این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  کاسکو دم شکلاتی

  دسته بندی :
  1. نکس
  2. مطالب سایت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  کاسکو دم شکلاتی را از این سایت دریافت کنید.

  تفاوت و شباهت کاسکو دم قرمز با کاسکو دم شکلاتی

  قبل از اینکه به تفاوت دو گونه کاسکو کنگو (دم قرمز) و کاسکو تیمنه (دم شکلاتی) بپردازیم، معرفی 3 گونه طوطی کاسکو به نامهای ۱. کاسکوی کنگو یا دم قرمز، ۲. کاسکوی تیمنه یا دم شکلاتی و ۳. کاسکوی پرنسپس خارج از لطف نیست.

  معرفی انواع کاسکو | تفاوت کاسکو دم قرمز با دم شکلاتی

  10 0

  زمان مطالعه: 10 دقیقه

  قبل از اینکه به تفاوت دو گونه کاسکو دم قرمز (کنگو) و کاسکو دم شکلاتی (تیمنه) بپردازیم، معرفی 3 گونه طوطی کاسکو به نامهای ۱. کاسکوی کنگو یا دم قرمز، ۲. کاسکوی تیمنه یا دم شکلاتی و ۳. کاسکوی پرنسپس غنا خارج از لطف نیست.

  معرفی گونه های کاسکو در بازار

  ۱. کاسکوی کنگو Psittacus erithacus

  گاهی به آن طوطی خاکستری کامرون نیز می‌گویند. برخی معتقدند که طوطی کامرون با طوطی کنگو تفاوت دارد اما در حقیقت تفاوت چندانی بین این دو وجود ندارد و برخی از وارد کنندگان و فروشندگان این پرندگان سعی می‌کنند با توجه به اندازه و تنوع رنگ پر و بال نام‌های مختلفی بر آن‌ها بگذارند.

  آنان معمولاً طوطی‌های مناطق مختلف را جمع‌آوری نموده، در یک محموله جای می‌دهند و پس از رسیدن محموله به کشور مقصد، با توجه به رنگ پر و بال آن‌ها اقدام به جدا کردن آن‌ها به عنوان گونه کنگو یا کامرون می‌نمایند.

  پر و بال پرنده به رنگ خاکستری و دم آن کاملاً سرخ است و رنگ دم در جوجه‌های کمتر از یک سال نیز سرخ با لبه‌های سیاه است که تیرگی لبه‌های پر دم بعد از اولین پر ریزی ناپدید می‌شود.

  پرنده‌ای بسیار باهوش است و برخی از دانشمندان هوش آن را به هوش بچه چهار ساله تشبیه کرده‌اند.

  قدرت زیادی برای تقلید صدای آدمی ندارد ولی قدرت خوبی برای برقراری ارتباط با آدمی از طریق صحبت کردن دارد.

  در مقایسه با سایر انواع طوطی نسبتاً آرام است و کمتر جیغ می‌زند.

  نام کاسکو دم قرمز، کاسکو کنگو، Psittacus erithacus

  مشخصات ظاهری پر و بال خاکستری، دم قرمز، نوک (منقار) سیاه، رنگ چشم زرد کم رنگ

  مشخضات ظاهری جوجه رنگ دم در جوجه‌های کمتر از یک سال نیز سرخ با لبه‌های سیاه است که تیرگی لبه‌های پر دم بعد از اولین پر ریزی ناپدید می‌شود

  طول 30 تا 45 سانتی متر

  فاصل بین دو بال 25 تا 52 سانتی متر

  وزن 450 تا 600 گاهی اوقات تا 700 گرم هم میرسه

  طول عمر 50 تا 60 سال

  قیمت بین 1 میلیون تا 9 میلیون است، (قیمت توافقی)

  بیشتر بخوانید::

  طوطی کاسکو : آموزش های لازم برای نگهداری کاسکو در منزل

  ۲. کاسکوی تیمنه P.e.Timneh

  طوطی خاکستری تیمنه، که نام علمی آن Psittacus erithacus timneh است و در محافل علمی به نام طوطی تیمنه معروف است و نام دیگری ندارد.

  این پرنده در سال ۱۸۴۴ توسط دانشمندی به نام فریزر Fraser شناسایی شد.

  پر و بال آن خاکستری است و دم آن نیز برخلاف طوطی کنگو، خاکستری سرخ فام است.

  منقار به رنگ تیره روشن و در قسمت پایینی کمی به سفیدی می‌زند. طول آن از طوطی خاکستری کنگو کوتاه‌تر است و وزن آن ۲۵۰ تا ۴۵۰ گرم و در حدود ۵۰ تا ۶۰ سال عمر می‌کند.

  این پرنده در جنوب گینه، سیرالئون، لیبریا و اغلب مناطق غربی ساحل عاج دیده می‌شود.

  قدرت تقلید صدای آن تفاوتی با طوطی خاکستری کنگو ندارد این طوطی آرام‌تر از سایر انواع طوطیان است و از سن پایین قادر به تقلید صدا می‌باشد.

  نام کاسکو دم شکلاتی، دم شرابی، سرخ فام، دم سیاه، دم زرشکی ، کاسکو تیمنه، Psittacus erithacus timneh

  مشخصات ظاهری پر و بال خاکستری زغالی، دم شکلاتی سرخ فام، نوک (منقار) مایل به صورتی، رنگ چشم زرد کم رنگ

  مشخضات ظاهری جوجه -----

  طول 26 سانتی متر

  فاصل بین دو بال -----

  وزن 300 گرم

  طول عمر 50 تا 60 سال

  قیمت بین 1 میلیون تا 9 میلیون است، (قیمت توافقی)

  بیشتر بخوانید::

  هر آنچه که در مورد نگهداری کاسکو باید بدانید!

  ۳. کاسکوی پرنسپس یا غنا (P.e.Princeps)

  اعتقاد بر این است که غنا خاکستری زیر گونه ای از خاکستری کنگو است (به طور رسمی شناخته نمی شود).

  غنا خاکستری از نظر ظاهری بسیار شبیه به رنگ خاکستری کنگو است ، تنها تفاوت آن این است که کمی نوک پرهایش تیره است و ممکن است کمی کوچکتر از کنگو باشد.

  وجود غنا خاکستری توسط بسیاری از کارشناسان مورد تردید قرار گرفته است.

  بسیاری ادعا می کنند که ممکن است در یک زمان نژاد متمایز بوده باشد ، اما در هم آمیختن با رنگ خاکستری کنگو هر گونه تنوع ژنتیکی بین این دو از بین رفته است.

  عده ای دیگر احساس می کنند که همیشه بین جزایر و سرزمین اصلی مهاجرت زیادی صورت گرفته است که احتمالاً هرگز از آن هیچ تفکیکی صورت نگرفته است.

  در هر صورت ، بیشتر ادعا می کنند که اگر غنا خاکستری همیشه یک گونه مجزا بود ، احتمالاً امروز دیگر نیست.

  تفاوت بین کاسکوی دم قرمز و کاسکوی دم شکلاتی

  از نظر هوش و استعداد هیچ تفاوتی بین کاسکوی دم قرمز و کاسکوی دم سیاه (دم شکلاتی) نیست. و حتی کاسکوهای دم سیاه نسبتاً زودتر اهلی می‌شوند.

  در ضمن رنگ دم کاسکوهای دم سیاه گاهی، اندکی قرمز دیده می‌شود، اما این به آن معنا نیست که فکر کنیم این کاسکوی دم شرابی حاصل جفت‌گیری دم سیاه و دم قرمز باشد بلکه دم شرابی‌ها هم همان نژاد timneh (دم سیاه) هستند فقط رگه‌های رنگ قرمز در دم آنها به به جود آمده است.

  عکسی که در بالا مشاهده می‌کنید از یک کاسکوی دم سیاه است دم آنها معمولاً مانند تصویر بالا به این رنگ است.

  جثه طوطی خاکستری تیمنه (دم شرابی) حدودا 26 سانتی‌متر و طوطی خاکستری کنگو (دم قرمز) تقریبا 33 سانتی‌متر است.

  طوطی خاکستری تیمنه یا همان دم سیاه در مناطق غربی افریقا یعنی کشور گینه یافت می‌شود و دم قرمزها یا همان نژاد کنگو در کشورهایی مانند تانزانیا و کنیا و غنا زیست می‌کنند. گفتنی است تیمنه را در ایران در زبان ساده دم سیاه یا دم شکلاتی یا دم شرابی و گاهی دم زرشکی می‌نامند.

  کاسکو دم شکلاتی

  بیشتر بخوانید::

  نگهداری از جوجه طوطی ، بهترین روش بزرگ کردن جوجه گوشتی طوطی + ...

  تفاوت بین کاسکوی دم قرمز و دم شکلاتی است؟

  منبع مطلب : www.delgarm.com

  5 تفاوت کاسکو دم قرمز و دم شکلاتی یا همان کاسکو تیمنه و کنگو

  نام کاسکو تیمنه و کاسکو کنگو را شنیده اید ؟ تا بحال از خود پرسیده اید تفاوت کاسکو دم قرمز و دم شکلاتی در چیست؟ برای دانستن جواب آن در این مقاله با ما همراه شوید

  5 تفاوت کاسکو دم قرمز و دم شکلاتی یا همان کاسکو تیمنه و کنگو

  8 دقیقه زمان برای مطالعه

  5/5 - (1 امتیاز)

  قصد داریم در این مقاله به تفاوت کاسکو تیمنه و کاسکو کنگو و شباهت های آن ها بپردازیم . این که این دو نژاد از لحاظ هوش ، ظاهر ، قدرت سخنگویی و  … هر کدام به تنهایی شامل چه ویژگی هایی هستند . با ما همراه شوید تا با نام علمی ، مشخصات ظاهری و طول عمر این دو نژاد زیبای طوطی کاسکو آشنا شوید

  در ابتدا توضیحاتی درباره مشخصات ظاهری هر کدام یک صحبت خواهیم کرد و در ادامه به تفاوت های ظاهری دو نژاد دوست داشتنی خواهیم پرداخت تا بعد از آن بتوانید از روی ظاهر این دو نژاد را از همدیگر تشخصیص دهید

  کاسکو کنگو

  کاسکو کنگو با نام علمی : Psittacus erithacus با پر و بالی به رنگ خاکستری و دم آن کاملا سرخ که البته این رنگ در سنین کمتر از یک سال دارای لبه های سیاه است ، با توجه به اینکه تمام طوطی ها پرریزی را تجربه می کنند جوجه ی کاسکو کنگو نیز بعد از اولین پرریزی لبه های سیاه دمش از بین می رود ، طول این گونه بین 30 تا 45 سانتی متر ، فاصله ی بین دو بال از 25 تا 52 سانتی متر ، کاسکو کنگو متوسط وزنش از 400 تا 600 گرم ( بعضا تا 700 گرم ) می رسد . از هوش بسیار بالایی برخوردار و نسبتا آرام بوده و طول عمرش 50 تا 60 سال است ، محل زندگی دم قرمزها کنیا ، غنا و تانزانیا می باشد

  کاسکو تیمنه

  کاسکو تیمنه با نام علمی Psittacus erithacus timneh دارای پرو بالی خاکستری و رنگ دمش خاکستری سرخ فام می باشد ، وزنش بین 250 تا 450 گرم ، طولش 26 سانتی متر و از کنگو کوتاه تر است ، کاسکو تیمنه که توسط دانشمندی به نام fraser در سال 1844 شناسایی شد بین 50 تا 60 سال عمر می کند . محل های زندگی آن غالبا مناطق غربی ساحل عاج ، جنوب گینه ، لیبریا ، سیرالئون است

  تفاوت کاسکو دم قرمز و دم شکلاتی

  در ادامه به تفاوت کاسکو دم قرمز و دم شکلاتی خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید

  رنگ دم کاسکو : یکی از مشخصه های این تفاوت رنگ دم آنها می باشد ، ولی ممکن است که در دم طوطی تیمنه کمی قرمزی دیده شود ! این را بدین معنا نگذارید که حاصل جفتگیری این دو گونه ( دم قرمز و دم شکلاتی یا سیاه ) است ! بلکه کنگو هم همان نژاد تیمنه بوده فقط رنگ قرمز در دم آن ، بوجود آمده است

  هوش کاسکو : تفاوت کاسکو دم قرمز و دم شکلاتی از نظر هوش تفاوتی بین آنها وجود ندارد

  اندازه ی کاسکو ( جثه ) : از تفاوت های ظاهری دیگر می توان به بزرگ تر بودن کاسکوی کنگو با طول متوسط 35 سانتی متر و تیمنه با طول تقریبی 26 سانتی متر اشاره نمود

  رنگ پرها و رنگ دم : از دیگر تفاوتهای کاسکو دم قرمز و دم شکلاتی نظر رنگ ظاهری پرهای خاکستری در تیمنه تیره تر و اندازه پرها در این گونه کوچک تر از کنگو است ، رنگ دم در کنگو قرمز است و در تیمنه زرشکی ! البته به تیمنه دم شکلاتی یا دم سیاه نیز می گویند

  رنگ منقار کاسکو :رنگ منقار تیمنه در قسمت بالایی روشن است ولی منقار گونه ی کنگو سیاه است و برخی معتقد هستند نژاد تیمنه زودتر اهلی می شود ! با توجه به همین مساله می توان گفت که این گونه ممکن است زودتر سخنگو شوند

  پرکنی کاسکو

  شاید شما هم اصطلاح پرکنی طوطی سانان را شنیده باشید و اینکه که گفته می شود پرکنی در نژاد کنگو یا همان دم قرمز بیشتر از تیمنه است ! ولی اصل ماجرا چیز دیگریست ! بخاطر رنگ قرمز در ناحیه دم گونه ی کنگو باعث جذب بیشتر افراد برای خرید آن می شود ! لذا تعداد دم قرمز ها بیشتر از دم شکلاتی ها شده و همین امر باعث میشود فکر کنیم عارضه ی پر کنی در این گونه رایج تر است

  حرکات نمایشی طوطی

  انجام حرکات نمایشی بیشتر در این گونه به نسبت کنگو دیده می شود که این ممکن است بخاطر داشتن جثه ی کوچک تر باشد ! بخاطر همین آزادی عمل و چابکی بیشتری دارند ! ولی این یک قاعده ی کلی و ثابت نیست که بخواهیم بگوئیم هر طوطی که نسبت به دیگری هیکل کوچک تری داشته باشد پس بهتر حرکات را انجام خواهد داد !

  سخن آخر

  اینکه در پایان مقاله بخواهیم بگوییم کدام نژاد از کاسکو برای نگهداری در منزل بهتر است یا اصلا بین تیمنه و کنگو کدامشان ویژگی های برتری نسبت به دیگری دارد نشدنی است . زیرا با توجه به این که ظاهر آن ها و حتی سایزشان کمی متفاوت است اما هوش و قدرت سخنگویی یکسانی دارند ، بنابراین انتخاب یک نژاد برای نگهداری کاملا سلیقه ای است .

  علت اینکه فکر می کنیم دم قرمز ها سخنگو های بهتری هستند این است که به جهت درشت بودن جثه و قرمز بودن دم و این ویژگی های زیبای ظاهری طرفداران بیشتری دارد و درکل ما نژاد کنگو را بیشتر از تیمنه می بینیم و فکر می کنیم آن ها سخنگو های بهتری هستند و باهوش ترند !

  5/5 - (1 امتیاز)

  دیدگاهتان را بنویسید

  منبع مطلب : fenghelshop.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 14 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید