این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  پنجره ملی خدمات هوشمند دولت

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  پنجره ملی خدمات هوشمند دولت را از این سایت دریافت کنید.

  پنجره ملی خدمات دولت هوشمند my.gov.ir

  در این مقاله پنجره ملی خدمات دولت هوشمند my.gov.ir توضیح داده شده و پس از معرفی این سایت، نکات لازم برای ورود به سایت sso.my.gov.ir و خدمات و امکانات این سامانه ارائه شده است.

  پنجره ملی خدمات دولت هوشمند sso.my.gov.ir

  پنجره ملی خدمات دولت هوشمند my.gov.ir، برای دسترسی به خدمات دولتی از طریق یک سیستم واحد، راه اندازی شده است. ورود به سایت از دو طریق اپلیکیشن دولت همراه و اسکن بارکد و همچنین، از طریق شماره تلفن همراه و وارد کردن کد یک بار مصرف، انجام می پذیرد. خدمات این سامانه نیز در سه دسته بندی موضوعی، سازمان ها و بر اساس احراز هویت، ارائه می شود.

  برای مشاوره پنجره ملی خدمات دولت هوشمند

  برای مشاوره پنجره ملی خدمات دولت هوشمند

  امروزه در عصر الکترونیک، نهادها و سازمان ها به سمت هوشمند سازی رفته و اغلب خدمات خود را به صورت اینترنتی، ارائه می دهند. اغلب شرکت ها و موسسات، در جهت تسریع و تسهیل در ارائه خدمات خود، اقدام به راه اندازی سایت ها و اپلیکیشن ها نموده اند. دولت نیز از این قاعده، مستثنی نبوده و با راه اندازی سرویس های الکترونیک، ارائه خدمات خود را توسعه بخشیده است.

  یکی از سرویس های مذکور، پنجره ملی خدمات دولت هوشمند به نشانی sso.my.gov.ir می باشد که خدمات بسیاری، در زمینه امور اقتصادی، بهداشت و درمان، تفریح، فرهنگ، مذهب، آموزش، حمایت اجتماعی و امور عمومی را ارائه می دهد. از آنجا که برای استفاده از خدمات مذکور، نیاز به ورود به سامانه و آشنایی با بخش های گوناگون آن می باشد، لذا لازم است با این موارد، آشنا شد.

  در همین راستا، در این مقاله قصد داریم، ابتدا پنجره ملی خدمات دولت هوشمند my.gov.ir را معرفی نموده و سپس، نحوه ورود به سایت و خدمات و امکانات این سامانه را معرفی نماییم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پنجره ملی خدمات دولت هوشمند، در این مقاله با ما همراه باشید.

  برای ورود به سایت پنجره ملی خدمات دولت هوشمند کلیک کنید.

  کاربران برای ورود به سایت پنجره ملی خدمات دولت هوشمند​ باید به آدرس my.gov.ir مراجعه کنند.

  معرفی پنجره ملی خدمات دولت هوشمند my.gov.ir

  نمایندگان مجلس شورای اسلامی، در تاریخ 15 اسفند سال گذشته، مصوب نمودند که سازمان اداری و استخدامی کشور، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دستگاه‌های اجرایی و نهادهای عمومی، به منظور ارائه خدمات دولت الکترونیکی و تحقق اهداف دولت هوشمند و همچنین، کاهش مراجعات مردمی به دستگاه‌های اجرایی و نهادهای عمومی، تمامی اقدامات لازم را برای راه اندازی پنجره ملی خدمات دولت هوشمند و اتصال به شبکه، اعمال نمایند.

  در همین راستا، پنجره ملی خدمات دولت هوشمند، در آدرس اینترنتی my.gov.ir، راه اندازی شد. این سامانه، راهی امن و مطمئن، برای دسترسی اینترنتی به خدمات دولتی، از طریق یک سیستم متحد می باشد. این سایت با هدف ایجاد سهولت در ارائه خدمات دولتی به شهروندان راه اندازی شده و از طریق این سامانه، شهروندان می توانند با یک مرتبه احراز هویت، از تمامی خدمات دولتی به طور رایگان، بهره مند شوند.

  سایت سازمان تعزیرات حکومتی نیز تحت نظر دولت و با هدف مبارزه با تخلفات صنفی، اقتصادی و همچنین قاچاق، راه اندازی شده است و امکاناتی، مانند ثبت گزارشات مردمی و شکوائیه را ارائه می دهد.

  به طور کلی می توان گفت، درگاه مذکور، با هدف حفظ حریم خصوصی کاربران، از طریق ارتقای امنیت و احراز هویت‌ به روش های نوین، احراز هویت یکپارچه با بهبود سیستم ارائه خدمات و دسترسی سریع به خدمات، از طریق تجمیع خدمات و سامانه‌های دولتی و عمومی در یک پنجره واحد، راه اندازی شده است.

  سامانه جستجوی شغل shoghl.mcls.gov.ir، از دیگر سامانه هایی است، که در دولت جدید و با هدف کاهش هزینه های جستجوی شغل، بهبود و انسجام در عملکرد کاریابی ها و در نهایت افزایش اشتغال، راه اندازی شده است.

  از طریق ورود به سایت پنجره ملی خدمات دولت هوشمند sso.my.gov.ir می توان، بدون نیاز به احراز هویت مجدد، از خدمات یکپارچه استفاده نمود. همچنین، نشان کردن خدمات و سرویس‌ های پر‌استفاده در پروفایل کاربری به‌ منظور دسترسی سریع‌، بخش صندوق ورودی برای پیام‌ های ‌مهم دولتی، تحت عنوان کارپوشه پیام ایران و مشاهده و دسترسی سریع به خدمات پر کاربردی که بیشترین استفاده را از سوی شهروندان داشته است، از دیگر خدمات این سامانه می باشد.

  حتما بخوانید: دانلود نرم افزار دولت همراه

  ورود به سایت پنجره ملی خدمات دولت هوشمند my.gov.ir

  در بخش قبل، به معرفی پنجره ملی خدمات دولت هوشمند my.gov.ir و امکانات آن پرداختیم. اما، از آنجا که برای استفاده از تمامی خدمات گفته شده، ابتدا نیاز به ورود به سایت است، در این بخش، بررسی خواهیم نمود که ورود به سایت پنجره ملی خدمات دولت هوشمند sso.my.gov.ir، چگونه بوده و از چه طرقی، امکان پذیر می باشد.

  منبع : www.heyvalaw.com

  اتصال سامانه زمین به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند

  چهار سامانه سازمان فناوری اطلاعات ایران به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند متصل شد.

  اتصال سامانه زمین به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند

  خبر

  تاریخ انتشار: 29 فروردین 1401 بازدید: 1163 خبر اخبار معاونت ها معاونت دولت الکترونیک

  چهار سامانه سازمان فناوری اطلاعات ایران به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند متصل شد.

  به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات ایران، پنجره ملی خدمات دولت هوشمند، ارایه دهنده خدمات دولتی به صورت یکپارچه، سریع و آسان به عموم مردم است که در مسیر آماده‌سازی و بهره‌برداری قرار دارد. مجید فولادیان، مدیرکل دفتر پایش و پیاده‌سازی دولت الکترونیکی، در خصوص آخرین وضعیت پیشرفت پنجره ملی خدمات دولت هوشمند بیان داشت: چهار سامانه سازمان فناوری اطلاعات ایران به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند متصل شده‌اند. این سامانه‌ها عبارت از پنجره واحد مدیریت زمین، میز خدمات الکترونیکی، ایمیل ملی احراز هویت شده بومی و سامانه کارپوشه پیام ایران است و به زودی سامانه‌های ملی و دستگاه‌های بیشتری به این پنجره متصل می‌شوند. با راه‌اندازی این سامانه، یکبار احراز هویت جهت دریافت خدمات الکترونیکی بدون نیاز به ورود و احراز هویت مجدد توسط متقاضی دریافت خدمات کافی است.

  وی ارائه خدمات الکترونیکی دولتی به شهروندان به‌صورت یکپارچه و متمرکز بر بستر شبکه ملی اطلاعات را یکی از ویژگی‌های اصلی این پنجره دانست و افزود: تسهیل در دریافت خدمات دولتی، افزایش سرعت دسترسی از دیگر ویژگی‌های پنجره ملی خدمات دولت هوشمند است که مانند یک سامانه ملی SSO مورد پیاده‌سازی قرار گرفته است.

  فولادیان در تبیین بیشتر پنجره ملی خدمات دولت هوشمند گفت: سطح خدمت این پنجره، ملی و از نوع خدمت به شهروندان است. ماهیت خدمت این پنجره حاکمیتی است و کلیه افراد کشور را مخاطب قرار می‌دهد و به صورت رایگان ارایه ‌می‌شود.

  •      جزییات سامانه‌های متصل سازمان فناوری اطلاعات ایران

  همان طور که اشاره شد، تا کنون چهار سامانه سازمان فناوری اطلاعات ایران به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند متصل شده‌اند. اما این سامانه‌ها چه خدماتی را به متقاضیان ارایه می‌دهند؟

  بر اساس این گزارش، سامانه پنجره واحد مدیریت زمین، یکی از 23 پروژه اولویت‌دار دولت الکترونیک است که به منظور ایجاد سهولت در ارایه خدمات و مجوزهای زمین محور و مدیریت و پایش بهینه اراضی با همکاری ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی ایجاد و راه‌اندازی شده است و به نشانی https://iraneland.ir/ در دسترس عموم قرار دارد.

  سامانه بعدی، میز خدمات الکترونیکی است که به صورت یکپارچه خدماتی مانند تاییدیه فنی نرم‌افزار، احراز اصالت فنی نرم‌افزار، ارائه سرویس بر بستر GSB و PGSB  و سایر خدمات به نشانی https://eservices.ito.gov.ir می‌پردازد.

  در همین راستا، سامانه کارپوشه پیام ایران نیر در واقع کارتابلی است که جهت ارسال الکترونیکی بدون واسطه اعلان‌های رسمی دستگاه‌های اجرایی و نهادهای عمومی کشور به مردم و موسسات حقوقی که متقاضی دریافت خدمات دولتی و عمومی هستند به نشانی  inbox.iran.gov.irایجاد و راه‌اندازی شده است.

  تگ‌ها: #سازمان فناوری اطلاعات ایران #سامانه پنجره واحد مدیریت زمین #پنجره ملی خدمات دولت هوشمند

  منبع: روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات ایران

  اخبار مرتبط

  رونمایی از سامانه پنجره واحد مدیریت زمین در استان یزد

  تهیه دستورالعمل اجرایی اتصال دستگاه های اجرایی به «پنجره واحد خدمات هوشمند دولت»

  زمین و ده فرمان قوه قضائیه

  اتصال خدمات محلی به پنجره واحد خدمات دولت هوشمند

  فراخوان انتخاب کارگزار احراز هویت پنجره ملی خدمات دولت هوشمند

  منبع : ito.gov.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 4 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید