این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  پلاک انتظامی

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  پلاک انتظامی را از این سایت دریافت کنید.

  استعلام پلاک فعال با کد ملی

  به دلیل اهمیت موضوع تعداد پلاک های فعال، در این مقاله نحوه استعلام پلاک فعال با کد ملی آموزش داده شده است. البته در این مقاله در رابطه با ضرورت اطلاع از تعداد پلاک های فعال صحبت شده که افراد با خواندن این مقاله متوجه اهمیت این موضوع شوند.

  استعلام تعداد پلاک های بنام

  برای استعلام پلاک های به نام

  برای استعلام پلاک های به نام

  عناوین اصلی این مقاله:

  مقدمه

  ضرورت استعلام تعداد پلاک های بنام

  چگونه بفهمیم پلاک فعال داریم؟

  نحوه استعلام پلاک فعال با کد ملی

  نکات مربوط به استعلام پلاک خودرو

  نتیجه گیری سوالات متداول مقدمه

  خرید و فروش ماشین در کشور ایران بسیار رایج است. از آنجایی که قیمت خودرو بالا رفته است، خرید و فروش ماشین های دست دوم نیز بسیار داغ شده است. یکی از مواردی که خریداران ماشین با آن سر و کار دارند، تعویض و تغییر مالکیت پلاک ماشین است. شاید برای شما هم پیش آمده که بخواهید بدانید که چه تعداد پلاک فعال به اسم شما است و شماره پلاک های شما چیست؟ خوشبختانه امکان استعلام پلاک فعال با کد ملی وجود دارد و به راحتی انجام می شود. به دلیل اهمیت اطلاع از تعداد پلاک های فعال ، در این مقاله قصد داریم در رابطه با این موضوع صحبت کنیم و آموزش استعلام تعداد پلاک های بنام را توضیح دهیم. بنابراین، اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که خودرو دارید، یا قصد خریداری یک خودرو یا موتورسیکلت را دارید با ما همراه باشید تا روش استعلام پلاک فعال با کد ملی را یاد بگیرید. قبلا در مقالات جداگانه ای نحوه رهگیری گواهینامه و پیگیری کارت ماشین را نیز مطرح کردیم که خواندن این مقالات مرتبط را نیز به شما توصیه می کنیم.

  بیشتر بخوانید: تعویض پلاک اینترنتی

  ضرورت استعلام تعداد پلاک های بنام

  استعلام تعداد پلاک های بنام برای هر کسی که یک وسیله نقلیه (اعم از ماشین و موتور سیکلت) دارد، واجب است؛ اما چرا استعلام پلاک یک امر ضروری است؟ استعلام پلاک فعال با کد ملی در دو موقعیت خودش را نشان می دهد.

  زمانی که یک خودروی جدیدی را خریداری کرده اید!

  خرید و فروش خودرو یکی از معاملاتی است که هر روزه انجام می شود و نمی توان از کنار آن به راحتی رد شد. به هر حال در هنگام خرید و فروش خودرو و موتور سیکلت یا هر وسیله نقلیه دیگری باید قوانین خاصی رعایت شود. یکی از این قوانین این است که هنگام خرید و قبل از تحویل گرفتن خودرو یا موتور سیکلت، پلاک ماشین به اسم خریدار زده شود.

  البته فرقی نمی کند که یک خودروی نو خریداری کرده اید یا یک خودروی دست دوم! در هر دوی این حالت ها پلاک ماشین باید به اسم شما زده شود. برای اطلاع از این موضوع، باید استعلام پلاک فعال با کد ملی شما انجام شود که در ادامه این روش آموزش داده خواهد شد.

  البته این موضوع برای فروشنده هم صدق می کند. اگر فروشنده ای وکالتی به خریدار داده باشد تا مراحل تعویض پلاک را انجام دهد، باید حتما از صحت مراحل انجام کارها مطلع شود؛ چرا که اگر جرمی با پلاک ماشین فروشنده انجام شود، عواقب آن بر عهده فروشنده است.

  همه دارندگان خودرو، بهتر است که استعلام تعداد پلاک های بنام را انجام دهند!

  توصیه می کنیم که حتی اگر خودرو جدیدی را خریداری نکرده اید، استعلام تعداد پلاک های بنام را انجام دهید؛ اما این کار چه لزومی دارد؟ زمانی که یک پلاک خودرو به اسم شما باشد، تمام مشکلات مربوط به آن خودرو نیز بر عهده شخص شما است. به طور مثال اگر شخصی با پلاک خودروی شما دست به دزدی زد، شما مجرم شناخته می شوید! چرا که پلاک خودرو به اسم شما است.

  به همین دلیل توصیه می کنیم که هر چند وقت یک بار استعلام پلاک فعال با کد ملی را انجام دهید و اگر هرگونه مغایرتی را مشاهده کردید، به پلیس ۱۱۰ گزارش دهید تا مشکلی متوجه شما نشود. اگر احتیاج به مراجعه به مراکز معاینه فنی خودرو دارید توصیه می کنیم مطلب نوبت دهی معاینه فنی را مطالعه نمایید.

  بیشتر بخوانید: سایت راهور 120

  به کانال تلگرام ما بپیوندید

  به صفحه اینستاگرام ما بپیوندید

  چگونه بفهمیم پلاک فعال داریم؟

  بعضی از افراد به تازگی یک خودرو را خریداری کرده اند و می خواهند بدانند که آیا پلاک خودرو به اسم آن ها زده شده است یا خیر؟ خوشبختانه این موضوع به راحتی و تنها با چند بار کلیک کردن امکان پذیر است. تمام پلاک های فعال که با کد ملی یک فرد خریداری شده اند، در سازمان راهور ثبت می شوند و می توان از طریق سایت این سازمان این پلاک ها را مشاهده کرد.

  برای مشاهده پلاک های فعال نیازی به وارد کردن اطلاعات خاصی نیست. شما می توانید به استفاده از کد ملی خودتان وارد سامانه استعلام پلاک شوید و اگر پلاک فعالی دارید آن را مشاهده کنید. در ادامه قصد داریم آموزش مرحله به مرحله استعلام پلاک فعال با کد ملی را توضیح دهیم.

  بیشتر بخوانید: استعلام کارت هوشمند رانندگان

  نحوه استعلام پلاک فعال با کد ملی

  استعلام پلاک فعال با کد ملی اصلا کار سختی نیست و همه افراد می توانند آن را انجام دهند. به هر حال اگر نگران تعداد پلاک های تحت مالکیت خود هستید و می خواهید استعلام تعداد پلاک های بنام خود را بگیرید، می توانید طبق مراحل زیر پیش بروید و پلاک های خود را مشاهده نمایید.

  ۱ابتدا عبارت «درگاه واحد خدمات اینترنتی نیروی انتظامی» را در فیلد جستجوی گوگل کلیک کنید و روی گزینه جستجو کلیک کنید.

  ۲اولین سایتی که گوگل جستجو می نماید، سایت خدمات الکترونیکی نیروی انتظامی است. کافیست طبق تصویر زیر روی آن کلیک کنید تا وارد سایت مورد نظر شوید.

  ۳در سایت خدمات اینترنتی نیروی انتظامی خدمات مختلف و مرتبطی را مشاهده می کنید که یکی از آن ها استعلام پلاک های فک شده است. البته استعلام پلاک های فک شده، همان استعلام پلاک فعال با کد ملی است. برای این کار روی لینک خدمت کلیک کنید.

  ۴در مرحله بعد شما وارد میز خدمت پلیس راهور می شوید، برای استعلام پلاک فعال با کد ملی روی گزینه « استعلام وضعیت پلاک فک شده » بزنید.

  ۵در این مرحله وارد سایت اصلی استعلام تعداد پلاک های بنام با کد می شوید. در این قسمت از سایت کافیست با کد ملی وارد سامانه شوید. برای ورود در فیلد اول کد ملی خود را به طور کامل وارد کنید. در قسمت دوم، شماره امنیتی را وارد کنید و در نهایت روی گزینه «جستجو» کلیک کنید.

  ۶بعد از چند ثانیه، تمام پلاک های فعال تحت مالکیت شما در این سایت نمایش داده می شود. در تصویر زیر فرد یک پلاک فعال دارد، ولی اگر تعداد پلاک های تحت مالکیت فرد زیادتر باشد، تعداد ردیف های زیادتری نمایش داده می شود. همچنین، مشخصات مربوط به پلاک مانند شماره پلاک، کد ملی، تاریخ فک پلاک، شهر و شهر شماره گذاری نمایش داده می شود.

  منبع مطلب : www.hamrahmoshaver.com

  همه چیز درباره پلاک انتظامی ماشین ها

  رسانه خبری اینتیتر | در این مطلب قصد داریم همه چیز درباره پلاک انتظامی ماشین ها را برای شما مخاطبان اینتیتر شرح دهیم.

  همه چیز درباره پلاک انتظامی ماشین ها

  خودرومهمترین اخبار

  ۱۴ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۴۱

  در این مطلب قصد داریم همه چیز درباره پلاک انتظامی ماشین ها را برای شما مخاطبان اینتیتر شرح دهیم.

  اینتیتر – آوا سپهر؛ اغلب اوقات در خیابان، رنگ های مختلفی از پلاک ماشین ها با حروف متفاوتی که بر روی آن ها درج شده است را مشاهده می کنیم و این سوال برایمان پیش می آید که هر کدام از این رنگ ها و حروف برای چه منظوری استفاده شده است. برای پاسخ به سوالاهایتان می توانید همه چیز درباره پلاک انتظامی ماشین ها را در مطلب پیش رو مطالعه کنید.

  بیشتر بخوانید:سامانه یکپارچه فروش خودرو چیست و چگونه کار می کند؟مروری بر تاریخ پلاک خودرو در ایران

  پلاک کردن خودرو در ایران از قدمتی دیرینه برخوردار است. تقریبا نزدیک به یک قرن می شود که از نصب پلاک ماشین ها در ایران می گذرد. اولین خودروی پلاک شده در سال ۱۳۰۵ وارد کشور شد و سه سال بعد یعنی سال ۱۳۰۸ قوانینی برای نصب پلاک برای ماشین ها تنظیم شد.

  ابتدا در پلاک ماشین ها پنج رقم و نام شهری که ماشین در آن پلاک شده بود دیده می شد. با گذشت زمان و افزایش ماشین ها قوانین مربوط به نصب پلاک نیز دستخوش تغییر شد. بر این اساس تصمیمی اتخاذ شد تا یکی از حروف الفبای فارسی به پلاک ماشین ها افزوده شود. سپس به جای نام شهر از اعداد دو رقمی استفاده شد. بدین ترتیب پلاک های جدیدی با اعداد مربوط به شهرهای مختلف مورد استفاده فرار گرفت که راهنمای کامل شماره پلاک خودروها را می توانید در این لینک مشاهده کنید.

  دهه هفتاد، دهه استفاده از پلاک های لیزری بود. دراین دهه ماشین ها از شکل و شمایل قدیمی درآمده بودند و مسئولین نیز به این نتیجه رسیده بودند تا پلاک همه ماشین ها را یکسان کنند. در سال ۱۳۷۸ طرح تعویض پلاک در سراسر کشور آغاز شد و مالکان خودرو موظف به دریافت برچسب تعویض پلاک شدند.

  در دهه هشتاد، پلاک های ملی با ابعاد و سایز جدید و چیدمان تازه ای در حروف و اعداد روی کار آمدند.

  اما فرآیند تعویض پلاک در دهه هشتاد دچار بازی های اداری شد و اختلافات بین نیروی انتظامی و دیوان عدالت اداری موجب سرگردانی مردم برای نصب پلاک های جدید شد. این مشکلات همچنان تا سال۸۷ ادامه داشت تا اینکه رییس مرکز شماره‌ گذاری راهنمایی و رانندگی اعلام کرد که حدود یک میلیون پلاک قدیمی وجود دارد که هنوز به پلاک کشوری تبدیل نشده‌اند و پانصد‌ هزار زوج پلاک مربوط به سال‌های دهه ۴۰ و اوایل ۵۰ است که در حال حاضر وجود خارجی ندارند و از بین رفته‌اند. با وجود همه ی ای چالش ها در پایان دهه هشتاد پلاک تمام ماشین ها تعویض شد و تاکنون تغییر دیگری در روند پلاک کردن ماشین ها صورت نگرفته است.

  انواع حروف روی پلاک های انتظامی ماشین ها به چه معناست؟

  بدون در نظر گرفتن حروفی که به صورت عمومی در پلاک ها مورد استفاده قرار می گیرند، تعداد مشخصی از حروف هستند که در پلاک های انتظامی ماشین ها برای موضوعات خاصی استفاده می شوند که در ادامه به تشریح آنها خواهیم پرداخت.

  D از حرف D برای خودروهای سیاسی و دیپلمات استفاده می شود.S حرف S بر روی پلاک خودروهای سفارت خانه ها قرار می گیرد.پ حرف پ مخصوص پلاک خودروهای ناجا است.ث پلاک خودروهای سپاه دارای حرف ث است.گ از حرف گ برای خودروهای گذرموقت استفاده می شود. این خودروها فقط به مدت یک ماه اجازه تردد در کشور دارند و پس از اتمام تاریخ باید به مناطق آزاد منتقل شوند.ژ حرف ژ مخصوص خودروهای معلولان و جانبازان است. اما از این حرف در پلاک استفاده نمی شود و به جای آن لوگوی ویلچر قرار می گیرد.تشریفات (Protocol) پلاک هایی که بر روی آن کلمه تشریفات حک شده، مخصوص خودروهای تشریفات دولتی است.الف حرف الف مخصوص خودروهای انحصاری دولتی اند و به ندرت در خیابان ها دیده می شوند.ف از حرف ف برای پلاک خودروهای سلاح کل نیروهای مسلح استفاده می شود.ز حرف ز مخصوص پلاک خودروهای وزارت دفاع است.ش پلاک خودروهای ارتش دارای حرف ش است.ک از حرف ک برای پلاک خودروهای ادوات کشاورزی استفاده می شود.ت حرف ت مخصوص پلاک تاکسی هاست.ع از حرف ع برای پلاک وسایل نقلیه عمومی استفاده می شود.

  معنای انواع رنگ های پلاک انتظامی ماشین ها چیست؟

  برای متمایز کردن پلاک ماشین ها از یکدیگر، علاوه بر حروف از رنگ ها نیز استفاده می شود. در ادامه به توضیح تفاوت رنگ های پلاک انتظامی ماشین ها می پردازیم.

  ماشین های پلاک سفید در سه دسته زیر قرار می گیرند:

  ماشین های گذر موقت

  ماشین های متعلق به معلولان و جانبازان

  ماشین های پلاک سفید با حروف الفبا به جز گ، خودرو‌های شخصی هستند که روزانه شمار زیادی از آن‌ها در کشور در حال تردد هستند و طبیعی است که بیشترین تعداد پلاک خودرو نیز مربوط به این نوع است.

  ماشین های پلاک زرد دو دسته هستند:

  ماشین های ادوات کشاورزی

  وسایل نقلیه عمومی

  ماشین های پلاک سبز در دو دسته زیر قرار می گیرند:

  ماشین های متعلق به پلیس اعم از پلیس راهور، گشت انتظامی، پلیس مبارزه با موادمخدر و…

  ماشین های متعلق به سپاه پاسداران انقلاب

  ماشین های پلاک قرمز دو دسته هستند:

  منبع مطلب : intitr.net

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 13 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید