این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  پرچم امریکا چندتا ستاره دارد

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  پرچم امریکا چندتا ستاره دارد را از این سایت دریافت کنید.

  پرچم ایالات متحده آمریکا

  پرچم ایالات متحده آمریکا

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  ایالات متحده آمریکا

  نام پرچم آمریکا؛، ستاره‌ها و نوارها

  قرمز، سفید، و آبی شکوه کهن پرچم ستارگان

  پرچم ایالات متحده آمریکا

  کاربرد پرچم ملی و پرچم دریایی

  تناسب ۱۰:۱۹

  پذیرفته‌شده ۳ دسامبر ۱۷۷۵ (پرچم اتحادیه بزرگ)

  ۱۴ ژوئن ۱۷۷۷ (نخستین پرچم با ۱۳ ستاره)

  ۴ ژوئیه ۱۹۶۰ (پرچم کنونی با ۵۰ ستاره)

  طرح ۱۳ خط افقی سفید و قرمز؛ ۵۰ ستاره بر زمینه آبی

  پرچم ایالات متحده آمریکا پرچم رسمی فدرال ایالات متحده آمریکا است.

  پرچم آمریکا در سال ۱۷۷۵، که مشابه پرچم کمپانی هند شرقی بریتانیا است.

  تاریخچه[ویرایش]

  اینکه نخستین پرچم غیررسمی آمریکا را چه کسی یا چه کسانی ساخته، معلوم نیست. جان پل جونز، فرمانده سرشناس نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا در جنگ استقلال آمریکا، یکی از کسانی بود که ادعا می‌کرد نخستین پرچم آمریکا با ۱۳ نوار شامل ۷ نوار قرمز و ۶ نوار سفید را در دسامبر ۱۷۷۵ بر روی کشتی خود برفراشته است.[۱]

  طراح نخستین پرچم رسمی آمریکا نیز ناشناخته است. برخی تاریخ نویسان بر این باورند که فرانسیس هاپکینسون، نماینده کنگره ایالات متحده آمریکا از نیوجرسی، طراح آن بود. هاپکینسون، هنرمند و طراح گرافیک بود. او نخستین پرچم را برای نیروی دریایی ایالات متحده طراحی کرد. به نظر می‌آید او یک پرچم رسمی برای آمریکا، یکی برای نیروی دریایی، و احتمالاً یکی برای نیروی زمینی یا توپخانه نیروی زمینی طراحی کرده بود.[۱] با اینحال، نخستین طرح پرچم رسمی آمریکا به سال ۱۷۷۵ (میلادی) بر می‌گردد. این پرچم تا به امروز ۲۶ مرتبه تغییر و تحول پیدا کرده تا به شکل فعلی خود رسیده‌است.

  ۳۹ پرچم آمریکا در طول تاریخ (از چپ به راست)

  در ۱۴ ژوئن ۱۷۷۷ دومین کنگره قاره‌ای که از گردهمایی رهبران مستعمرات سیزده‌گانه تشکیل شده بود، لایحه پرچم را تصویب کرده و مشخصات آن را تعیین کرد. علت انتخاب روز ۱۴ ژوئن به عنوان روز پرچم، به مناسبت بزرگداشت همین تصمیم کنگره قاره‌ای است.[۲]

  این پرچم از ۱۳ باند سفید و قرمز تشکیل شده که خط‌های بالا و پایین حتماً باید قرمز باشند. ۱۳ باند نشانهٔ ۱۳ مستعمره‌ای است که نخستین‌بار علیه امپراتوری بریتانیا قیام کرده و منجر به استقلال آمریکا شدند. ۱۳ ستاره نشانه تشکیل ایالات متحده از این ۱۳ سرزمین بود. با گذر زمان و پیوستن سرزمین‌های دیگر به آمریکا به‌شمار ستاره‌های این پرچم، افزوده شد.[۲]

  پرچم امروزی[ویرایش]

  پرچم کنونی آمریکا ۵۰ ستاره دارد که نشان از ۵۰ ایالت این کشور است. پرچم کنونی آمریکا ۱۳ خط دارد که ۷ خط آن قرمز و ۶ خط آن سفید هستند. رنگ قرمز نشانه سرسختی و شجاعت، آبی نشانه هوشیاری، استقامت و عدالت، و سفید به نشانه پاکی و معصومیت است.[۲]

  قانون پرچم[ویرایش]

  تصویب[ویرایش]

  نخستین تلاش برای تدوین آداب و آیین نگه‌داری و حفظ جایگاه پرچم آمریکا به دهه ۱۹۲۰ (میلادی) بازمی‌گردد. در سال ۱۹۲۳ همایشی در واشینگتن، دی.سی. برگزار شد که بیش از ۶۰ گروه مختلف، چون سپاه تفنگ‌داران دریایی، کهنه‌سربازان بازنشسته، و حتی کوکلوس‌کلان‌ها در آن شرکت کردند. هریک از این گروه‌ها برای خود آیین و آدابی برای احترام به پرچم آمریکا وضع کرده بودند. در نتیجه این نشست، در سال ۱۹۴۲ قانون آیین پرچم آمریکا تصویب شد که به چگونگی از بین بردن محترمانه آن و جزئیات معیارهایی برای نیمه افراشته کردن پرچم را نشان می‌دهد. اما دربارهٔ شیوه تا کردن پرچم، توضیحی نمی‌دهد.[۲]

  زیر پا گذاشتن قانون پرچم جرم نیست؛ زیرا این قانون، جنبه اجباری نداشته و این مقررات بیشتر با هدف محترم شمردن پرچم کارایی دارند.[۲]

  تقدیم پرچم آمریکا از سوی یک فرمانده نظامی به همسر رونالد ریگان

  بندهای مهم[ویرایش]

  چند بند مهم قانون پرچم آمریکا:[۲]

  پرچم آمریکا برای هیچ شخص یا چیزی پایین آورده نمی‌شود مگر تنها به علامت پاسخ دادن به سلام رسمی یک کشتی خارجی. این تصور که این بند قانون به خاطر حرکت رالف رز در جریان بازی‌های المپیک تابستانی ۱۹۰۸ لندن است برداشتی نادرست است.

  هنگامی که پرچم آمریکا فرسوده می‌شود و دیگر نمی‌توان از آن به عنوان سمبل ایالات متحده استفاده کرد، باید آن را با یک پرچم نو طی مراسمی با وقار جابجا کرد. انجمن کهنه سربازان جنگ‌های خارجی آمریکا، لژیون سربازان آمریکایی، انجمن پیشاهنگی پسران آمریکا و چند انجمن دیگر معمولاً مراسم ویژه خود را برای نابود کردن پرچم‌های کهنه از طریق آتش زدن آنها دارند. انجمن پیشاهنگی پسران و دختران نیز آیین‌های ویژه خود را دارد. در این انجمن، هر خط و هر ستاره پرچم را به‌طور انفرادی از بدنه پرچم جدا می‌کنند و به نوعی مراحل دوخت پرچم را یک به یک به عقب بازمی‌گردانند.

  هیچ بخشی از پرچم نباید در پوشاک ورزشی یا تن‌پوش‌ها به کار گرفته شود. هر چند نصب پرچم به عنوان برچسب الحاقی به یونیفورم سربازان، مأموران پلیس، آتش‌نشانان، و ورزشکاران ملی بلامانع است. (تاکنون کسی را در آمریکا به علت پوشیدن بیکینی با پرچم آمریکا بازداشت نکرده‌اند).

  پرچم هیچ وقت نباید به عنوان بقچه یا وسیله‌ای برای نگهداری و جابجایی اشیاء مورد استفاده قرار گیرد.

  پرچم هیچ‌گاه نباید چیزی که پایین‌تر از آن قرار دارد را لمس کند.

  پرچم نباید هیچ‌گاه به عنوان پوشاک، روتختی، یا پرده استفاده شود. نباید برای تزئین پرچم، آن را جمع یا چین داد.

  پرچم همیشه باید آزاد و رها باشد. (یک مورد استثناء هنگامی بود که فضانوردان قصد نصب پرچم آمریکا روی کره ماه را داشتند و برای نمایان شدن کامل پرچم در شرایطی که هوا و باد جریان ندارد، ناچار شدند با نصب میله‌ای آن را به صورت یک مستطیل همیشه باز نگه دارند).

  پرچم نباید هیچ‌گاه به صورت افقی یا مسطح حمل شود.

  پرچم آمریکا را نباید هیچ‌گاه سر و ته کرد. مگر در مواقع اضطراری و برای علامت دادن خطر.

  هرگاه قرار باشد که پرچم روی دیواری نصب شود، همیشه باید بخش یونیون (آبی ستاره‌دار) آن سمت چپ قرار گیرد.

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  ستاره ها و خطوط پرچم آمریکا یعنی چی؟

  همانند نام، پرچم و نشان هر کشور در شناخت آن کشور نقش مهمی دارد و نشان دهنده انگیزه ها، آرمان ها چگونگی نگرش سیاسی مذهب و فلسفه یک ملت و بیان کننده شرایط جغرافیایی فرهنگی و حوادث سرنوشت ساز در تاریخ یک ملت است.

  ۱۳۳۶۸

  ۲۵ آبان ۱۳۹۰ - ۱۶:۲۲

  ۴۴ نظر ۹۵۹۸

  نمادشناسی پرچم برخی کشورهای دنیا

  ستاره ها و خطوط پرچم آمریکا یعنی چی؟

  همانند نام، پرچم و نشان هر کشور در شناخت آن کشور نقش مهمی دارد و نشان دهنده انگیزه ها، آرمان ها چگونگی نگرش سیاسی مذهب و فلسفه یک ملت و بیان کننده شرایط جغرافیایی فرهنگی و حوادث سرنوشت ساز در تاریخ یک ملت است.

  همانند نام، پرچم و نشان هر کشور در شناخت آن کشور نقش مهمی دارد و نشان دهنده انگیزه ها، آرمان ها چگونگی نگرش سیاسی مذهب و فلسفه یک ملت و بیان کننده شرایط جغرافیایی فرهنگی و حوادث سرنوشت ساز در تاریخ یک ملت است. نظر به اهمیت ویژه پرچم مطالعه علمی پرچم ها معنا و مفهوم و سیر دگرگونی آنها در گزارشی کوشیده ایم به مطالعه تاریخچه و مفهوم نهفته در رنگ ها، نشانه های موجود در پرچم برخی از کشورها بپردازیم.

  همانند نام، پرچم و نشان هر کشور در شناخت آن کشور نقش مهمی دارد و نشان دهنده انگیزه ها، آرمان ها چگونگی نگرش سیاسی مذهب و فلسفه یک ملت و بیان کننده شرایط جغرافیایی فرهنگی و حوادث سرنوشت ساز در تاریخ یک ملت است. نظر به اهمیت ویژه پرچم مطالعه علمی پرچم ها معنا و مفهوم و سیر دگرگونی آنها در گزارشی کوشیده ایم به مطالعه تاریخچه و مفهوم نهفته در رنگ ها، نشانه های موجود در پرچم برخی از کشورها بپردازیم.

  ایران : پرچم ایران از دوره ناصرالدین شاه قاجار دارای سه رنگ شامل رنگ‌های سبز (به عنوان نماد خرمی و همچنین دین اسلام)، سفید (صلح و دوستی و نشانه زرتشتیان) و سرخ (نماد خون شهدای وطن) است. نشان کنونی در پرچم ایران، نشان جمهوری اسلامی نام دارد که این نشان بیان‌گر کلمه مقدس "الله" و شعار اسلامی "لا اله الا الله" است که روی رنگ سفید پرچم قرار گرفته‌است. (طراح آرم پرچم، حمید ندیمی، دانشیار دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه شهید بهشتی می‌باشد.) در این پرچم همچنین ۲۲ "الله‌اکبر" به رنگ سفید و به نشانه پیروزی انقلاب در روز ۲۲ بهمن در حاشیه پایین رنگ سبز و حاشیه بالای رنگ سرخ نوشته شده‌ است. لازم به ذکر است که پیش از پیروزی انقلاب اسلامی بجای آرم "الله"، از نماد شیر و خورشید در پرچم ایران استفاده می شده است.

  ایالات متحده امریکا: پرچم آمریکا پرچم رسمی دولت فدرال ایالات متحده آمریکا است. این پرچم از زمان طرح خود از زمان طراحی در سال ۱۷۷۵ تا به امروز ۲۶ مرتبه تغییر و تحول پیدا کرده تا به شکل فعلی خود رسیده است. پرچم ایالات متحده در ابتدا مشابه پرچم کمپانی هند شرقی بریتانیا بود. این پرچم امروزه ۱۳ باند (خط) سفید و قرمز دارد و پنجاه ستاره. ۱۳ باند نشان ۱۳ مستعمره‌ای است که برای اولین بار علیه بریتانیا قیام نمودند و منجر به استقلال آمریکا شدند. ۵۰ ستاره سفید در یک زمینه آبی نیز نشان ۵۰ ایالتی است که امروزه عضو ایالات متحده آمریکا می‌باشند. لازم به ذکر است که هر یک از ۵۰ ایالات متحده خود بطور جداگانه پرچم رسمی ایالت خود را نیز دارند.

  بریتانیا: پرچم بریتانیا یا پرچم اتحاد، پرچم رسمی کشور پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی است. این پرچم مشهور پس از تشکیل کشور پادشاهی متحد در سال ۱۷۰۷ میلادی در پی اتحاد پادشاهی انگلستان (شامل انگلستان و ولز) در جنوب و پادشاهی اسکاتلند در شمال بریتانیا به وجود آمد. پرچم بریتانیا از ترکیب پرچم های این دو پادشاهی و ایرلند شمالی ایجاد شده‌ است: پرچم اسکاتلند یا صلیب سنت اندروز: زمینه آبی، صلیب ضربدری سفید اندریاس قدیس. پرچم انگلستان یا صلیب سنت جرج: زمینه سفید، صلیب قرمز سنت جرج. پرچم ایرلند شمالی یا صلیب سنت پاتریک: با زمینه سفید و صلیب قرمز پاتریک قدیس. در پرچم سه رنگ بریتانیا رنگ سفید به معنی؛ صلح و صداقت، قرمز: سرسختی، قدرت و شجاعت، و آبی: هوشیاری، حقیقت، پشتکار و عدالت، می باشد.

  چین: پرچم کنونی کشور چین که در سال ۱۹۴۹ (انقلاب مائو) مورد استفاده قرار گرفت، یک پرچم تمام قرمز (بعنوان نماد خون افرادی که در دوران انقلاب چین ریخته شد)، به همراه یک ستاره زرد رنگ بزرگ (بعنوان نماد حزب کمونیست چین) و پنج ستاره کوچکتر (بعنوان نماد طبقات اجتماعی در این کشور) می باشد.

  عربستان سعودی: پرچم عربستان سعودی برای اولین بار در ۱۹۷۳به رسمیت شناخته شد. این پرچم دارای زمینه سبز رنگ- سبز به عنوان رنگ سنتی اسلامی و رنگ مورد علاقه حضرت محمد(ص)، و با جمله عربی "لااله الا الله محمدرسول الله"، و یک شمشیر افقی که سمت چپ گرفته شده است، به عنوان نماد عدالت و نشان عبدالعزیز بن سعود به عنوان اولین پادشاه عربستان سعودی است. نکته جالب در مورد این پرچم این است که استفاده از آن تنها در مراسم های رسمی و یا اهداف رسمی مجاز است!

  ترکیه: پرچم ترکیه مدرن از ماه و ستاره سفید رنگ و پیش زمینه سرخ رنگ تشکیل شده ‌است. رنگ سرخ پرچم ترکیه نشان پیشرفت جمهوری ترکیه و رنگ سفید استفاده شده در ماه و ستاره نشان پاکیزگی مردم ترکیه ‌است. ستاره امپراطوری عثمانی هشت گوشه بود که بعد از فروپاشی امپراطوری عثمانی ستاره هشت گوشه تبدیل به ستاره پنج گوشه گردید. ماه و ستاره در واقع نشانی از اسلام است. البته برخی تاریخ نگاران معتقدند که ماه نماد امپراتوری ساسانی ایران بوده و به گونه‌ای چشمگیر بر روی تاج شاهان آن نمود داشته است. لازم به ذکر است که این پرچم از قبل اسلام نیز در آسیای صغیر استفاده می‌شده ‌است.

  کانادا: ملی کانادا، پرچمی قرمزرنگ است که مربعی سفید در وسط داشته و برگ درخت افرا (به عنوان نماد طبیعیت و محیط زیست کانادا) نیز در آن قرار دارد. در سال ۱۹۶۴ مذاکره‌ای برای تغییر پرچم انجام شد که از سه طرح، طرحی که جورج استنلی و جان متسون انجام داده ‌بودند پذیرفته شد و در ۱۵ فوریه ۱۹۶۵ برای اولین بار نمایش داده شد که از آن به بعد هر ساله ۱۵ فوریه جشنی به نام روز ملی پرچم کانادا برگزار می‌شود. همچنین باید گفت که؛ برگ درخت افرا به عنوان سمبل ملی کشور کانادا است که نقش آن را امروزه روی پرچم ملی، سکه ها، یونیفرم پلیس سلطنتی و تقریباً به نوعی در تمامی آرم ها و سمبل های ادارات دولتی و غیر دولتی کانادا می توان مشاهده نمود. همچنین در این پرچم دو حاشيه قرمز رنگ در دو طرف پرچم قرار گرفته که هر يک حدود يک چهارم سطح پرچم را پوشانده است.

  منبع مطلب : www.bartarinha.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 4 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید