این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  پرداخت خروجی سال 1401

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  پرداخت خروجی سال 1401 را از این سایت دریافت کنید.

  قوانین و مبلغ عوارض خروج از کشور در سال 1401 چقدر است؟

  همه چیز درباره عوارض خروج از کشور در سال 1401. جزئیات مبلغ عوارض خروج از کشور و راه های پرداخت آن را در این مقاله بخوانید

  عوارض خروج از کشور به افرادی که قصد ترک ایران به مقصد یک شهر و کشور خارجی را به منظور مهاجرت دائم، مسافرت گردشگری، تجاری، اداری و … داشته باشند، تعلق پیدا می‌کند. این عدد هر ساله ممکن است تغییر پیدا کرده و مبلغ آن در سال 1400 متفاوت از چیزی است که در سال قبل داشتیم. در ادامه با این مقاله باراد هوا دریا (ارائه کننده خدمات فریت بار به کانادا ) همراه باشید تا نگاهی به مبلغ عوارض خروج از کشور در سال ۱۴۰۱ بیندازیم.

  عوارض خروج از کشور چیست؟

  عوارض خروجی از کشور به مبلغی گفته می‌شود که هر سال به وسیله وزارت اقتصاد و طبق قانون بودجه اعلام شده و امسال نیز نرخی بین 400 تا 800 هزار تومان دارد. این عوارض برای مسافران عادی، زائران حج تمتع و عمره، زائران عتبات و عالیات، مسافران مرزنشین و همین طور تیم‌های ورزشکاری ملی، تا حدودی متفاوت است.

  قانون عوارض خروج از کشور

  طبق قانون، اگر مسافری در زمره مسافران عادی، مسافران حجم تمتع و عمره، مسافران عتبات و عالیات، مسافران مرزنشین یا ورزشکاران، چند مرتبه در سال به مقاصد خارجی سفر داشته باشد، هزینه عوارض خروج از کشور وی، در هر مرتبه سفر به صورت جداگانه محاسبه خواهد شد و این مبلغ نسبت به پرداخت قبلی، تفاوت خواهد داشت.

  نکته: پیش از سال 97، امکان پرداخت نقدی عوارض خروج از کشور وجود داشت و عمدتا نیز صف‌های طولانی نیز بابت آن شکل می‌گرفت. اما پس از ایجاد دستورالعمل شماره 44353 در این سال، پرداخت عوارض خروج از کشور، تنها از طریق درگاه‌های پرداخت الکترونیکی و به مقصد چه افرادی از پرداخت عوارض خروج از کشور معاف هستند؟ حساب بانک ملی، میسر خواهد بود.

  بیشتر بخوانید: هزینه هر کیلو اضافه بار پرواز خارجی

  مبلغ عوارض خروج از کشور

  همان طور که اشاره کردیم مبلغ عوارض خروج از کشور برای مسافران عادی، مسافران مقاصد زیارتی، مرزنشینان و تیم‌های ملی، متفاوت است. در زیر زیر نگاهی به این نرخ‌ها می‌اندازیم.

  نوع مسافر بار اول سفر در سال (ريال) بار دوم سفر در سال (ريال) بار سوم سفر در سال و بیشتر (ريال) نوع مرز

  عادی 4,000,000 6,000,000 8,000,000 کلیه مرزها

  زائر حج تمتع 1,320,000 1,980,000 2,640,000 کلیه مرزها

  زائر حج عمره 1,320,000 1,980,000 2,640,000 کلیه مرزها

  زائر عتبات 375,000 450,000 450,000 مرز هوایی

  زائر عالیات 125,000 150,000 15,000 مرز زمینی و دریایی

  مسافر مرزنشین 750,000 6,000,000 8,000,000 مرز هوایی

  مسافر مرزنشین 250,000 6,000,000 8,000,000 مرز زمینی و دریایی

  تیم های ملی 2,640,000 2,640,000 2,640,000 کلیه مرزها

  به این معنا که یک مسافر عادی برای سفر به یک کشور خارجی به طور مثال سفر به دبی در مرتبه اول سفر خود در سال 1400، باید مبلغ 400 هزار تومان به عنوان عوارض خروجی از کشور بپردازد. این مبلغ در مرتبه دوم سفر وی در سال به 600 هزار تومان می‌رسد. همین طور این مسافر برای سومین مرتبه سفر در سال باید 800 هزار تومان پرداخت کند.

  همان طور که مشاهده می‌کنید، نرخ عوارض برای مسافران عادی در مقایسه با مسافران حج تمتع و عمره و همین طور زائران عتبات عالیات، متفاوت است. به علاوه رقم کمتری برای تیم‌های ملی به واسطه سفرهایی که با مجوز وزارت ورزش و جوانان به کشورهای خارجی دارند، در نظر گرفته شده است. همچنین عوارض خروج زمینی به مراتب کمتر از هزینه‌ی عوارض خروج از کشور به صورت هوایی است.

  همین طور این نرخ در هر مرتبه از سفر خارجی، افزایش می‌یابد و تنها در خصوص سفرهای تیم‌های ملی ورزشکاری در هر بار سفر در سال، یکسان قرار داده شده است.

  بیشتر بخوانید: قوانین و مقررات گمرکی کالای همراه مسافر

  عوارض خروج از کشور 1401

  طبق گفته خبرگزاری های مختلف و طبق مصوبه مجلس در سال جدید برای عوارض خروج از کشور در سال ۱۴۰۱ مبلغ خاصی تعیین نشده است و در حال حاضر با نرخ 400 هزار تومان برای بار اول همانند سال قبل ادامه دارد.

  عوارض خروج از کشور کودکان

  عوارض خروج از کشور کودکان، تفاوتی با نرخ آن برای بزرگسالان نداشته و به ازای هر نفر دارای کد ملی و بلیط پرواز، به همان شکل محاسبه خواهد شد.

  مدت زمان اعتبار عوارض خروج از کشور چقدر است؟

  لازم به توضیح است که مدت زمان اعتبار پرداخت عوارض خروج از کشور در هر سال، به اندازه طول همان سال است. به این معنا که اگر شما در ماه فروردین بابت سفر خارجی عوارضی را پرداخت کرده باشید و به هر علتی سفر شما کنسل شود، این امکان را خواهید داشت که تا پایان سال از همان پرداخت عوارض استفاده نمایید.

  پرداخت عوارض خروج از کشور

  برای پرداخت عوارض خروج از کشور، می‌توانید به سامانه پرداخت الکترونیکی سداد مراجعه کرده و ضمن انتخاب مقصد سفر خود و وارد کردن اطلاعاتی شامل تلفن همراه، کد ملی و …، مبلغ عوارضی را پرداخت کنید.

  به علاوه امکان پرداخت عوارضی خروجی از طریق چند اپلیکیشن از جمله اپ ایوا وجود خواهد داشت.

  چه افرادی از پرداخت عوارض خروج از کشور معاف هستند؟

  برخی از افراد در سفرهای خارجی خود، از پرداخت عوارض خروج از کشور معاف اعلام شده‌اند. در حال حاضر افراد زیر از پرداخت عوارض خروجی فرودگاه امام معاف می‌باشند:

  بیمارانی که سفر درمانی در پیش دارند. (نیاز به ارائه مجوز خواهد بود.)

  جانبازانی که جهت درمان به کشور ثالث سفر می‌کنند. (نیاز به ارائه مجوز خواهد بود.)

  خدمت پرواز و خدمه کشتی

  افراد دارای پاسپورت سیاسی

  دانشجویان دارای مجوز تحصیل در کشور مقصد (باید بین هر دو سفر آن‌ها، حداقل 3 ماه فاصله باشد.)

  ایرانیان مقیم خارج از کشور که مشغول به کار باشند. (نیاز به ارائه کارنامه شغلی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواهد بود.)

  بیشتر بخوانید: اطلاعات و شماره تلفن گمرک فرودگاه امام خمینی

  منبع مطلب : baradfreight.com

  پرداخت عوارض خروج از کشور 1401و 1400

  روش های پرداخت عوارض خروج از کشور سال 1401و 1400 یکی است اما قیمت عوارض تغییر یافته. همچنین عده‌ای شامل معافیت از پرداخت عوارض دارند.

  اگر تا به حال به دلایل تجاری، تفریحی، درمانی، و غیره از کشور خارج شده‌اید، احتمالا عوارض خروج از کشور را هم پرداخته‌اید. اما آیا می‌دانید این عوارض به چه دلیل و چه مقدار پرداخت می‌شود و به حساب چه ارگانی می‌رود؟ با این مقاله از مجله گردشگری علی‌بابا همراه باشید تا با عوارض خروج از کشور 401 بیشتر آشنا شوید و تمام جزئیات مربوط به آن را دریابید.

  سرفصل‌های مقاله نمایش

  مبلغ عوارض خروج از کشور در سال 1401 چقدر است؟

  در سال 1401 عوارض خروج از کشور برای سفرهای عادی اول 400 هزار تومان است. در سفرهای عادی دوم و سوم باید به ترتیب مبلغ 600 هزار تومان و 800 هزار تومان پرداخت کنید.

  این مبلغ برای سفرهای حج تمتع و عمره هم به ترتیب 132 هزار تومان، 198 هزار تومان و 264 هزار تومان است.

  روش‌های پرداخت عوارض خروج از کشور کدام‌ها هستند؟

  چه کسانی از پرداخت عوارض خروج از کشور معاف هستند؟

  عوارض خروج از کشور چیست؟

  عوارض خروج از کشور مبلغی‌ است که هر شخصی که از کشور خارج می‌شود، باید به دولت بپردازد. این عوارض حتی برای افراد زیر دو سال هم محاسبه می‌شود. البته استثنائاتی در این مورد هم وجود دارد که در ادامه این مقاله به آن می‌پردازیم.

  نکته قابل تامل این است که عوارض عنوانی است که به هزینه‌ای اتلاق می‌شود که باید به شهرداری‌ها بپردازیم. برای همین هم عوارض خروج تا چند سال پیش به حساب شهرداری واریز می‌شد، اما با مصوبه بهمن ماه سال ۱۳۹۸، این عوارض به عنوان مالیات خروج از کشور نام‌گذاری شد و از آن به بعد هزینه به حساب دولت واریز می‌شود.

  بخش کوچکی از این مبلغ به سازمان گردشگری پرداخت می‌شود و بخش دیگری هم برای بازسازی و به‌سازی روستاهای مرزی کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  @[email protected]#=img=#

  هزینه عوارض خروج از کشور هر ساله تغییر می‌کند. برای همین هم اگر قصد دارید به خارج از کشور سفر کنید، حتما باید در جریان آخرین قوانین آن باشید. برای مثال تا چند سال پیش کودکان زیر هفت سال از پرداخت عوارض معاف بودند، اما بعدا این قانون تغییر کرد و حالا این عوارض حتی برای نوزادان هم باید پرداخت شود.

  عوارض خروج از کشور ۱۴۰۰

  طبق گزارش وبسایت خبری تابناک، مبلغ عوارض خروج از کشور در سال ۱۴۰۰ در بودجه مصوبه مجلس ۴۰۰ هزار تومان تعیین شده‌ است. البته این مبلغ برای بار اولی است که از کشور خارج می‌شوید. سایر مبالغ را می‌توانید در جدول زیر ببینید.

  مسافران حج تمتع و عمره مسافران عادی مبلغ عوارض خروج از کشور در سال ۱۴۰۰

  ۱۳۲ هزار تومان ۴۰۰ هزار تومان مرتبه اول

  198 هزار تومان ۶۰۰ هزار تومان مرتبه دوم

  264 هزار تومان ۸۰۰ هزار تومان مرتبه سوم به بعد

  عوارض خروج از کشور کودکان

  به طور کلی تفاوتی بین عوارض خروج از کشور کودکان با سایر مسافران وجود ندارد و نرخ آن یکسان است. این عوارض به ازای هر فرد با کدملی و بلیط پرواز محاسبه می‌شود.

  عوارض خروج از کشور 1401

  بالاخره عوارض خروج از کشور 1401 توسط دولت بررسی و اعلام شد. در سال 1400، میزان درآمد دولت از عوارض خروج از کشور 110 میلیارد تومان بود اما مبلغ این درآمد برای سال 1401 به اندازه 1500 میلیارد تومان برآورد شده است. طبیعی است که چنین افزایشی باعث بالاتر رفتن مبلغ عوارض خروج از کشور برای سال 1401 شده است.

  با این حال عوارض خروج از کشور سال 1401 همچنان مانند سال گذشته است؛ بنابراین در سال 1401 برای اولین خروج از کشور باید مبلغ 400هزار تومان پرداخت کنید.

  از چه روش‌هایی می‌توان عوارض خروج را پرداخت کرد؟

  شما می‌توانید عوارض خروج از ایران را از راه‌های مختلفی پرداخت کنید. یکی از این روش‌ها استفاده از دستگاه‌های ATM غیرنقدی است که در فرودگاه‌های سراسر کشور نصب شده‌اند. البته اگر امکان استفاده از رمز دوم در اختیار شماست، می‌توانید از طریق سامانه مخصوص پرداخت هم اقدام کنید.

  @[email protected]#=img=#

  یکی از آسان‌ترین روش‌های پرداخت عوارض خروج استفاده از سامانه سداد است. این سامانه با همکاری سازمان امور مالیاتی کشور و بانک ملی ایران طراحی شده و از طریق آن به راحتی می‌توانید مبلغ عوارض را پرداخت کنید. البته اپلیکیشن ایوا که توسط همین شرکت ارائه شده و برای دستگاه‌های آي‌اواس و اندروید قابل دانلود است هم این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد.

  پیشنهاد خواندنی: پاسپورت دارید؟ پس ویزا لازم نیست (کشورهای بدون ویزا)

  یکی دیگر برنامه‌های موبایلی که کار شما را برای پرداخت عوارض خروج از کشور آسان‌تر کرده پیام‌رسان بله است. این پیام‌رسان به شما امکان ارسال انواع پیغام صوتی و تصویری و فایل را به شما می‌دهد. به علاوه با استفاده از پیام‌رسان بله که وابسته به بانک ملی ایران است می‌توانید عوارض را هم پرداخت کنید.

  @[email protected]#=img=#

  چه کسانی از پرداخت عوارض خروج از کشور معاف هستند؟

  با اینکه پرداخت عوارض خروج از کشور برای همه الزامی است، اما خیلی‌ها هم از پرداخت این هزینه معاف شده‌اند که در ادامه آن را می‌گوییم.

  معافیت خدمه سفر از پرداخت عوارض خروج از کشور

  قانون پرداخت عوارض در هنگام خروج از کشور شامل همه افرادی می‌شود که برای تفریح یا تجارت به خارج از کشور سفر می‌کنند، اما این قانون یک سری افراد را از پرداخت عوارض مستثنا می‌داند. اولین گروه افرادی هستند که به واسطه ماموریت شغلی مجبور می‌شوند از کشور خارج شوند. برای مثال خدمه پرواز و خدمه کشتی‌های تجاری و مسافربری لازم نیست این عوارض را پرداخت کنند.

  @[email protected]#=img=#

  معافیت دانشجویان و افراد بیمار از پرداخت عوارض خروج از کشور

  اگر دانشجو هستید و مجوز تحصیل در کشور دیگری را دارید یا بیمار هستید و با مجوز شورای پزشکی برای درمان به خارج از کشور می‌روید هم از پرداخت عوارض خروج از کشور معاف هستید. البته در مورد دانشجویان خارج از کشور بین رفت‌وآمدهای آن‌ها باید بیشتر از ۳ ماه فاصله باشد. اگر هم به عنوان همراه بیمار سفر می‌کنید، می‌توانید به میزان ۴۰ تا ۶۰درصد در این عوارض تخفیف بگیرید.

  @[email protected]#=img=#

  معافیت سایر افراد از پرداخت عوارض خروج

  نهایتا اگر گذرنامه سیاسی یا خدمت دارید یا مقیم یک کشور دیگر هستید و از وزارت کار و امور اجتماعی ویزای کار گرفته‌اید هم لازم نیست عوارض را پرداخت کنید.

  منبع مطلب : www.alibaba.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید