این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  وکالت کاری خودرو

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  وکالت کاری خودرو را از این سایت دریافت کنید.

  وکالت کاری تعویض پلاک خودرو

  در این مقاله، به این سوال، پاسخ داده شده که وکالت تعویض پلاک خودرو چیست و نکات مربوط به مشکلات، هزینه سال 1401 و مدارک لازم برای اعطای این وکالت ارائه شده است.

  وکالت تعویض پلاک خودرو

  وکالت تعویض پلاک خودرو، وکالتی بوده که فروشنده خودرو به خریدار آن، اعطا نموده و به موجب آن، خریدار ماشین، می تواند بدون نیاز به حضور فروشنده، برای تعویض پلاک خودرو اقدام نماید. هزینه این وکالت در سال 1401، مبلغ 150 هزار تومان بوده و کارت ملی، برگ سبز خودرو و مبایعه نامه ماشین، از مهم ترین مدارک لازم برای اعطای این وکالت می باشند.

  برای مشاوره وکالت تعویض پلاک خودرو

  برای مشاوره وکالت تعویض پلاک خودرو

  به طور معمول، هنگامی که دو شخص، تصمیم بر خرید و فروش خودرویی می گیرند، پس از انعقاد مبایعه نامه خودرو، خریدار و فروشنده، در یکی از مراکز تعویض پلاک، حاضر شده و مراحل تعویض پلاک خودرو و تنظیم سند رسمی را انجام می دهند. با این وجود، گاه در مواردی، همچون مشغله کاری یکی از طرفین یا دوری مسافت، فروشنده و خریدار خودرو، این امکان را نداشته تا در یک تاریخ معین، برای تعویض پلاک در مرکز مربوطه حاضر شوند.

  در این موارد، راه حل قانونی، اعطای وکالت کاری تعویض پلاک خودرو از سوی فروشنده به خریدار می باشد. بدین ترتیب، خریدار می تواند با در دست داشتن این وکالت، بدون نیاز به حضور فروشنده، برای تعویض پلاک به مراکز مربوطه مراجعه کند. از آنجا که این اعطای وکالت، منوط به ارائه مدارک و پرداخت هزینه های مربوطه بوده و انجام آن، ممکن است مشکلاتی را برای خریدار و فروشنده خودرو ایجاد نماید، لازم است تا دست اندرکاران معاملات خودرو با مقررات و قواعد آن آشنا شوند.

  با توجه به توضیحات فوق، در این مقاله، ابتدا به این سوال پاسخ داده که وکالت تعویض پلاک خودرو چیست؟ سپس در ادامه، به توضیح مشکلات، هزینه ها و مدارک لازم برای تنظیم این وکالت نامه، از جمله برگ سبز ماشین پرداخته؛ و در پایان، یک نمونه متن وکالت تعویض پلاک خودرو را جهت دانلود ارائه می نماییم.

  وکالت تعویض پلاک خودرو چیست؟

  یکی از معاملات رایج در کشور ما، معاملات خودرو بوده که دارای انواع مختلفی، همچون فروش، اجاره و صلح خودرو است. البته، در میان این معاملات، بیع خودرو یا همان قرارداد خرید و فروش خودرو، نسبت به سایر انواع معاملات خودرو، از فراوانی بیشتری برخوردار می باشد.

  به طور معمول، هنگامی که دو شخص، تصمیم بر خرید و فروش خودرویی می گیرند، روند انجام معامله به این صورت بوده، که ابتدا خریدار و فروشند، با حضور در بنگاه خودرو، که در عرف با عنوان نمایشگاه ماشین، شناخته می شوند، اقدام به تنظیم مبایعه نامه خودرو کرده و مبلغی نیز به عنوان بیعانه، از سوی خریدار ماشین به فروشنده پرداخت می گردد.

  در مرحله بعد، خریدار و فروشنده، پس از اخذ نوبت از سامانه نوبت دهی تعویض پلاک nobatdehi.epolice.ir، در یکی از مراکز تعویض پلاک، حاضر شده و مراحل تعویض پلاک خودرو را انجام می دهند. سپس، دو طرف، با حضور در یکی از دفاتر اسناد رسمی، ضمن پرداخت مابقی قیمت یا ثمن ماشین، سند رسمی خودرو را به خریدار منتقل کرده و با انجام این امر، روند انتقال خودرو پایان می یابد.

  با این وجود، گاه در مواردی، همچون مشغله کاری یکی از طرفین یا دوری مسافت، فروشنده و خریدار خودرو، این امکان را نداشته تا در یک تاریخ معین، برای تعویض پلاک در مرکز مربوطه حاضر شوند. به علاوه، دلالان خودرو نیز که خودروی خریداری شده را با هدف فروش آن به شخص دیگر، خریده اند، این امکان را نداشته که در تمام معاملات خود، برای تعویض پلاک خودرو به نام خود اقدام کنند.

  در این موارد، راه حل قانونی، اعطای وکالت کاری تعویض پلاک خودرو از سوی فروشنده به خریدار می باشد. بدین ترتیب، خریدار می تواند با در دست داشتن این وکالت، بدون اینکه نیاز به حضور فروشنده باشد، برای تعویض پلاک به مراکز مربوطه مراجعه کند.

  با توجه به توضیحات فوق، در پاسخ به این پرسش که وکالت تعویض پلاک خودرو چیست؟ می توان گفت، وکالت تعویض پلاک خودرو، وکالتی کاری بوده که فروشنده خودرو به خریدار آن، اعطا نموده و به موجب آن، خریدار ماشین، می تواند بدون نیاز به حضور فروشنده، برای مراجعه به مراکز مربوطه و تعویض پلاک خودرو اقدام نماید.

  حتما بخوانید : مالیات تعویض پلاک خودرو

  مشکلات وکالت تعویض پلاک خودرو

  در بخش قبل، به این سوال پاسخ دادیم که وکالت تعویض پلاک خودرو چیست و گفتیم که وکالت تعویض پلاک خودرو، بر خلاف وکالت خرید و فروش خودرو، وکالتی کاری بوده که فروشنده خودرو به خریدار آن، اعطا نموده و به موجب آن، خریدار ماشین، می تواند بدون نیاز به حضور فروشنده، برای مراجعه به مراکزمربوطه و تعویض پلاک خودرو اقدام نماید.

  اما، علی رغم مزایای وکالت های کاری تعویض پلاک، این نوع از وکالت، ممکن است با مشکلات حقوقی و غیر حقوقی برای طرفین آن، یعنی فروشندگان و خریداران خودرو همراه باشد. لذا لازم است تا اشخاصی که قصد  خرید و فروش ماشین را داشته، با آشنایی با مشکلات وکالت تعویض پلاک خودرو، اقدامات لازم را جهت اجتناب از مواجه شدن با این مشکلات، اتخاذ نمایند. بنابراین، در این بخش به توضیح مشکلات وکالت تعویض پلاک خودرو، پرداخته که شامل موارد زیر می باشد:

  منبع مطلب : www.heyvalaw.com

  وکالت خرید و فروش خودرو و هر آنچه درباره آن باید بدانید

  وکالت خرید و فروش خودرو یعنی بستن توافق با شخصی برای اینکه از سوی‌تان خودرویی را معامله کند و این‌کار نیاز به دقت دارد تا کلاه سرتان نرود.

  کارشناسی و معامله خودرو

  وکالت خرید و فروش خودرو و هر آنچه درباره آن باید بدانید

  وکالت خرید و فروش خودرو و هر آنچه درباره آن باید بدانید آیا معامله خودروی وکالتی دردسرساز خواهد شد؟

  بوسیله کارنامه در آذر ۳, ۱۳۹۹ به روز رسانی شده در دی ۲۱, ۱۴۰۱

  199به اشتراک گذاری

  هنگام خرید خودرو، حسابی به ابعاد مختلف فنی‌اش دقت می‌کنید. از اهل فن می‌پرسید، خودرو را به مکانیک و کارشناسان حرفه‌ای نشان می‌دهید و در کل، سعی‌تان این است که خریدی درست و هوشمندانه داشته باشید. این خیلی خوب است. اما پایان کار نیست. یعنی بعد از اینکه ماشین را پسند کردید و پای معامله رفتید، هنوز هم بخش‌ مهمی از کار باقی مانده و آن چیزی نیست جز مسائل حقوقی معامله مثل وکالت خرید و فروش خودرو و… . از بحث بررسی تطابق مشخصات اسناد و مدارک مربوط به خودرو با وسیله‌ای که می‌بینید و مسائل مشابه که بگذریم، مقوله مهم وکالت پیش می‌آید. اگر درباره وکالت خرید و فروش خودرو اطلاعات کافی نداشته باشید، امکان دارد در دردسر بزرگی بیافتید. پس اجازه بدهید که سیر تا پیاز این ماجرا و همچنین هزینه وکالت فروش خودرو را برای‌تان بگوییم و بفهمیم که آیا با داشتن وکالت می‌شود سند زد؟ با ما همراه باشید.

  عناوین این مطلب [مخفی]

  ۱ وکالت خرید و فروش خودرو چیست؟

  ۲ وکالت فروش خودرو چیست؟

  ۳ وکالت خرید خودرو چیست؟

  ۴ مدت اعتبار وکالت فروش خودرو چقدر است؟

  ۵ آیا می‌شود وکالت فروش خودرو را باطل کرد؟

  ۶ مدارک لازم برای وکالت تام خودرو

  ۷ مشکلات خرید و فروش وکالتی خودرو چیست؟

  وکالت خرید و فروش خودرو چیست؟

  وکالت خرید و فروش خودرو چیست ؟ وکالت‌دادن یعنی اینکه کسی از جانب شما نماینده و وکیل می‌شود که برخی از وظایف و کارهای‌تان را انجام بدهد. در زمینه خرید و فروش خودرو هم اوضاع به همین ترتیب است. یعنی شما می‌توانید برای خریدن یا فروختن خودرو، وکیل خود را بفرستید. اگر به هر دلیلی نمی‌توانید در هنگام معامله حاضر باشید، پای وکالت خرید و فروش خودرو به میان می‌آید. وکیل شما کیست؟ وکیل کسی است که با او قراردادی رسمی و مشخص دارید و به او اجازه می‌دهید که برای انجام بعضی از کارها که با هم توافق کرده‌اید، به‌جای شما حاضر شود و فرایند را پیش ببرد.

  پس وقتی که وکیلی برای خود تعیین می‌کنید و با او شرط و قرارداد انجام کاری را منعقد می‌کنید، شما موکل می‌شوید و اختیار کارتان را در زمینه‌ای مشخص به وکیل می‌سپارید. وکالت خرید و فروش خودرو هم همین است؛ یعنی یک نفر از جانب شما پای معامله حاضر می‌شود و به‌جای‌تان کار خرید یا فروش را انجام می‌دهد. پس هم در نقش خریدار و هم در نقش فروشنده می‌توانید وکیل داشته باشید. در ادامه وکالت خرید و وکالت فروش خودرو را به‌طور جداگانه توضیح می‌دهیم.

  وکالت فروش خودرو چیست؟

  با دادن وکالت فروش خودرو به شخصی دیگر، باعث می‌شوید که از بِ بسم‌اللهِ شروع معامله تا خداحافظی با مشتری سوئیچ‌به‌دستی که سوار ماشین‌تان می‌شود و به عنوان صاحب جدیدش بوق می‌زند و می‌رود، به عهده شخصی دیگر یا همان جناب وکیل باشد. با سپردن وکالت‌تان به شخصی دیگر تمام کارهای فرایند معامله بر عهده او خواهد بود. مثلا چانه‌زدن با مشتری، مراجعه به مراکز تعویض پلاک و… را او از جانب شما انجام خواهد داد.

  آگهی‌های خرید خودروهای کارشناسی شده

  لیفان X60 اتوماتیک مدل 1397 مشکی

  ۶۶۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان

  ام‌وی‌ام X33 S نیوفیس مدل 1400 خاکستری

  ۹۴۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان

  شاهین G مدل 1400 سفید

  ۴۶۷,۰۰۰,۰۰۰ تومان

  ام‌جی 6 GT مدل 2012 مشکی

  ۷۲۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان

  چانگان CS35 (مونتاژ) مدل 1397 سفید

  ۷۶۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان

  چری تیگو 8 پرو مدل 1401 صفر سفید

  ۲,۵۷۸,۰۰۰,۰۰۰ تومان

  بی‌ام‌و سری 5 سدان 528i مدل 2016 سرمه‌ای

  ۶,۴۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان آگهی‌های بیشتر

  وکالت خرید خودرو چیست؟

  برای خرید خودرو هم می‌توانید فردی را به نمایندگی و وکالت از طرف خودتان تعیین کنید. باید به محضر بروید و به‌طور رسمی و قانونی وکالت خرید خودرو را به شخصی دیگر واگذار کنید تا از سوی شما اجازه داشته باشد، در مراحل مختلف خرید مانند تعویض پلاک، انتقال سند و… مشارکت کند. چنین فردی از جانب شما مدارک مختلف معامله خودرو را امضا می‌کند و مالکیت خودرو را به شما می‌سپارد.

  حتما بخوانید: خرید خودرو کارتکس و تفاوت آن با خودروی پلاک شده

  وکالت به خریدار خودرو چیست؟

  برای پیش‌برد معامله خودرو می‌توانید وکالتی هم به خریدار بدهید. یعنی دیگر نماینده‌ای از سمت خودتان مشخص نکرده و وکیلی را برای پیش‌برد معامله خودرو تعیین نکنید. اما به کسی وکالت بدهید که قرار است، صاحب آینده خودروی‌تان شود. یعنی خریدار از جانب شما این حق را دارد که کلیه امور مرتبط با معامله را به‌تنهایی و با اجازه قانونی شما پیگیری کند. اما این کار چندان درست به نظر نمی‌رسد. شاید به خاطر مشغله، اعتمادی که به طرف مقابل دارید یا هر دلیل دیگری از دادن وکالت به خریدار خودرو استقبال کنید اما حواس‌تان باشد که این فرایند می‌تواند زوایای تاریکی هم داشته باشد. مثلا تا زمانی که پلاک خودرو به نام شماست، هرخلاف یا حادثه‌ای که با خودرو رخ بدهد، جرمش به گردن شما خواهد بود. فرقی نمی‌کند که راننده با یک آدم تصادف کرده یا خیلی ساده از چراغ قرمز عبور کرده و جریمه شده؛ در هر حال، مسئول همه اینها شما خواهید بود. پس زمانی که به خریدارتان وکالت می‌دهید که تمام امور از جمله تعویض پلاک، سندزدن و… را خودش انجام بدهد، در واقع، در وکالت خرید و فروش خودتان را وارد چالش‌هایی می‌کنید که شاید پایان خوشایندی نداشته باشند. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه و دانستن تفاوت وکالت تعویض پلاک و فروش خودرو و اینکه بدانید هزینه وکالت تعویض پلاک برعهده کیست ، نگاهی به مقاله وکالت تعویض پلاک بیاندازید.

  منبع مطلب : karnameh.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 14 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید