این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  چگونه در لپ تاپ اسکرین شات بگیریم

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  چگونه در لپ تاپ اسکرین شات بگیریم را از این سایت دریافت کنید.

  چگونه با لپ تاپ اسکرین شات بگیریم؟

  اگر قصد دارید با لپ تاپ اسکرین شات بگیرید ولی با نحوه انجام این کار آشنایی ندارید، تا انتهای این مقاله با کوک موبایل همراه باشید.

  ترفند, ترفند کامپیوتر

  چگونه با لپ تاپ اسکرین شات بگیریم؟

  دسامبر 7, 2021 نویسنده تحریریه کوک موبایل

  01 دسامبر

  اگر قصد دارید با لپ تاپ اسکرین شات بگیرید ولی با نحوه انجام این کار آشنایی ندارید، تا انتهای این مقاله با کوک موبایل همراه باشید. در این مطلب قصد داریم به آموزش 7 روش برای گرفتن اسکرین شات از لپ تاپ ها بپردازیم.

  مقدمه در رابطه با اسکرین شات گرفتن از لپ تاپ

  اسکرین شات یکی از کاربردی‌ترین قابلیت‌هایی است که امروزه بسیار از آن استفاده می‌شود. این قابلیت به راحتی در گوشی‌های هوشمند و همچنین لپ تاپ ها قابل استفاده است. اخیرا در مقاله‌ای با عنوان “آموزش ضبط اسکرین شات در گوشی های هواوی” نحوه گرفتن اسکرین شات در گوشی های هواوی را به شما آموزش دادیم. حال ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که چگونه می‌توان با لپ تاپ اسکرین شات گرفت؟ در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا به آموزش اسکرین شات گرفتن از لپ تاپ بپردازیم.

  چگونه می‌توان با لپ تاپ اسکرین شات گرفت؟

  جهت گرفتن اسکرین شات از لپ تاپ روش‌های مختلفی وجود دارد. شما می‌توانید با استفاده از ابزارهای پیش فرض ویندوز از لپ تاپ اسکرین شات بگیرید. همچنین نرم افزارهای متعددی ارائه شده‌اند که قابلیت گرفتن اسکرین شات را در اختیار کاربران خود قرار می‌‌دهند. در ادامه به آموزش روش‌‌های گرفتن اسکرین شات از لپ تاپ خواهیم پرداخت.

  برنامه Snip & Sketch

  یکی از برنامه هایی که امکان گرفتن اسکرین شات از لپ تاپ را برایتان فراهم می‌کند، Snip & Sketch نام دارد. استفاده از این برنامه بسیار آسان بوده و قابلیت به اشتراک گذاری اسکرین شات ها را هم در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. ابتدا برنامه Snip & Sketch را دانلود کرده و روی کامپیوتر خود نصب کنید. پس از اجرای برنامه مذکور، در گوشه بالا و سمت چپ صفحه روی گزینه New کلیک کنید.

  بدین ترتیب پنجره برنامه Snip & Sketch ناپدید خواهد شد و یک منوی کوچک در قسمت بالایی صفحه نمایش برایتان نمایان می‌شود. با استفاده از این منو می‌توانید نوع اسکرین شات مورد نظر خود را انتخاب کنید. اسکرین شات ها می‌توانند به صورت مستطیلی، فرم دلخواه و یا تمام صفحه باشند. شما می‌توانید در پنجره Snip & Sketch با کلیک روی آیکون به شکل فلش رو به پایین در کنار گزینه New، گرفتن اسکرین شات را برای مدت زمان 3 الی 10 ثانیه به تاخیر بیاندازید.پس از ضبط، اسکرین شات در برنامه Snip & Sketch بارگذاری می‌شود و شما می‌توانید با استفاده از ابزارهای موجود در قسمت فوقانی پنجره نسبت به ویرایش آن اقدام نمایید.

  برنامه Snipping Tool

  برنامه Snipping Tool یکی از دیگر از نرم افزارهایی است که  با استفاده از آن می‌توانید از لپ تاپ اسکرین شات بگیرید. سپس جهت آغاز فرایند ضبط اسکرین شات روی گزینه New کلیک نمایید. در این برنامه به صورت پیش فرض اسکرین شات مستطیلی گرفته می‌‌شود. با این وجود امکان ضبط اسکرین شات به صورت فرم دلخواه، تمام صفحه و گرفتن اسکرین شات از پنجره را هم در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.

  هنگامی که با استفاده از برنامه Snipping Tool از لپ تاپ اسکرین شات می‌گیرید، تصاویر به طور خودکار ذخیره نخواهند شد. بنابراین پیش از خروج از برنامه نیاز است تا اسکرین شات را به صورت دستی ذخیره کنید.

  استفاده از کلید Print Screen

  استفاده از کلید Print Screen یکی از رایج‌ترین روش‌هایی است که از طریق آن می‌توان از لپ تاپ اسکرین شات گرفت. بدین منظور کلید Print Screen یا PrtScn را برای گرفتن اسکرین شات از تمام صفحه بفشارید. در این روش، اسکرین شات شما به عنوان فایل ذخیره نخواهد شد و در حافظه کلیپ بورد کپی می‌شود. حال نیاز است تا یک برنامه ویرایش تصویر نظیر Paint را اجرا و اسکرین شات خود را در آن پیست کرده و به عنوان فایل ذخیره کنید.

  همچنین شما می‌توانید کلید Print Screen را به گونه‌ای تنظیم کنید که با فشردن آن برنامه Snip & Sketch اجرا شود. بدین منظور به بخش Settings لپ تاپ خود مراجعه کرده و گزینه Ease of Access انتخاب کنید. سپس به قسمت Keyboard مراجعه نمایید. پس از آن در بخش Print Screen، گزینه Use the PrtScn button to open screen snipping را در حالت فعال قرار دهید.

  استفاده از کلیدهای ویندوز و Print Screen

  شما می‌توانید با فشردن همزمان کلیدهای ویندوز و Print Screen از لپ تاپ اسکرین شات بگیرید و آن را به صورت خودکار ذخیره کنید. پس از فشردن این کلیدها جهت ضبط اسکرین شات، برای مدت زمان بسیار کوتاهی نور صفحه نمایش شما کم خواهد شد. سپس اسکرین شات ضبط شده در قسمت Pictures و پوشه Screenshots ذخیره خواهد شد.

  استفاده از کلیدهای ویندوز و shift-S

  با فشردن همزمان کلیدهای میانبر ویندوز و shift-S می‌توانید با استفاده از برنامه Snip & Sketch از صفحه نمایش اسکرین شات بگیرید. پس از فشردن این کلیدها، نور صفحه نمایش کم خواهد شد و منوی Snip & Sketch در قسمت فوقانی صفحه برایتان نمایان می‌شود. شما می‌توانید در این منو نوع اسکرین شات مورد نظر خود را انتخاب کنید.

  استفاده از کلیدهای Alt و Print Screen

  فشردن همزمان کلیدهای Alt و Print Screen از دیگر روش‌های است که می‌توان با استفاده از آن از لپ تاپ اسکرین شات گرفت. شما می‌توانید برای ضبط سریع اسکرین شات از یک پنجره فعال، از این روش استفاده کنید. بنابراین در این روش از پنجره فعلی روی صفحه نمایش کامپیوتر شما اسکرین شات گرفته خواهد شد و در حافظه کلیپ بورد ذخیره می‌شود. به منظور ذخیره این اسکرین شات، نیاز است تا از یک نرم افزار ویرایش تصویر استفاده کنید.

  منبع مطلب : kookmobile.com

  چگونه با لپ تاپ اسکرین شات بگیریم ؟ + آموزش صفر تا 100

  چگونه با لپ تاپ اسکرین شات بگیریم ؟ در این مقاله با آموزش جامع تمام روش های اسکرین شات گرفتن در انواع لپ تاپ و ویندوز 10 همراه شما هستیم.

  چگونه با لپ تاپ اسکرین شات بگیریم ؟ + آموزش صفر تا ۱۰۰

  Post author: مصطفی آرایشگر Post published: ۱۴۰۰-۱۲-۲۴ Post category: آموزش و ترفند Post comments: ۰ دیدگاه فهرست مطالب

  شما می‌توانید با اسکرین شات گرفتن یک تصویر از کل صفحه نمایش خود یا فقط بخشی از آن تهیه کنید. ویندوز ۱۰ دارای ابزارهای داخلی متنوع برای اسکرین شات گرفتن در سریع‌ترین زمان است و ما تعدادی از بهترین ابزارهای شخص ثالث برای اسکرین شات گرفتن در لپ تاپ را به شما معرفی خواهیم کرد. در این مقاله پاسخ به سوال چگونه در لپ تاپ ایسوس اسکرین شات بگیریم یا چگونه با لپ تاپ لنوو اسکرین شات بگیریم را دریافت خواهید کرد.

  برای خرید لپ تاپ با آفرهای ویژه لینک روبرو را لمس کنید: قیمت لپ تاپ

  اسکرین شات گرفتن با کلید PrtScn

  کلید PrtScn موجود در کیبورد می‌تواند یک اسکرین شات از صفحه نمایش لپ تاپ تهیه کند. بسته به میانبر صفحه کلیدی که استفاده می‌کنید، می‌توانید اسکرین شات را به عنوان یک فایل تصویری PNG ذخیره‌سازی کرده یا آن را در کلیپ‌بورد (ClipBoard) ذخیره‌سازی کرده و در برنامه‌های گوناگون خود جای‌گذاری کنید.

  کلید PrtScn معمولا میان کلیدهای F12 و Scroll Lock در ردیف بالای کیبورد یافت می‌شود. ممکن است این عبارت به صورت PrntScrn، PrtScn یا Print Scr برچسب‌گذاری شود. در صفحه کلیدهای با اندازه کامل هم کافی است به قسمت بالای کلید Insert نگاه کنید.

  در صفحه کلید لپ تاپ ممکن است کلید Print Screen با یک کلید دیگر ترکیب شود. هنگام استفاده از کلیدهای میانبر، امکان دارد مجبور شوید کلید Function یا Fn را فشار دهید.

  اسکرین شات گرفتن با کلید PrtScn

  ذخیره‌سازی اسکرین شات به عنوان یک فایل

  کلیدهای ترکیبی Windows + Print Screen را فشار دهید تا اسکرین شات به عنوان یک فایل ذخیره‌سازی شود. به عبارت دیگر، کلید لوگوی ویندوز را فشار دهید و در همان حالت نگه‌داری کنید و در ادامه روی کلید Print Screen ضربه بزنید. البته ممکن است در صفحه کلید لپ تاپ مجبور شوید از کلیدهای ترکیبی Windows + Fn + PrtScn استفاده کنید.

  نکته: اگر از تبلت مبتنی بر ویندوز 10 استفاده می‌کنید، کافی است کلیدهای پاور و کاهش حجم صدا را به صورت همزمان فشار دهید تا اسکرین شات ثبت و ضبط شود. در صورتی که کلید لوگوی ویندوز را روی صفحه نمایش تبلت مشاهده کردید، باید از کلید Windows و کاهش حجم صدا استفاده کنید.

  صفحه نمایش برای یک لحظه تاریک خواهد شد و تایید بصری را به منظور ثبت اسکرین شات ارائه می‌کند. در ادامه فایل موردنظر به صورت PNG در پوشه‌ای با نام ScreenShots که در فولدر تصاویر (Pictures) قرار دارد، نمایش داده می‌شود. در صورتی که تعداد زیادی اسکرین شات ثبت کنید، هر کدام به صورت خودکار با یک عدد برچسب‌گذاری می‌شوند.

  احتمالا شما اسکرین شات خود را در آدرس زیر پیدا خواهید کرد:

  C:\Users\NAME\Pictures\Screenshots

  ذخیره اسکرین شات در ClipBoard

  برای کپی کردن تصویر از صفحه نمایش خود در کلیپ‌بورد، کافی است کلید Print Screen را فشار دهید. البته ممکن است در برخی از لپ‌تاپ‌ها مجبور باشید از کلیدهای ترکیبی Fn + Print Screen استفاده کنید.

  ویندوز تصویری از نمایشگر شما را در کلیپ‌بورد ذخیره‌سازی خواهد کرد. شما می‌توانید آن را در هر برنامه‌ای جای‌گذاری کنید. در حقیقت شما این قرار دادن تصویر در محل موردنظر را می‌توان با فشار دادن کلیدهای ترکیبی Ctrl + V انجام دهید.

  نکته: در صورتی که تاریخچه کلیپ‌بورد را در ویندوز ۱۰ فعال‌سازی کرده‌اید، ویندوز می‌تواند آخرین موارد را که در این بخش قرار گرفته‌اند، اجرا کرده و جای‌گذاری کند.

  این کامل ترین مطلبی است که در این رابطه خواهید یافت😍:

  راهنمای خرید لپ تاپ گیمینگ

  ذخیره کردن اسکرین شات از یک پنجره واحد در ClipBoard

  برای اسکرین شات گرفتن از یک پنجره خاص به جای کل صفحه نمایش، کافی است کلیدهای Alt + Print Screen را فشار دهید. البته در برخی لپ تاپ‌ها ممکن است نیازمند استفاده از کلیدهای ترکیبی Alt + Fn + Print Screen باشید.

  ویندوز تصویری از پنجره فعلی را در کلیپ‌بورد ذخیره‌سازی خواهد کرد، بنابراین ابتدا پنجره‌ای که می‌خواهید ضبط شود را انتخاب کنید. شما می‌توانید درون پنجره کلیک کرده یا از کلیدهای ترکیبی Alt + Tab برای فوکوس استفاده کنید.

  استفاده از Snip & Sketch برای اسکرین شات

  ویندوز 10 دارای ابزار داخلی Snip & Sketch بوده که قابلیت‌های بیشتری را برای ثبت اسکرین شات حرفه‌ای در اختیار کاربران قرار می‌دهد. شما می‌توانید از این قابلیت‌ها برای گرفتن اسکرین شات از یک منطقه خاص و بخشی مشخص از صفحه استفاده کنید.

  نکته: ویندوز 10 حاوی ابزار کلاسیک Snipping بوده که در ویندوز ویستا معرفی شده است. در صورتی که با ابزار Snipping Tool آشنا هستید، کماکان می‌توانید از آن استفاده کنید. با این حال، قابلیت ذکرشده به سود Snip & Sketch حذف شده است. این قابلیت همانند مورد قبل، قابلیت‌های بهتر و بیشتری را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

  تهیه اسکرین شات از یک بخش مشخص

  برای تهیه سریع اسکرین شات با Snip & Sketch، فقط باید Windows + Shift + S را فشار دهید. صفحه نمایش شما به رنگ خاکستری تغییر پیدا خواهد کرد و ماوس هم به یک خط تیره تبدیل می‌شود.

  هم اکنون شما یک نوار که از چندین گزینه تشکیل شده است را در نزدیک بالای صفحه مشاهده خواهید کرد. شما باید تابع موردنظر خود را انتخاب کنید. از سمت چپ به راست می‌توان عملکرد کلیدها را موارد زیر عنوان کرد:

  منبع مطلب : www.technolife.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 8 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید