این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  چارت حقوق

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  چارت حقوق را از این سایت دریافت کنید.

  چارت انتخاب واحد رشته حقوق 1401 + آخرین بروزرسانی

  هرساله دانشگاه های مختلف، تغییراتی را در چارت انتخاب واحد رشته حقوق اعمال می کنند.با کلیک بر ادامه مطلب از جزئیات آن آگاه شوید.

  چارت انتخاب واحد رشته حقوق 1401 + آخرین بروزرسانی | ایران تحصیل

  دسته بندی خدمات دیدگاه ها ۲

  سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید

  تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

  تماس از سراسر کشور : 909 9075307

  در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

  سالیان بسیاری است که رشته حقوق جزو پرطرفدارترین رشته های علوم انسانی شمرده می شود. علاوه بر بازار کار مناسب و درآمد نسبتا بالای فارغ التحصیلان آن، دروس رشته حقوق و در حقیقت جذابیت دروسی که در مدت زمان تحصیل مطالعه می شود، دلایلی است که می تواند علت پرمخاطب بودن این رشته را توضیح دهد. دروس این رشته به پنج دسته ی دروس پایه، دروس اصلی و تخصصی، دورس اختیاری، دروس عمومی و دروس پیش نیاز تقسیم بندی می شوند که در ادامه ی مقاله به توضیح هریک از این موارد می پردازیم. همچنین جزئیات چارت انتخاب واحد رشته حقوق و تمام آنچه که ممکن است در حین تحصیل در این رشته با آن مواجه شوید در ادامه ی مطلب قرار داده شده است.

  فارغ التحصیلان این رشته در اماکنی مانند اداره ی ثبت اسناد و یا با عنوان هایی مانند مشاور حقوقی، وکالت دعاوی خصوصی و دولتی،قاضی و غیره مشغول به کار می شوند. توجه داشته باشید که در برخی موارد بازار کار وکالت را اشباع شده میدانند، بنابراین باید توجه داشته باشید که این مسئله در آینده می تواند برای شما چالش برانگیز باشد. اگرچه در آخر وکلای با استعداد و توانا جایگاه خود را در جامعه پیدا خواهند کرد و موفق خواهند شد.

  فهرست محتوا [نمایش]

   رشته حقوق چیست؟

  دامنه ی گرایش های این رشته بسیار گسترده است و در کلیه امور زندگی قابل مشاهده است. این روابط یا مربوط به امور مردم و دولت است که به حقوق عمومی معروف است و یا روابط خصوصی مردم را شامل می شود. حقوق عمومی شامل حقوق قوای سه گانه کشور، حاکمیت و آنچه مربوط به اداره ی کشور است می باشد.

  حقوق خصوصی به روابط بین خود مردم می پردازد  که مهمترین آن ها حقوق تجاری می باشد. حقوق مدنی هم شامل قواعد مربوط به ارث، وصیت، ولادت، اقامتگاه اشخاص و ده ها مورد دیگر می شود. یکی دیگر از گرایش های حقوق مربوط به روابط بین الملل است که به دو بخش حقوق روابط بین الملل عمومی و حقوق روابط بین الملل خصوصی تقسیم می شود درواقع حقوق روابط بین الملل عمومی به رابطه بین دولت و سازمانهای بین المللی می پردازد.

  حقوق روابط بین الملل به دو زیرشاخه ی حقوق روابط بین الملل عمومی و حقوق روابط بین الملل خصوصی تقسیم می شود که در مورد عمومی می‌توان به روابط بین دولت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی اشاره کرد از توانایی های فارغ التحصیلان این رشته می توان به قدرت استدلال، جسارت، خلاقیت ذهنی و فن بیان مناسب اشاره کرد. علم حقوق با روانشناسی، جامعه شناسی و علوم فلسفی درهم آمیخته است و کسی که حقوق را مطالعه میکند باید از تمام این علوم آگاهی داشته باشد. شخصی که در این رشته تحصیل می‌کند باید زبان و ادبیات فارسی دانش و توانایی بالایی داشته باشد تا بتواند به خوبی صحبت کند.افرادی که به دنبال تحصیل در این رشته هستند باید بدانند که یکی از برترین دانشگاه ها در این زمینه دانشگاه شهید بهشتی است اساتید مجربی که در این شاخه در دانشگاه شهید بهشتی درس می دهند از سابقه حقوقی بالایی برخوردارند.

  چارت انتخاب واحد رشته حقوق

  رشته ی حقوق شامل چه درس هایی می شود؟

  دروس پایه:  دروسی مانند مقدمه ی علم حقوق، حقوق جزای عمومی، حقوق اساسی، حقوق مدنی، مبانی علم اقتصاد، عربی، مالیه عمومی، مبانی جامعه شناسی  این بخش را تشکیل می دهند.

  دروس اصلی و تخصصی: حقوق اساسی، آئین دادرسی مدنی، متون حقوقی، آئین دادرسی کیفری، ، حقوق جزای عمومی، حقوق بین المللی عمومی، حقوق سازمان های بین المللی، حقوق اداری، اصول فقه، متون فقه، حقوق تجارت، قواعد فقه، حقوق تطبیقی، ادله ثبات دعوی، حقوق کار، پزشکی قانونی، کار تحقیقی، حقوق بین المللی خصوصی را شامل می شود. تسلط بر زبان عربی و فرانسوی هم به اغلب دانشجویان حقوق توصیه می ‏شود.

  دروس اختیاری: بزهکاری اطفال، پلیس عدمی، کیفر شناسی، حقوق دریایی، حقوق هوایی، داوری بین المللی، اصول رواط بین الملل، آیات الاحکام، حقوق ثبت، حقوق بیمه، حقوق بانکی، اصطلاحات حقوقی به زبان عربی، تامین اجتماعی، حقوق بشر در اسلام، احوال شخصیه در فقه عامه، دادرسی های اختصاصی کیفری، تاریخ حقوق، مالکیت معنوی، فلسفه حقوق، کارآموزی قضایی، رویه قضایی، حقوق و کامپیوتر، حقوق قضایی، حقوق ارتباطات، آمار، جامعه شناسی حقوق.

  دروس عمومی: شامل زبان خارجه، معارف اسلامی، تاریخ اسلام، انقلاب اسلامی،متون اسلامی،فارسی،اخلاق اسلامی و تربیت بدنی و تنظیم خانواده می باشد.

  دروس پیش نیاز: آخرین بخش بندی دروس این رشته را شامل می شود و زبان فارسی، عربی، فلسفه و منطق، وصیت نامه و روخوانی از درس های پیش نیاز می باشند.

  سر فصل های رشته حقوق و تعداد واحد های هر درس

  همانطور که در جدول زیر مشاهده می کنید دانشجویان به تعداد 20 واحد دروس عمومی ، 15 واحد دروس پایه ، 94 واحد دروس اصلی و تخصصی و دروس اختیاری را در 6 واحد می گذرانند. در مجموع تعداد واحد های مقطع کارشناسی رشته حقوق 135 واحد می باشد. این آمار طبق اطلاعات وزارت علوم گرد آوری و درج شده است بنابراین احتمال تغییر جزئی در هریک وجود دارد.

  سرفصل های رشته حقوق تعداد واحد

  دروس عمومی 20 دروس پایه 15

  دروس اصلی و تخصصی 94

  دروس اختیاری 6 مجموع واحدها 135

  برای اطلاع از اسامی و جزئیات بهترین دانشگاه های حقوق ایران کلیک کنید.

  چارت انتخاب واحد رشته حقوق دانشگاه آزاد 1401

  دو فایل ضمیمه شده دارای اطلاعات و چارت انتخاب واحد حقوق دانشگاه آزاد به صورت پیوسته و غیر پیوسته در مقطع کارشناسی می باشد. لازم به ذکر است همانطور که در فایل های ضمیمه شده به آن اشاره شده است دانشجویان باید از دروس اختیاری 10 واحد بگذرانند. همچنین برای هر ترم تنها مجاز به انتخاب یک درس از دروس عمومی هستند. دروس عمومی در معدل بسیار تاثیر گذار هستند و لازمه ی قبولی در درس قرآن نمره ی بالای 12 است. در فایل زیر دورس به صورت اختیاری و عمومی طبقه بندی شده اند. از دروس اختیاری این رشته می توان به حقوق دریایی، حقوق هوایی،حقوق فضای مجازی و جرم شناسی کودکان اشاره کرد.

  منبع مطلب : irantahsil.org

  چارت درسی رشته کارشناسی حقوق ورودی ماقبل 95

  چارت درسی رشته کارشناسی حقوق

  یکشنبه 30 مرداد 1401

  ENGLISH | | | مديريت معاونت ها رشته ها مرکز مشاوره هیأت علمی کارکنان برقراری ارتباط

  چارت درسیچارت درسی رشته کارشناسی حقوق ورودی ماقبل 95

  چارت درسی رشته کارشناسی حقوق

  مرکز پشتیبانی رایانه دانشگاه علامه محدث نوری

  صفحه اصلی | نقشه سایت | ارتباط با دانشگاه

  Created in : 0.03 seconds with 81 queries by YEKTAWEB

  منبع مطلب : mohaddes.ac.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید