این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  چگونه جامعه میتواند در تغییر انسانها نقش داشته باشد

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  چگونه جامعه میتواند در تغییر انسانها نقش داشته باشد را از سایت تکست لس دریافت کنید.

  چگونه یک انسان میتواند در تغییر جامعه نقش داشته باشد صفحه 13 تفکر و سبک زندگی هفتم

  چگونه یک انسان میتواند در تغییر جامعه نقش داشته باشد صفحه 13 تفکر و سبک زندگی هفتم را از این سایت دریافت کنید.

  چگونه یک انسان میتواند در تغییر جامعه نقش داشته باشد صفحه 13 تفکر و سبک زندگی هفتم

  دسته بندی : نکس لود مطالب سایت

  ساریناباقرپور ازیاسوج

  باکارخوب لطفاخودتان جواب دهید

  نویسنده

  یک انسان میتواند با کارهای خوب بر جامعه تاثیر بگذارد

  جواب گفت و گو کنید صفحه ۱۳ کتاب تفکر و سبک زندگی پایه هفتم چگونه یک انسان میتواند در تغییر جامعه نقش داشته باشد از سایت نکس لود دریافت کنید.

  جواب بچه ها در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمی دونم کاش بقیه بچه ها جواب رو بفرستن.زینب : با روحیه دادن به مردم و امیدواری آنها.پریچهر : هر فردی از افراد انسان دو نوع شخصیت دارد: یکی شخصیت اجتماعی و یکی شخصیت واقعی.

  مقام و موقعیتی که هر فرد به واسطۀ یکی از این امور در اجتماع دارد، شخصیت اجتماعی او را تشکیل می دهد.ما شخصیت واقعی هر کسی عبارت است از مجموع قوای ذاتی و استعداداتی که در وجودش هست . ملازمه ای در کار نیست که حتما اشخاصی که دارای شخصیت و مقام اجتماعی هستند و بر پله های عالی قرار گرفته اند دارای شخصیت واقعی هم بوده باشند

  در یک اجتماع فضیلت های بسیاری وجود دارند ارزش واقعی فضیلت ها بسته به این نیست که مردم قدر آن ها را بدانند یا ندانند. علم و هنر و تقوا و اخلاق در ذات خود گوهرهای گرانبهایی هستند که با مادیات قبل تقویم و ارزیابی نیست. اگر جامعه یاد می گرفت که از فضیلت ها و استعداد های افراد قدر دانی کند زندگی بسیار زیباتر می شد.ر تاریخ بسیار دیده می شود که علما و دانشمندانی یا شعرا و هنرمندانی که از لحاظ تهذیب نفس ضعیف بوده اند، در اثر قدر نشناسی و عدم تشویق جامعه آثار خود را از بین برده اند.

  ساینا : جامعه متشکل از مردم است ، جامعه یا همان مردم در زندگی از یکدیگر الگو می گیرند و بر روی یکدیگر با اخلاق و رفتار خوب تاثیر خوب و مثبت گذاشته و با اخلاق و رفتار ناپسند و زشت تاثیر منفی وبدی میگذارند.ساینا : جامعه متشکل از مردم است ،پس جامعه یا همان مردم بر روی یکدیگر با اخلاق و رفتار خوب تاثیر خوب گذاشته .

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟

  بله خیر هااایا 2 ماه قبل 1 هااایا زهرا صادقی 3 ماه قبل 0

  میشه کسی جواب بده من نمیدونمش

  محنا‌ 6 ماه قبل 1 نمیدونم

  ساریناباقرپور ازیاسوج

  6 ماه قبل 8

  باکارخوب لطفاخودتان جواب دهید

  نویسنده 6 ماه قبل 3

  یک انسان میتواند با کارهای خوب بر جامعه تاثیر بگذارد

  M_rahimi 6 ماه قبل 0

  باروحیه دادن به مردم و انجام کار های خوب

  فاطمه 6 ماه قبل 0

  با تلاش و پشتکار و کار های که میکنین

  7 پاسخ ادمین

  منبع : nexload.ir

  چگونه جامعه می تواند در تغییر انسان‌ها نقش داشته باشد؟ درس تفکر و سبک زندگی پایه هفتم

  اساس یک جامعه تشکیل شده از خانواده، مدرسه، محل کار و غیره. انسان از هر یک از این جوامع تاثیر بگیرد در آینده شخصیت وی شکل می گیرد.

  چگونه جامعه می تواند در تغییر انسان‌ها نقش داشته باشد؟ درس تفکر و سبک زندگی پایه هفتم

  اساس یک جامعه تشکیل شده از خانواده، مدرسه، محل کار و غیره. انسان از هر یک از این جوامع تاثیر بگیرد در آینده شخصیت وی شکل می گیرد.

  زمان تقریبی مطالعه :

  10 دقیقه

  تاریخ : چهارشنبه 1399/07/23 ساعت 12:20

  هر فردی ممکن است در مدرسه تحت تاثیر معلم ها، دوستان و محیط مدرسه قرار گیرد و یا در هر مکان دیگری این اتفاق رخ می دهد، پس می فهمیم که جامعه تاثیر بسزایی در تغییر شخصیت افراد ایفا می کند. یكی از موضوعات مهم در جامعه‌ شناسی تأثیر جامعه بر انسان است. همانطور که می دانید افراد محصول اجتماع هستند، انسان‎ها پیرو جامعه‎ای هستند كه در آن زندگی می کنند.

  بیشتر بخوانید:

  چگونه سبک زندگی بهبود می‌یابد؟

  مهم ترین و ماندگارترین تأثیری كه یک فرد می تواند در جامعه داشته باشد و به وسیله ی آن زندگی افراد آن جامعه را متحول كند تأثیر در جهان بینی و ارزشگذاری آن جامعه، یا به تعبیری تأثیر در باور آن جامعه است.

  موضوع قابل ذکر این است که تمام‎ جوامع بشری دارای فرهنگ هستند، این فرهنگ  شامل خانواده، زبان، ، دین، اعتقادات، اقتصاد، علم، هنر و آداب و رسوم است. عناصر فرهنگ با توجه به شرایط دچار تحول شده و باعث تغییر فرهنگ می‎شود.

  تغییر فرهنگ در گذشته آرام و نامحسوس انجام می‎شد، ولی امروزه با حضور در دهكده‎ جهانی و ایجاد وسایل ارتباطی متنوع این تغییر با سرعت زیادی انجام می پذیرد. بدیهی است ایجاد فرهنگ نو باعث تغییر رفتارها، تفكرات، عادات و هنجارها در جامعه می شود و این تغییرات، اختلال‎های شخصیتی را به دنبال خواهد داشت.

  علل تاثیر پذیری افراد از جامعه

  همانطور که می دانید شخصیت افراد با ژنتیک و محیط اجتماعی رابطه مستقیم دارد و شخصیت یک فرد از جامعه‎ای كه در آن زندگی می‎كند به طور مستقیم تأثیرپذیراست. یكی از مهم ترین دلایل تأثیر محیط بر شخصیت افراد جامعه مسئله تقلید یا همرنگ جماعت شدن است. محیط‎های اجتماعی كه فرد در مدت زمان زندگی با آن در ارتباط است شامل خانواده، مدرسه، دانشگاه، محل كار و غیره است.

  خانواده به عنوان اولین محیط اجتماعی، آغازگر اولین تقلیدها برای فرد است. پدر و مادر الگوی فرزندان هستند و فرزند اولین تقلید را از رفتار، گفتار، پوشش، طرز تفکر و دیگر موارد را از آنها الگو برداری می کند. با افزایش سن و حضور او در جامعه این تقلید به محیط مدرسه، دانشگاه و محیط كار انتقال می یابد.

  عوامل تاثیرگذار جامعه بر فرد کدام است؟

  عوامل زیادی وجود دارند كه در تغییر و تحول شخصیت فرد تاثیرگذار است. این عوامل شامل فطریات، وراثت، محیط اجتماعی و انسانی، گذشت زمان، تربیت و اختیار و اراده ی آزاد است. جامعه و محیط انسانی از عوامل موثر در شكل گیری و تحول شخصیت فرد محسوب می شود.

  محیط انسانی شامل خانواده، آموزشگاه ها و مدارس، شغل و حرفه، باشگاه ها، انجمن ها، احزاب، محافل علمی و مذهبی، مطبوعات، سینما، رادیو و تلویزیون است. تأثیر و نفوذ محیط اجتماعی در شكل گیری و تغییر شخصیت فرد، در مورد اكثریت عظیمی از انسان ها بسیار عمیق و همه جانبه است.

  انسانها به ندرت برخلافِ جهتِ آب، شنا می كند و جوّ اجتماعی حاكم و افكار عمومی را نادیده می گیرد. پس این امر باعث اهمیت قائل شدن ما نسبت به اصلاح جامعه می شود.

  ضرورت اصلاح جامعه

  موضوع قابل اشاره این است که یکی از عوامل مهم شكل گیری و تغییر شخصیت انسان، جامعه است؛ پس باید محیط تربیتی مساعد در جامعه ایجاد شود.

  بیشتر بخوانید:

  نبض جامعه ما چگونه می‌زند؟

  جامعه می تواند زمینه ی رشد و فساد را برای انسان فراهم آورد. جامعه ی فاسد زمینه ی فساد و جامعه ی سالم زمینه ی رشد و تعالی را برای افراد ایجاد می کند. قرآن نیز به تأثیر پذیری انسان از محیط و شرایط مختلف اذعان دارد و او را نسبت به تأثیرات آنها هشدار می دهد.

  در مورد فرزند نوح (ع) خداوند صریحاً می فرماید او از اهل تو نیست زیرا به دلیل متأثر شدن از عوامل محیطی ناصالح از صلاح و درستی خارج شده است و نیز جوانان اصحاب كهف را می ستاید كه با هجرت از محیط فاسد، خود را از عوامل محیطی ناسالم دور ساختند و ایمان خویش را حفظ كردند. پس ما می توانیم با اصلاح محیط وسالم سازی فضای جامعه، محیط تربیتی مساعد و مناسب ایجاد نمائیم و با این كار موجب تغییر بهینه در افراد شویم.

  تاثیر جامعه بر فرد

  جامعه و اوضاع اجتماعی، به طور جبر مطلق بر انسان حكمفرا نیست؛ یعنی چنین نیست كه انسان نتواند در این سیل، خودش برای خودش هیچ گونه تصمیمی بگیرد، جایش راعوض كند و حتی مسیر خود را برخلاف مسیر آن انتخاب كند؛ بلكه می تواند در این آبی كه جاری است و خود به خود افراد را حركت می دهد، سیر را در خلاف جهت آب قرار دهد و حتی در سرنوشت این سیل تأثیر بگذارد و آن را در مسیر دیگر بیندازد.

  زیرا اگر بنا باشد هر فرد در مقابل جامعه، مجبور مطلق باشد و به كلی دست بسته باشد، نه تكلیف معنی دارد نه عقوبت و نه پاداش. بنابراین فشارهای اجتماعی اگر چه وجود دارند و بر رفتار و تربیت افراد هم تأثیر می گذارند، سبب رفع مسئولیت از فرد نمی گردد. پس میزان تأثیر جامعه بر فرد به اندازه ای نیست كه باعث سلب اراده در فرد شود و او را در برابر تاثیرات جامعه بی اراده باشد.

  تأثیر فرد بر جامعه

  عواملی مانند محیط اجتماعی، وراثت و غیره در تغییر انسانها نقش اساسی را ایفا می کنند. در بین این عوامل، اراده یکی از اصلی ترین نقش ها است و نقش عوامل دیگر به اندازه ای نیست كه اراده را از انسان سلب کند.

  در حقیقت انسانها، با آزادی و اختیاری كه در جامعه دارند، می توانند برخلافِ مسیر جامعه حركت كنند و یا، از این مهمتر، مسیر جامعه را دگرگون سازند. فرد می تواند سرنوشت جدیدی را برای جامعه ی خود رقم زند.

  پیامبر اكرم(ص) نمونه ی بارز این ادعا است:  آن حضرت با اتصال به خداوند تبارک و تعالی، جامعه ای فاسد را اصلاح نمودند. و این نمونه فقط مختص پیامبر(ص) نیست، زیرا كه پیامبر اكرم سرمشق و الگویی مطلق در همه ی ابعاد زندگی و برای همه ی جهانیان است "لَقَدْ كانَ لَكُمْ فِی رَسُولِ اللَّهِ أُسْوَةٌ حَسَنَةٌ"

  امام خمینی( رحمة الله علیه) نیز به پیروی از آن حضرت، جامعه ای را دگرگون ساختند و حتی در كل جهان تأثیر و تغییری بوجود آوردند.

  منبع : article.tebyan.net

  درس دو تفکر و سبک زندگی :: سوالات درس به درس پایه هفتم

  سلام من محمدامین رسولی فتح آباد هستم و تلاش کردم تا سوالات درس به درس پایه هفتم همراه با پاسخ تشریحی را برای دانش آموزان پایه هفتم به نمایش بگذاریم تا با دروس هفتم بیشتر آشنا شوند.

  سوالات درس به درس پایه هفتم

  سوالات درس به درس پایه هفتم سوالات درس به درس پایه هفتم همراه پاسخنامه تشریحی

  خانه تماس با من مطالعات اجتماعی فارسی تفکر و سبک زندگی علوم تجربی

  سلام من محمدامین رسولی فتح آباد هستم و تلاش کردم تا سوالات درس به درس پایه هفتم همراه با پاسخ تشریحی را برای دانش آموزان پایه هفتم به نمایش بگذاریم تا با دروس هفتم بیشتر آشنا شوند.

  خلاصه آمار مجموع نمایش‌ها ۲۳۸۶۴۲۴

  مجموع بازدیدکننده‌ها

  ۸۷۱۶۴۰ نمایش‌های امروز ۴۰ نمایش‌های دیروز ۷۹ مجموع مطالب ۳۱ مجموع نظرات ۴۸۳ حاضرین در سایت ۱ کلمات کلیدی

  درس به درس

  سوالات درس به درس مطالعات اجتماعی

  نمونه سوال مطالعات اجتماعی

  مطالعات اجتماعی هفتم

  مطالعات اجتماعی

  سوالات مطالعات اجتماعی

  درس مطالعات اجتماعی

  آموزش

  تفکر وسبک زندگی

  تفکر و سبک زندگی هفتم

  فصل اول ریاضی هفتم

  درس هشتم

  سبک های زندگی ما با دیگران چگونه است؟

  سبک زندگی

  مهارتهای ارتباطی

  آداب معاشرت

  درس دوم

  درس سوم

  درس چهارم

  ریاضی هفتم

  ریاضی

  آموزش ریاضی

  درس پنجم

  درس ششم

  بایگانی شهریور ۱۴۰۰  (۲) ارديبهشت ۱۴۰۰  (۱) اسفند ۱۳۹۹  (۱) خرداد ۱۳۹۹  (۲) بهمن ۱۳۹۸  (۱) اسفند ۱۳۹۷  (۱) دی ۱۳۹۷  (۴) شهریور ۱۳۹۷  (۷) فروردين ۱۳۹۷  (۴) دی ۱۳۹۶  (۳) خرداد ۱۳۹۶  (۱) ارديبهشت ۱۳۹۶  (۱) دی ۱۳۹۵  (۳) آخرین مطالب شهید ابراهیم همت

  سوالات درس نهم مطالعات اجتماعی

  سوالات درس هشتم مطالعات اجتماعی

  سوالات درس هفتم مطالعات اجتماعی

  سوالات درس ششم مطالعات اجتماعی

  مثل آهن ربا بهترین دانشگاهو جذب کن

  سوالات درس پنجم مطالعات اجتماعی

  آموزش فصل اول ریاضی

  سوالات درس چهار مطالعات اجتماعی

  سوالات درس سه مطالعات اجتماعی

  ساخت وبلاگ در بلاگ بیان، رسانه متخصصان و اهل قلم

  درس دو تفکر و سبک زندگی

  پنجشنبه, ۳۰ فروردين ۱۳۹۷، ۱۲:۴۵ ق.ظ

  1-چگونه جامعه می تواند در تغییر انسان ها نقش داشته باشد؟

  2-چگونه یک انسان می تواند در تغییر جامعه نقش داشته باشد؟

  3- عواملی را که در تغییر انسان ها نقش دارد را بنویسید.

  پاسخ سوالات

  1-جامعه مجموعه ای از انسان هاست بنابراین جامعه می تواند بر انسان ها تأثیر گذارد.

  2-یک انسان می تواند با کار های خوب خود بر جامعه تأثیر گذارد.

  3-جامعه،خانواده،معلمفروزنامه،رسانه،همکلاسی ها

  ۰ ۰ ۹۷/۰۱/۳۰ محمدامین رسولی

  نظرات  (۵)

  ۳۱ شهریور ۹۹ ، ۲۲:۲۵

  ناشناس بد نیست ۱۹ مهر ۹۹ ، ۱۳:۱۴ ناشناس خیلی کمه. ۲۵ آذر ۹۹ ، ۲۳:۱۴ ناشناس

  خوبه مطالب را بیشتر کنید چقدر خوبید شما

  ۰۹ خرداد ۰۰ ، ۱۶:۴۱ استاد

  توضیح کم هست و احتمالا نمره کامل اده نمیشه با این پاسخ ها

  ۲۸ دی ۰۰ ، ۰۸:۰۴

  ‌📚تفکر و سبک زندگی هفتم 📚

  اگه میشه جواب این سوال رو میگید 🙏

  چه عوامل تغییر انسان ها موثرند ؟

  معلم مون این رو داده 👆

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.

  منبع : darsbedars.blog.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 سال قبل
  3

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید