این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  چگونه آنتی ویروس کامپیوتر را غیر فعال کنیم ویندوز 10

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  چگونه آنتی ویروس کامپیوتر را غیر فعال کنیم ویندوز 10 را از این سایت دریافت کنید.

  آموزش نحوه غیرفعال کردن آنتی ویروس ویندوز ۱۰

  روش های غیر فعال کردن آنتی ویروس پیشفرض ویندوز ۱۰ به صورت دائم و موقت.

  چگونه آنتی ویروس ویندوز 10 را غیر فعال کنیم

  آموزش کامپیوتر آموزش

  دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۰

  مطالعه 6 دقیقه رضا قزی 25

  آیا برایتان پیش آمده است که برای انجام کاری، آنتی‌ویروس Windows Defender به شما هشدار بدهد و اجازه انجام آن را ندهد؟ اگر قصد از کار انداختن آنتی‌ویروس پیش‌فرض ویندوز را دارید، در این آموزش با نحوه انجام این کار آشنا خواهید شد.

  تبلیغات

  سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ به‌همراه Windows Defender Antivirus ارائه می‌شود که یک آنتی‌ویروس قدرتمند است و شما را دربرابر انواع تهدیدات، مانند ویروس‌ها، هکرها، جاسوس‌افزار، باج‌افزار و... محافظت می‌کند.

  بیشتر بخوانید:

  آموزش نصب ویندوز 10 از روی فلش

  نحوه غیرفعال کردن آنتی ویروس ویندوز 11

  این ویژگی که به‌صورت پیش‌فرض در ویندوز وجود دارد، برای بیشتر کاربران مناسب است و نیازهای آن‌ها را برطرف می‌کند؛ ولی در شرایط خاص ممکن است لازم باشد این ویژگی را غیرفعال کنید. به‌طور مثال شاید بخواهید دستگاه خود را به شبکه متصل کنید، اما به شما اجازه داده نمی‌شود. یا هنگام انجام کاری بخصوص، این ویژگی ویندوز، کارتان را مختل کند.

  نمی‌توان آنتی‌ویروس پیش‌فرض ویندوز را کاملاً حذف کنید

  برای رفع این مشکلات و گاه مشکلات دیگر لازم است برنامه‌ی Windows Defender را غیرفعال کنیم. مایکروسافت برنامه‌ی Windows Defender را کاملاً درون ویندوز تعبیه کرده و هماهنگ با آن ساخته است؛ طوری‌که ویندوز و ویندوز دیفندر کاملاً وابسته به یکدیگر هستند. پس متأسفانه گزینه‌ای برای حذف آن نداریم. بااین‌حال با کمی گشتن در تنظیمات و ازطریق Group Policy و Registry یا تنظیمات Windows Security این ویژگی را می‌توان تا حدودی متوقف کرد.

  غیرفعال کردن به‌صورت موقتدر این آموزش ویندوز ۱۰ قصد داریم شما را برای متوقف کردن دائم و موقت برنامه Windows Defender Antivirus راهنمایی کنیم.

  اگر قرار است فقط یکبار وظیفه‌ی خاصی را با کامپیوتر خود انجام دهید و آنتی ویروس ویندوز مانع آن است، لازم نیست Windows Defender دائم غیرفعال شود و می‌توانید به‌طور موقت اینکار را انجام دهید.

  برای غیرفعال کردن موقت این خصوصیت امنیتی ویندوز روی دستگاهتان می‌توانید از این راه اقدام کنید:

  ۱. منوی استارت را باز کنید.۲. Windows Security را در این منو جست‌وجو کنید و گزینه اول آن را کلیک کنید.۳. روی تب Virus & threat protection کلید کنید.۴. در پایین قسمت Virus & threat protection settings گزینه‌ی Manage setting را کلید کنید.

  ۵. با کلید کردن روی دکمه‌ی Real-time protection و تغییر آن به Off آنتی‌ویروس ویندوز غیرفعال می‌شود.

  بعد از کامل کردن این مراحل ویژگی Real-time protection آنتی‌ویروس غیرفعال می‌شود و شما می‌توانید برنامه‌ی مورد نظرتان را نصب کنید یا کاری که قبلا به شما اجازه داده نمی‌شد را انجام دهید.

  اگر می‌خواهید دوباره Real-time protection فعال شود، می‌توانید مراحل قبل را انجام دهید و فقط در مرحله‌ی پنجم به‌جای خاموش کردن کلید Real-time Protection آن را روشن (On) کنید؛ یا می‌توانید با راه‌اندازی مجدد ویندوز این ویژگی را دوباره فعال کنید.

  بااین‌حال راهکار بالا برای غیرفعال کردن دائم نیست و فقط هنگامی که می‌خواهید یک وظیفه‌ی خاص را توسط ویندوز انجام دهید، مناسب است.

  غیرفعال کردن دائم Windows Defender Antivirus به کمک Group Policy

  در ویرایش‌های Pro و Enterprise ویندوز ۱۰ شما می‌توانید به کمک ویرایشگر Local Group Policy به شکل دائم برنامه‌ی Windows Defender Antivirus را غیرفعال کنید. برای اینکار لازم است مراحل زیر را انجام دهید:

  ۱. منوی استارت را باز کنید.۲. عبارت gpedit.msc را جست‌وجو کنید و اولین گزینه در بالای صفحه، که ویرایشگر Local Group Policy است را باز کنید.۳. در ویرایشگر Local Group Policy به مسیر Computer Configuration > Administrative Templates > Windows Components > Windows Defender Antivirus بروید.۴. روی فایل Turn Off Windows Defender Antivirus دابل‌کلیک کنید.

  ۵. در پنجره‌ی باز شده گزینه‌ی Enabled را کلید کنید تا Windows Defender غیرفعال شود.

  ۶. سپس روی کلید Apply کلید کنید تا تغییرات اعمال شود و بعد می‌توانید دکمه OK را بزنید.۷. با ریستارت کردن دستگاه ویندوز را دوباره راه‌اندازی کنید.

  بعد از اتمام مراحل بالا و راه اندازی دوباره، آنتی‌ویروس پیش‌فرض ویندوز ۱۰ به‌صورت دائم روی دستگاهتان غیرفعال شده است. احتمالاً بعد از انجام این عمل همچنان آیکون سپر در نوار وظایف شما وجود داشته باشد. باید بدانید این آیکون برنامه‌ی Windows Security است؛ نه خود آنتی‌ویروس ویندوز. پس اگر مراحل بالا را کامل انجام داده باشید، می‌توانید مطمئن باشید آنتی‌ویروس ویندوز شما غیرفعال شده است.

  بااین‌حال می‌توانید در صورت تمایل دوباره برنامه‌ی Windows Defender را فعال کنید؛ تنها کافی‌است مراحل قبل را انجام دهید، ولی در مرحله‌ی ۵ که گزینه‌ی Enabled را انتخاب کردید این بار باید گزینه Not Configured را انتخاب کنید و پس از اعمال تغییرات دستگاهتان را دوباره راه‌اندازی کنید.

  نحوه غیرفعال کردن Windows Defender Antivirus ازطریق رجیستری

  در حالتی که به ویرایشگر Local Group Policy دسترسی نداشتید یا ویندوز ۱۰ نسخه Home را روی دستگاهتان نصب کرده‌اید، بازهم می‌توانید ازطریق ویرایش بعضی گزینه‌ها در Registry ویندوز برنامه آنتی‌ویروس Windows Defender را به‌صورت کامل غیرفعال کنید.

  نکته: دستکاری رجیستری ویندوز خطرناک است و در صورت اشتباه در کار ممکن است صدمات جبران‌ناپذیری به سیستم‌عامل شما وارد شود. توصیه می‌شود قبل از انجام کار موردنظر یک نسخه پشتیبانی کامل از کامپیوتر خود بگیرید.

  برای غیرفعال کردن Windows Defender Antivirus به‌طور کامل باید بخش‌هایی از رجیستری ویندوز را به صورتی که در زیر تشریح شده است ویرایش کنید:

  ۱. منوی استارت را باز کنید.۲. Regedit را در منو استارت جست‌وجو کنید و گزینه Registry Editor را باز کنید.۳. به مسیر HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender در ویرایشگر رجیستری بروید. نکته: می‌توانید با کپی و چسباندن Copy/Paste مسیر بالا در نوار آدرس Registry سریع‌تر به مسیر مدنظر دسترسی پیدا کنید.۴. روی پوشه Windows Defender کلید راست کنید و New را انتخاب کنید سپس DWORD (32-bit) Value ایجاد کنید.

  منبع مطلب : www.zoomit.ir

  آموزش غیرفعال‌ کردن آنتی ‌ویروس ویندوز 10 + فیلم

  غیرفعال‌ کردن آنتی ‌ویروس ویندوز 10 - آموزش تصویری غیرفعال‌ کردن آنتی ‌ویروس در ویندوز 10، 8 و 7 - turn off Windows Defender - مجله برقچی

  صفحه اصلی > آموزش > غیرفعال‌ کردن آنتی ‌ویروس ویندوز 10

  8027

  غیرفعال‌ کردن آنتی ‌ویروس ویندوز 10

  سیدحامد علوی

  زمان مطالعه: 5 دقیقه

  ۲۱ تیر ۱۴۰۱

  در این مقاله از بلاگ برقچی به موضوع غیرفعال‌ کردن آنتی ‌ویروس ویندوز 10 خواهیم پرداخت.

  مایکروسافت یک آنتی‌ویروس برای ویندوز 10 طراحی کرده است که به صورت پیش‌فرض بر روی همه ویندوزها فعال است. برای انجام برخی کارها، مانند نصب یک برنامه مشخص ممکن است این آنتی ‌ویروس مشکل ایجاد کند و نیاز باشد که غیرفعال شود، به همین دلیل این آموزش غير فعال كردن windows defender در ویندوز 10 تدارک دیده شده است.

  پس اگر در حال نصب برنامه‌ای هستید و یا لازم است تغییراتی در تنظیمات ایجاد کنید که نیاز به غیرفعال کردن آنتی ‌ویروس Defender مایکروسافت است، از این آموزش غیرفعال‌سازی آنتی ‌ویروس ویندوز 10 برای غیرفعال کردن موقت آن استفاده کنید. برای آشنا شدن با این ترفند با مجله برقچی همراه باشید.

  فهرست مقاله:چگونه آنتی ‌ویروس ویندوز را غیرفعال کنیممراحل غیرفعال‌ کردن آنتی‌ ویروس ویندوزآموزش تصویری غیرفعال‌ کردن آنتی ویروس ویندوز 10آموزش تصویری غیرفعال‌ کردن آنتی ویروس ویندوز 7 و 8

  چگونه آنتی ویروس ویندور 10 را غیرفعال کنیم؟

  غیرفعال‌ کردن آنتی ‌ویروس ویندوز 10 این سوالی است که در ادامه این محتوا راه‌حل آن را به شما آموزش خواهیم داد.

  در ویندوز ۱۰، آنتی ‌ویروس مایکروسافت یک راه‌حل داخلی در مقابل بدافزارها (anti-malware) است که برای حفاظت از لپ تاپ و کامپیوتر و داده‌های شما در برابر ویروس‌های ناخواسته، باج‌افزار (ransomware)، نرم‌افزار جاسوسی (spyware)، روت‌کیت (rootkits) و بسیاری دیگر از بدافزارها و حتی هکرها طراحی شده است. با وجود این که این نرم‌افزار یکی از بهترین نرم‌افزارهای آنتی ویروس برای بیشتر کاربران است، اما ممکن است شرایطی وجود داشته باشد بخواهید این ویژگی را به طور دائم(‏یا به طور موقت) ‏غیرفعال کنید. در ادامه به همین منظور، یک آموزش غیرفعال‌ کردن آنتی ‌ویروس ویندوز 10 آورده شده است.

  مراحل غیرفعال‌ کردن آنتی ‌ویروس ویندوز 10

  اگر می‌خواهید برای انجام یک کار مشخص مانند نصب یک برنامه، راه‌حل داخلی امنیتی ویندوز 10 را غیرفعال کنید، نیازی نیست که آنتی ویروس Defender مایکروسافت را به صورت دائمی غیرفعال کنید. فقط کافی است به صورت موقت آن را طبق مراحلی که در ادامه آموزش غیرفعال‌ کردن آنتی ‌ویروس ویندوز 10 می‌آید، غیرفعال کنید.

  برای غير فعال كردن windows defender در ویندوز 10 این مراحل را دنبال کنید:

  Start را باز کنید.

  Windows Security را جستجو کنید و بر روی نتیجه اول کلیک کنید تا برنامه باز شود.

  روی Virus & threat protection کلیک کنید.

  در بخش Virus & threat protection setting بر روی گزینه Manage settings کلیک کنید.

  . Real-time protection را خاموش کنید تا به طور موقت آنتی ‌ویروس Defender مایکروسافت را غیرفعال کنید.

  این مقاله را نیز حتما بخوانید: فایروال (Firewall) یا دیوار آتش چیست و چگونه کار می‌کند؟

  آموزش تصویری غیرفعال‌ کردن آنتی ‌ویروس ویندوز 10

  1- بر روی Start کلیک کنید.

  start

  2- بعد از باز شدن پنجره Start، و تایپ Win، روی گزینه Windows Security کلیک کنید.

  Windows Security

  3- بر روی گزینه Virus & threat protection کلیک کنید.

  Virus & threat protection

  4- روی Manage settings کلیک کنید.

  Manage settings

  5- روی Real-time protection کلیک کنید تا خاموش شود.

  Real-time protection

  فیلم آموزش غیرفعال کردن آنتی ‌ویروس ویندوز 10

  فیلم آموزش غیرفعال کردن آنتی ‌ویروس ویندوز 10 آموزش تصویری غیرفعال‌ کردن آنتی ویروس ویندوز 7 و 8

  1- برای غیر فعال کردن Windows defender در ویندوز 7 و 8 ابتدا باید به منوی Start رفته و عبارت Defender را جستجو کنید و سپس روی برنامه Windows Defender کلیک کنید.

  برنامه Windows Defender را در منو start جستجو کنید

  2- سپس به صفحه Tools بروید و گزینه Options را انتخاب کنید.

  وارد صفحه tools بشوید

  3- در پنجره سمت چپ گزینه Administrator را انتخاب کرده و در صفحه بعد تیک گزینه Use this Program را برداشته و دکمه Save را بزنید.

  تیک گزینه Use this Program را بردارید

  4- در انتها یک پیام مبتنی بر غیرفعال شدن آنتی ویروس برای شما نشان داده می‌شود.

  آنتی ویروس شما غیرفعال شد

  جمع‌بندی آموزش غیرفعال‌ کردن آنتی‌ ویروس در ویندوز 10، 8 و 7

  زمانی که مراحل را کامل کردید، آنتی ویروس حفاظت در زمان واقعی را غیرفعال خواهد کرد و به شما اجازه می‌دهد تا برنامه‌ها را نصب کرده و یا یک تغییر مشخص در سیستم ایجاد کنید که قبلا امکان انجام آن را نداشتید چون ابزار امنیتی، مانع انجام آن می‌شد. شما همیشه می‌توانید با راه‌اندازی مجدد دستگاه و یا استفاده از دستورالعمل‌های یکسانی که در بالای این آموزش غیرفعال‌ کردن آنتی‌ ویروس ویندوز 10 آمد، استفاده کنید و تنها در مرحله ۵، Real-time protection را روشن کنید. با وجود اینکه راه‌حل ارائه شده در این آموزش غير فعال كردن windows defender در ویندوز 10 دائمی نیست، اما بهترین گزینه برای غیرفعال کردن آنتی ویروس ویندوز ۱۰ برای انجام یک کار مشخص است. همچنین پیشنهاد می‌شود پس از نصب برنامه مورد نظر، آنتی ویروس ویندوز خود را فعال کنید چراکه ممکن است پس از اتصال به اینترنت از طریق مودم و یا روتر، ویروس و بدافزار به سیستم شما نفوذ کنید. از این رو سیستم شما در مقابل این ویروس امنیت لازم را ایجاد نمی‌کند.

  منبع مقاله: How to permanently disable Windows Defender Antivirus on Windows 10

  این مقاله را نیز حتما بخوانید: آموزش Rufus ساخت فلش بوتیبل برای نصب ویندوز 10 , 8 , 7 و XP

  4.6/5 - (12 امتیاز) برچسب ها امنیت ۰ 11 22

  آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

  بله خیر

  منبع مطلب : barghchi.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید