این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  کارناوال ریو

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  کارناوال ریو را از این سایت دریافت کنید.

  کارناوال ریو

  کارناوال ریو

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  کارناوال ریو

  شناور در کارناوال ریو ۲۰۱۴

  دسته سامبا، پاپ، راک و دیگر

  مکان(ها) ریو دو ژانیرو، برزیل

  کارناوال ریو دو ژانیرو یک جشنواره است که هر سال پیش از چله روزه به عنوان بزرگترین کارناوال در جهان با ۲ میلیون نفر در روز در خیابان‌ها برگزار می‌شود. نخستین جشنواره در سال ۱۷۲۳ میلادی برگزار شد.

  کارناوال ریو توسط شادی کنندگان، شناورها و گروه‌هایی از مدارس متعدد سامبا واقع در ریو (بیش از ۲۰۰ مدرسه که به ۵ بخش تقسیم شده است) برگزار می‌شود. یک مدرسه سامبا از همکاری همسایگان محلی تشکیل شده است که می‌خواهند با نوعی زمینه‌های منطقه‌ای، جغرافیایی و مشترک در کارناوال شرکت کنند.

  دستورکار ویژه‌ای وجود دارد که هر مدرسه باید در رژه خود پیروی کند. هر مدرسه با کمیسیون جلو (به پرتغالی: comissão de frente) شروع می‌شود که گروهی از دانش آموزانی است که ابتدا به نظر می‌رسند. کمیسیون جلو که از ۱۰ تا ۱۵ نفر تشکیل شده مدرسه را معرفی می‌کند و روحیه و سبک ارائه آن را مشخص می‌کند. این افراد رقص‌هایی را در لباس‌های تجملی با یک داستان کوتاه انجام می‌دهند. پس از کمیسیون جلو نخستین شناور مدرسه که به آن بال گشوده (به پرتغالی: abre-alas) گویند به مسیر می‌آید. این‌ها به دنبال ارباب ارشد و پرچمدار (به پرتغالی: Mestre-sala and Porta-Bandeira) با همراهی یک تا ۴ جفت، یک فعال و ۳ ذخیره برای هدایت رقصندگان هستند.

  تاریخچه[ویرایش]

  به منظور درک تاریخ کارناوال در ریودوژانیرو باید زمانی که یونانی‌ها اغلب جشن‌های خود را به احترام به دیونیز خدای شراب برگزار می‌کردند مورد مطالعه قرار داد. سپس رومیان این سنت را با نوشیدن تمام روز ادامه دادند و استادان لباس را با سربازان با احترام به خدایان خودشان مبادله کردند.

  با ظهور کاتولیک این جشن به جشن‌های خوشبختی که روزهای قبل از اجلاس کاتولیک برگزار می‌شد تبدیل گشت. طبق تاریخ کارناوال، کارناوال از جشن پرتغالی انترودو الهام گرفته شده است. اولین سوابق کارناوال ریو پیش از قرن نوزدهم یا سال ۱۸۴۰ برگزار شده زیرا ورزشکاران والتز و پولکا آن را انجام دادند. به اندازه کافی جالب است که سامبا تا سال ۱۹۱۷ معرفی نشده بود.

  با نفوذ کاتولیک جشن می‌تواند از عبارت Carne Vale که مشتق از کلمه کارناوال است، به معنی "خداحافظی با گوشت" باشد. این واژه به عمل کاتولیک از عدم مصرف گوشت در طی یک دوره ۴۰ ساله پس از چهارشنبه خاکستر تا روز عید پاک اطلاق می‌شود.

  مصرف زیاد الکل و ناهنجاری‌های مرسوم در این جشنواره اغلب برای تحریک است.

  بردگان آفریقایی کسانی هستند که در اوایل دهه ۱۹۰۰ سامبا را به برزیل معرفی کردند. پس از لغو برده داری در برزیل بخش بزرگی از این آفریقایی‌ها شهرک‌هایی را در جنوب کشور مستقر کردند. با گذشت زمان این مکان‌ها به مرکز حوزه سامبا تبدیل شد. محبوبیت سامبا به سرعت در سراسر کشور گسترش یافت.

  کارناوال خیابانی[ویرایش]

  همانطور که مسابقه در سامبادروم برگزار می‌شود بسیاری از شرکت کنندگان کارناوال در مکان‌های دیگر قرار دارند. جشنواره‌های خیابانی در طول کارناوال بسیار رایج هستند و توسط مردم محلی بسیار پرجمعیت هستند. موسیقی و رقص هنوز بسیار رایج هستند. هر کسی مجاز است در جشنواره‌های خیابانی شرکت کند.

  تاریخ برگزاری[ویرایش]

  یک بازیگر معمولی رقص سامبا ۲۰۱۷

  ۹ تا ۱۴ فوریه ۲۰۱۸ ۱ تا ۶ مارس ۲۰۱۹ ۲۱ تا ۲۶ فوریه ۲۰۲۰ ۱۲ تا ۱۷ فوریه ۲۰۲۱ ۱۵ تا ۲۰ فوریه ۲۰۲۲

  بلیط‌ها[ویرایش]

  در سال ۱۹۸۴ دولت تصمیم گرفت تا خانه جدید خود را در سامبادروم به ریو کارناوال بدهد. امروزه برخی از رویدادهای مشهور کارناوال ریو رویدادهای بلیطی هستند. انواع مختلفی از بلیط سامبادروم وجود دارد که برای خرید در دسترس هستند. گرنداستند بلیط‌های پذیرش عمومی هستند که در دسترس هستند و قبل از برگزاری اختصاص داده نمی‌شود. فریساس صندلی‌های هوای آزاد واقع در امتداد باند سامبا هستند. کاماروتس محل مجلل بین فریساس و گرنداستند است.

  قیمت بلیط می‌تواند بسته به نوع بلیط، بخش و فصل متفاوت باشد. بلیطها را می‌توانید از طریق کارگزاران بین‌المللی و یا از طریق نمایندگی‌های مسافرتی محلی در ریودوژانیرو خریداری کنید. خرید یک بلیط به طور معمول به معنی خرید یک کوپن است که بعدها برای بلیط نزدیک به تاریخ برگزاری قابل تعویض است.

  منابع[ویرایش]

  «رژه سامبا». کارناوال ریو. بایگانی‌شده از اصلی در ۲۴ نوامبر ۲۰۱۷. دریافت‌شده در ۱۴ نوامبر ۲۰۱۷.

  «مدارس سامبا». کارناوال ریو. بایگانی‌شده از اصلی در ۲۹ نوامبر ۲۰۱۷. دریافت‌شده در ۱۴ نوامبر ۲۰۱۷.

  «تصاویر». کارناوال ریو. بایگانی‌شده از اصلی در ۱۳ نوامبر ۲۰۱۷. دریافت‌شده در ۱۴ نوامبر ۲۰۱۷.

  «کارناوال ریو». ریو. بایگانی‌شده از اصلی در ۱۲ نوامبر ۲۰۱۷. دریافت‌شده در ۱۴ نوامبر ۲۰۱۷.

  «تاریخ کارناوال». ریو کارناوال. بایگانی‌شده از اصلی در ۲۶ نوامبر ۲۰۱۷. دریافت‌شده در ۱۴ نوامبر ۲۰۱۷.

  سارا براون (۲۹ ژوئن ۲۰۱۷). «چگونه کارناوال ریو تبدیل به بزرگترین جشن در زمین می‌شود». د کالچر تریپ. دریافت‌شده در ۱۴ نوامبر ۲۰۱۷.

  «کارناوال ریو». سامبادروم. بایگانی‌شده از اصلی در ۲۴ نوامبر ۲۰۱۷. دریافت‌شده در ۱۴ نوامبر ۲۰۱۷.

  مشارکت‌کنندگان ویکی‌پدیا. «Rio Carnival». در ، بازبینی‌شده در ۱۴ نوامبر ۲۰۱۷.

  رده‌ها: کارناوال ریوکارناوال‌ها در برزیل

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  کارناوال ریو

  کارناوال ریو انفجاری از موسیقی، رقص و شور و هیجان است که «بزرگترین نمایش روی زمین» لقب دارد. جایگاه vip جشن کارناوال ریودوژانیرو با قیمت میلیون دلاری عرضه ...

  کارناوال ریو

  کارناوال ریو کارناوال ریو

  18 دی 1400 1,372 بازدید 4.3/5 - (6 امتیاز)

  Contents کارناوال ریو چیست؟ جشن کارناوال ریو

  در کارناوال ریودوژانیرو چه اتفاقی می افتد؟

  هزینه بلیط کارناوال ریودوژانیرو

  نکات مهم شرکت در کارناوال ریو 2022

  کارناوال ریو انفجاری از موسیقی، رقص و شور و هیجانی در ریودوژانیرو برزیل است و غیرقابل وصف تر از آن چیزی است که تصورش را بکنید. کارناوال کاریوکا Carioca از تمام جشن های دنیا پرشورتر است. حتی جشن های هالیوود با وجود بودجه های سنگین خود قادر به ساخت و برگزاری چنین جشنی مملو از شور و شادی و انرژی نیست. البته اگر چه این یک نمایش نفس گیر و پرهیجان است اما اساسا کارناوال آیینه ای از فرهنگ نهفته مردم برزیل است. این فستیوال The greatset show on the earth یا بزرگترین نمایش روی کره زمین لقب گرفته است. جالب است بدانید که در اجرای اصلی این کارناوال، جایگاه های میلیون دلاری VIP به سرعت همگی پر می شوند! کارناوال ریو از شگفت انگیزترین جاذبه های گردشگری ریودوژانیرو است که در زمانی که برگزار می شود، هزاران نفر را به ریو می کشاند.

  کارناوال ریو چیست؟

  برای پاسخ به این سوال که «کارناوال ریو چیست؟» تاریخچه آن را بررسی می کنیم. تا میانه قرن ۱۹ میلادی، کارناوال ریو شامل آب بازی های بی پایان و بی هدف و شوخی های خطرناکی بود که از فرهنگ پرتقالی می آمد. در سال ۱۸۵۵ گروهی از جوانان لباسهای رنگارنگ می پوشیدند و با موسیقی و سروصدا در خیابان ها پرسه می زدند. کار این جوانان با استقبال عمومی مواجه شد و  گروههای دیگری نیز به آن ها پیوستند و این پرسه زدن ها به صورت راهپیمایی درآمد. موسیقی به عضو جداناپذیر کارناوال برزیل تبدیل شد و جوانان به سمت خیابان ها سرازیر شدند. پس از جنگ جهانی اول، راهپیمایی ها با موسیقی سامبا جان تازه ای گرفت و گروه خوش گذرانان روز به روز بزرگتر شدند و سازماندهی بهتری بر روی آن ها انجام گرفت.

  دوره مدرن سازی در سال ۱۹۲۸ آغاز شد که با سازماندهی و تشکیل اولین مدرسه سامبا به نام esco la de Samba به همگان معرفی شد که البته به هیچ وجه شبیه به یک مدرسه نبود بلکه دسته ای از اشخاص مشهور کارناوال ها بودند که برای سازماندهی و هر چه بهتر کردن کیفیت کارناوال ها، به دور هم جمع شده بودند و برنامه های موسیقی و رژه ها را چندین بار تمرین می کردند. همچنین آماده سازی لباس های مبدل و ماسک های جشن های بالماسکه سایر فعالیت هایی بود که محصلان مدرسه سامبا به آن ها می پرداختند. بعد از مدت کوتاهی چندین مدرسه دیگر نیز تأسیس شد و در سال ۱۹۳۳ میلادی، یک هیأت داوران رسمی برای انتخاب بهترین گروه سامبا تشکیل شد. رقابت ها برای دستیابی به افتخارات کارناوال در کشور برزیل به اندازه جام جهانی فوتبال در میان مردم هیجان انگیز است! مردم شهر ریو همانطور که بر روی تیم های فوتبال مورد علاقه شان تعصب دارند، بر روی گروه های سامبای مورد علاقه شان نیز دارند.

  بخوانید  هفت قله بلند جهان در 7 قاره | قلل هفتگانه یا هفت قله هفت قاره

  جشن کارناوال ریو

  امروزه در جشن کارناوال ریو بیش از نیم میلیون نفر با لباس های مبدل آواز می خوانند. آن هم در راهپیمایی سازماندهی شده ای مانند راهپیمایی های مدارس سامبا. هزاران نفر دیگر در لباس های زیبا در راهپیمایی های غیررسمی ظاهر می شوند. اشخاص رده بالا و توریست ها و گردشگران، در مراسم بالماسکه حاضر می شوند. گاه کودکان بومی با طبل های کوچک آهنگ می نوازند و گاهی نیز گروه های موسیقی سطح بالایی را می بینیم که آخرین آهنگ های ساخته خودشان را می نوازند. آخرین روزهای کارناوال که ۵ شبانه روز بی وقفه ادامه دارد و تقریبا ۱۰۰ ساعت طول می کشد، پیش از روز «Mardi Gras» یا همان پنجشنبه توبه به اتمام می رسد که چهارشنبه خاکستر نام دارد و مردم شهر ریو بی وقفه به خوش گذرانی می پردازند.

  هفته ها پیش از شروع تعطیلات و نیز آغاز جشن ها و کارناوال ها شور و هیجان مردمان بومی نمود بسیاری دارد. گروه طبل زنان سروصدای زیادی ایجاد می کنند و مربیانشان آن ها را با زدن سوت هدایت می کنند. در روز جمعه قبل از پنج شنبه توبه ناگهان کیوسک های موقتی در گوشه و کنار خیابان ها ظاهر می شوند و ایده های جذابی برای لباس های مبدل مخصوص برای کسانی که در لحظات آخر تازه به یاد تهیه لباس می افتند، دارند و به آن ها لباس می فروشند. خیابان آونیدا ریو برونکو Avenida Rio Branco در روزهای برگزاری کارناوال به یک خیابان همیشه بیدار تبدیل می شود. ویترین مغازه ها، بانک ها و دفاتر تجاری این خیابان با حفاظ های موقت چوبی پوشانده می شوند و با دکوراسیون مربوط به کارناوال تزئین می شوند. بسیاری از باشگاه ها، سازمان ها و هتل های بزرگ اسپانسرهای کارناوال می شوند. در مهمانی های سطح بالا، که معمولا در روز شنبه کارناوال در قصر کوپاکابانا برگزار می شود، لباس های شب یا تن پوش های مبدل به شدت چشم گیر هستند.

  بخوانید  تریبرکا - روستایی در انتهای کره زمین

  در کارناوال ریودوژانیرو چه اتفاقی می افتد؟

  در ابتدای کارناوال ریودوژانیرو پادشاه و ملکه طبق آیینی کلید شهر را دریافت می کنند. سپس اولین گروه راهپیمایی کارناوال وارد صحنه می شود اما همه این برنامه ها بسیار ابتدایی هستند. ستاره های واقعی سامبا تا دو روز دیگر خود را نشان خواهند داد. در شب شنبه، راهپیمایی ها در ۶ محله دیگر انجام می شوند. اجرای اصلی در سامبودرومو Sambodromo و یا استادیوم پاسارلادوسومبا Passarela do Samba برگزار می شود که به سرعت جایگاه های میلیون دلاری و VIP همگی پر می شوند اما گروه های بزرگ همچنان در حاشیه در انتظار هستند، آن ها در ۲ گروه ۶تایی راهپیمایی می کنند، یکی در روز یکشنبه و دیگری در روز دوشنبه. دسته ها در جایگاه سامبودروسو Sambodromo برنامه هایشان را اجرا می کنند. در حدود ۶۰/۰۰۰ نفر با شور و هیجان وصف ناپذیر به رقص و آواز خوانی می پردازند. اعضای هر گروه به دسته های ۴۰ نفره منطقه تقسیم می شوند و با لباس های کاستوم مثل سرخ پوست ها، اربابان قهوه قرن ۱۸، دزدان دریایی، دلقک ها، و حتی حیوانات لباس می پوشند و ماسک می زنند. هر مدرسه سامبا یک موضوع را انتخاب می کند که آن را با موسیقی و هیجان خاصی نشان می دهد. ابتدا اشخاصی با رنگ های متفاوت که یکی از خصوصیات برنامه های هر گروه به حساب می آید، وارد می شوند و یک گروه از آقایان عالیرتبه به دنبال آنان وارد صحنه می شوند (اعضای رسمی گروه) که به هیأت داوران و تماشاگران خیر مقدم می گویند. به دنبال آن گروهی از زنان معمولا مسن وارد صحنه می شوند که لباس بایانا baiana بر تن دارند. سپس گروه عظیم چهار هزار نفری از دختران، پسران، زنان و مردان در لباس های مختلف به صحنه آمده و رژه می روند و آواز می خوانند و نیز سایر برنامه های خود را اجرا می کنند.

  منبع مطلب : narvanecotour.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 4 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید