این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  کاخ سلطنتی انگلیس

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  کاخ سلطنتی انگلیس را از این سایت دریافت کنید.

  کاخ باکینگهام

  کاخ باکینگهام

  مختصات: ۵۱٫۵۰۱°شمالی ۰٫۱۴۲°غربی

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  کاخ باکینگهام باکینگهام پَلِس

  Wikimedia | © OpenStreetMap

  اطلاعات کلی

  سبک معماری نوکلاسیسیسم، کلاسیسیسم

  آدرس لندن کشور  بریتانیا آغاز ساخت ۱۷۰۳ پایان ۱۸۲۶ بلندی ۳۰ متر طراحی و ساخت

  معمار ویلیام ویند، جان نش و ادوارد بلور

  وبگاه BUCKINGHAM PALACE

  کاخ باکینگهام. این محوطه جلویی اصلی (جلوی شرقی) کاخ است؛ در ابتدا به وسیله ادوارد بلور ساخته شد و در سال ۱۸۵۰ تکمیل گردید. ظاهر فعلی این محوطه در سال ۱۹۱۳ به وسیله آستون وب ساخته نوآرایی شد.

  ملکه ویکتوریا، اولین سلطنت نشینی که کاخ باکینگهام را خانه خود گزید، و پس از بر تخت نشستنش در سال ۱۸۳۷ به کاخ تازه تکمیل شده نقل مکان کرد.

  نمایی از در شمالی کاخ باکینگهام و یادبود ملکه ویکتوریا.

  کاخ باکینگهام (به انگلیسی: Buckingham Palace) در لندن اقامتگاه اصلی خانواده سلطنتی بریتانیا است. این کاخ همچنین یکی از بزرگ‌ترین کاخ‌های سلطنتی فعال دنیاست. با قرار گرفتن در شهر وست‌مینستر، این کاخ اغلب مرکز رویدادهای عمومی ویژه و مهمانی‌های سلطنتی است. این مکان در هنگام جشن‌های ملی، مورد توجه بریتانیایی‌ها است.

  نام اصلی این مکان خانه باکینگهام است. ساختمانی که هسته کاخ امروزی را شکل می‌دهد، یک خانه شهری متعلق به دوک باکینگهام ساخته شده در سال ۱۷۰۳ در محلی بود که به مدت حداقل ۱۵۰ سال یک ملک شخصی به‌شمار می‌آمد. بعدها و در سال ۱۷۶۱، پادشاه جرج سوم آن را به تملک خود درآورد و به خانه شخصی ملکه شارلوت تبدیل کرد و نام آن به «خانه ملکه» مبدل شد.[۱] این عمارت در طول قرن ۱۹ ام، به وسیله دو معمار به نام‌های جان نش و ادوارد بلور توسعه یافت. آن‌ها پیرامون حیاط مرکزی سه قسمت درست کردند. کاخ باکینگهام در نهایت با به تخت نشستن ملکه ویکتوریا، در سال ۱۸۳۷، به کاخ سلطنتی رسمی بریتانیا تبدیل شد. آخرین ساختمان‌های اصلی، از جمله بخش نمای شرقی، که شامل یک ایوان مشهور بوده که خانواده سلطنتی به‌طور سنتی برای سلام دادن به جمعیت در آنجا جمع می‌شوند، در اواخر قرن ۱۹ام و اوایل قرن ۲۰ام اضافه شدند. اما کلیسای کاخ در اثر برخورد بمب آلمان‌ها در جنگ جهانی دوم تخریب شد؛ گالری ملکه در آن محل برپا و در سال ۱۹۶۲ به روی عموم گشوده شد تا کارهای هنری کلکسیون سلطنتی را در معرض نمایش قرار دهند.

  طراحی‌های داخلی اصلی از جمله استفاده گسترده از سنگ مرمرنمای رنگارنگ و لاجوردهای آبی و صورتی، به پیشنهاد سر چارلز لانگ، که در اوایل سده نوزدهم صورت گرفتند، هنوز دست باقی مانده‌اند. پادشاه ادوارد هفتم دستور به نوآرایی کاخ، با طرح عصر طلایی اروپا به رنگ کرم و طلایی داد. بسیاری از اتاق‌های پذیرایی کوچکتر، به شیوه سلطنت چینیان و با استفاده از وسایلی که از پاویلیون سلطنتی در برایتون و خانه کارلتون آمده بودند، تزیین شده‌اند. باغ کاخ باکینگهام بزرگترین باغ شخصی لندن است.

  اتاق‌های دولتی که برای سرگرمی‌های رسمی و دولتی استفاده می‌شد، همه ساله در بیشتر روزهای اوت و سپتامبر، به عنوان بخشی از گشایش تابستانی کاخ، برای عموم بازند.

  تاریخچه[ویرایش]

  مکان[ویرایش]

  خانه باکینگهام، در سال ۱۷۱۰ میلادی، به دست ویلیام ویند برای اولین دوک باکینگهام ساخته شد. این محوطه امروزه به ورودی عظیم در بخش غربی تبدیل شده‌است و اتاق سبز بالای آن است.

  در قرون وسطی، مکان کاخ آینده، بخشی از خانه ابوری بود. آب زمین حاصل‌خیز به وسیله رودخانه تیبورن تأمین می‌شد، که اکنون نیز در زیر حیاط و بخش جنوبی کاخ جریان دارد. در کناره رود، روستای آی کراس شکل گرفت. مالکیت آن مکان چندین‌بار تغییر یافت. صاحبان آن در اواخر دوره آنگلوساکسون‌ها، ادوارد خستو و ملکه همسر او ادیس وسکس بودند، و در زمان سلطهٔ نورمن‌ها، به دست ویلیام یکم افتاد. ویلیام آن مکان را به گئوفری دماندویله سپرد و او آن مکان را به راهبان کلیسای وست‌مینستر وقف کرد.

  در سال ۱۵۳۱، هنری هشتم، بیمارستان سنت جیمز (بعداً نام کاخ سنت جیمز را به خود اختصاص داد) را از دانشگاه آیتون دایر کرد و در سال ۱۵۳۶ خانه ابوری را از کلیسای وست‌مینستر گرفت. این انتقال‌ها مکان کاخ باکینگهام را بعد از به تخت نشستن ویلیام در حدود ۵۰۰ سال قبل به دست سلطنت برگرداند.

  مالکان بسیاری آن زمین را اجاره کردند و قانون مالکیت مطلق در طول قرن هفدهم موضوع زمین‌خواری‌های دیوانه وار شد. در آن زمان، روستای قدیمی آی کراس وارد فساد شده و این مکان بیشتر، جایی بایر بود. نیاز به پول سبب شد تا جیمز یکم بخشی از زمین‌ها را فروخت اما قسمتی از آن مکان را نگه داشت و به منظور تولید ابریشم، یک باغ شاه‌توت ۱۶٬۰۰۰ متر مربعی در آن جا تأسیس کرد. این مکان در گوشه شمال غربی کاخ امروزی واقع است. کلمنت واکر در کتاب خود، آنارشیا آنگلیکانا (۱۶۴۹) به «وسایل نوساخت در باغ شاه‌توت جیمز اشاره می‌کند.»؛ او پیش‌بینی کرد که آن جا به یک روسپی‌خانه تبدیل خواهد شد. نهایتاً، در اواخر قرن ۱۷ام، این مکان از دارایی‌های هاگ آدلی ثروتمند، به مری دویس رسید.

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  کاخ باکینگهام، محل زندگی خاندان سلطنتی انگلیس

  کاخ باکینگهام لندن محل اقامت خاندان سلطنتی بریتانیا یک بنای تاریخی خاص و متفاوت می­ باشد که مورد توجه توریست‌ها قرار می‌گیرد.

  کاخ باکینگهام، محل زندگی خاندان سلطنتی انگلیس

  سفرمی 3 شهریور 1397 0 دیدگاه امتیاز این مطلب: 44 رای 2.1 / 5 مجله سفرمی ماجراجویی و گردشگری

  آشنایی با کاخ باکینگهام لندن

  کاخ باکینگهام لندن یک بنای تاریخی خاص و متفاوت می­باشد که مورد توجه توریست‌ها قرار می‌گیرد. این کاخ که هم اکنون محل زندگی خانواده سلطنتی بریتانیا است، در سال 1703 توسط دوک باکینگهام جهت زندگی خانواده وی ساخته شده و در ابتدا به نام خانه باکینگهام شناخته می‌شده است؛ اما در سال 1761 پس از 150 سال جرج سوم این خانه را خریداری کرده و باکینگهام به محل زندگی ملکه شارلوت تبدیل شد و از آن پس کاخ باکینگهام لندن تنها محل زندگی خاندان سلطنتی بوده است؛ اما در روزهای خاصی درهای این کاخ به روی توریست‌ها باز می‌شود تا تمام افراد بتوانند از آثار منحصر به فرد و خاص این کاخ بازدید به عمل بیاورند.

  همراه سفرمی سامانه آنلاین خرید بلیط هواپیما سیستمی و چارتری و رزرو هتل باشید و با کاخ باکینگهام محل زندگی خاندان سلطنتی بریتانیا آشنا شوید.

  معماری و طراحی داخلی خاص کاخ باکینگهام لندن

  این کاخ که در شهر وست­مینستر قرار دارد در طول سال‌های متوالی تغییرات زیادی داشته است، اما معماری کلی این بنا مطابق سبک نئوکلاسیکی که در قرن‌های 18 و 19 رواج داشته، صورت گرفته است.

  @=img=@#=img=#

  کاخ باکینگهام لندن دارای 775 اتاق،52 اتاق خواب و اتاق اشرافی،188 اتاق برای کارکنان،92 اتاق کار و 78 حمام و دستشویی است. در طراحی داخلی این کاخ از سنگ‌های مرمر زیبا که دارای کیفیت مناسبی هستند استفاده شده و رنگ‌های آبی لاجوردی، کرم، طلایی و... که جلوه زندگی سلطنتی را به نمایش می‌گذارند در اتاق‌ها و قسمت‌های مختلف این کاخ به چشم می‌خورند.

  @=img=@#=img=# @=img=@#=img=#

  پلکان خاص و طلایی رنگ کاخ باکینگهام لندن

  یکی از زیباترین قسمت‌های این کاخ پلکانی طلایی رنگ و منحصر به فرد می‌باشد که جهت ساخت آن از برنز استفاده شده است. این پلکان برنزی منحصر به فرد توسط جان نش (John Nash) و به دستور شاه جرج چهارم طراحی و ساخته شده است و هم اکنون به عنوان یکی از با ارزش‌ترین آثار برنزی موجود در جهان محسوب می‌شود. این پلکان دارای طراحی‌های پیچ در پیچ و منحصر به فردی است و توریست‌ها را ساعت‌ها محو تماشای خویش می‌کند. به گونه‌ای که اگر هنگامی که نور مستقیم از سقف حکاکی شده بالای این پلکان بر روی آن می‌تابد در این مکان حضور داشته باشید، مسحور درخشندگی و جلوه گری این پلکان طلایی منحصر به فرد خواهید شد و گذر زمان را به طور کامل فراموش خواهید کرد.

  @=img=@#=img=# @=img=@#=img=#

  گالری هنری کاخ باکینگهام لندن

  گالری هنری کاخ باکینگهام لندن نیز یکی دیگر از با ارزش‌ترین قسمت‌های این کاخ زیبا است که نقاشی‌ها و مجسمه‌هایی از هنرمندان به نام و سرشناس مانند ون دایک (VanDyck)، رامبرانت (Rembrandt)، کلود مونه (Claude Monet)، پوسن (Poussin) کانالتو (Canaletto) و... در آن نگه داری می‌شوند. در این گالری تصاویری از پادشاهان و ملکه‌هایی که در کاخ باکینگهام از گذشته تا کنون اقامت داشته‌اند نیز دیده می‌شود که بازدید از آن‌ها خالی از لطف نخواهد بود و دوستداران هنر را می‌تواند بسیار هیجان زده کند.

  @=img=@#=img=#

  سالن تخت سلطنتی کاخ باکینگهام لندن

  سالن تخت سلطنتی کاخ باکینگهام لندن یکی از مهم‌ترین مکان‌های این کاخ است که با وجود زرق و برق فراوانی که دارد مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار می‌گیرد. این سالن مجلل برای اعطای مقام‌های مختلف و تاج گذاری ملکه و پادشاهان کاخ استفاده می‌شود، همچنین این سالن برای برگزاری مراسم‌های مختلف و رقص نیز استفاده می‌شود که از معروف‌ترین عکس‌های ثبت شده در این سالن می‌توان به عکس‌های مراسم عروسی ملکه الیزابت اشاره کرد.

  @=img=@#=img=#

  ظروف چینی خاص و زیبای کاخ باکینگهام لندن

  ظروف چینی خاص و زیبایی که در کاخ باکینگهام لندن وجود دارند بی‌شک از متفاوت‌ترین سرویس‌های چینی هستند که در سال‌های 1783 تا 1830 به وسیله شاه جورج چهارم از یک تولید کننده مشهور فرانسوی خریداری شده‌اند. این سرویس چینی طلاکاری شده با وجود نقش و نگارها و طراحی‌های ویژه‌ای که دارند از خاص‌ترین سرویس‌های چینی دست ساز هستند که مورد توجه بازدیدکنندگان قرار می‌گیرند.

  @=img=@#=img=#

  انواع ساعت در کاخ باکینگهام لندن

  با توجه به این که زمان در این کاخ نقش تعیین کننده‌ای دارد و تمام امور رأس زمان مشخص و بدون وقفه انجام می‌شوند، در نقاط مختلف کاخ 350 ساعت دیواری و رومیزی با طراحی‌های خاص و متفاوت دیده می‌شوند. این ساعت‌ها علاوه بر این که زمان را به نمایش می‌گذارند، یک گنجینه خاص و بزرگ از انواع ساعت‌های دنیا محسوب می‌شوند که در یک مکان خاص در کنار هم قرار گرفته‌اند تا کارکنان و افراد قصر بهتر بتوانند زمامداری امور را در دست بگیرند.

  @=img=@#=img=#

  باغ­های سلطنتی کاخ باکینگهام لندن

  باغ‌هایی که در اطراف کاخ باکینگهام لندن وجود دارند دارای مساحتی در حدود 15.8 هکتار هستند. در این باغ‌ها بیشتر از 350 گل وحشی،200 درخت و 1.5 هکتار دریاچه دیده می‌شود. مهمانی باغ که یکی از مهمانی‌های خاندان سلطنتی انگلستان است در این مکان برگزار شده و ملکه با افراد مختلفی که نقش تاثیرگذاری در جامعه داشته‌اند در محیطی پر از گل و بسیار زیبا دیدار می‌کند.

  @=img=@#=img=#

  کاخ باکینگهام لندن یکی از خاص‌ترین و متفاوت‌ترین کاخ‌های باقی مانده از گذشته است که هر گوشه از آن طراحی ظاهری خاص و ویژه‌ای دارد و نمی‌توان در قالب کلمات معماری خاص این بنا و آثار متفاوتی که در تک تک اتاق‌ها به نمایش گذاشته شده‌اند را بیان کرد؛ بنابراین اگر سفری به لندن در پیش رو دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم در ساعتی که بازید از کاخ آزاد است به این مکان مراجعه کرده و زیبایی‌های آن را از نزدیک تماشا کنید.

  منبع مطلب : www.safarme.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید