعد از غذا خوردن: در اسلام برای…

  بیشتر » پوست سالم سفر و گردش

  وصيت نامه شهيد -حاج محمد ابراهيم همت

  مجموعه: متفرقه دینی

  وصيت نامه شهيدحاج محمد ابراهيم همت

  وصيت نامه شهيد «حاج محمد ابراهیم همت»

  شهيد حاج محمد ابراهيم همت در دومين وصيت نامه بجامانده از خود نوشته است: خويشتن را در قفس محبوس مي بينم و مي خواهم از قفس به در آيم.سيمهاي خاردار مانعند.من از دنياي ظاهر فريب ماديات و همه آنچه كه از خدا بازم مي دارد متنفرم.

  به تاريخ 59/10/19 شمسي ساعت 10:10 شب چند سطري وصيت نامه مي نويسم : هر شب ستاره اي را به زمين مي کشند و باز اين آسمان غم‌زده غرق ستاره است ، مادر جان مي داني تو را بسياردوست دارم و مي داني که فرزندت چقدر عاشق شهادت و عشق به شهيدان داشت.

  مادر، جهل حاکم بر يک جامعه انسانها را به تباهي مي کشد و حکومت هاي طاغوت مکمل هاي اين جهل اند و شايد قرنها طول بکشد که انساني از سلاله پاکان زائيده شود و بتواند رهبري يک جامعه سر در گم و سر در لاک خود فرو برده را در دست گيرد و امام تبلور ادامه دهندگان راه امامت و شهامت و شهادت است.

  مادرجان، به خاطر داري که من براي يک اطلاعيه امام حاضر بودم بميرم ؟ کلام او الهام بخش روح پرفتوح اسلام در سينه و وجود گنديده من بوده و هست. اگر من افتخار شهادت داشتم از امام بخواهيد برايم دعا کنند تا شايد خدا من روسياه را در درگاه با عظمتش به عنوان يک شهيد بپذيرد ؛ مادر جان من متنفر بودم و هستم از انسانهاي سازش کار و بي تفاوت و متاسفانه جواناني که شناخت کافي از اسلام ندارند و نمي دانند براي چه زندگي مي کنند و چه هدفي دارند و اصلا چه مي گويند بسيارند. اي کاش به خود مي آمدند.

  از طرف من به جوانان بگوئيد چشم شهيدان و تبلور خونشان به شما دوخته است بپاخيزيد و اسلام را و خود را دريابيد نظير انقلاب اسلامي ما در هيچ کجا پيدا نمي شود نه شرقي - نه غربي؛ اسلامي که : اسلامي ... اي کاش ملتهاي تحت فشار مثلث زور و زر و تزوير به خود مي آمدند و آنها نيز پوزه استکبار را بر خاک مي ماليدند.

  وصيت نامه شهيدحاج محمد ابراهيم همت

  مادر جان، جامعه ما انقلاب کرده و چندين سال طول مي کشد تا بتواند کم کم صفات و اخلاق طاغوت را از مغز انسانها بيرون ببرد ولي روشنفکران ما به اين انقلاب بسيار لطمه زدند زيرا نه آن را مي شناختند و نه باريش زحمت و رنجي متحمل شده اند از هر طرف به اين نو نهال آزاده ضربه زدند ولي خداوند، مقتدر است اگر هدايت نشدند مسلما مجازات خواهند شد .

  پدر و مادر ؛ من زندگي را دوست دارم ولي نه آنقدر که آلوده اش شوم و خويشتن را گم و فراموش کنم علي وار زيستن و علي وار شهيد شدن, حسين وار زيستن و حسين وار شهيد شدن را دوست مي دارم شهادت در قاموس اسلام كاري‌ترين ضربات را بر پيكر ظلم، جور،شرك و الحاد مي‌زند و خواهد زد.

  ببين ما به چه روزي افتاده ايم و استعمار چقدر جامعه ما را به لجنزار کشيده است ولي چاره اي نيست اينها سد راه انقلاب اسلاميند ؛ پس سد راه اسلام بايد برداشته شودند تا راه تکامل طي شود مادر جان به خدا قسم اگر گريه کني و به خاطر من گريه کني اصلا از تو راضي نخواهم بود. زينب وار زندگي کن و مرا نيز به خدا بسپار ( اللهم ارزقني توفيق الشهادة في سبيلک) .

  و السلام؛ محمد ابراهيم همت

  خوشا آنان که با عزت ز گیتی /  بساط خویش برچیدند و رفتندز کالاهای این آشفته بازار /  شهادت را پسندیدند و رفتند . . .

  براي شادي روح شهدا صلوات

  در ادامه بخوانید

  مراد از زنده بودن شهدا چیست؟

  خرید تلویزیون از بانه با اختلاف قیمت باورنکردنی!

  عشق ورزی بلد نیستی؟ زودتر و تا دیر نشده یاد بگیر !!!

  با ای بی شاپ دیگه از معاملات عقب نمیمونی◀سپرده گذاری امن

  به راحتی رتبه برتر کنکور شو!

  با یک کلیک اونور آبی! ◀ درخواست مشاوره رایگان

  ریزش مو داری؟ با این مکمل دیگه نگران نباش!

  چطور میشه در سریع ترین زمان آب را تصفیه کرد؟

  16 روش زیبایی دندان که تا الان نمی دانستید !!!

  چطور آب سالم بنوشیم؟! ◀مشاهده راهکار

  ارائه ارزانترین قیمت بلیط هواپیما از تمامی ایرلاین‌ها

  به راحتی آب خوردن، درآمد ارزی داشته باش!

  خرید اقساطی لپ تاپ و کامپیوتر ◀️ پی سی کالا

  چرا دیگر قد بلند شدن یک آرزو نیست ؟!

  چطور رابطه عاشقانه رو از آسیب حفظ کنیم؟

  شیکترین لباس های فرم اداری رو اینجا سفارش بده

  میخوای رابطه عاشقانه و دائمی داشته باشی؟ مشاهده راهکار

  نمیدونی با پیمان شکنی همسرت چیکار کنی؟ اینجا شرکت کن!

  خریدوفروش ارزدیجیتال با راهکاری سریع و امن

  سرمایه گذاری امن با سود بالاتر از بانک ، محاسبه روز شمار

  بهترین مکمل های دوران بارداری رو با 50% تخفیف بخر

  برای سفر نوروزی از اینجا بلیط رزرو کن◀ تنوع و مقایسه قیمت

  امن ترین سرمایه گذاری در شرایط فعلی*کم ریسک*سودهی بالا

  سفارش آنلاین خشکبار ارگانیک/پرداخت در محل

  حفظ سرمایه در تورم فعلی*سود بالاتر از بانک*امنیت بالا

  تا 50% تخفیف مجلل ترین تالارها + مشاهده لیست مزون و آتلیه

  کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های مذهبی

  (زندگینامه بزرگان دینی، اصول و فروع دین، آرامش سبز، احادیث و سخنان، احکام دینی و...)

  سایر مطالب مذهبی

  سایر مطالب مذهبی

  منبع مطلب : www.beytoote.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید