این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  پارک ولایت همدان

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  پارک ولایت همدان را از این سایت دریافت کنید.

  Transferring to the website...

  منبع مطلب : www.irna.ir

  پارک فرامنطقه‌ای ولایت یکی از طرح‌های بزرگ مدیریت شهری است همدان پیام

  صوفی شهردار همدان:

  پارک فرامنطقه‌ای ولایت یکی از طرح‌های بزرگ مدیریت شهری است

  اخبار

  ■ دهبانی‌صابر: جهش سرانه فضای سبز همدانی‌ها با احداث پارک فرامنطقه‌ای ولایت

  با توجه به ساختارهای سیاسی حاکم در کشورهای مختلف، تعاریف گوناگونی از مفهوم شهرداری و نوع کارکرد آن وجود دارد و ارائه یک تعریف واحد و جامع در این زمینه کاری دشوار است.

  اما به بیانی کلی، در جهان امروز، شهرداری نهادی عمومی، غیر دولتی، محلی و مستقل است که به عنوان مهمترین جزء حکومت‌های محلی با ارائه خدمات گوناگون عمرانی، رفاهی و شهری به رفع نیازهای مردم پرداخته و در انجام امور از مشارکت شهروندان بهره می‌برد.

  در دهه‌های اخیر افزایش تمایل به شهرنشینی و به تبع آن گسترش کالبدی شهرها باعث گردیده تا این نهاد مدنی روز به روز وظایف بیشتری را برعهده گرفته تا بتواند به نیازهای روزافزون شهروندان در بخش‌های عمران، محیط‌زیست، بهداشت و سلامت و بسیاری موارد دیگر پاسخ مناسبی دهد. وظایفی که دولت‌ها و حکومت‌ها به شهرداری‌ها به عنوان دولت‌های محلی واگذار کرده تا خود بتوانند  نقش مؤثرتری در سیاست‌گذاری‌ها و راهبری‌های کلان ایفا کنند.

  به عبارت دیگر شهرداری‌ها که زمانی محدوده‌ وظایف‌شان صرفاً به چند فعالیت خدماتی محدود می‌شد، اکنون می‌بایست با برنامه‌ریزی گسترده‌تری، رفاه فردی و اجتماعی را در شهرها فراهم آورند. رفاهی که تحقق آن وابسته به انجام دامنه بسیار گسترده‌ای از اقدامات و فعالیت‌هاست.

  با توجه به مباحث بیان شده وجود کارایی و اثربخشی مؤثر یکی از الزامات مهم در نهاد شهرداری‌هاست که بتواند تمامی اقدامات و منابع صرف شده را به درستی مدیریت کند، این مهم را می‌توان در منطقه یک شهرداری همدان مشاهده کرد به گونه‌ای که با تعامل مناسب با شهروندان که سرمایه اصلی نهادهای اجرایی هستند توانسته است پروژه‌های مهمی را در تمامی نقاط این منطقه به اجرا بگذارد.

  از مهمترین اقدامات شهرداری منطقه یک می‌توان به اجرای پروژه پارک فرامنطقه‌ای ولایت همدان اشاره کرد.

  بر اساس مستندات موجود از سوی شهرداری همدان، هدف از اجرای این پروژه تهیه و احداث نیازهای اولیه برای گردشگرانی است که پا به این پارک می‌گذارند و سعی بر آن است که کمترین آسیب به طبیعت وارد شود، بارگذاری‌های صورت پذیرفته به عنوان راه دسترسی، آلاچیق، سرویس بهداشتی، نمازخانه و دیگر تأسیسات به هیچ عنوان بیش از ۵ درصد از کل فضا نخواهد بود.

  احداث این پروژه‌ها می‌تواند باعث جهش بزرگی در سرانه فضای سبز شهروندان همدانی شود تا همشهریان بتوانند از طبیعت بکری که در این منطقه وجود دارد استفاده کنند.

  پارک فرامنطقه‌ای ولایت از طرح‌های بزرگ مدیریت شهری همدان

  شهردار همدان در زمینه این پروژه گفت: عملیات احداث پارک فرامنطقه‌ای ولایت همدان به وسعت صد هکتار در یکی از بکرترین نقاط تفریحی شهر در منطقه حیدره قرار دارد.

  عباس صوفی با تأکید بر لزوم جذب سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری در این پارک بیان کرد: وسعت این منطقه بکر طبیعی و جاذبه‌های منحصر به فرد آن امکان هرگونه سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری را مهیا ساخته است.

  وی با بیان اینکه پارک فرامنطقه‌ای ولایت همدان یکی از طرح‌های بزرگ مدیریت شهری همدان به شمار می‌رود گفت:امیدواریم تا پایان امسال اقدام شایسته‌ای در احداث و جذب سرمایه‌گذار صورت بگیرد.

  صوفی با تأکید بر لزوم سرعت بخشیدن در احداث این پارک فرامنطقه‌ای افزود: این پارک در یکی از نقاط دیدنی شهر همدان قرار دارد و باید به بهترین شکل ممکن احداث شود. شهردار ابراز امیدواری کرد: تا پایان سال جاری زیرساخت‌های اولیه برای احداث این پارک اجرایی شود و با ورود سرمایه‌گذاران شاهد پارکی شایسته شهروندان همدان و گردشگران باشیم.

  صوفی با بیان اینکه پارک فرامنطقه‌ای ولایت با توجه به مساحت گسترده‌ای که دارد می‌تواند یکی از پارک‌های راهبردی شهر همدان باشد گفت: تاکنون اقدامات مناسبی در زمینه احداث راه‌های دسترسی این پارک صورت پذیرفته است.

  وی ادامه داد: در فاز اول این پروژه علاوه بر اجرای راه‌های دسترسی که باعث سهولت تردد شهروندان و گردشگران می‌شود نصب آلاچیق، ساخت سرویس‌های بهداشتی، نصب مخازن آب و اجرای آبنما در نظر گرفته شده است که امیدواریم هرچه سریع‌تر این فاز پروژه به اتمام رسیده و این پارک را در اختیار شهروندان عزیز قرار  دهیم.

  صوفی گفت: ایجاد و نصب مخازن آب جهت آبیاری فضای سبز و خدمات نیز با هماهنگی‌های صورت گرفته در حال انجام است و با اجرای سیستم‌های آبرسانی می‌توان نگهداری و توسعه فضای سبز مجموعه پارک را به طور ویژه‌ای ارتقا داد.

  شهردار همدان با اشاره به اینکه پروژه پارک فرامنطقه‌ای ولایت یکی از پروژه‌های بزرگ و هزینه‌بر شهرداری همدان است افزود: اقداماتی که منطقه یک شهرداری در اجرای پروژه‌های بزرگ جهت رفاه حال هرچه بیشتر شهروندان در دستور کار دارد قابل تقدیر و تشکر است.

  جهش بزرگی در سرانه

  فضای سبز شهروندان همدانی

  مدیر منطقه یک نیز با اشاره به اینکه احداث پارک صد هکتاری ولایت باعث جهش بزرگی در سرانه فضای سبز شهروندان همدانی خواهد شد گفت:  توسعه فضای سبز و کاربری‌های آن به دلیل تاثیرات مثبتی که بر محیط‌زیست، سلامت جسمی و روانی شهروندان دارد بسیار مهم است.

  دهبانی‌صابر افزود: در عملیات اجرایی احداث این پارک تصمیم گرفته شد تا کمترین دخالت و صدمه به محیط‌زیست وارد شود تا شهروندان و گردشگران بتوانند از محیطی طبیعی و بکر نهایت استفاده را ببرند.

  وی با اشاره به اینکه سهم پارک فرامنطقه‌ای ولایت در بودجه سال‌جاری این منطقه بسیار پررنگ و مهم دیده شده است گفت:  با برنامه‌ریزی های لازم بیش از 150 میلیارد ریال برای احداث این پارک در نظر گرفته شده است.

  دهبانی‌صابر گفت: حفظ فضای سبز و طبیعت بکری که در این منطقه وجود دارد اولویت ما در احداث این پارک است و با استفاده از نظرات کارشناسان متخصص در این زمینه کاشت گونه‌های خاصی از گیاهان مدنظر است که مقاومت‌های لازم را داشته باشند و برای آبیاری این فضای سبز که بسیار مهم و حیاتی است نیز تمهیداتی ویژه‌ای در نظر گرفته شده است.

  وی گفت: با احداث این پارک امیدواریم تا شاهد توسعه مکان‌های گردشگری و تفریحی شهر همدان باشیم و رضایتمندی شهروندان از شهر همدان را هرچه بیشتر افزایش دهیم.

  منبع مطلب : www.hamedanpayam.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 6 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید