این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  پذیره نویسی تضمین

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  پذیره نویسی تضمین را از این سایت دریافت کنید.

  صندوق تضمین اصل سرمایه مفید با رکن ضامن

  صندوق تضمین اصل سرمایه مفید، یک صندوق تضمین با رکن ضامن است که علاوه بر ایجاد بازدهی مناسب، اصل آورده سرمایه‌گذاران را نیز تضمین می‌کند.

  صندوق تضمین اصل سرمایه مفید با رکن ضامن

  آشنایی با بورسابزارهای سرمایه‌گذاریانواع صندوق‌هادانش سرمایه‌گذاری

  زمان مطالعه 6 دقیقه

  انتشار ۲۹ مرداد ۱۴۰۱

  تعداد بازدید 13317 سطح مبتدی

  صندوق تضمین اصل سرمایه مفید با رکن ضامن، یکی از جدیدترین انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه است که ضمن ایجاد بازدهی مناسب برای سرمایه‌گذاران، اصل سرمایه آن‌ها را نیز تضمین می‌کند.

  برای اینکه پس از مشخص شدن زمان پذیره‌نویسی از آن باخبر شوید شماره همراه خود را از طریق دکمه زیر ثبت کنید:

  در ادامه با صندوق تضمین بیشتر آشنا می‌شویم.

  صندوق سرمایه‌گذاری و انواع آن

  استفاده از صندوق‌های سرمایه‌گذاری یکی از بهترین روش‌ها برای سرمایه‌گذاری در بورس است. هر صندوق سرمایه‌گذاری توسط گروهی خبره از متخصصین بازار سرمایه مدیریت می‌شود. این افراد در چارچوب اساسنامه و امیدنامه صندوق و تحت نظارت سازمان بورس، وجوه سرمایه‌گذاران را در بازار بورس سرمایه‌گذاری می‌کنند.

  در یک تقسیم‌بندی متداول، صندوق‌های سرمایه‌گذاری را می‌توان با توجه به ترکیب دارایی تحت مدیریت هر صندوق به انواع مختلفی تقسیم کرد. بر این اساس پرمخاطب‌ترین صندوق‌ها در بازار سرمایه ایران عبارتند از: صندوق‌های سهامی، صندوق‌های مختلط، صندوق‌های با درآمد ثابت، صندوق‌های مبتنی بر سکه طلا و صندوق‌های شاخصی.

  از نظر چگونگی سرمایه‌گذاری در صندوق، می‌توان صندوق‌ها را به دو نوع قابل معامله (ETF) و مبتنی بر صدور و ابطال تقسیم کرد. خرید و فروش صندوق‌های قابل معامله شبیه خرید و فروش سهام و از طریق سامانه‌های معاملات آنلاین کارگزاری‌ها انجام می‌شود. سرمایه‌گذاری در صندوق‌های مبتنی بر صدور و ابطال نیز معمولا از طریق مراجعه به شعب صندوق یا سایت یا اپلیکیشن صندوق مربوطه انجام می‌شود.

  از نظر ریسک، صندوق‌های با درآمد ثابت، کم‌ریسک، صندوق‌های مختلط، ریسک متوسط و صندوق‌های سهامی، شاخصی و مبتنی بر سکه طلا، پرریسک هستند. ریسک و بازده نیز با یکدیگر ارتباط مستقیم دارند. هر چه ریسک یک صندوق بیشتر باشد انتظار می‌رود بازدهی بیشتری داشته باشد.

  سبدگردان مفید هم‌اکنون بیش از ۳۸۰ هزار میلیارد ریال از دارایی سرمایه‌گذاران را در انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری شامل صندوق‌های مبتنی بر سکه طلا، شاخصی، سهامی، مختلط و درآمد ثابت را بر عهده دارد و می‌تواند پاسخگوی هر سلیقه‌ای در سرمایه‌گذاری باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید مطلب «صندوق‌های سرمایه‌گذاری کارگزاری مفید در یک نگاه» را بخوانید.

  تضمین اصل سرمایه؛ دغدغه بسیاری از سرمایه‌گذاران

  افزایش یا کاهش قیمت سهام شرکت‌ها تحت تاثیر عوامل بسیاری قرار دارد. از این رو سرمایه‌گذاری در سهام شرکت‌ها، ذاتا با ریسک همراه است. از همین رو، یکی از نگرانی‌های بسیاری از سرمایه‌گذاران تازه‌وارد بورس یا افراد با سطح ریسک‌پذیری کم، حفظ اصل سرمایه و در محدوده زیان قرار نگرفتن است.

  صندوق‌های با درآمد ثابت، عمدتا بازدهی روزانه مثبتی دارند و سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها منجر به زیان نمی‌شود. اما بازدهی این صندوق‌ها از شاخص بورس تاثیر نمی‌پذیرد. در واقع در شرایط صعودی بازار، صندوق‌های مختلط، سهامی و شاخصی بازدهی بهتری می‌توانند برای سرمایه‌گذاران ایجاد کنند.

  از طرف دیگر، تضمینی برای حفظ اصل سرمایه در صندوق‌های مختلط، سهامی و شاخصی وجود ندارد. در واقع در شرایط اصلاحی و نزولی بازار، ممکن است بازدهی این صندوق‌ها نیز منفی باشد و اصل سرمایه سرمایه‌گذاران نیز کاهش یابد.

  صندوق تضمین اصل سرمایه مفید؛

  صندوق تضمین اصل سرمایه مفید؛ راهکاری ایده‌آل برای سرمایه‌گذاری بدون ریسک در بورس

  برای اولین بار در تاریخ بازار سرمایه ایران، کارگزاری مفید به دنبال راه‌اندازی صندوقی است که حداقل ۳۰٪ و حداکثر ۷۰٪ از دارایی‌های آن در سهام شرکت‌ها و مابقی در اوراق با درآمد ثابت سرمایه‌گذاری شود، اما در عین حال اصل سرمایه (آورده اولیه) سرمایه‌گذاران نیز حفظ شود.

  در واقع حتی در شرایط نزولی بازار بورس و کاهش قیمت سهام، سرمایه‌گذاران صندوق تضمین با زیان روبرو نمی‌شوند و اصل سرمایه آن‌ها حفظ می‌شود. در شرایط صعودی بازار بورس نیز سرمایه‌گذاران این صندوق به شکل مطلوبی از افزایش قیمت سهام شرکت‌ها منتفع می‌شوند. در هر زمانی پس از سرمایه‌گذاری در صندوق تضمین امکان ابطال واحدها و خارج کردن سرمایه از این صندوق وجود دارد و البته حداقل زمان سرمایه‌گذاری برای بهره‌مندی از مزیت تضمین آورده اولیه، ۶ ماه (= ۱۸۰ روز) است.

  صندوق تضمین؛ صندوقی با رکن ضامن

  به طور کلی صندوق‌های تضمین به دو دسته تقسیم می‌شوند، صندوق‌ تضمین‌ با رکن ضامن و صندوق تضمین با مکانیزم اهرمی. در صندوق‌های تضمین‌ با رکن ضامن، پس از پذیره‌نویسی واحد‌های صدور و ابطالی، صندوق‌ تاسیس شده و فعالیت خود را آغاز می‌کند. چراکه آورده اولیه سرمایه‌گذاران توسط یک شرکت سبدگردان تضمین می‌شود.

  اما در نوع دیگر این صندوق‌ها، ابتدا واحدهای ETF پذیره‌نویسی شده (حداقل میزان سرمایه‌گذاری در واحد‌های ETF مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان است) و سپس مجوز فعالیت صندوق ETF اخذ می‌گردد. این امر به این دلیل است که تضمین واحد‌های صدور و ابطالی، به پشتوانه سرمایه‌گذاران واحدهای ETF انجام می‌شود. پس از طی شدن این مرحله، مجوز لازم برای واحد‌های صدور و ابطالی صادر شده و فروش آن‌ها آغاز می‌گردد.

  صندوق تضمین اصل سرمایه مفید، از نوع صندوق تضمین با رکن ضامن است. ضمانت اصل سرمایه در این صندوق توسط شرکت سبدگردان مفید انجام می‌شود. واحد‌های این صندوق از نوع صدور و ابطالی بوده و پذیره‌نویسی آن با قیمت هر واحد «۱۰۰۰» تومان انجام می‌شود.

  هیچ‌گونه جریمه‌ای برای ابطال واحدهای صندوق تضمین اصل سرمایه مفید وجود ندارد.

  این نوع از صندوق‌‌های تضمین سرمایه پس از انجام مرحله پذیره‌نویسی، تاسیس شده و فعالیت خود را آغاز خواهند کرد. لازم به ذکر است که موافقت اصولی سازمان بورس با فعالیت این نوع صندوق صادر شده است. کارگزاری مفید در حال طی کردن فرآیند اداری مورد نیاز برای آغاز به کار این صندوق است.

  منبع مطلب : learning.emofid.com

  صندوق تضمین مفید؛ راهکاری برای تضمین اصل سرمایه

  منبع مطلب : landing.emofid.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 12 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید